Szerző Téma: Izraeli hírek  (Megtekintve 56490 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 14, 11:08:49 »
A Négyek javaslatát elutasították a palesztinok; Izrael a békefolyamatokhoz való igazodást szeretné


A palesztinok megfontolás nélkül újra elutasították a közel-keleti Négyek (USA, ENSZ, EU és Oroszország) javaslatát a béketárgyalásokra.
Mahmoud Abbas a palesztinok elnöke elmondta, hogy a Palesztin Autonóm Hatóság csak akkor fog tárgyaló asztalhoz ülni, ha Izrael befejezi a telepeken az építkezéseket, és a két állam megoldást elfogadja az 1967 előtti határokkal. Az izraeli miniszterelnök Benjamin Netanjahu vasárnap üdvözölte a közel-keleti Négyek követelményeit a tárgyalások után. 

A négyek javaslata a békefolyamatokhoz igazodást követeli meg. Például a határok átrendezése eszerint irreális három hónapon belül. Izmael Hanijeh, a Hámász, az iszlám terrorszervezet vezetője vasárnap azt mondta, hogy az állam elismerése a cél az ENSZ-nél, a többi csak időhúzás. Csak fegyveres ellenállással lehet a „megszállt palesztin földet” felszabadítani, mondta Hanijeh. (ICEJ-Nachrichten, 04.10.11)
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 18, 11:41:15 »
Újra szabad Gilád Shalit

http://www.orientpress.hu/89798
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 18, 20:20:36 »
Az Élet Könyve
Asher Intrater, Revive

A harmadik legnagyobb izraeli újság, a Ha’aretz, egy az emberi jogokért kiálló és a vallásosságot kritikus szemmel szemlélő napilap. Az Engesztelés napján (Jom Kippur) megjelentett egy hosszú cikket, amelyben az engesztelés fogalmát a Messiásban hivő zsidók szemszögéből mutatja be, nagy méretű képekkel együtt. Szokatlan és érdekes, hogy ezt a cikket ilyen terjedelmes fomában jelentették meg, és még megdöbbentőbb, hogy az intejúkat eredetiben hozták. Tulajdonképpen a cikk egy intrjú Yaellel, (egy fiktív név), egy izraeli asszonnyal, aki Izraelben él és dolgozik. Beszélt az emberiség bűnéről, a Jeshuában való engesztelésről, a törvényről, ami mostmár a szívünkbe írodott és a hitből való életről szeretetben és inetgrálásban. A cikk címe is egy idézet: „Nevem be van már írva az Élet Könyvében“.
A cikk írója megvizsgálta hitünk társadalmi kihatását, és hogy lojális izraeli állampolgárként akarunk élni, és hogy a teológiai aspektusa hitünknek, tulajdonképpen hiteles folytatása a héber Írásoknak és a kezdeti Messiási Gyülekezeteknek az első évszázadban.

amzi
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 23, 21:14:04 »
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök pénteken az ENSZ Közgyűlése előtt tartott beszédében újból megismételte a palesztinoknak tett békeajánlatát. Mint mondta, Izrael már újraalapításakor kinyújtotta a karját szomszédjai felé, de ezt ma is megteszi. Netanjahu hangsúlyozta: a tartós béke vágyával fordulnak szomszédjaik, Egyiptom, Jordánia, Törökország, de legfőképpen a palesztinok felé.
Az izraeli miniszterelnök békeajánlattal kezdte beszédét az ENSZ Közgyűlése előtt. Mint mondta, Izrael békével fordul szomszédjai, a palesztinok, valamint a többi elnyomott nép, többek között az iráni, a szíriai felé.

http://www.danielcsoport.hu/news.php?extend.254.1
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #20 Dátum: 2011 November 07, 13:22:57 »
Egy ENSZ-jelentés szerint bebizonyosodott az iráni atomprogram


A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség birtokába jutott műholdképek állítólag olyan acéltárolót mutatnak, melyeken atomfegyverhez fölhasználható nagy erejű robbanószereket tesztelnek.

Tovább:   http://atv.hu/cikk/20111105_egy_ensz_jelentes_szerint_bebizonyosodott_az_irani_atomprogram
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #21 Dátum: 2011 November 07, 13:25:37 »
Ez a sok tömegpusztító fegyver. Annyi van már belőlük, hogy többször is képesek lennének felrobbantani ezt a bolygót. :(
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 07, 14:02:05 »
Úgy gondolom, hogy most minden lehetőséget megkeresnek ahhoz, hogy egy "igazságos" háború látszatát
alátámasszák.

"Quod licet Iovi, non licet bovi."
"Amit szabad Jupiternek, nem szabad a (kis)ökörnek."

