Szerző Téma: Mustármagnyi hit  (Megtekintve 4560 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mustármagnyi hit
« Dátum: 2011 Szeptember 16, 18:15:00 »
Mit értett ez alatt Jézus?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 16, 18:30:28 »
Hm... Talán annyit, hogy elenyészően kicsiny. Nem kell szuper hívőnek lenni ahhoz, hogy Isten meghallgassa imáinkat.  Még közbenjáróra sincs szükség Jézus Krisztuson kívül ahhoz, hogy az a bizonyos hegy a tengerbe essen. Hit fenntartás nélkül. Hit kételkedés csírája nélkül.


Idézet
(Zsid 11:6 [HNT]) Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van; és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.

A hit hősei a Bibliában (Zsidó levél 11. rész) engedelmeskedtek Isten szavának, amikor Isten szólt, akkor ők cselekedtek. S nem maradt el Isten válasza sem.

Egy nagyon fontos dolog (szerintem): nem az Isten ajándékai (imameghallgatásai a lényegesek, hanem maga az ajándékozó. Ahhoz, hogy legyen az a bizonyos mustármagnyi, az ajándékozóval kell rendbe legyek.


Idézet
(Lk 12:31 [HNT]) Inkább keressétek az ő országát, és ráadásul ezek is megadatnak nektek.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 16, 18:38:07 »
Igazad van kedves Petya.
Azt is jelenti,hogy nem szabad lebecsülnünk a kicsiny kezdeteket.Ha először csak akkora hitünk van,mint egy mustármag,de azt merjük használni, elvetjük,akkor az növekedni fog.Isten erősíti azt nagy fává.
Dicsőség az Úrnak!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 19, 11:11:17 »
A mustárfű magjai aprók (kb. 1 mm-esek),

Fekete Mustár Indiában, Kínában őshonos, a fekete Mustár Európában is.
Főleg olajnyerés céljából és zöldtakarmányozás ra termesztik. Olaja lassan száradó, kitűnő étolaj. Illóolaj tartalma miatt fűszerezésre is használják. Gyökere vékony, orsó alakú. Levélzete sűrű, a lomblevelek nyelesek. Szára 1,5 m-re is megnő, általában szőrös. Szirmai élénksárga színűek, a virágai kocsányosak. Becőtermése van, amely előbb felálló, később a virágzati tengelyhez simuló, majdnem hengeres.
Magja kívül vörösesbarna színű, belül zöldessárga, apró és gömbölyű. Jún.-ban virágzik.
Aratható, ha a becő színe kezd sárgásbarnává válni ős a magja is barnul, de még nem teljesen kemény. Aratása lehetőleg a kora reggeli, v. a délutáni, esetleg az esti órákban történjen, mert a magja könnyen pereg. Célszerű az azonnali cséplés.
Vetőmagszükséglete 4-5 kg/kh. Kat. holdankénti hozama 3-5 q mag és 5-10 q szalma.
Add Uram nekünk a mustármagnyi hitet kérlek, hogy 100 x- ára nőhessen. !!
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 19, 11:13:35 »
Amen!

Koszonom Agi, hogy megosztottad velunk! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 19, 20:56:12 »
Kedves Ági!
Köszönöm.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 23, 11:29:42 »
Írtam korábban, hogy a mustármagnyi hit az kételkedés nélküli hitet jelenti. Érdemes fontolóra venni a Példabeszédeket:


Idézet
(Péld 3:5-6 [HNT]) Bízzál az ÚRban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj! Minden utadon gondolj rá, és ő egyengetni fogja ösvényeidet.

Talán ott kezdődik a hit, amikor hozok egy hitbeli döntést, amit a saját emberi értelmem nem indokol, sőt egyébként ellenezne, s megbízom az Istenben, s engedem, hogy Ő munkálja a dolgot.

Van, aki ismeri a problémámat: egy gyárban dolgozom, s úgy alakult, hogy fizikailag nem igazán bírom ellátni a munkakört, ami egyébként 12 órás meló, amiben dolgoznom kellene. Megtehettem volna, hogy kapálózok ellene, s tevékenyen részt veszek abban, hogy ez a helyzet megváltozzon.

Nos, most ott tartunk, hogy kaptam (mondom, nem kértem) egy másik munkakört, igaz, csak időszakos helyettesítésre, ahol nincs fizikai tehertétel. S van egy másik hír: nagyon kezdenek arról beszélni, hogy a 12 óra helyett nyolc órás legyen a munkakörünk.

Isten az, aki egyengeti a mi útunkat. Vegyük észre, bízzunk benne!
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 23, 13:25:31 »
Dicsőség az Úrnak!
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #8 Dátum: 2013 Július 27, 20:56:43 »
Hit

Így előre már megsúgom nektek, hogy most készülünk évszázados tévhiteket elsöpörni az Isten útjáról, amelyet megannyi ember hordott rá. A mai kor felfogása a hitről merőben más mint amit az ősi út, Isten igéje tanít számunkra. A hitet ugyanis szavakban és gondolatokban gyakorolják, de Isten igéje felfedi előttünk, hogy az Istenben való hit alapja a cselekedetek.

Jakab levele 2,14-26
„Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit? Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül, És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna? Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet. Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt? Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra? Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit; És beteljesedett az Írás, amely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett. Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből. Hasonlatosképpen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, amikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki? Mert amiképpen holt a test lélek nélkül, akképpen holt a hit is cselekedetek nélkül.”


A valódi hit tehát cselekedetekkel társul, így ha nincs meg benne a cselekedet, akkor nem beszélhetünk valódi hitről. Nagyszerű tükör ez is számunkra, hogy belenézve meglássuk a kétségtelen valóságot az életünkre nézve. Ha nem cselekedjük az Úr akaratát, akkor a hitünk kidobni való, mivel nem Benne gyökerezik meg. Mert ha valóban hiszünk Istenben, akkor hiszünk az ígéreteiben és hiszünk az Ő haragjában is, amely azokat sújtja akik ellenszegülnek Isten rendeleteinek.

Néhány héttel ezelőtt beszéltünk arról, hogy Jézus nevében való hit az ige megcselekvését jelenti, ugyanis Jézus az ige, a hit pedig cselekvő. Ez pedig mennyire új képet vetít elénk azokról, akik hit által parancsolnak, a hitre hivatkoznak, de az Isten igéjében található alap parancsolatokat sem cselekszik meg. Meg kell értenünk, hogy a hit nem az, amikor valamit nagyon akarunk vagy erőltetünk. A hit ugyanis ez:

Zsidó levél 11,1
„A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.”


A hit tehát valóság és meggyőződés, de nem a saját akaratunkban vagy kívánságunkban való meggyőződés, hanem az igében való meggyőződés. A hit tehát ismeret, mégpedig Jézus ismerete. Ismerni az igét, ezáltal megismerni Isten akaratát, indulatát, szeretetét, haragját és szentségét. A hit tehát meggyőződés, csak épp a szemeinkkel nem látjuk.

Máté evangéliuma 17,20
„...Bizony azt mondom nektek, ha csak mustármagnyi hitetek volna, s azt mondanátok ennek a hegynek: Eredj át innen amoda! Átmenne. Semmi sem lesz nektek lehetetlen.”


Nagy félreértések vannak ezzel az igével kapcsolatban is. Sokan úgy értelmezik, hogy a mustármag méretében van a fő üzenet. Vagyis ha pici hitünk van, akkor már semmi sem lehetetlen számunkra. De Jézus nem erről beszélt. Nézzük meg az igében, hogy Jézus mit mond pici hitnek:

Máté evangéliuma 6,25-34
„Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet? Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál? Kicsoda pedig az közületek, aki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy arasszal? Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak; De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy. Ha pedig a mezőnek füvét, amely ma van, és holnap kemencébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek? Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk? Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van. Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek. Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Kik a kicsinyhitűek ebben az igerészben? Akik követik Istent de a körülmények hatására nem hisznek Isten gondoskodásában. Mert ha aggodalmaskodunk, akkor bizony kicsinyhitűek vagyunk, mert nem hiszünk az Úr gondoskodásában. Következő ige:

