Szerző Téma: Messiáshívők  (Megtekintve 30279 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #135 Dátum: 2014 Március 13, 19:51:30 »
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #136 Dátum: 2014 Március 13, 20:02:44 »
Kedves Antee. Kérlek töröld.
Köszi. Megpróbálom később.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #137 Dátum: 2014 Március 13, 20:08:24 »
Nem sikerül...
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Messiáshívők
« Válasz #138 Dátum: 2014 Március 13, 23:03:45 »
Ditte, ha a https:// előtagból elveszed az s betűt és http://  -ként  illeszted a YouTube ikonok közé akkor sikerülni fog.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Messiáshívők
« Válasz #139 Dátum: 2014 Március 13, 23:36:20 »
Nekem úgy sem tölti be a videót. :(
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Messiáshívők
« Válasz #140 Dátum: 2014 Március 14, 00:22:57 »
Nem csodálom, hogy nem tölt be, mert az van kiírva a videóra, hogy "Ez a videó nem érhető el". 
Magyarul, törlésre került.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #141 Dátum: 2014 Március 14, 20:58:46 »
:) Köszönöm Testvéreim. Sajnálom, hogy törlésre került, mert nagyon jó volt. Egy zsidó fiatalember Bizonysága a Messiásról.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Messiáshívők
« Válasz #142 Dátum: 2014 Március 15, 04:35:24 »
Ditte, ha emlékszel a tartalmára akkor röviden leírva megoszthatod velünk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Messiáshívők
« Válasz #143 Dátum: 2017 Február 02, 20:09:33 »
"A Jesajá (Ézsaiás) 53. fejezetét nem olvassák fel a zsinagógákban. Vajon miért nem beszélünk többet erről a fejezetről? Mi most megtesszük és beszélünk róla. Megmutatjuk nektek, hogy az utca embere mit gondol erről a részről Jeruzsálemben..."

https://www.facebook.com/SzeresdIzraelt/videos/1691728027824730/
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Messiáshívők
« Válasz #144 Dátum: 2017 Február 02, 20:12:19 »
Miért van az, hogy sokan nem fogadják el Jézust, mint Messiást?

Zavarba ejtő tény lehet az, hogy Yeshua/Jézus a Messiás, egy Izraelben született és felnevelkedett zsidó fiú volt, aki teljes mértékben gyakorolta és betartotta a zsidó szokásokat és törvényeket. Tanításainak gyökere és alapja nem más, mint a zsidó Szentírás volt. Mégis sokak számár a Yeshuában/Jézusban való hit összeegyeztethetetlen a Judaizmussal és zsidóságukkal. Pedig Jézus legelső követői akik hittek neki és benne, mint eljövendőben, nem mások voltak, mint zsidók. Sokan tisztelték és tanítójuknak tartották követői közül. Ha elolvasod az ApCsel 15. fejezetét láthatod, hogy akkoriban a kérdés nem az volt, hogy a zsidók követhetik-e Yeshuát/Jézust, hanem az, hogy a pogányok követhetik-e Izrael Messiását? Nos, mégis miért hallani ma azt olyan gyakran, hogy a zsidók nem hisznek és nem hihetnek
Jézusban?

Sok zsidó azt gondolja, hogy Yeshua/Jézus alapítója volt egy új bálványimádó vallásnak, a kereszténységnek, amiben követőinek az egy Isten helyett, három istent kell imádnia. Sajnos a legtöbb zsidó csak egy oldalról ismeri Jézust, és ez nem más, mint a templomok faragott szobrai és festett képei vagy, hogy egy ember függ a kereszten, illetve a karácsony ünneplése. Gyakran látni őt úgy, mint egy hamis prófétát egy ács törvénytelen fiaként, aki alapított egy új vallást,amelynek kedvéért sok zsidót üldöztek és megöltek a történelem során. Talán meg fogsz lepődni de a holokauszt, ami rengeteg zsidó életét ontotta ki, a kereszténység nevében történt. Hitler szívesen használt idézeteket a Bibliából és Luther Mártontól, hogy gonoszságát és gyilkos szándékát igazolja. Szomorú tény, hogy sok magát kereszténynek mondó személy és szervezet elkövetett gonosz atrocitásokat zsidók ellen, Yeshua/Jézus nevében. Nos, így talán ez nem is meglepő, hogy sok zsidó ember nem is akarja, hogy bármilyen köze is legyen magához a kereszténységhez.

