Szerző Téma: Démonűzés  (Megtekintve 36339 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Démonűzés
« Válasz #105 Dátum: 2011 Október 06, 17:10:17 »
ÁMEN!

Kedves Irma testvérnö!

Idézet
Elég csak Billy Grahamre gondolni, vagy Corrie ten Boomra, aki még a koncentrációs tábort is megjárta és mégis hatalmas szolgálója volt az Úrnak. Valóban nem test és vér ellen van nekünk tusakodásunk de azt tudom, hogy az Úr Jézus megigérte, hogy senki ki nem szakíthat minket az Ő kezéből, és ez elég nekem, mert Ő a szavát megtartja örökké.

Söt itt még gondolhatunk azokra a testvéreinkre, akik hüek maradtak Isten szavához, annak ellenére hogy üldözéssel, börtönnel, vagy halálal kellett szembenézniük.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Démonűzés
« Válasz #106 Dátum: 2011 Október 06, 17:16:44 »
Drága Elizabeth!

Igen, mindazokért hálás vagyok Istennek akik mindvégig hűen megálltak, akár "nagy" szolgálók voltak, akár nem, nevük ott van Isten Könvében arany betűkkel felírva! És jó rájuk gondolni, az Ige is azt mondja, hogy figyeljük meg életük végét és kövessük hitüket!

 :2smitten:

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #107 Dátum: 2011 Október 06, 17:24:55 »
Drága Elizabeth!

Igen, mindazokért hálás vagyok Istennek akik mindvégig hűen megálltak, akár "nagy" szolgálók voltak, akár nem, nevük ott van Isten Könvében arany betűkkel felírva! És jó rájuk gondolni, az Ige is azt mondja, hogy figyeljük meg életük végét és kövessük hitüket!

 :2smitten:
Ámen. a szó ismeretének tudatában, teljes szívemből ÁMEN.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Démonűzés
« Válasz #108 Dátum: 2011 Október 06, 17:27:06 »
Köszönöm drága Irma!

Valóban a legnagyobb bátorítás ez az Ígéret, amit Jézus Krisztus mondott:

27Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. 28Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből.  29Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. 30Én és az Atya egy vagyunk."
Jn 10,27-30

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Klara Erdelyi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Démonűzés
« Válasz #109 Dátum: 2011 Október 06, 17:29:29 »
Rendben van - én elfogadom azt, hogy Ti ebben hisztek ....

Csak akkor arra még válaszoljatok, hogy Jézus MIÉRT hagyta meg a tanitványainak azt amikor elhagyta a Földet -
de korábban is - hogy "démonokat üzzetek " ....

Mert aki nem hisz ( vagy hitt) Benne - annak mindegy (lenne) elméletileg, hogy démonktól gyötörve - vagy anélkül megy a gyehennára ..... 
Aki meg megtért és hisz Benne - annak - szerintetek - nincs szüksége démonoktól való szabadulásra ....

Akkor - végül is - kiböl kell kiüzni a démonokat - kik azok akikre gondolt Jézus ????

Szóval - ez a történet így - nagyon nem kerek .....szerintem ....

Szerintem - sokan összekeverik azt, hogy valakinek van üdvössége azzal hogy valakiben van-e  démon van nincs ....

Mert valakinek LEHET üdvössége attól hogy démon van benne - legfeljebb nem lesz olyan sikeres az élete és szolgálata ....
De mondjuk - az elragadtatás - az már ebböl a szempontból elég necces lehet ... szerintem ....

Az a baj, hogy a mai magyar kultúra annyira materialista, jó esetben "vallásos" háttérböl jön - hogy nagyon sokan egyszerüen még a démonok
létezésében sem hisznek - hát hogyan is hinnének abban, hogy esetleg bennük is lehet démon ....

Mondom - ez nem üdvösségi kérdés - DE hogy egy ember sikeres - vagy éppen sikertelen - élete ettöl nagymértékben függ,
erröl meg vagyok gyözödve .....söt egyértelmü tapasztalataim is ezt bizonyitják ....




Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Démonűzés
« Válasz #110 Dátum: 2011 Október 06, 17:31:46 »
Nagyon szeretem ezt Igét, drága Testvérnőm! Tényleg ez az egyik legbátorítóbb igérete Megváltónknak!

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #111 Dátum: 2011 Október 06, 17:38:40 »
Rendben van - én elfogadom azt, hogy Ti ebben hisztek ....

Csak akkor arra még válaszoljatok, hogy Jézus MIÉRT hagyta meg a tanitványainak azt amikor elhagyta a Földet -
de korábban is - hogy "démonokat üzzetek " ....

Mert aki nem hisz ( vagy hitt) Benne - annak mindegy (lenne) elméletileg, hogy démonktól gyötörve - vagy anélkül megy a gyehennára ..... 
Aki meg megtért és hisz Benne - annak - szerintetek - nincs szüksége démonoktól való szabadulásra ....

Akkor - végül is - kiböl kell kiüzni a démonokat - kik azok akikre gondolt Jézus ????

Szóval - ez a történet így - nagyon nem kerek .....szerintem ....

Szerintem - sokan összekeverik azt, hogy valakinek van üdvössége azzal hogy valakiben van-e  démon van nincs ....

Mert valakinek LEHET üdvössége attól hogy démon van benne - legfeljebb nem lesz olyan sikeres az élete és szolgálata ....
De mondjuk - az elragadtatás - az már ebböl a szempontból elég necces lehet ... szerintem ....

Az a baj, hogy a mai magyar kultúra annyira materialista, jó esetben "vallásos" háttérböl jön - hogy nagyon sokan egyszerüen még a démonok
létezésében sem hisznek - hát hogyan is hinnének abban, hogy esetleg bennük is lehet démon ....

Mondom - ez nem üdvösségi kérdés - DE hogy egy ember sikeres - vagy éppen sikertelen - élete ettöl nagymértékben függ,
erröl meg vagyok gyözödve .....söt egyértelmü tapasztalataim is ezt bizonyitják ....
Áldott Testvérem. Gyümölcseiről ismerszik meg a fa! Tehát az Igéhez való ragaszkodás, talán nem rossz gyümölcs... továbbá vannak még a Szellem gyümölcsei...
Szóval amire ki szeretnék lyukadni: Ha valaki nem úgy gondolkodik az Igéről mint te, talán még nem démonizált... :03:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Démonűzés
« Válasz #112 Dátum: 2011 Október 06, 17:42:42 »
Kedves Testvérnőm!

Szerintem meg az "necces" hogy megtért, újjászületett emberben démon lehet, nekem meg az nem kerek.
Én a saját példámból tudok kiinduni. Amikor visszatértem az Úrhoz megbántam a bűneimet, lerendeztem amit kellett és kiderült, hogy még sem teljes a szabadságom, akkor tartottam - lelkigondozók segítségével - egy életrendezést, ahol kiderült, hogy vannak az életemben olyan területek, ahol démoni megkötözöttségek vannak, illetve vannak generációs átkok. Abban a folyamatban lerendeztük a dolgot a Biblia alapelvei szerint, és amikor megszabadultam tőlük, akkor Isten Szelleme betöltött és azóta nem is fogadom el, hogy nekem a démonokkal úgy lenne dolgom, hogy azok ismét belülkerültek az életemben. Én az Úrtól elfogadtam a szabadulást, és bármennyire igyekszik is a sátán arról meggyőzni hogy jogosan van benn az életemben, én mindig visszautasítom, mert az én Megváltóm nem végez fél munkát. Vannak harcaim, démoni támadások is érnek, de azok már nem vesznek rajtam uralmat, mert : Szabad vagyok! Bár megkísérthet, megtámadhat, de uralmat nem vehet rajtam, mert az én Uram : Jézus, a Szabaditó!