Máté evangéliuma 8,23-26
„És mikor a hajóra szállt vala, követék őt az ő tanítványai. És ímé nagy háborgás lőn a tengeren, annyira, hogy a hajót elborítják vala a hullámok; ő pedig aluszik vala. És az ő tanítványai hozzámenvén, felkölték őt, mondván: Uram, ments meg minket; mert elveszünk. És monda nékik: Mit féltek, óh kicsinyhitűek? Ekkor fölkelvén, megdorgálá a szeleket és a tengert, és lőn nagy csendesség.”


Itt pedig kik a kicsinyhitűek? Akik ismételten követik Istent de a körülmények miatt megingott a hitük és nem hittek Isten gondoskodásában. Következő ige:

Máté evangéliuma 14,25-31
„Az éjszaka negyedik részében pedig hozzájuk méne Jézus, a tengeren járván. És mikor látták a tanítványok, hogy ő a tengeren jára, megrémülének, mondván: Ez kísértet; és a félelem miatt kiáltozának. De Jézus azonnal szóla hozzájuk, mondván: Bízzatok; én vagyok, ne féljetek! Péter pedig felelvén néki, monda: Uram, ha te vagy, parancsolj, hogy hozzád mehessek a vizeken. Ő pedig monda: Jövel! És Péter kiszállván a hajóból, jár vala a vizeken, hogy Jézushoz menjen. De látva a nagy szelet, megrémüle; és amikor kezd vala merülni, kiálta, mondván: Uram, tarts meg engem! Jézus pedig azonnal kinyújtván kezét, megragadá őt, és monda néki: Kicsinyhitű, miért kételkedél?”


Mi történt itt? Több minden, de amire most felhívnám a figyelmet, az ismételten a körülmények. Péter megrémült mert levette a szemét Jézusról és a körülményekre tekintett (nagy a szél és nem éppen szilárd talaj van a lába alatt). A körülmények miatt megingott a hite, ezért kicsinyhitű lett. Következő igerész:

Máté evangéliuma 16,5-12
„És az ő tanítványai a tulsó partra menvén, elfelejtettek kenyeret vinni magukkal. Jézus pedig monda nékik: Vigyázzatok és őrizkedjetek a farizeusok és sadduceusok kovászától. Ők pedig tanakodnak vala maguk között, mondván: Nem hoztunk kenyeret magunkkal. Jézus pedig megértvén ezt, monda nékik: Mit tanakodtok magatok között óh kicsinyhitűek, hogy kenyeret nem hoztatok magatokkal?! Mégsem értitek-é, nem is emlékeztek-é az ötezernek öt kenyerére, és hogy hány kosárt töltöttetek meg? Sem a négyezernek hét kenyerére, és hogy hány kosárt töltöttetek meg? Hogyan nem értitek, hogy nem kenyérről mondtam néktek, hogy őrizkedjetek a farizeusok és sadduceusok kovászától!? Ekkor értették meg, hogy nem arról szólott, hogy a kenyér kovászától, hanem hogy a farizeusok és sadduceusok tudományától őrizkedjenek.”


Ismételten a körülmények. Testi gondolatok, testi szükségletek és ez által semmivé tesszük Isten ígéreteit amelyben megmondta, hogy gondoskodik rólunk.
Összefoglalva tehát megértjük, hogy azok a kicsinyhitűek, akik a körülményekre tekintenek és nem az Istenre. Így megértjük, hogy a mustármag példázat nem a kicsiny hitről szól!

A mustármag bár pici, mégis tudja hogy mi a dolga: meg kell halnia hogy termést hozhasson. Nekünk nem ugyanez a dolgunk? Mert ha megtartjuk az életünket, akkor termést nem hozhatunk, viszont ha meghalunk a világ és a saját akaratunk számára, akkor sok gyümölcsöt fogunk teremni. Isten ugyanis gyümölcstermésre hívott el minket, amely megdicsőíti az Atyát. Hiszen az Isten szerinti cselekedeteink az Isten iránti szeretetünkről tanúskodnak. A gyümölcsök amelyeket Isten érlel meg rajtunk, az pedig irántunk való szeretetéről tanúskodnak.

János evangéliuma 12,24-26
„Bizony, bizony mondom néktek: Ha a földbe esett gabonamag el nem hal, csak egymaga marad; ha pedig elhal, sok gyümölcsöt terem. Aki szereti a maga életét, elveszti azt; és aki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt. Aki nékem szolgál, engem kövessen; és ahol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és aki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya.”


És mit kezdjünk a hittel való megvallásokkal? Hiszen ez úgy el terjedt mint földön a gaz. Bizonyos dolog felől elhangzik egy „hittel” történő megvallás, majd ez nem következik be. De meg sem vizsgálja magát az ilyen, hogy megvallotta ugyan, de mit sem ért az egész. Csupán a szájából elhangzott szavak voltak, amelyek nem hogy nem teremtek jó gyümölcsöt, de majd az ítélet napján is számon lesznek kérve.

Azt valljuk meg ugyanis amit tudunk, nem amit szeretnénk. Emlékezzünk erre az igére:

Zsidó levél 11,1
„A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.”


Azt valljuk meg amit hiszünk, de ahogyan erről ez az ige is bizonyságot tesz, a hit az ismeret!
Akkor jelentjük ki valakiről hogy meggyógyult, ha az Úr mondta. Akkor van prófétai szó, ha Isten küldte azt. Amikor a hithősökről és a hit nagy cselekvéseiről olvasunk, akkor észrevehetjük, hogy az Úr lelke indította őket, az Úr lelke szállt rájuk, az Úr igéje szerint cselekedtek. De a mai kor úgynevezett „hit hősei” miben hősök? Hát nem az ige cselekvéseiben. Inkább a beszédükben, a csodák és jelek cselekvésében. Nagyon fontos ezt az igét megérteni:

Márk evangéliuma 13,21-23
„Ha pedig akkor ezt mondja néktek valaki: Ímé itt a Krisztus, vagy: Ímé amott, ne higyjétek. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is. Ti pedig vigyázzatok; ímé előre megmondottam néktek mindent.”


Mitől hitessék el őket? Az ige megtartásától, az által, hogy a szemüknek higgyenek és ne Isten igéjének! Nem a jelek és a csodák adattak arra, hogy megismerjük azokból az Urat. Mégis mennyi olyan gyülekezet van ahol mégis ezt teszik? Így sokan vannak, akik elsodródtak az igaz kőszikláról az által, hogy nem az ige szerint járnak, nem abból táplálkoznak, hanem a szemük és saját akaratuk szerint járnak.

Zsidó levél 2,1
„Ezért tehát még jobban kell figyelnünk a hallottakra, hogy valamiképpen el ne sodródjunk.”


A hallottak pedig Istennek az igéje, amelyben meg kell gyökereznünk, hogy attól soha el ne hajoljunk bármilyen jel és csoda is vesz minket körül.

(Skype 2013/07/27)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #9 Dátum: 2013 Július 28, 21:08:19 »
A hit mértéke


Márk  9, 14-29 evangéliumában találkozunk azzal a történettel, hogy amíg Jézus Péterrel, Jakabbal és Jánossal a hegyen volt és megdicsőült, addig a többi tanitvány igen komoly nehézséggel került szembe.

