Szerző Téma: A szelíd ojajfa  (Megtekintve 7031 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A szelíd ojajfa
« Dátum: 2011 Szeptember 18, 12:56:47 »
A témát érintő hozzászólásoknak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 18, 16:29:47 »
A szelíd olajfa Izrael.Azok a hívők,akik a nemzetek közül vannak,vad olajfa létükre Isten kegyelméből beoltattak a szelíd olajfába.
Dicsőség az Úrnak!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 18, 16:30:55 »
Igen Testvérem! :afro:
Dicsőség Istennek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 18, 16:31:54 »
És mit gondoltok, miért neveztetik szelíd olajfának?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 28, 16:07:08 »
Nagyon szeretem ha eről beszélgetnek a keresztények,mert ez valóban fontos,hogy elbízakodottság ne legyen a mai élő ,,kereszténységben,,,
Istennek igéretei csodálatosak,felemelőek az Izráel népére nézve. :2smitten:


A szelíd olajfa, gyökerestől, ágastól, Izrael népe, a zsidóság.
 az olajfának az ágai, hitetlenségük miatt „kitörettek”, és helyükre olyan új ágak „oltattak be”, amelyek korábban egy vad olajfa ágai voltak.
 Ez utóbbi ágak, a hitetlenekből lett igaz hívőket jelentik, tehát újjászületett, megigazult keresztyéneket.
  NEm kevesebbet állít tehát e levelében Pál, mint hogy a zsidóság, mint nép, kitöretett, és helyette egy új „nép” oltatott be, ez a nép pedig a keresztyénség.
 Amíg az előző ágak hitetlenségük miatt törettek ki, a vad olajfáról ide beoltott ágak, éppen hitük miatt oltattak be. . Ha a jelképben a szelíd olajfa, egy Isten számára elkülönített szent nép, akkor az ágak kitörése után a gyökér, amely nem vágatott ki, továbbra is szent.
Vagyis,érthetjük is így,hogy : ,,,ha csak gyökereiben is, de életben van a szelíd olajfa. ,,,,

„Az Úr felkészít téged magának szent néppé, a miképpen megesküdött néked, ha megtartod az Úrnak, a te Istenednek parancsolatait, és az ő útain jársz. És megérti majd a  földnek minden népe, hogy az Úrnak nevéről neveztetel, és félnek tőled. És bővölködővé tesz téged az Úr minden jóban…” (5 Móz 28, 9-11)

Isten a kezdetekben, mindössze egyetlen embert hívott ki a népek közül. Ennek az egynek mondott áldásaiból ered, hogy egy egész nép áldottá lehetett. (Sőt mi magunk is, akik Ábrahám hitét örököltük, testi leszármazás nélkül is örököltük Ábrahám áldásait. ÁLdott utódai közé tartozunk, hitben Ábrahám fiai vagyunk. Ezért is szólíthatjuk meg Istenünket ezen a néven: Ábrahám, Izsák és Jákób Istene. Ő a mi IStenünk is.)

 Isten úgy gondolhatta, hogy a szent gyökérből csak szent fa sarjadhat, amelynek ágai is szentek lesznek majd. Az isten szerinti szeretet „… mindent hiszen, mindent remél,…

„… elvétetik tőletek az Isten országa, és oly népnek adatik, a mely megtermi annak gyümölcsét.”… És a főpapok és farizeusok… megértették, hogy róluk szól.” (Mt 21, 43, 45)

Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket, akik hajdan nem nép voltatok, most pedig Isten népe vagytok…” 1 Péter 2, 9-10

A szelíd olajfa ágai, ha nem is maradéktalanul, de valóban kitörettek és Isten egy új „népet” oltott be a maradék ágak közé, az ősatyák gyökérzetű fába, egy új, keresztyénekből álló népet használt fel, és használ a mai napig abban a munkájában, aminek az a célja, hogy minél több ember üdvözüljön.
 :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 09, 13:59:59 »
Habár már ezt az elemzést már a Messiáshivö rovatban beírtam, mégis, mivel ide tartozik mégegyszer berakom.