Hogy kikből  kell kiúzni, akik még az uralmuk alatt vannak és azok nem a hivők.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Démonűzés
« Válasz #113 Dátum: 2011 Október 06, 17:49:14 »
4Ti Istentől valók vagytok, gyermekeim, és legyőztétek őket, mert nagyobb az, aki bennetek van, mint az, aki a világban van.
12Istent soha senki sem látta: ha szeretjük egymást, Isten lakik bennünk, és az ő szeretete lett teljessé bennünk. 13Abból tudjuk, hogy benne maradunk, és ő mibennünk, hogy a maga Lelkéből adott nekünk.
17Abban lett teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizalommal tekinthetünk az ítélet napja felé, mert ahogyan ő van, úgy vagyunk mi is ebben a világban. 18A szeretetben nincs félelem, sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet; mert a félelem gyötrelemmel jár, aki pedig fél, nem lett tökéletessé a szeretetben. 19Mi tehát azért szeretünk, mert ő előbb szeretett minket.

1.Jn 4,4.12-13.17

Nagyobb az Aki bennetek van… Ö már legyözte a gonoszt…

Hogyha állandóan félnünk kellene a démonoktól, akkor hogyan értsük azt, hogy a szeretet kiüz minden félemet.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Klara Erdelyi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Démonűzés
« Válasz #114 Dátum: 2011 Október 06, 17:56:12 »
4Ti Istentől valók vagytok, gyermekeim, és legyőztétek őket, mert nagyobb az, aki bennetek van, mint az, aki a világban van.
12Istent soha senki sem látta: ha szeretjük egymást, Isten lakik bennünk, és az ő szeretete lett teljessé bennünk. 13Abból tudjuk, hogy benne maradunk, és ő mibennünk, hogy a maga Lelkéből adott nekünk.
17Abban lett teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizalommal tekinthetünk az ítélet napja felé, mert ahogyan ő van, úgy vagyunk mi is ebben a világban. 18A szeretetben nincs félelem, sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet; mert a félelem gyötrelemmel jár, aki pedig fél, nem lett tökéletessé a szeretetben. 19Mi tehát azért szeretünk, mert ő előbb szeretett minket.

1.Jn 4,4.12-13.17

Nagyobb az Aki bennetek van… Ö már legyözte a gonoszt…

Hogyha állandóan félnünk kellene a démonoktól, akkor hogyan értsük azt, hogy a szeretet kiüz minden félemet.

 :2smitten:

A szeretet a FÉLELMET ÜZI KI -  és nem a démonokat ....
Amugy a démonoktól meg nem félni kell - hanem kiüzni....

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #115 Dátum: 2011 Október 06, 17:58:17 »
Mt.7,22.    
Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
23.    
És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Démonűzés
« Válasz #116 Dátum: 2011 Október 06, 18:18:29 »
Idézet
Amugy a démonoktól meg nem félni kell - hanem kiüzni....

Kiüzni, csak abból kell, akiben démon van.

MÉGEGYSZER!:

4Ti Istentől valók vagytok, gyermekeim, és legyőztétek őket, mert nagyobb az, aki bennetek van, mint az, aki a világban van.

No comment...
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Klara Erdelyi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Démonűzés
« Válasz #117 Dátum: 2011 Október 06, 18:18:51 »
Kedves Testvérnőm!

Szerintem meg az "necces" hogy megtért, újjászületett emberben démon lehet, nekem meg az nem kerek.
Én a saját példámból tudok kiinduni. Amikor visszatértem az Úrhoz megbántam a bűneimet, lerendeztem amit kellett és kiderült, hogy még sem teljes a szabadságom, akkor tartottam - lelkigondozók segítségével - egy életrendezést, ahol kiderült, hogy vannak az életemben olyan területek, ahol démoni megkötözöttségek vannak, illetve vannak generációs átkok. Abban a folyamatban lerendeztük a dolgot a Biblia alapelvei szerint, és amikor megszabadultam tőlük, akkor Isten Szelleme betöltött és azóta nem is fogadom el, hogy nekem a démonokkal úgy lenne dolgom, hogy azok ismét belülkerültek az életemben. Én az Úrtól elfogadtam a szabadulást, és bármennyire igyekszik is a sátán arról meggyőzni hogy jogosan van benn az életemben, én mindig visszautasítom, mert az én Megváltóm nem végez fél munkát. Vannak harcaim, démoni támadások is érnek, de azok már nem vesznek rajtam uralmat, mert : Szabad vagyok! Bár megkísérthet, megtámadhat, de uralmat nem vehet rajtam, mert az én Uram : Jézus, a Szabaditó!

Akkor most a saját példádból indulok ki: azt irod - visszatértél az Úrhoz - kvázi MEGTÉRTÉL -
és mégis kiderült hogy nincs minden rendben, nincsen szabadságod ....

Tehát - a példádból kiindulva - megtért személyben is volt démon ....

Nincs egy kis ellentmondás abban amit irsz - és abban amiröl bizonyságot teszel ?

Mert én sem azt mondtam, hogy MINDEN ujjászületett keresztényben - még a démonüzés után is - VAN démon ....
Hanem hogy LEHET benne - ha pl. ha egy bünböl nem képes megszabadulni ...
Pl. ismerek néhány UJJÁSZÜLETETT, MEGKERESZTELKEDETT keresztényt - aki nem képes megszabadulni pl. a dohányzás démonától ....
pedig öszintén és nagyon akarja, sokszor meg is próbálta abbahagyni - de mindig visszaesett eddig - és rágyujtott...

Akkor nincs is üdvössége ???

Nem gondolnám .... mert HISZ Jézus Krisztusban, a feltámadásban ... és ugye  aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül....
Most akkor az Ige nem igaz ? TÁVOL LEGYEN !!! .....
Meg egyébként is NEM cselekedetekböl válik igazzá az ember - hanem HIT által ...
Persze a HITNEK utána meg kell mutatkozni a cselekedetekben is ....

És mi van azoknak akiknek NEM sikerült - a legnagyobb eröfeszitésük ellenére sem megtérni ?
Akkor ök elkárhoznak ???
Nem gondolnám ....
De az biztos, hogy a dohányzás démonától szabaditó szolgálatra lenne szüksége ....
HOGY TELJES ÉS TARTALMAS ÉLETET ÉLHESSEN - JÉZUS KRISZTUSBAN.....

Nem jó ha elrugaszkodunk a mindennapi élettöl, mert lehet hogy nagyon szép teóriákat fel tudunk állitani,
de nem biztos hogy életszerüek tudunk maradni a szép teológiánkkal ....

Mondom - változatlanul - abban hisztek - amiben békességetek van - én is abban hiszek, amivel nekem van békességem....

DE a  mindennapi tapasztalat mindenesetre eddig engem igazolt - már elég sokszor .....

Ha bennetek nincs démon - dicsöség az ÚRnak érte - maradjatok is meg ebben a szellemi állapototoknban -
DE hogy egyetlen ujjászületett keresztényben sem lehet démon - azt azért erösen megkérdöjelezem - a magam részéröl .....

Remélem nincs harag részetekröl - az eltérö vélemény miatt - mint ahogy bennem sincs természetesen ....
De ettöl én még tovább fogom üzni a démonokat - ott ahol csak fellelem öket - ha kell, akár magamból is ....

Mert nagyon jó dolog a "démonmentes" állapot - nyugalmas, örömtei, békés, áldott, sikeres, dinamikus, produktiv .... ha igy tellik el a nap.....



Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Démonűzés
« Válasz #118 Dátum: 2011 Október 06, 18:41:59 »
Kedves Klára!

Ha idézel, akkor úgy idézz, hogy ne adj más szavakat a "számba". Légy szives azt az idézetet töröltetni, amit legutóbb beidéztél, mert azt teljes egészében nem én írtam.

Ami pedig a visszatérést illeti, az az aminek írtam: Visszatérés. Mert én negyven évvel ezelőtt bemerítkeztem és hivővé lettem. Aztán a világ elsodort és sokáig az Úr nélkül éltem. Aztán nagy kegyelméből visszatértem Hozzá és akkor történt amit leírtam. De azóta nincs dolgom a démonokkal abban a formában, amit te a számba akarsz adni. Egyáltalán nincs ellentmondás, csak nem figyeltél eléggé.