Ördöngős néma meggyógyítása
   14  És mikor a tanítványokhoz ment vala, nagy sokaságot láta körülöttük, és írástudókat, akik azokkal versengenek vala.
   15  És az egész sokaság meglátván őt, azonnal elálmélkodék, és hozzásietvén köszönté őt.
   16  Ő pedig megkérdezé az írástudókat: Mit versengetek ezekkel?
   17  És felelvén egy a sokaságból, monda: Mester, ide hoztam hozzád az én fiamat, akiben néma lélek van.
   18  És ahol csak előfogja, szaggatja őt; ő pedig tajtékot túr, a fogát csikorgatja, és elfonnyad. Mondám hát tanítványaidnak, hogy űzzék ki azt, de nem tudták.
   19  Ő pedig felelvén neki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám.
   20  És hozzá vivék azt; és mihelyt ő meglátta azt, a lélek azonnal szaggatá azt; és leesvén a földre, tajtékot túrván fetreng vala.
   21  És megkérdezé az atyját: Mennyi ideje, hogy ez esett rajta? Az pedig monda: Gyermeksége óta.
   22  És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nekünk, könyörülvén rajtunk.
   23  Jézus pedig monda neki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek.
   24  A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.
   25  Jézus pedig mikor látta vala, hogy a sokaság még inkább összetódul, megdorgálá a tisztátalan lelket, mondván neki: Te néma és süket lélek, én parancsolom neked, menj ki belőle, és többé belé ne menj!
   26  És kiáltás és erős szaggatás között kiméne; az pedig olyan lőn, mint egy halott, annyira, hogy sokan azt mondják vala, hogy meghalt.
   27  Jézus pedig megfogván kezét, fölemelé; és az fölkele.
   28  Mikor pedig bement vala a házba, tanítványai megkérdezék őt külön: Mi miért nem űzhettük ki azt?
   29  Ő pedig monda nekik: Ez a faj semmivel sem űzhető ki, csupán könyörgéssel és böjtöléssel.

Látjuk, hogy nagy sokaság vette körül az ördöngős lélekkel megszállt gyermeket és nagy zürzavar van a tanítványok között. Elképzelhető, hogy a farizeusok csúfolódtak a sikertelenség láttán, a sokaság csodára, az apa gyógyulásra várt, a tanitványok pedig tehetetlenek voltak.

Eddig azt tették, amit Jézustól láttak, ami többnyire bevált, elég volt, de most kudarcot vallottak.  Egészen biztos, hogy többször is megpróbálkoztak az ördöngős lélek kiűzésével, de sikertelenül, a  gyerek továbbra is habzó szájjal, rángógörcsben feküdt a földön.

Jézus megkérdezte az apját : Márk 9, 21-24
    21 Mennyi ideje, hogy ez esett rajta? Az pedig monda: Gyermeksége óta.
   22  És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nekünk, könyörülvén rajtunk.
   23  Jézus pedig monda neki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek.
   24  A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.


Elgondolkodtatott ez a válasz. Hiszek Uram! Légy segítságül az én hitetlenségemnek.

Annyi őszinteség van ebben a kijelentésben. Az apa hisz, bár meginog a hite. Változik a hite, nem egyforma, a kudarcok láttán ingadozik. És ezt nem szégyelli kimondani, nem álszenteskedik, nem magyarázkodik. Sőt, beismeri és segítséget kér.
Ami csodálatos ebben a történetben, hogy Jézus meggyógyítja a fiút, és megerősíti az apának a hitét.


Találkozunk a Szentírásban egy másik történettel, amelyben egy  erős hittel bíró embert csodálhatjuk meg.

Máté 8, 5-10

5
Amikor Jézus Kapernaumba érkezett, odament hozzá egy százados, és kérte:
6
"Uram, a szolgám bénán fekszik otthon, és szörnyű kínjai vannak."
7
Jézus így szólt hozzá: "Elmegyek, és meggyógyítom."
8
De a százados ezt felelte rá: "Uram, nem vagyok méltó arra, hogy hajlékomba jöjj, hanem csak egy szót szólj, és meggyógyul a szolgám.
9
Mert én is hatalom alatt álló ember vagyok, és nekem is vannak alárendelt katonáim. Mondom az egyiknek: Menj el! - és elmegy, a másiknak: Jöjj ide! - és idejön, vagy szólok a szolgámnak: tedd meg ezt! - és megteszi."
10
Amikor Jézus ezt hallotta, elcsodálkozott, és így szólt kísérőihez: "Bizony, mondom néktek, senkiben sem találtam ilyen nagy hitet Izráelben.


Ez pedig már  az amikor valaki sziklaszilárdan áll a hitben.

De térjünk vissza az előző történethez, a tanítványokhoz, akik bénán álltak Jézus mellett és alkalmatlannak érezték magukat a további szolgálatra. Gondolatban elemezték a történetet, keresték, hogy mit rontottak el, mit csináltak másképpen, mint eddig, hiszen azt tették amit Jézustól ellestek, megtanultak.

Márk 9, 28-29
  28  Mikor pedig bement vala a házba, tanítványai megkérdezék őt külön: Mi miért nem űzhettük ki azt?
  29  Ő pedig monda nekik: Ez a faj semmivel sem űzhető ki, csupán könyörgéssel és böjtöléssel.

Mit érthetünk meg ebből. Az én gondolatom az, hogy a tanítványok már elbízták magukat és mai nyelvre fordítva futószalagszerűen végezték cselekedeteiket. Egyik eset olyan, mint a másik, már tudjuk, rutinosak vagyunk, eddig bevált, most is be fog válni.
Emberi módon álltak hozzá a dolgokhoz és egyszerűen csak felhasználták Jézus nevét a Szentlélek jelenléte nélkül.

Hányszor teszik ezt sajnos a mai napig is a gyülekezetekben, amikor gyógyító  alkalmakat, szeánszokat hirdetnek  meg.

Jézus válasza a böjtölés és a könyörgés volt.
Érthetőbbre fordítva: Imádkozzatok és kérjetek hitet az Atyától, még több hitet, mert amivel eddig rendelkeztetek az kevés volt. Böjtöljetek, hogy ne a testi erőtök vezessen, hanem a szellemetek erősödjön. Ne bízzátok el magatokat hanem kérjétek és vegyétek a Szentlélek vezetését és erejét.

Arra kell törekednünk, hogy a hitünk folyamatosan növekedjen. Ezt a növekedést a cselekedeteinken keresztül fejezzük ki,  megváltozik a gondolkodásmódunk, Istenhez fordulunk. Állandó kapcsolatban maradunk vele, a Szentírás tanulmányozásával, az abban való elmélyülésben, az imádkozásban.


Amikor Isten igéjével táplálkozunk akkor a hitünket növeljük.

Máté 4:4.
Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden Igével, amely Istennek szájából származik.



A hit mértéke annak alapján növekedik, ahogy táplálkozunk Isten Igéjével és gyakoroljuk a hitéletet.

Az elhangzott példák alapján láthatjuk, hogy a hit mértékeiben lehetünk kicsinyhitűek, és lehetünk erős hitűek.
Kicsinyhitűnek nevezte olykor Jézus a tanítványait is,

Lehetünk szegények a hitben.

Máté 6:30.
Ha pedig a mezőnek füvét, amely ma van, és holnap kemencébe vetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?



Lehetünk gazdagok a hitben.

Jakab 2,5
5  Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-e ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, amelyet azoknak ígért, akik őt szeretik?


Mát. 8,10
Jézus pedig, amikor ezt hallá, elcsodálkozék, és monda az Őt követőknek: Bizony mondom néktek, még az Izraelben sem találtam ilyen nagy hitet.


Lehetünk erősek erősek a hitben

Róm. 4,19
És hitében erős lévén, nem tekintett az ő már elhalt testére, mintegy százesztendős lévén, sem Sárának elhalt méhére


Lehetünk megnövekedettek a hitben

II. Thess. 1:3.
Mindenkor hálaadással tartozunk az Istennek, atyámfiai, tiérettetek, ahogy ez méltó is, mivel felettébb megnövekedett a ti hitetek…


Lehetünk teljesek a hitben, mint István

ApCsel 6,5
    És tetszék e beszéd az egész sokaságnak: és kiválaszták Istvánt, ki hittel és Szent Lélekkel teljes férfiú vala, Filepet, Prokhórust, Nikánórt, Timónt, Párménást és Nikolaust, ki Antiókhiából való prozelitus vala;


Éppen ezért testvéreim tápláljuk a hitünket és hirdessük a hit beszédét.

Róma 10:8.
8. Hanem mit mond? "Közel van hozzád az ige, a te szádban és a te szívedben", mégpedig a hit igéje, amelyet mi hirdetünk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mustármagnyi hit
« Válasz #10 Dátum: 2013 Július 31, 00:48:45 »
Köszönöm Testvérem, hozom én is azt az igét amit te is hoztál, csak a Máté evangéliumából:

Máté evangéliuma 7,19
"A tanítványok aztán külön odamentek Jézushoz és megkérdezték: "Miért nem voltunk képesek mi kiűzni azt?" "Kishitűségetek miatt" felelte nekik." Bizony azt mondom nektek, ha csak mustármagnyi hitetek volna, s azt mondanátok ennek a hegynek: Eredj át innen amoda! Átmenne. Semmi sem lesz nektek lehetetlen. Ez a fajta pedig nem távozik el, csak imádságra és böjtölésre."

A böjtölést fogalmát nem szabad leredukálni az élelem megvonásával. A böjtölés ugyanis ez:

Ézsaiás könyve 58,1-14
"Kiálts teljes torokkal, ne kiméld; mint trombita emeld fel hangodat, és hirdesd népemnek bűneiket, és Jákób házának vétkeit. Holott ők engem mindennap keresnek, és tudni kivánják útaimat, mint oly nép, amely igazságot cselekedett és Istene törvényét el nem hagyta; kérik tőlem az igazságnak ítéleteit, és Istennek elközelgését kivánják. Mért bőjtölünk és Te nem nézed, gyötörjük lelkünket és Te nem tudod? Ímé, bőjtöléstek napján kedvtelésteket űzitek, és minden robotosaitokat szorongatjátok. Ímé perrel és versengéssel bőjtöltök, és sújtotok a gazságnak öklével; nem úgy bőjtöltök mostan, hogy meghallassék szavatok a magasságban. Hát ilyen a bőjt, amelyet én kedvelek, és olyan a nap, amelyen az ember lelkét gyötri? Avagy ha mint káka lehajtja fejét, és zsákot és hamvat terít maga alá: ezt nevezed-é bőjtnek és az Úr előtt kedves napnak? Hát nem ez-é a bőjt, amit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek? Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat? Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ. Akkor kiáltasz, és az Úr meghallgat, jajgatsz, és ő azt mondja: Ímé, itt vagyok. Ha elvetended közüled az igát, és megszünsz ujjal mutogatni és hamisságot beszélni; Ha odaadod utolsó falatodat az éhezőnek, és az elepedt lelkűt megelégíted: feltámad a setétségben világosságod, és homályosságod olyan lesz, mint a dél. És vezérel téged az Úr szüntelen, megelégíti lelkedet nagy szárazságban is, és csontjaidat megerősíti, és olyan leszel, mint a megöntözött kert, és mint vízforrás, amelynek vize el nem fogy. És megépítik fiaid a régi romokat, az emberöltők alapzatait felrakod, és neveztetel romlás építőjének, ösvények megújítójának, hogy ott lakhassanak. Ha megtartóztatod szombaton lábadat, és nem űzöd kedvtelésedet szent napomon, és a szombatot gyönyörűségnek hívod, az Úr szent és dicsőséges napjának, és megszenteled azt, dolgaidat nem tevén, foglalkozást sem találván, hamis beszédet sem szólván: Akkor gyönyörűséged lesz az Úrban; és én hordozlak a föld magaslatain, és azt mívelem, hogy Jákóbnak, atyádnak örökségével élj; mert az Úr szája szólt!"


A böjt az Úr szerint való élet, az imádság pedig az Istennel való személyes kapcsolat.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)