Ágak az Olajfában – Az igazi Szőllőtő
Róma 11, 16b - 36
Ján. 15,1- 8

Sokat elgondolkoztunk e két Igerész összefüggésén. Jézus Krisztus / Yeshua HaMassiah János evangéliumában a zsidó tanítványihoz szól, Pál apostol pedig a Rómaiakhoz írt levelében ezt a szakaszt a nem-zsidó testvérekhez címezi. Mégis mindkettő példa rávilágít a zsidóság identitására. A két Igeszsakaszt összevetve könnyebben megértjük a példa mélyebb értelmét.

Egyértelmű mind a két esetben, hogy Izráelről van szó. Abban az időben a szőlőtő példázata nem is jelenthetett más értelmezést, mert még a pogányoknak nem hirdettetett az Evangélium. Saul/Pál apostol pedig szintén Izráelt, mint a szelíd olajfa képét tárja elénk. Amikor Jeshua HaMassiah / Jézus Krisztus itt a földön járt, elsősorban Izráel elveszett juhaihoz jött (Mt. 15,24; Mt,10,6), és nekik hirdette az Evangéliumot. Tanítványai és első követői is többnyire zsidók voltak.

Úgy a János Evangélimában leírt példázatban, mint a Rómaiakhoz írt levélben ott áll a figyelmeztetés: Az ágak, illetve a szőlővessző hitetlenség miatt kitörettethetnek, független attól, hogy a természetes, vagy beoltott ágakról van szó. Sem a gyökér, sem a törzs nem lesz megsértve. Csupán a száraz ágak, illetve a gyümölcstelen szőlővesszők lesznek kimetszve.

Vizsgáljuk meg, Ki a gyökér, a fa törzse, illetve a szőlőtő?

Róma 11,16b:
“Ha a gyökér szent, az ágak is azok.”

Jel. 22,16b
„Én vagyok Dávid gyökere és új hajtása, a fényes Hajnalcsillag”

Ján. 15,1:
“Én vagyok az  igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlősgazda.”

Jel. 15,4:
“Ki ne félne téged, Urunk,
és ki ne dicsőítené a Te nevedet,
hiszen egyedül Te vagy szent:…”
  (Mózes és a Bárány éneke)

Ebben az értelemben a gyökér, a törzs a benne lévő életet adó nedv, nem más, mint Jézus Krisztus/Yeshua HaMassiah és a Szent Lélek/Ruach HaKodesh.

Mit mond tanítványinak Jézus Krisztus/Yeshua HaMassiah? „Ti már tiszták vagytok. Maradjatok meg énbennem.” Pál apostol szerint a zsidó hívők voltak a nemes olajfaágak. Később oltattak be a vadolajfa ágak is a nemes olajfába.

Ki hordozza az ágakat?

Róma 11,18:
„Nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.”

Vajon hordozhatja-e a beoltott ágakat Izráel? Nehéz feladat lenne. Nem inkább Isten az, aki Jeshua HaMassiah / Jézus Krisztus által, a Szentlélek / Ruach HaKodesh vezetésével hordozza és élteti a nemes ágakat, Izráelt és a beoltott vadolajfaágakat, a nemzetekből való juhokat?

Ján. 15,4b
„Ahogyan a szőlővessző nem tud gyümölcsöt teremni magától, ha nem marad a szőlőtőn, úgy ti sem, ha nem maradtok énbennem.”

Kik a természetes ágak és a szőlővesszők?

5.Móz. 7,6
„Hiszen te Istenednek, az ÚRnak szent népe vagy. Téged válsztott ki Istened, az ÚR, hogy tulajdon népe légy valamennyi nép közül, amelyek a föld színén vannak.”

Ez a kijelentés érvényes ma is!

3.Móz. 20, 26
„Legyetek előttem szentek, mert én, az ÚR, szent vagyok, és elkülönítettelek benneteket a népektől, hogy az enyéim legyetek.”

Jer. 43, 1.15.
„De most így szól az ÚR, a te teremtőd, Jákób,
a te formálód, Izráel:...”
„Én az ÚR, vagyok a ti szentetek,
Izráel teremtője, a ti királyotok.”


Ján. 15,5:
“Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők:…”
Ezt Jeshua HaMassiah / Jézus Krisztus zsidó tanítványainak mondja Izráelben.

Kol.1,16-17:
„Ő a láthatatlan Isten képe, a teremtmények között az Elsőszülött. Mert benne teremtetett minden a mennyen és a földön, a láthatók és a láthatatlanok....
Ő előbb volt mindennél és minden Őbenne áll fenn.”


Isten – Jeshua HaMassiach a Szent Gyökér és a Szőlőtő !

Szőlővessző, ágak – Izráel a Tánáchban/Ószövetségeben:

Aszáf, a Zsoltár író szőlőnek nevezi Izráelt és könyörög a zsidó nép oltalmáért:
Zsolt. 80,15-16
„Seregek Istene, fordulj hozzánk!
Tekints le az égből, lásd meg,
És gondozd ezt a szőlőt!
Oltalmazd, amit jobboddal ültettél,
És a fiút, akit magadnak neveltél!


Dávid Király hasonlata:
Zsolt. 52,10
„De én olyan vagyok, mint a viruló olajfa,
Isten házában lehetek,
Bízom Isten szeretetében
Most és mindenkor.


Kizárólag a Szent Gyökér, a Szőlőtő adja meg a nemes és a beoltott ágak valódi identitását. Ledönötte a falakat és nincs tovább különbség. Benne lesznek eggyé és gyümölcsözővé az ágak.

1Kor 12,27
Ti pedig Krisztus/Messiás teste vagytok, és egyenként annak tagjai.





Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 09, 18:58:55 »
Ámen, dicsőség Istennek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Harang

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
    • Isten szeret
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 09, 20:55:28 »

"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #8 Dátum: 2012 Február 08, 13:28:32 »
Az olajfa

Ha az olajfáról beszélünk, elsősorban a Római levél 11. fejezetére gondolunk. Érdemes kicsit közelebbröl megtekinteni az olajfával kapcsolatos Ígéket.

Mikor Jeruzsálemben, a Gecsemáné kertben sétáltam, megcsodálhattam, azokat az Olajfákat, melyek több mint ezer (sokak szerint 2000) évesek. Igen az olajfa különös módon életerős. Ha levágják az ágait, újra és újra kihajt. Évszázadokon át hoz új hajtásokat.

De én olyan vagyok, mint a viruló olajfa, Isten házában lehetek, bízom Isten szeretetében most és mindenkor.
Zsolt 52,10

Saul elől menekülve az ellenség gonoszságával áll szemben.  Dávid meg van győződve: Egyedüli támasza az Örökkévaló! Rendíthetetlenül reménykedik Isten jóságában. Csak a Mindenható oltalmaz meg a gonosz támadásaival szemben.Dávid tudja, hogy az a fa, mely az ÚR házában van elültetve, még öreg korában is kihajt, virul és zöld dús lombja marad.

Az ÚR házában vannak elültetve, ott virulnak Istenünk udvarain. 15. Öreg korban is sarjat hajtanak, dús lombúak és zöldek maradnak, 16. és hirdetik: Igaz az ÚR, kősziklám ő, akiben nincs álnokság!
Zsolt 92,14-16

A Szentek Szentjének ajtaja is olajfából készült.

A szentek szentje bejáratául ajtószárnyakat készítettek olajfából. A szemöldökfák és az ajtófélfák ötszöget alkottak. 32. Mind a két ajtószárny olajfából volt,
1Kir 6,31-32a


Az olajfa és a mécses

Az olajfának nem csak dús zöld lombja van, hanem gyümölcs is nagyon értékes. Az olajbogyókból kipréselt olaj táplálta Jeruzsálemben, a Szentek Szentjében álló hétágú olajlámpa, a Menóra lángját is. Az olajfa és a Menora szétválaszthatatlanul összetartoznak. Olajfa nélkül nem világíthatott a Menóra.

Te pedig parancsold meg Izráel fiainak, hogy hozzanak neked olajbogyóból ütött tiszta olajat a mécstartóhoz, hogy mindig tehessenek rá égő mécsest.
2Móz 27,20

E kettő szimbólum összetartozását figyelhetjük meg Zakariás könyvében is.

A velem beszélő angyal újra fölébresztett engem, ahogyan álmából szokták fölébreszteni az embert, 2. és ezt kérdezte tőlem: Mit látsz? Én így feleltem: Egy színarany lámpatartót látok, tetején egy tál; hét mécses van rajta, és a tetején levő mécseseknek hét-hét csücske van. 3. Két olajfa áll mellette, az egyik a táltól jobbra, a másik balra.
Zak 4,1-3

Mit jelentenek ezek? – kérdezi Zakariás.

Nem hatalommal és nem erőszakkal, hanem az én lelkemmel! - mondja a Seregek URa.
Zak 4,6

Nem hatalommal és nem erőszakkal, hanem az én lelkemmel!

Ez a mondat héberben hét szóbol áll.

Mit jelent a két olajfa?

Ekkor így felelt: Ezek ketten a felkentek, akik az egész föld Urának a szolgálatára állnak.
Zak 4,14

Nagyon aktuális ez az Íge:

Az én két tanúmnak pedig megadom, hogy ezerkétszázhatvan napig prófétáljanak zsákruhába öltözve". 4. Ez a kettő pedig a két olajfa és a két gyertyatartó, amelyek a föld Ura előtt állnak.
Jel 11,4

Jeruzsálem címerében is ott van két olajfaág szimbólizálva a két olajfát Zakariásnál.


Menóra – Jeshua Hamashiah / Jézus Krisztus

A Szentély világossága fényleni fog a népeknek

Kelj fel, tündökölj, mert eljött világosságod, rád ragyogott az ÚR dicsősége. 2. Bár még sötétség borítja a földet, sűrű homály a nemzeteket, de fölötted ott ragyog az ÚR, dicsősége meglátszik rajtad. 3. Világosságodhoz népek jönnek, és királyok a rád ragyogó fényhez.
Ézs 60,1-3

Igen, ezt a próféciát is betöltötte Isten Felkentje:

Jézus ismét megszólalt, és ezt mondta nekik: "Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága."
Jn 8,12

Olaj-Fölkenés

Készíts belőle felkenésre való szent olajat, vagyis fűszerezett olajkeveréket, ahogyan a kenetkeverő elkészíti. Ilyen legyen a fölkenésre való szent olaj.
2Móz 30,25    

A főpap is olajjal kenetett fel

30. Kend fel Áront is és az ő fiait is; így szenteld fel őket papjaimmá. 31.Az Izráel fiainak pedig így szólj: Szent kenetnek olaja legyen ez nékem, a ti nemzetségeiteknél is.
2Móz 30,30-31

A királyokat szintén felkenték
   
Eljövének azért Izráelnek minden vénei a királyhoz Hebronba, és frigyet tőn velek Dávid király Hebronban az Úr előtt, és királylyá kenék Dávidot Izráel felett.
2Sám 5,3

Jeshua / Jézus is olajjal kenetett meg.

3.Mikor pedig Bethániában a poklos Simon házánál vala, a mint asztalhoz üle, egy asszony méne oda, a kinél alabástrom edény vala valódi és igen drága nárdus olajjal; és eltörvén az alabástrom edényt kitölté azt az ő fejére.
8. Ő a mi tőle telt, azt tevé: előre megkente az én testemet a temetésre.

Mk 14,3.8

Gyógyitáshoz is használják az olajat:

Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében.
Jak 5,14

Olajfa – Izrael

Ha pedig ...  a gyökér szent, az ágak is azok. 17. Ha azonban az ágak közül egyesek kitörettek, te pedig vad olajfa létedre beoltattál közéjük, és az olajfa gyökerének éltető nedvéből részesültél,...
Hiszen ha te levágattál a természetes vadolajfáról, és a természet rendje ellenére beoltattál a szelíd olajfába, akkor azok a természetes ágak mennyivel inkább be fognak oltatni saját olajfájukba!

Róm 11,16-17; 24

Végezetül mégegyszer a Zsoltáríró szavai:

De én olyan vagyok, mint a viruló olajfa, Isten házában lehetek, bízom Isten szeretetében most és mindenkor. 11. Hálát adok neked mindenkor, mert te munkálkodsz. Nevedben reménykedem, mert jó vagy híveidhez.
Zsolt 52,10-11
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #9 Dátum: 2012 Július 12, 11:56:58 »
Ha kiárasztod lelkedet, új teremtmények keletkeznek, és megújítod a termőföld felszínét. 31. Dicsőség legyen az ÚRnak örökké! Örüljön alkotásainak az ÚR!
Zsolt 104,30-31

Így szól az én Uram, az ÚR ezekhez a csontokhoz: Én lelket adok belétek, és életre fogtok kelni. 6. Inakat adok rátok, húst rakok rátok, és beborítlak benneteket bőrrel, azután lelket  adok belétek, hogy életre keljetek. Akkor megtudjátok, hogy én vagyok az ÚR.
Ez 37,5-6

De Isten, gazdag lévén irgalomban, az ő nagy szeretetéért, amellyel minket szeretett, 5. minket is, akik halottak voltunk a vétkek miatt, életre keltett a Krisztussal együtt - kegyelemből van üdvösségetek! - 6. és vele együtt feltámasztott, és a mennyeiek világába ültetett Krisztus Jézusért, 7. hogy megmutassa az eljövendő korszakokban kegyelmének mérhetetlen gazdagságát irántunk való jóságából Krisztus Jézusban. 8. Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; 9. nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék. 10. Mert az ő alkotása vagyunk, akiket Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett, amelyeket előre elkészített Isten, hogy azok szerint éljünk. 11. Emlékezzetek tehát arra, hogy ti egykor pogányok voltatok, úgynevezett körülmetéletlenek a körülmetéltek szerint, akik viszont azért nevezik magukat így, mert testükön emberkéz által körül vannak metélve. 12. Ti abban az időben Krisztus nélkül éltetek, Izráel közösségétől elkülönítve, és mint az ígéret szövetségein kívül álló idegenek, reménység nélkül és Isten nélkül éltetek a világban. 13. Most pedig Krisztus Jézusban ti, akik egykor "távol" voltatok, "közel" kerültetek a Krisztus vére által. 14. Mert ő a mi békességünk, aki a két nemzetséget eggyé tette, és az ő testében lebontotta az elválasztó falat, az ellenségeskedést, 15. miután a tételes parancsolatokból álló törvényt érvénytelenné tette, hogy békességet szerezve, a kettőt egy új emberré teremtse önmagában.

Ef 2,4-15

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #10 Dátum: 2012 Július 13, 09:10:28 »
Szeretett Testvéreim!

Olvastuk fentebb:

Idézet
az olajfának az ágai, hitetlenségük miatt „kitörettek”, és helyükre olyan új ágak „oltattak be”, amelyek korábban egy vad olajfa ágai voltak.
 Ez utóbbi ágak, a hitetlenekből lett igaz hívőket jelentik, tehát újjászületett, megigazult keresztyéneket.
  NEm kevesebbet állít tehát e levelében Pál, mint hogy a zsidóság, mint nép, kitöretett, és helyette egy új „nép” oltatott be, ez a nép pedig a keresztyénség.

Ez a vélemény és egyben tévtanítás eléggé elterjedt a kereszténységen belül és úgy hívják, hogy behelyettesítö teológia. Az egész azon alapul, hogy nem olvassák az Ígét pontosan. Mert mit is mond Pál apostol?

Ha azonban az ágak közül egyesek kitörettek, te pedig vad olajfa létedre beoltattál közéjük, és az olajfa gyökerének éltető nedvéből részesültél, 18. ne dicsekedj az ágakkal szemben.
Róm 11,17-18

Tehát csupán egyesek törettek ki a szelíd olajfa ágai közül. Nem Izrael helyett, hanem hozzá beoltattak a vadolajfa ágak.

Más juhaim is vannak nekem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is vezetnem kell, és hallgatni is fognak a hangomra: és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor.
Jn. 10:16.    

Ti abban az időben Krisztus nélkül éltetek, Izráel közösségétől elkülönítve, és mint az ígéret szövetségein kívül álló idegenek, reménység nélkül és Isten nélkül éltetek a világban.
Ef 2,12

Mit is mond itt Pál apostol? Az Ígéret szövetségén kivül, Izrael közösségétöl elkülönítve...

Így értjük meg a választ, mely a Róma  11-ben írt olajfa hasonlatot mondja el más szavakkal:

Most pedig Krisztus Jézusban ti, akik egykor "távol" voltatok, "közel" kerültetek a Krisztus vére által.
Ef 2,13

A válaszban tehát Jézus Krisztusban és az Ö vére által kerültetek közel az Ígéret szövetségéhez, Izrael közösségéhez.

Ám aki beoltatott, semmivel sem kevebb vagy több, mint a szelíd olajfaág. Mindketten a "Szent Gyökérböl" táplálkozva termik meg a gyümölcsöket. Nincs tovább különbség!