Az atomenergia nem békés felhasználása is USA-ból indult
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 07, 14:18:04 »
Kedves Bacsipista!

igen, borzalmas, hogy az emberiség képes lenne magát elpusztítani, teljesen egyetértek Anti testvéremmel. De szerinted nyugodtan lehet a "(kis) ökörnek" is, ha már ez az USA-ból indult ki?

Irán többször is nyilvánosan kijelentette, hogy szándékában áll Izraelt megsemmisíteni.

Ennyi erövel akkor mindenki törekedhetne rá.

Bocs, mi imádkozunuk Izrael békességéért.

Vígasztaljátok, vígasztaljátok népemet, így szól Istenetek!
Ézs 40,1

Azokban a napokban és abban az időben, amikor jóra fordítom Júda és Jeruzsálem sorsát, 2. összegyűjtök minden népet. Jósáfát völgyébe vezetem őket, és ott tartok ítéletet fölöttük, amiért szétszórták a népek közé tulajdon népemet, Izráelt, és felosztották országomat.

Jóel 4,1-2


Szeretettel, Shalom

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #24 Dátum: 2011 November 07, 14:33:12 »
6. Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!
7. Békesség legyen a te várfalaid között, csendesség a te palotáidban.
8. Atyámfiaiért és barátaimért hadd mondhassam: béke veled!
9. Az Úrnak, a mi Istenünknek házáért hadd kivánhassak jót tenéked!


122. Zsoltár 6-9

Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #25 Dátum: 2011 November 07, 14:40:11 »
[/b] Fogtok hallani háborúkról, és hallotok háborús híreket. Vigyázzatok, meg ne rémüljetek, mert ennek meg kell lennie, de ez még nem a vég. Mert nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, éhínségek és földrengések lesznek mindenfelé. De mindez a vajúdás kínjainak kezdete!
Máté 24,6-8

Tudom, meg van írva a Bibliában. De én nem hiszem, hogy a háború, a pusztítás lenne a helyes megoldás. Az erőszak erőszakot szül.

 Ne tévelyegjetek: Istent nem lehet megcsúfolni. Hiszen amit vet az ember, azt fogja aratni is: 8mert aki a testének vet, az a testből arat majd pusztulást; aki pedig a Léleknek vet, a Lélekből fog aratni örök életet.  9A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk.  Galata 6,7-9
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #26 Dátum: 2011 November 07, 14:40:33 »
Kedves Bacsipista!

igen, borzalmas, hogy az emberiség képes lenne magát elpusztítani, teljesen egyetértek Anti testvéremmel. De szerinted nyugodtan lehet a "(kis) ökörnek" is, ha már ez az USA-ból indult ki?

Irán többször is nyilvánosan kijelentette, hogy szándékában áll Izraelt megsemmisíteni.

Ennyi erövel akkor mindenki törekedhetne rá.

Bocs, mi imádkozunuk Izrael békességéért.

Vígasztaljátok, vígasztaljátok népemet, így szól Istenetek!
Ézs 40,1

Azokban a napokban és abban az időben, amikor jóra fordítom Júda és Jeruzsálem sorsát, 2. összegyűjtök minden népet. Jósáfát völgyébe vezetem őket, és ott tartok ítéletet fölöttük, amiért szétszórták a népek közé tulajdon népemet, Izráelt, és felosztották országomat.

Jóel 4,1-2


Szeretettel, Shalom

 :2smitten:





Szia Elisabeth!

Bocsánat a szólásért, de én nem látom azt, hogy Bacsipista ellene szólt volna Izraelnek.
Vagy valami elkerülte volna a szemem?

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #27 Dátum: 2011 November 07, 14:51:08 »
Akkor lehet, hogy én értettem félre.

De nekem mindenképpen az van a szívemben, hogy könyörögjünk Isten választott népéért.

Fenyegető jövendölés. Az ÚR igéje szól Izráelről. Így szól az ÚR, aki az eget kifeszítette, a földnek alapot vetett, aki lelket adott az emberbe. 2. Íme, én részegítő pohárrá teszem Jeruzsálemet a körülötte levő népek számára.Júdára is rákerül a sor, amikor ostromolják Jeruzsálemet. 3. Azon a napon majd súlyos kővé teszem Jeruzsálemet minden nép számára: aki föl akarja emelni, mind megszakad bele, még ha összefog is ellene a föld minden népe. 4. Azon a napon - így szól az ÚR - azzal verem meg őket, hogy a lovak mind megvadulnak, és a lovasok elvesztik a fejüket. Júda házát éberen őrzöm, de a népek lovait vaksággal verem meg. 5. Júda törzsfői ezt mondják magukban: Jeruzsálem lakóinak ereje Istenükben, a Seregek URában van. 6. Azon a napon olyanokká teszem Júda törzsfőit, amilyen a tüzes serpenyő a fahasábok közt, és amilyen a fáklya a kévék közt: jobbra-balra égetik a körülöttük levő népeket, de Jeruzsálem továbbra is békében marad a maga helyén. 7. