Szerző Téma: Falak Isten egyházán belül  (Megtekintve 12718 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #30 Dátum: 2011 Szeptember 04, 13:13:11 »
Van két macskám, az egyik Jeru, a másik Zsálem. Jeru nagyon vakmerő, nyitott a világra, nem ismer határokat. Az első adandó alkalommal oda is ment a kuvaszunkhoz, mert nem ismerte a falat kutya és macska között. Azóta együtt alszanak. Ha nekik megy, a keresztényeknek is menni fog.


És még vannak falak, igen, de csak akkor, ha a falakra koncentrálunk.
Ez tetszik!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #31 Dátum: 2011 Szeptember 04, 13:17:06 »
Azt nagyon fontos szem előtt tartani,hogy az egység nem valamiféle hamis egység,hanem Isten igazságán alapul és Isten szerint való szereteten.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #32 Dátum: 2011 Szeptember 04, 13:24:29 »
Igen Ditte fontos, hogy mi is az egység! Jézus azt mondta, hogy arról ismernek meg minket hogy követjük Őt, ha szeretjük egymást.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #33 Dátum: 2011 Szeptember 04, 13:30:01 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #34 Dátum: 2011 Szeptember 04, 23:37:42 »
Ez bizony valóban aktuális kérdés! Hiszen ahogy az ige is mondja erről ismer meg minket a világ.
Ma pont erről az igeszakaszról volt az igehirdetés. Jézus főpapi imájáról.
Én református vagyok . Papunk kezdte az összehasonlítást. Mi gyermeket keresztelünk és van ahol csak felnőttet, Mi azt mondjuk hitből van a megigazulás ***** testvérek azt mondják cselekedetekből.  Mi reform szerint mindig a bibliában való hitünk vizsgálatára megújítására törekszünk ***** testvéreink pedig a hagyományt tartják fontosnak..

De mi az amiben egyek vagyunk? Hogy hisszük Jézus Isten fia ,valóságos Isten és egyedüli út az Atyához. Mert nincs más közbenjáró.
Igen ebben egyek vagyunk.  Képesek vagyunk ebben egyetérteni úgy hogy más dolgokban nem akarjuk meggyőzni egymást?


az Antikrisztus idejében lesz egy egység Krisztus egyházának mert a nyomorgatás egységbe fog kényszeríteni minden valódi hívőt! mivel a nyomorúságba nem fog számítani semmi más.

Kedves Clio, moderáltam a felekezet megnevezését a hozzászólásodban. Szeretettel, Antee
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #35 Dátum: 2011 Szeptember 05, 07:40:10 »
Kedves Figyelő!

A katolikusokat gyűlölő hozzászólásodat moderáltam! Ez már antiszemitizmus, katolikusok között is sok az igaz Testvérünk!
Továbbá a topic célja nem az, hogy egyes felekezeteket vesézzünk ki. Felekezettől független fórum ez.

Szeretettel,
Atnee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #36 Dátum: 2011 Szeptember 05, 09:38:43 »
Testvéreim!

Talán ebbe a témába aktuális az egyik, számomra mérvadó gondolkodású keresztény gyülekezet/egyház hitvallásából egy mondat. Ez a mondat nyitómondat, a lényeget kiemelem:

Idézet
Tudjuk, hogy "töredékes az ismeretünk", ezért a “lényeges dolgokban egység, egyebekben szabadság, de mindenben szeretet” elvét valljuk, és az esetleges teológiai különbségek ellenére minden keresztény egyházzal lelki közösségben tudjuk magunkat.

Fontosnak tartom falak kérdésében azoknak a dolgoknak a félretételét, amelyek elválasztanak. Ha azokat a dolgokat vesszük elő, amelyek elválasztanak, akkor ez a topic, s hamarosan az egész fórum egy háborús övezetté válhat.