Mert ő a mi békességünk, aki a két nemzetséget eggyé tette, és az ő testében lebontotta az elválasztó falat, az ellenségeskedést, 15. miután a tételes parancsolatokból álló törvényt érvénytelenné tette, hogy békességet szerezve, a kettőt egy új emberré teremtse önmagában. 16. Megbékéltette mindkettőt egy testben az Istennel, miután a kereszt által megölte az ellenségeskedést önmagában, 17. és eljött, és "békességet hirdetett nektek, a távoliaknak, és békességet a közelieknek". 18. Mert általa van szabad utunk mindkettőnknek egy Lélekben az Atyához.
Ef 2,14-18

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #11 Dátum: 2012 Július 14, 13:02:35 »
Nagyon szeretem ha eről beszélgetnek a keresztények,mert ez valóban fontos,hogy elbízakodottság ne legyen a mai élő ,,kereszténységben,,,
Istennek igéretei csodálatosak,felemelőek az Izráel népére nézve. :2smitten:


A szelíd olajfa, gyökerestől, ágastól, Izrael népe, a zsidóság.
 az olajfának az ágai, hitetlenségük miatt „kitörettek”, és helyükre olyan új ágak „oltattak be”, amelyek korábban egy vad olajfa ágai voltak.
 Ez utóbbi ágak, a hitetlenekből lett igaz hívőket jelentik, tehát újjászületett, megigazult keresztyéneket.
  NEm kevesebbet állít tehát e levelében Pál, mint hogy a zsidóság, mint nép, kitöretett, és helyette egy új „nép” oltatott be, ez a nép pedig a keresztyénség.
 Amíg az előző ágak hitetlenségük miatt törettek ki, a vad olajfáról ide beoltott ágak, éppen hitük miatt oltattak be. . Ha a jelképben a szelíd olajfa, egy Isten számára elkülönített szent nép, akkor az ágak kitörése után a gyökér, amely nem vágatott ki, továbbra is szent.
Vagyis,érthetjük is így,hogy : ,,,ha csak gyökereiben is, de életben van a szelíd olajfa. ,,,,

„Az Úr felkészít téged magának szent néppé, a miképpen megesküdött néked, ha megtartod az Úrnak, a te Istenednek parancsolatait, és az ő útain jársz. És megérti majd a  földnek minden népe, hogy az Úrnak nevéről neveztetel, és félnek tőled. És bővölködővé tesz téged az Úr minden jóban…” (5 Móz 28, 9-11)

Isten a kezdetekben, mindössze egyetlen embert hívott ki a népek közül. Ennek az egynek mondott áldásaiból ered, hogy egy egész nép áldottá lehetett. (Sőt mi magunk is, akik Ábrahám hitét örököltük, testi leszármazás nélkül is örököltük Ábrahám áldásait. ÁLdott utódai közé tartozunk, hitben Ábrahám fiai vagyunk. Ezért is szólíthatjuk meg Istenünket ezen a néven: Ábrahám, Izsák és Jákób Istene. Ő a mi IStenünk is.)

 Isten úgy gondolhatta, hogy a szent gyökérből csak szent fa sarjadhat, amelynek ágai is szentek lesznek majd. Az isten szerinti szeretet „… mindent hiszen, mindent remél,…

„… elvétetik tőletek az Isten országa, és oly népnek adatik, a mely megtermi annak gyümölcsét.”… És a főpapok és farizeusok… megértették, hogy róluk szól.” (Mt 21, 43, 45)

Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket, akik hajdan nem nép voltatok, most pedig Isten népe vagytok…” 1 Péter 2, 9-10

A szelíd olajfa ágai, ha nem is maradéktalanul, de valóban kitörettek és Isten egy új „népet” oltott be a maradék ágak közé, az ősatyák gyökérzetű fába, egy új, keresztyénekből álló népet használt fel, és használ a mai napig abban a munkájában, aminek az a célja, hogy minél több ember üdvözüljön.
 :2smitten:


