Szerző Téma: Az elragadtatás  (Megtekintve 18726 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #30 Dátum: 2011 Szeptember 30, 21:01:35 »
Köszönöm Testvérem! :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #31 Dátum: 2011 Szeptember 30, 21:02:38 »
A tíz szűz példázata vajon az elragadtatásról szól?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Az elragadtatás
« Válasz #32 Dátum: 2011 Szeptember 30, 21:49:07 »
Szerintem igen! Egyértelműen arról szól, hiszen az 5 szűz nem állt készen. Hallottam erről egy tanítást és egyetértek vele. Az olaj a Szent Szellemet jelképezi, nem volt olajuk mert úgy gondolták: "Ráérünk még arra, van még időnk. " A legtöbb keresztény is sajnos így él. "Van még időnk..." Szerintem egyértelmű  :pirul:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az elragadtatás
« Válasz #33 Dátum: 2011 Szeptember 30, 22:05:41 »
Szerintem is Gyöngyike! Esznek, isznak, nösülnek stb. és nem vesznek észre semmit. Pont erröl írtam az utolsó idök a Bibliában topicban:

http://www.alfa-omega.hu/forum2/index.php?topic=1048.0

Elragadtatás fogalma a Tenachban/Ószövetségben

Mennyire fontos az elsö szeretet, a Szent Lélek olaja és készülve várni!

Shabbat Shalom, szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #34 Dátum: 2011 Szeptember 30, 22:39:20 »
Így van,ahogy mondjátok.Az Úr azokat viszi el,akik szeretik és ismerik őt,akik nem félszívvel követik,akik készen vannak.Azokat,akik várják Őt.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #35 Dátum: 2011 Szeptember 30, 22:41:02 »
Ámen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Klara Erdelyi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Az elragadtatás
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 06, 16:00:18 »
Így van,ahogy mondjátok.Az Úr azokat viszi el,akik szeretik és ismerik őt,akik nem félszívvel követik,akik készen vannak.Azokat,akik várják Őt.

Áldott Testvéreim a Krisztusban, 

Az elragadtatással kapcsolatosan szeretnék hozzászólni - csak hogy mindenki jól be tudja magát "kalibrálni" - nem hagyott minket Isten tudatlanságban - ha egy kicsit összeszedjük az idetartozó Igéket - az segitségünkre lesz ebben:


1Ths 4:14  Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképpen az Isten is előhozza azokat, akik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt.
1Ths 4:15  Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak.
1Ths 4:16  Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és FELTÁMADNAK ELÖSZÖR AKIK MEGHALTAK A KRISZTUSBAN ;
1Ths 4:17  AZUTÁN MI AKIK ÉLÜNK, AKIK MEGMARADTUNK ELRAGADTATUNK AZOKKAL EGYÜTT  a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.
1Ths 4:18  Annak okáért vigasztaljátok egymást e beszédekkel.

TEHÁT A KRISZTUSBAN KORÁBBAN ELHUNYTAK FELTÁMADÁSA ÉS A MEGMARADOTTAK ELRAGADTATÁSA NAGYJÁBÓL EGYIDEJÜLEG FOG MEGTÖRTÉNNI.

AZTÁN:

1Kor 15:22  Mert amiképpen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképpen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek.
1Kor 15:23  Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután AKIK A KRISZTUSÉI, az ő eljövetelekor.

TEHÁT A KÖVETKEZÖ KÖVETKEZTETÉS AZ - HOGY A FELTÁMADÁSBAN ÉS AZ ELRAGADTATÁSBAN AZOK VESZNEK RÉSZT AKIK A KRISZTUSÉI.

MOSTMÁR CSAK AZT KELL MEGTALÁLNUNK- HOGY KIK A KRISZTUSÉI. EBBEN A KÖVETKEZÖ IGE SEGITHET:

Gal 5:24  Akik pedig Krisztuséi, A TESTET MEGFESZITETTÉK indulataival és kívánságaival együtt.

