Szerző Téma: Lelki ajándékok  (Megtekintve 9789 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Lelki ajándékok
« Dátum: 2011 Szeptember 18, 11:39:21 »
A témát érintő hozzászólásoknak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 23, 22:05:00 »
Ennyi hallgatás után egy kérdés: Mi a véleményetek:   
  • Miért adott Isten ajándékokat a hívőknek?
  • S milyen ajándékokat adott?
  • Kimerül az ajándékok sora az Ef 4 és az 1Kor 12 felsorolásban?
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 08, 17:30:29 »
Kedves Petya!

Szerintem teljes szerénységben úgy kell szolgálni a kapott ajándékkal öszinte szeretetben embertársaink felé, mintha az ÚRnak szolgálnánk.

6.    Minthogy azért külön-külön ajándékaink vannak a nékünk adott kegyelem szerint, akár írásmagyarázás, a hitnek szabálya szerint teljesítsük;
7.    Akár szolgálat, a szolgálatban; akár tanító, a tanításban;
8.    Akár intő, az intésben; az adakozó szelídségben; az előljáró szorgalmatossággal; a könyörülő vídámsággal mívelje.
9.    A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.
10.    Atyafiúi szeretettel egymás iránt gyöngédek; a tiszteletadásban egymást megelőzők legyetek.
11.    Az igyekezetben ne legyetek restek; lélekben buzgók legyetek; az Úrnak szolgáljatok.
12.    A reménységben örvendezők; a háborúságban tűrők; a könyörgésben állhatatosak;
13.    A szentek szükségeire adakozók legyetek; a vendégszeretetet gyakoroljátok.
14.    Áldjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok.
15.    Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.
16.    Egymás iránt ugyanazon indulattal legyetek; ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat. Ne legyetek bölcsek timagatokban.

Róm 12,6-16

Szeretettel, Shalom
 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #3 Dátum: 2012 Április 03, 18:19:28 »
Szerintem nagyon fontos, hogy sohase legyen az ajándék fontosabb, mint az Ajándékozó. Sajnos az utóbbi idökben sokszor túl nagy jelentöséget tulajdonítanak az ajándéknak, pedig nekünk elsösorban az ajándékokkal szolgálnunk kell. Isten azért ajándékozott meg minket.

10. Kiki amint kegyelmi ajándékot kapott, úgy sáfárkodjatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai;
11. Ha valaki szól, mintegy Isten ígéit szólja: ha valaki szolgál, mintegy azzal az erővel szolgáljon, a melyet Isten ád: hogy mindenben dícsőíttessék a Jézus Krisztus által, a kinek dicsőség és hatalom örökkön-örökké. Ámen.

1Pt 4,10-11

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #4 Dátum: 2012 Április 04, 08:11:53 »
ÁMEN!
Szerintem nagyon fontos, hogy sohase legyen az ajándék fontosabb, mint az Ajándékozó. Sajnos az utóbbi idökben sokszor túl nagy jelentöséget tulajdonítanak az ajándéknak, pedig nekünk elsösorban az ajándékokkal szolgálnunk kell. Isten azért ajándékozott meg minket.

10. Kiki amint kegyelmi ajándékot kapott, úgy sáfárkodjatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai;
11. Ha valaki szól, mintegy Isten ígéit szólja: ha valaki szolgál, mintegy azzal az erővel szolgáljon, a melyet Isten ád: hogy mindenben dícsőíttessék a Jézus Krisztus által, a kinek dicsőség és hatalom örökkön-örökké. Ámen.

1Pt 4,10-11

 :2smitten:







I. Korintus levél:14:1   Kövessétek a szeretetet, kívánjátok a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy prófétáljatok.
I. Korintus levél:14:12   Azonképpen ti is, minthogy lelki ajándékokat kívántok, a gyülekezet építésére igyekezzetek, hogy gyarapodjatok :2smitten: :2smitten:


Zsidó levél:9:9   Ami példázat a jelenkori időre, mikor áldoznak oly ajándékokkal és áldozatokkal, melyek nem képesek lelkiismeret szerint tökéletessé tenni a szolgálattevőt, :017:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #5 Dátum: 2012 Április 15, 23:41:59 »
Valahogy érdekes ez....

Az ÚR gazdag ajándékozó! "Kérjetek és adatik néktek!"  Hm.... De mi olyan szerények és alázatosak vagyunk, olyan visszhúzódók. Pedig így akarva akaratlanul is eldugjuk a világosságot, amit kaptunk a véka alá!

Legyünk bátrak, használjuk ajándékainkat, mert Isten tudja, kinek milyen ajándék való! Ö sohasem ad olyan ajándékot, amihez mi nem értünk.


 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #6 Dátum: 2012 Április 15, 23:43:10 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #7 Dátum: 2012 Április 15, 23:46:13 »
Még az jutott eszembe:

Kövessük az ÚR Jézust.... Az ÚR Jézus nem bizonytalan vezetönk, nem járhatunk vele bizonytalanul! Ö a mi KÖSZIKLÁNK! Vele bátran és félelem nélkül járhatunk! Ö nem azért adja ajándékait, hogy megtartsuk, hanem hogy teljes biztonsággal szolgálhassunk vele!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #8 Dátum: 2012 Április 15, 23:50:54 »
Így van Testvérem! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #9 Dátum: 2012 Április 15, 23:51:21 »
 :afro:

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #10 Dátum: 2012 Április 16, 08:52:34 »
 :igen:
 Ámen!
azért adta nekünk az ajándékokat hogy szolgáljunk vele, nem hogy megtartsuk magunknak:I. Korintus levél:14:12   Azonképpen ti is, minthogy lelki ajándékokat kívántok, a gyülekezet építésére igyekezzetek, hogy gyarapodjatok. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #11 Dátum: 2012 Április 20, 20:05:31 »
Elgondolkoztam.... Ajándék.... Ajándékért nem kell megdolgozni, nem kell érte izzadni. és nem is érdemelhetjük ki. Az ajándék éppen ezért ajándék. Isten szeretetéböl fakad és kegyelem. Nem is lehet visszafizetni, vagy "ledolgozni"... Ajándék... Ha belegondolunk öszintén, akkor a kapott ajándákot igen nagyra becsüljük, tiszteletben tartjuk, és nem húzódunk félre: Ó, hát nekem nincs akkora ajándékom. Minden ajándék kimondhatatlan érték, és azért kaptuk, hogy használjuk. Ezzel tudjuk a hálánkat kifejezni az Ajándékozó iránt!


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #12 Dátum: 2012 Május 09, 15:10:28 »
"Mert megbánhatatlanok az Isten ajándékai és az ő elhívása."(Róma11,29.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #13 Dátum: 2012 Június 14, 14:09:10 »
Felfrissíteném ezt a témát egy kicsit.

7. Mindenikünknek pedig adatott a kegyelem a Krisztustól osztott ajándéknak mértéke szerint.
Ef 4,7

Érdekes ez a kijelentés... Tehát nem a mi törekvésünktöl függ az ajándék, hanem Krisztus mértéke szerint, ahogy a Lélek osztogatja.

1. A lelki ajándékokra nézve pedig nem akarom, atyámfiai, hogy tudatlanok legyetek.
2. Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, a mint vitettetek, a néma bálványokhoz.
3. Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.
4. A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.
5. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.
6. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.
7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.

1Kor 12,1-11

Nagyon sokan azt mondják, ha nem beszélsz nyelveken nem vagy Isten gyermeke. Érdekes módon pedig arról az ajándékról igen kevés szó esik, hogy: a nyelvek nemeit megmagyarázza. Pedig egy lélegzetre említi az Íge a nyelvek nemeivel.

Ugyanúgy keveset hallunk a:

bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint

De a legföbb:

11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Lelki ajándékok
« Válasz #14 Dátum: 2012 Június 14, 15:09:15 »
Folytatom tovább a  gondolatot, ahogy Pál apostol is továbbvezeti:

27. Ti pedig a Krisztus teste vagytok, és tagjai rész szerint.
  28. És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.
  29. Avagy mindnyájan apostolok-é? Vagy mindnyájan próféták-é? Avagy mindnyájan tanítók-é? Vagy mindnyájan csodatévő erők-é?
  30. Avagy mindnyájoknak van-é gyógyításra való ajándéka? Vagy mindnyájan szólnak-é nyelveken? Vagy mindnyájan magyaráznak-é?
  31. Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra. És ezenfelül még egy kiváltképen való útat mutatok néktek.

1Kor 12,27-31

De mi az a kiválképpen való út!

A következö fejezetben meg is találjuk, mire gondol itt:

A Szeretet himnusza:

1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.
  2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
  3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.
  4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
  5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
  6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
  7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
  8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
  9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:
  10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.
  11. Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
  12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
  13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.

1Kor 13

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10