Drága Testvérem. Ez egy valóban régi Iskola Tanítása... Nem Isten tanítása, de tanítás! A kérdés az, hogy kell-e nekünk ilyen Tanítás? Mert Isten Igéjével homlokegyenesen ellenkezik!
Aki azt a Tanítást elfogadja, az egyben azt hirdeti: Isten Tévedett amikor az Israélt választotta, és nem tudta az ígéreteit beváltani!
Nem nehéz ám Meglátni a valóságot... Csak olvasni kell Isten Igéjét!
Pl.: Jer.31,27.    
Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr, és bevetem az Izráel házát és a Júda házát embernek magvával és baromnak magvával.
28.    
És a miképen gondom volt arra, hogy kigyomláljam és elrontsam, letörjem és pusztítsam és veszedelembe sodorjam őket, azonképen vigyázok arra, hogy megépítsem és beplántáljam őket, azt mondja az Úr!
29.    
Ama napokban nem mondják többé: Az atyák ették meg az egrest, és a fiak foga vásott el bele.
30.    
Sőt inkább kiki a maga gonoszságáért hal meg; minden embernek, ki megeszi az egrest, tulajdon foga vásik el bele.
31.    
Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.
32.    
Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.
33.    
Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.
34.    
És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.
35.    
Ezt mondja az Úr, a ki adta a napot, hogy világítson nappal, a ki törvényt szabott a holdnak és a csillagoknak, hogy világítsanak éjjel, a ki felháborítja a tengert és annak habjai zúgnak, Seregek Ura az ő neve:
36.    
Ha eltünnek e törvények előlem, azt mondja az Úr, az Izráelnek magva is megszakad, hogy soha én előttem nép ne legyen.
37.    
Ezt mondja az Úr: Ha megmérhetik az egeket ott fenn, és itt al
ant kifürkészhetik a föld fundamentomait: én is megútálom Izráelnek minden magvát, mindazokért, a miket cselekedtek, azt mondja az Úr!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #12 Dátum: 2012 Július 14, 19:44:16 »
shalom! én ezekre csak azt szeretném mondani hogy mindent amit az Igében benne van elfogadok és azt a tanítást ami nem egyezik Isten igéjével emberi véleményere alapul azt nem fogadom el, Isten igéje azt mondja hogy:János Evangéliuma:8:32   És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket. ismervén mit is mond az ige , szabad vagyok és eldöntöm hogy kinek  a tanítását fogadjam el, mindent ami az igén alapul és semmit ami nincs benne Isten igéjében például itt az van: Róma levél:11:17   Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #13 Dátum: 2012 Július 14, 20:57:21 »
shalom! én ezekre csak azt szeretném mondani hogy mindent amit az Igében benne van elfogadok és azt a tanítást ami nem egyezik Isten igéjével emberi véleményere alapul azt nem fogadom el, Isten igéje azt mondja hogy:János Evangéliuma:8:32   És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket. ismervén mit is mond az ige , szabad vagyok és eldöntöm hogy kinek  a tanítását fogadjam el, mindent ami az igén alapul és semmit ami nincs benne Isten igéjében például itt az van: Róma levél:11:17   Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Ámen testvérem!
És mint idézted is: NÉMELY ÁGAK TÖRETTEK KI, és nem: MAJD MIND...
És a nemzetek beliek nem az Israéliták helyett lettek az Israél, hanem az Isten Beszéde szerint: 1Móz 12,3   
És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei.
Tehát a Nemzetek nem helyettük, hanem VELÜK haladnak az Örökkévaló által kijelölt úton!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:A szelíd ojajfa
« Válasz #14 Dátum: 2012 Július 14, 22:56:09 »
Ámen testvérem!
És mint idézted is: NÉMELY ÁGAK TÖRETTEK KI, és nem: MAJD MIND...
És a nemzetek beliek nem az Israéliták helyett lettek az Israél, hanem az Isten Beszéde szerint: 1Móz 12,3   
És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei.
Tehát a Nemzetek nem helyettük, hanem VELÜK haladnak az Örökkévaló által kijelölt úton!



ez igy van Ámen!!!
1Mózes 18:18: 18
Holott Ábrahám nagy és hatalmas néppé lesz; és benne megáldatnak a földnek minden nemzetségei.
 Ap csel: 3: 25
Ti vagytok a prófétáknak és a szövetségnek fiai, melyet Isten szerzett a mi atyáinkkal, mondván Ábrahámnak: És a te magodban megáldatnak a földnek nemzetségei mindnyájan.
Isten nem ember hogy hazudjék , ő amit kimond az igy van:Mózes IV. könyve:23:19   Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25