Ha pedig a lényeges dolgokat (tehát amelyek összekötnek bennünket) megtaláljuk, s azokért hálát adunk, akkor Isten falain belül észrevesszük, hopgy több testvérünk van, mint gondolnánk.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #37 Dátum: 2011 Szeptember 05, 11:38:01 »
Elnézést kell kérnem ha felekezet megnevezésemmel vitát váltottam ki. Egyáltalán nem állt szándékomban. Mivel egy felekezetet sem akarok rangsorolni..
Mivel meg vagyok győződve róla hogy legyen bármilyen felekezet ha Jézust valóságos Istennek egyedüli közbenjárónak és bűneinkért kereszthalált szenvedettnek majd feltámadottnak vallja akkor az jó úton jár!! Akkor is ha vannak tévedéseink mert nincs olyan ember a földön akinek ne lenne. És valóban Petya nagyon jó hogy kiemelte. Itt még töredékes az ismeretünk. Mindenki legyen hűséges abban ahova Isten elhívta, mivel nem vagyunk tökéletesek a tudásban tévedhetünk valamint nincs más hivatkozási alapunk mint Jézus Krisztus.

Ezen a fórumon de már előtte egy nagyon szeretett dokumentumfilmen keresztül Isten megnyitotta a szívem olyan dolgok felé amitől régen féltem.
Hívő életem kezdetén ezek még védelmet jelentettek hogy ne menjek bele olyan természetfölötti dolgokba amik elterelhetik a figyelmem a lényegről.
Hálás vagyok akkor azokért a korlátokért amik szükségesek voltak a fejlődésemhez és most hálás hogy Isten még nagyobb teret nyitott még több dolgot látok.

Most olyan területen lehetek bizonyságtevő ahova soha nem gondoltam hogy Isten visszaenged. Most látom csak hogy nem az én erőm tart meg hanem az övé!

Úgyhogy nagyon örülök ennek a fórumnak mert megközelíti azt az egységet amiben majd a menyben részesülünk.

Így hát én is azt mondom nem törődök semmiféle fallal, mert legfontosabb a szeretet! És ez nem nyálas és minden egybemosó dolog! aki tudja aki gyakorolja az érti mit jelent ez!

Úgyhogy Isten áldja meg továbbra is ezt a fórumot és a azokat akik olvassák!
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #38 Dátum: 2011 Szeptember 05, 13:55:09 »
Amen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #39 Dátum: 2011 Szeptember 05, 16:53:52 »
Nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy hogy is vannak ezek a "falak"? Elmondom, hogy bennem, hogy épültek fel.
Egy olyan közösségben nőttem fel, ahol az volt az iránymutató álláspont, hogy a legtisztábban ez a közösség tanítja az evangéliumot, és ez bizonyos "felsőbbrendűségi" tudathoz vezetett. Édesanyámék átélték amikor a pünkösdi mozgalom beindulásakor bekövetkezett bizonyos mértékű egyház szakadás, és az ilyesmi mindig sok fájdalommal jár. Épültek a falak, növekedett a bizalmatlanság, amely a reformátusok felé már egyébként is meg volt, hiszen a dédszülők onnan jöttek át ebbe az egyházba. Aztán nőttek a falak az adventisták felé, mert ők meg nagyon törvényeskedőknek voltak titulálva. Hát a katolikusok felé eleve álltak a falak, hiszen annyi mindenben tanítottak másként. És igy tovább a többi egyház felé is. Én ebből azt szürtem le, hogy egy felismert igazság kiemelése vezetett mindig a falak építéséhez. Valamit felismertek, aztán azt olyan kikerülhetetlen igazsággá tettek, amely végül a többiektől való teljes elzárkózáshoz vezetett. Aztán a hetvenes évek közepén elkezdett fújni a Szent Szellem  Magyarországon és kezdtük kinyújtani egymás felé a kezünket, és jó volt !!!!
Jó volt látni, hogy a sok évtizedes falak milyen könnyen leomolhatnak ha Isten Szelleme járja át a sziveket.
Nekem nagyon sokat segített ez a fórum is. Mindig érdekes megtapasztalni, hogy különböző háttérből jövő emberek hogyan is látják ugyanazt az Igét! Néha meg kell küzdenünk a "falakkal" de megéri, mert a "falak" elválasztanak, de Isten Szelleme összehoz minket, akik a Krisztus eklézsiájához tartozunk. Hogy miről lehet felismerni, hogy ki az aki ehhez az eklázsiához tartozik? Nem arról, hogy ezt vagy azt vallja, hanem arról, hogy a szíve Istentől megszentelt, és tudja közvetíteni azt a kapcsolatot, amely összeköti őt a Mennyei Atyával, akiken rajta van Isten pecsétje. Ezt észre lehet venni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #40 Dátum: 2011 Szeptember 05, 17:18:50 »
Kedveseim!