A másik a démonoktól való szabadulás soha nem emberi cselekedet. Hiába igyekszik valaki erejét megfeszítve, nem tehet semmit, mert a szabadítás Jézus Krisztusé, és Ő azt teljes egészében elvégezte. Hogy ezek a testvérek miért nem szabadulnak meg? Mert meg lehet, hogy nem is démonikus fogságról van szó, hanem arról amit az Ige így ir: amikor vonzza a tulajdon kivánsága. A meg nem szabadulás legmélyén az lehet, hogy valamiért ragaszkodik ehhez: pl a dohányzáshoz. A felszínen van egy vágy, de a mélyen ott van a megszokás. Nem egy ilyet láttam már én is, itt azt kell tenni, hogy meg kell bánni a bűnt, de nem a felszínen lévőt hanem szív legmélyén lévőt, amelyet felszínre csak Isten Szelleme tud hozni.

A szabadulás nem emberi teljesítmény! itt tévednek sokan, azt hiszik bármit is tehetnek a szabadulás nagy művéhez, de ez lehetetlen, mert ez a teljes tökéletes munka egyedül : Jézusé!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Klara Erdelyi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Démonűzés
« Válasz #119 Dátum: 2011 Október 06, 18:45:22 »
Mt.7,22.    
Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
23.    
És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

Kedves Shomer Ajin,

egy - vagy két -  Igéböl kiindulva tényleg csak a kezdök szoktak konzekvenciát levonni ...( bocs, de Te irtad ma hogy még "nagyon kezdö vagy")
Látod én még 22 év Bibliatanulmányozás, és Akadémiai tanulmányok után is -  csak többnyira feltételes módban szoktam megfogalmazni dolgokat ...

A fenti Ige - amit irtál - csak az összes többi, a démonokról szóló Igével összevetve tud minket továbbvezetni ... egy Igét kiragadva a szövegkörnyezetéböl - elég hamar vélrevihet bennünket .....( itt az eredetiben valójában nem "ördögök" vannak - hanem démonok)

Jézus - általad idézett szavait - a SOKASÁG számára - vagy elött mondta el - bár tanitványia is ott voltak - a Hegyi beszédében ....
Tehát Jézus beszédeiben mindig meg kell néznünk, kikhez beszélt Jézus - az irástudóknak - a sokaságnak vagy csak a tanitványainak
- mert ennek fényében tudjuk helyesen értelmezni Jézus szavait is....

Nem gondolnám pl. hogy Jézus a tanitványait nevezte volna "nemes egyszerüséggel" - GONOSZTEVÖKNEK.....

Az Ige soha nem azért van - hogy MÁSOKAT KÁRHOZTASSUNK VELE - ha már az Igénél tartunk- és ha TE valóban ragaszkodsz az Igéhez ahogy írtad is - mert a kárhoztatás a Satan szolgálata - és MI mindannyian itt, Istennek akarunk szolgálni - ebben egyetérthetünk azt hiszem - hanem az IGE arra adatott, hogy neveljen, tanitson, megjobbitson vagy meggyözzön Bennünket -  arról, hogy Isten Igéje élö és hatékony  bennünk, hogy munkálkodjon bennünk ....

Mindaz - aki az Igét fegyverként használja - föleg a Testéreivel szemben - de még egy hitetlennel szemben SEM ildomos! - annak még bizony meg kell tanulni az Igét helyesen hasogatni ...
Mert az ISTEN Igéje VALÓBAN fegyver ( .... Szellem kardja, amely Isten Igéje...) -
DE nem az emberekkel, hanem a gonoszság eröivel szemben ....lásd Efezus 6.fejezet....

Na ezért sem tudom az Igét igy, ebben az értelemben elfogadni - amit célzottan nekem küldtél ....
Arról nem is beszélve - hogy természetesen - NEM IS VETTEM magamra - mivel hogy nekem "nem ingem" .....

Lehetne mit moderálni, de ezt különösen kiszedtem. ***Antee***