MERT :

1Ptr 4:2  Hogy többé ne embereknek kívánságai, hanem ISTEN AKARATA SZERINT ÉLJÉTEK A TESTBEN HÁTRALÉVÖ IDÖT:
Röm 8:13  Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de HA A TEST CSELEKEDETEIT SZELLEMMEL MEGÖLDÖKÖLITEK, ÉLTEK.
Röm 8:14  Mert akiket Isten Szelleme vezérel, azok Istennek fiai.

NA ILY MÓDON - IGÉRÖL IGÉRE HALADVA - ELJUTOTTUNK AHHOZ - HOGY MIK AZ ELRAGADTATÁSBAN VALÓ RÉSZVÉTEL ISTENI FELTÉTELEI -
HOGY KIK A KRISZTUSÉI - eljutottunk oda- hogy akiket az Isten Szelleme vezérel - azok minden bizonnyal az okos szüzek közé tartoznak -
akiknek nemcsak a lámpásukban van olaj - de még a tartalék olajról is gondoskodnak mindenkor ....


Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #37 Dátum: 2011 Október 06, 16:41:23 »
NA ILY MÓDON - IGÉRÖL IGÉRE HALADVA - ELJUTOTTUNK AHHOZ - HOGY MIK AZ ELRAGADTATÁSBAN VALÓ RÉSZVÉTEL ISTENI FELTÉTELEI -
HOGY KIK A KRISZTUSÉI - eljutottunk oda- hogy akiket az Isten Szelleme vezérel - azok minden bizonnyal az okos szüzek közé tartoznak -
akiknek nemcsak a lámpásukban van olaj - de még a tartalék olajról is gondoskodnak mindenkor ....
Így van az.Úgy kell várnunk a Vőlegényt,mint az okos szüzek.
Köszönöm szépen kedves Klára, hogy ezeket az igéket leírtad ide. Fontos és időszerű észben tartanunk és gondolkodnunk ezekről.
Az Úr áldjon meg kedves Testvérnőm.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az elragadtatás
« Válasz #38 Dátum: 2011 December 22, 13:24:43 »
Szerintem lenne még egy nagyon fontos aspektus a felkészülésre.

4. Mert a kik e sátorban vagyunk is, sóhajtozunk megterheltetvén; mivelhogy nem kívánunk levetkőztetni, hanem felöltöztetni, hogy a mi halandó, elnyelje azt az élet.
5. A ki pedig minket erre elkészített, az Isten az, a ki a Lélek zálogát is adta minékünk.

2Kor 5,4-5

8. Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
9. Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.
10. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.

Ef 2,8-10

Meglátásom szerint, maga az ÚR készít fel bennünket a Vele való találkozásra. Ö az Aki megigazít, Ö az Aki megszentel, nekünk viszont engedelmeskednünk kell szeretetben és Istenfélelemben.

Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az elragadtatás
« Válasz #39 Dátum: 2012 Január 01, 14:25:03 »
A tíz szűz példázatán elgondolkozva egy gondolat merült fel bennem.  Mert mi történik ha az ÚR visszajön és valakit Isten Ereje nélkül, fáradtan megkeseredve  és „kiégve“ talál. Ne rohangásszunk másokhoz olajat venni, hanem kérjük az olajat Attól, Akinek Ereje van nemcsak olajat adni, hanem a pislogó lángot világító fénnyé megeleveníteni.

Zsolt 36,10    
Mert nálad van az életnek forrása; a te világosságod által látunk világosságot.

2Kor 4,6    
Mert az Isten, a ki szólt: setétségből világosság ragyogjon, ő gyújtott világosságot a mi szívünkben az Isten dicsősége ismeretének a Jézus Krisztus arczán való világoltatása végett.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #40 Dátum: 2012 Január 01, 16:58:28 »
Arról is szól, hogy ne találjon minket aludva az Úr és várjuk az Ő eljövetelét úgy,hogy semmi nem olyan fontos, mint Ő, a Vőlegény.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az elragadtatás
« Válasz #41 Dátum: 2012 Január 01, 17:05:38 »
Így van drága Ditte, erröl is ír az Íge, hogyan várjuk Öt:

32. Ne félj te kicsiny nyáj; mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot.
33. Adjátok el a mitek van, és adjatok alamizsnát; szerezzetek magatoknak oly erszényeket, melyek meg nem avúlnak, elfogyhatatlan kincset a mennyországban, a hol a tolvaj hozzá nem fér, sem a moly meg nem emészti.
34. Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
35. Legyenek a ti derekaitok felövezve, és szövétnekeitek meggyújtva;
36. Ti meg hasonlók az olyan emberekhez, a kik az ő urokat várják, mikor jő meg a menyegzőről, hogy mihelyt megjő és zörget, azonnal megnyissák néki.
37. Boldogok azok a szolgák, kiket az úr, mikor haza megy, vigyázva talál: bizony mondom néktek, hogy felövezvén magát, leülteti azokat, és előjövén, szolgál nékik.
38. És ha megjő a második őrváltáskor, és ha a harmadik őrváltáskor jő meg, és úgy találja őket, boldogok azok a szolgák!

Lk 12,34-38

34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.
37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?
38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?
39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?
40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Mt 25,34-40

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Az elragadtatás
« Válasz #42 Dátum: 2012 Január 01, 19:06:02 »
Kedves Antee!

Meglátásom szerint, nagyon fontos, hogy ha a Szent Lélek rávilágít az életünkben egy bűnre, azonnal, haladéktalanul járuljunk az ÚRhoz őszinte bűnbánattal. Nem élhetünk bűnben. Egyébként hitem szerint azokat ragadja el az ÚR akiket az Ö drága vérén megváltott, és így Isten gyermekei lettek. Különben állandó félelemben kellene élnünk, ami viszont nem az ÚR akarata. Senki sem tökéletes, mert akkor nem írná az Ige, hogy törekedjünk... Tehát bizodalmunk van az ÚRhoz, hogy Ö nem csak megváltott, hanem meg is fog tartani, mert hatalma van erre! Senki sem ragadhat ki az Ö kezéből: Erre ígéretünk van.

A legjobb örömben várni a csodálatos találkozásra!

Szeretettel, Shalom

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

" Egyébként hitem szerint azokat ragadja el az ÚR akiket az Ö drága vérén megváltott, és így Isten gyermekei lettek. Különben állandó félelemben kellene élnünk, ami viszont nem az ÚR akarata. Senki sem tökéletes, mert akkor nem írná az Ige, hogy törekedjünk... " - ez most nagyon jól esett, megnyugtató
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Az elragadtatás
« Válasz #43 Dátum: 2012 Január 03, 18:33:36 »
Mostanában sokat foglakoztt ez a gondolat. Mivel legszívesebben már mennék az Ő országába. Régebben sokat féltem és görcsöltem azon hogy nehogy valami hibát, vétket kövessek el  és elszakadjak Istentől és a balga szűzek sorsára jussak. Istennek hála hogy megvilágosította az elmémet
Egyedül csak Ő tud megtartani. Ő ő meg is fog. Maga Jézus a garancia. Most már nem félelemből hanem örömmel engedelmeskedem. Nem görcsölök és nem akarok folyton hiba nélkül élni. ( nem is lehet) Így boldog várakozással tekintem az eljövetelére mert tudom akiben Isten elkezdte a munkát azokban be is fejezi. Így aki Jézust Isten fiának személyes bűneiért meghalt majd  feltámadott királynak tekinti az üdvözül.

azért foglakozom mostanában sokat ezzel mert van egy pár számomra nagyon kedves ember akiket szeretnék az örökkévalóságban is "látni". Fája szívem értük és azon töröm e fejem vajon hogyan nyerhetném meg őket Krisztusnak. Anélkül hogy erőszakos lennék de mégsem halogató.



Valamint van egy kérdésem. Amikor az elragadtatás megtörténik már az ítélet is jön az itt maradottaknak és az egek recsegve ropogva elmúlnak?? Vagy lesz még módjuk bűnbánatra és Krisztushoz csatlakozni? Mert nekem ez nem olyan egyértelmű. 
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #44 Dátum: 2012 Január 03, 18:47:38 »
Elragadtatásról egy videó:
http://www.youtube.com/watch?v=SmLhyPjHVes#
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)