A falakról jut eszembe: a falak szerepe kettős. Először is elválaszt, másodszor megvéd valamitől.

Szép sorban:

  • Mi az, amitől elválaszt? A teremtéskor az Úr elválasztotta a sötétséget a világosságtól. Ha ezeket az elválasztó falakat ma is létezőnek tartjuk, - márpedig léteznek -, akkor ma is a sötétséget választja el a világosságtól. Éppen ezért nekünk fontos tudnunk, hogy az elválasztó falnak melyik oldalán állunk!

    Idézet
    (Júd 1:17-19 [HNT]) Ti azonban, szeretteim, emlékezzetek meg azokról a beszédekről, amelyeket a mi Urunk Jézus Krisztus apostolai előre megmondtak. Azt mondták ugyanis, hogy az utolsó időben csúfolódók támadnak, akik istentelen dolgokra irányuló szenvedélyeik szerint élnek. Ezek szakadásokat támasztanak, testi emberek, akikben nincsen Szentlélek.

    A válaszfalak a testi és nem testi (vagyis szellemi) dogokat választják el.

    Pál apostol figyelmeztet: legyen válaszfal a sötétség és a világosság, a földi és a mennyei között:
    Idézet
    (Kol 3:1-4 [HNT]) Ha tehát feltámadtatok a Krisztussal, azokat keressétek, amik odafent vannak, ahol a Krisztus van, aki az Isten jobbján ül. Az odafennvalókkal törődjetek, ne a földiekkel. Mert meghaltatok, és a ti életetek el van rejtve a Krisztussal együtt az Istenben. Mikor Krisztus, a mi életünk megjelenik, akkor vele együtt ti is megjelentek dicsőségben.

  • Mi az ami megvéd? S mi a viszonyunk (szerepünk) ebben a védelemben?


    Idézet
    (Kol 3:3-4 [HNT]) Mert meghaltatok, és a ti életetek el van rejtve a Krisztussal együtt az Istenben. Mikor Krisztus, a mi életünk megjelenik, akkor vele együtt ti is megjelentek dicsőségben.

    Az elrejtettség védelmet jelent. Védelmet a Sátán támadásaitól.

    S ebben a mi szerepünk?

    Idézet
    (Ézs 62:6-7 [HNT]) Falaidra, Jeruzsálem, őröket állítottam. Soha ne hallgassanak, se nappal, se éjjel! Ti, akik az URat emlékeztetitek, ne legyetek némák! Ne engedjétek, hogy néma maradjon, amíg helyre nem állítja, és dicséretének helyévé nem teszi Jeruzsálemet a földön.

    A védelmet nem mi csináljuk. Ez Isten munkája. Mi őrállóként ott lehetünk a falakon, s közbenjárhatunk Istennél a védelemért. Mi gyakorta egymással hadakozunk, ahelyett, hogy közbenjárnánk a világosságért. Ahogy erre példát ad Pál is a levelében, ekképpen:

    Idézet
    (Kol 1:9-11 [HNT]) Ezért tehát, attól a naptól fogva, amelyen ezt meghallottuk, szüntelenül imádkozunk és könyörgünk értetek, hogy tökéletesen ismerjétek meg az ő akaratát minden lelki bölcsesség és belátás révén, hogy élhessetek az Úrhoz méltóan, teljes mértékben az ő tetszésére, és teremjetek gyümölcsöt mindenfajta jó cselekedettel, és növekedjetek az Isten ismeretében. Erősödjetek meg minden erővel az ő dicsőségének nagysága szerint a teljes állhatatosságra és az örömmel viselt hosszú tűrésre.




Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #41 Dátum: 2011 Szeptember 05, 19:03:20 »
Áldott Testvéreim, Minden tiszteletem a tiétek. A kérdés, még valamikor az elején arra vonatkozott,hogy miért vannak a TESTVÉREKET ELVÁLASZTÓ FALAK ? (!) Mindjárt az elején tisztáztuk azt is: kik a testvéreink...
Mindebben amit leírtatok igazatok van. Ámde ebben az aspektusban már ugye, nem testvérekről beszélünk? Hát persze hogy EL KELL választani a Szentet a közönségestől; a jót a rossztól; az Igazat a hamistól... Ám itt, legalább is az elején nem erről volt szó, hanem a testvéreket elválasztó falakról... A Mennyben, ahova reményeink szerint jutunk Jézus engesztelő áldozata által, soha senki nem fogja megkérdezni: Te melyik gyülekezetből-felekezetből érkeztél?  Azok, akik hisznek az egy Igaz Istenben, és Jézusban az Ő fiában, neki engedelmeskedve élnek, azok ugyan annak az elhívásnak részesei; Ugyan azon ígéretnek örökösei, melyeknek mi vagyunk. E tekintetben különbség tehát: NINCS!
Az ellenben egy utópisztikus kép, miszerint: nincsenek elhatárolódások-szeparálódások... Ezeknek ellenben nem lenne szabad lenniük!
Mk.9,38.    
János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, a ki a te neveddel ördögöket űz, a ki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.
39.    
Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.
40.    
Mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van.
III János 1,9.    
Írtam a gyülekezetnek; de Diotrefesz, a ki elsőséget kíván közöttük, nem fogad el minket.
10.    
Ezért, ha odamegyek, felemlítem az ő dolgait, a melyeket cselekszik, gonosz szavakkal csácsogván ellenünk; sőt nem elégedvén meg ezzel, maga sem fogadja be az atyafiakat, és a kik ezt akarnák, azokat is akadályozza, és az egyházból kiveti.
11.    
Szeretett barátom, ne a rosszat kövesd, hanem a jót. A ki jót cselekszik, az Istentől van; a ki pedig rosszat cselekszik, nem látta az Istent.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #42 Dátum: 2011 Szeptember 05, 20:44:14 »
csak apró szösszenet, de ezek a falak néha bennünk vannak, le nem rendezett dolgaink miatt, amiket cipelünk, s ami kicsit kiléptet minket a kegyelem alól, s beengedi a hazugság királyának sugdolódzásait s eltávolít bennünket testvéreket egymástól, s ami a legrosszabb Jézustól is, kivon minket az Atya szeretetének, kegyelmének szérnya alol...DE A JÓ HÍR, ezekre ismerjük, megtapasztaltuk, hisszük, valljuk az egyetlen megoldást:

Letenni a dolgokat a kereszt alá, a kivetettség érzését, a büszkeséget, a megbocsátatlanságot, a szeretetlenséget stb, a büszkeséget, a "kivagyiságot", a sértettséget....kinek kinek micsodát ;)

TTT
Fantasztikus tanítás volt vasárnap: megbocsátatlansággal kapcsolatban - megbántottak, neked van igazad, igenis neked neked, nekem, s ehhez ragaszkodsz,nem tudsz megbocsájtani, hát igenis bocsáss meg Jézus nevében, az ő segítségével, mert ez nem azt jelenti azt ismered el nem nálad az igazság, nem is bántott meg a másik, nem egyszerően megbocsájtasz, ahogy kell Jézus segít, elengeded a dolgot, nem cipeled, nem adsz rést a gonosznak, s megbocsájtás s felszabadít

nem is apró szösszenet lett bocsiiii ;)
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #43 Dátum: 2011 Szeptember 05, 21:55:34 »
Így van!Meg kell bocsátanunk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #44 Dátum: 2011 Szeptember 05, 22:12:41 »
Nekem nagyon tetszett Zoltán Testvér írása ezzel kapcsolatban.

Falon innen - falon túl...

Az Íge is mondja, hogy vannak esetek, amikor szükéges, hogy szakadások történjenek.

DE! Szerintem fontos ha egységben vagyunk a falon innen, akkor ne kacsingassunk mi van a falon túl.

Építsük egymást a falon innen!

Shalom
Elisabeth
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10