Szerző Téma: Latrok barlangja  (Megtekintve 9542 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Latrok barlangja
« Válasz #30 Dátum: 2013 Január 24, 10:04:06 »
 :igen:
 emlékszem én annak idején az első Bibliát ingyen kaptam , sőt évekkel később a volt főnököm feleségétől egy román nyelvű Bibliát  kaptam , ingyen! és más könyveket is  csak ingyen kaptam, viszont most???? :?:
hogy is van az a kérdés? ingyen kaptátok ingyen adjátok??? ma  a meggazdagodásról szól minden :(


Máté Evangéliuma:10:8   Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.


 :?: :?: :?:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Latrok barlangja
« Válasz #31 Dátum: 2013 Január 24, 10:09:56 »
Természetesen valakinek fedeznie kell a költségeket. Ezzel nem is lenne gondom, föleg a Bibliánál. DE! amikor már nyereség kedvéért üzletelnek, akkor már gáz van.

Elöljárói megvesztegetve bíráskodnak, papjai megkérik az árát a tanításnak, prófétái pénzért jósolnak, és még az ÚRra hivatkozva mondják: Közöttünk van az ÚR, nem érhet minket baj!

Mik 3,11

Nem függhet attól a Szent Írás továbbadása, hogy valaki meg tudja-e fizetni. Itt segíthetnek azok, akik támogatni tudják e szolgálatot.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #32 Dátum: 2013 Január 24, 11:20:28 »
Az első Bibliát én is kaptam és nem kellett fizetnem érte. Állta a költségeket az egyik testvérem.
És mit gondoltok arról, ha a haszon amit szereznek az eladásokból, jótékony célra megy?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Latrok barlangja
« Válasz #33 Dátum: 2013 Január 24, 11:39:38 »
Úgy gondolom, ha tényleg az ÚRtól vezettetve teszik, áldás lehet.

A 90-es években egy 150 tagú zenekar és énekkar konzertezett itt nyugat-Európában. Minden költséget maguk fedeztek, egy fillért sem tettek az adományokból félre, (maga a konzert ingyenes belépéssel volt, viszont felkérték a látogatókat adományokra) hanem egy az egyben ment Romániában akkor katasztrófális állapotban levö árvaházaknak, és árváknak.

Úgy gondolom, hogy ez is lehet szolgálat.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #34 Dátum: 2013 Január 24, 11:42:43 »
Igen, én is úgy gondolom, hogy működhet így a dolog. De van egy másik oldala is, amikor az adományokat olyan célra fordítják, amelynek ugyan jótékonykodás nevet adnak, de a saját közösségüket és kényelmüket szolgálja.

Ha valaki jótékonykodásra gyűjt, akkor szerintem nem helyes például a gyülekezet hangtechnikájának a felújítására költeni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #35 Dátum: 2013 Január 24, 11:44:12 »
Vagy például ha én gyűjtenék pénzt ettől a közösségtől arra, hogy a weboldalak fejlesztéseire vagy üzemeltetésére költsem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Latrok barlangja
« Válasz #36 Dátum: 2013 Január 24, 11:46:55 »
 :taps: :158:

Ez az üzleti jótékonyság...  Biztos nem fizetnék sem belépöt, sem pedig adományt.   :2knuppel:

Ha gyüjtenél az nagy gáz lenne, ellenben ha valakit indit a Lélek miért ne adományozzon?  :2crazy:

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #37 Dátum: 2013 Január 24, 11:47:53 »
Nyilván azért van különbség adomány és ragadomány között. Az egyik kényszerűség, a másik pedig szabadság. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #38 Dátum: 2013 Január 24, 11:49:27 »
Ha nem állna módomban kifizetni a számlákat az üzemeltetéssel kapcsolatosan, akkor hiszem, hogy az Úr gondoskodna róla anélkül, hogy adakozásra szólítanálak fel benneteket. :afro: Ha pedig mégsem, akkor bezárnám, mert ha Isten nem gondoskodik róla, akkor nincs is az akaratában.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Latrok barlangja
« Válasz #39 Dátum: 2013 Január 24, 11:50:00 »
Pontosan!!!

És Isten lát a szívekbe, az Örökkévalót nem lehet megcsalni! Aki ragadománnyal szerzi meg jutalmát, milyen jutalom járna neki egykor?

 :167:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #40 Dátum: 2013 Január 24, 11:55:47 »
Pontosan az adomány összege volna a jutalma. Odaát pedig semmi, sőt, elszámolás.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Latrok barlangja
« Válasz #41 Dátum: 2013 Január 24, 12:03:17 »
Az Istenfélelem a bölcsesség kezdete... Szerintem, ha lenne Istenfélelem, sokan meggondolnák, hogy mit tesznek.  :280:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #42 Dátum: 2013 Január 24, 12:09:59 »
Igen.

Efézusi levél 5,17
"Éppen azért: ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Latrok barlangja
« Válasz #43 Dátum: 2013 Január 24, 13:19:48 »
ÁMEN!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Latrok barlangja
« Válasz #44 Dátum: 2013 Január 24, 18:44:02 »
ez mind igaz amit irok , csak engem az lepet meg amit hallottam hogy  , a gyülekezet ... abból a pénzből telkeket vesz és még azt mondják hogy nektek szóval a híveknek lesz jobb,de kérdezem én hogyan ??? ha az aki szegény és nincs neki még kenyérre sem pénze nem segíti a gyülekezet hanem telket  vásárol az adományból, és még azt mondják hogy  a tagok javára van , és ez egy megtörtént eset amit én tudok, akkor miért nem lehet hogy az adományokból vagy cd, vagy könyvek eladásából segítsük  azokat akiknek még kenyerük sincs???
 sokak akik nem keresztények adományoznak és segítenek azokon akik nehézségekben vannak, csupán mondván hogy segíteni kell a bajban jutottaknak, és akkor  a keresztények???  majd imádkozunk érted legtöbbször ez  a válasz, de hogy is van az Ige: megszeged  a kenyered az  éhezőknek :?: :?: :?:???


Ézsaiás könyve:58:7   Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25