Az igazság az, hogy sokaknak van egy nagyon torz képe magáról Jézusról és a kereszténységről. A legtöbben soha nem olvasták még el az Újszövetséget, és nem tanulmányozták ezt a kérdést. Sőt, úgy gondolják tiltott és veszélyes megtenni ezt a lépést. A vallási közösségekben, ha bármit is tanítanak Yeshuáról/Jézusról, azt teljesen elfogult és negatív színben tüntetik fel. Az egyik legsúlyosabb teológiai ellenvetés Yeshua/Jézus isteni természetével kapcsolatos. Van- e isteni hatalma, valóban lehetséges-e, hogy Isten fia és egyáltalán hogyan lehet a szentháromság? A zsidó emberek számára az Újszövetség teljesen úgy hangzik mint egy új vallás, ami nem összeegyeztethető a judaizmussal aminek a legfontosabb tétele az, hogy: Egy az Isten. Pedig az Újszövetség egyáltalán nem állítja ennek az ellenkezőjét. A szentháromság fogalmát ugyan nagyon nehéz megérteni, de igazából az Ószövetségben is felfedezhetjük az Atyát, Fiút és a Szentlelket együtt. A legnagyobb probléma az, hogy a mai vallásos zsidóság nem az eredeti bibliai tanításban hiszi és követi, hanem a rabbinikus judaizmus tanításai szerint gyakorolja hitét. A baj ezzel csak annyi, hogy a rabbik sok mindenen változtattak az idők során, és az új megváltozott valósághoz igazították magyarázataikat, mi szerint: nincs Templom, nincs áldozat, illetve Izraelen kívül élünk. Akiknek a Talmud és a rabbinikus iratok a fő útmatató hitük gyakorlásához, sajnos nem igazán kapnak teljes ismeretet arról, hogy az eredeti héber Szentírás mit tanít a bűnről, hitről és a Messiás személyéről.

A másik téves hiedelem a zsidók körében az, hogy aki hisz Yeshuában/Jézusban, az többé már nem zsidó, mivel egy zsidó, vagy zsidó vagy keresztény, de a kettő együtt semmiképpen nem lehet. E miatt gyakran nagy nyomás nehezedik azokra a zsidó személyekre és közösségekre, akik elfogadják Jézust, mint messiást. Sok zsidó számára Jézus követése gyakran jár a család és barátoktól való elszakadással, megfélemlítéssel, megalázással. Ezeket a személyeket árulóknak tekinti környezete. Bizonyított tény az, hogy vallásos zsidók tanították azt,hogy azokat az zsidókat akik követik Jézust, el kell átkozni. Sajnos még mai is vannak olyan körök, akik ezt tanítják.

Hosszú évszázadokon keresztül az egyház kudarcot vallott abban, hogy a kereszténységet és Yeshuát úgy mutassa be, amilyen az valójában - mint egy eleven közösséget Isten és az Ő (zsidó és pogány) népe között Yeshuán/Jézuson, a Messiáson keresztül -, és hogy annak gyökere teljes mértékbenl zsidó. Fizikai születése alapján egy személy lehet zsidó vagy pogány, de a szellemi születés által zsidó és pogány egyaránt Yeshua/Jézus, a Messiás követőjévé válik. A Biblia maga mondja el, miért olyan nehéz egy zsidó embernek elfogadni Yeshuát/Jézust. A Róma 11:5 azt mondja, hogy "a megkeményedés Izraelre nézve csak részben történt meg, ameddig a pogányok teljessége bemegy". Az örömteli hír az, hogy a végén a zsidó emberek nemzeti szinten fognak visszafordulni hozzá, és hogy "így az egész Izrael megtartatik" (11:26). Ma még nehéz elképzelni, hogy ez hogy fog megtörténni, de ez van megírva a Szentírásban, és ez csak jó lehet!

Yeshua/Jézus a zsidó Messiás! Hinni benne a legnagyobb dolog, amit egy zsidó ember valaha is tehet. Nem titkolhatjuk el azt testvéreink és barátaink elől, hogy ha egy zsidó elfogadja Yeshuát/Jézust, aki a Messiás, attól nem veszti el zsidó identitását, hanem az még jobban elmélyül. Hiszen ezzel az elfogadással ál helyre igazán Ábrahám, Izsák és Jákob istenének szövetsége a zsidósággal és Izraellel.

Békesség legyen nektek!
Shalom legyen Izraelen!

Forrás: https://www.facebook.com/SzeresdIzraelt/photos/a.1509958302668371.1073741828.1509806899350178/1684797718517761/?type=3&theater
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Messiáshívők
« Válasz #145 Dátum: 2022 Május 24, 14:36:41 »
Messiáshívők éneklik ezt a csodálatos dalt:

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Messiáshívők
« Válasz #146 Dátum: 2022 Július 27, 16:40:20 »
Miért van az, hogy sokan nem fogadják el Jézust, mint Messiást?



Ha  az  Úr  Jézus  Krisztus  kortársunk  lenne,
és  itt  élne  velünk,vajon  mennyi  esélye  lenne,
hogy  tagja  lehessen  egy  intézményes  egyháznak?
Milyen  esélye  lehetne,hogy  szót  kapjon  szószéken,
esetleg  vezető  lehessen  egy  gyülekezetben?

Egyszerű  ácsként,szegényként,az  igazságot  kimondó,-és megélő  Emberként...?
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Messiáshívők
« Válasz #147 Dátum: 2022 Július 27, 18:56:55 »
Szerintem nem lenne esélye, de tuti, nem is akarna tag lenni.
Gondolj bele, már kortársait is milyen szenvedéllyel szembesítette az Igével, napjainkban egyenesen kitoloncolnák sok helyről...
Ő nem felekezetekben gondolkodott.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.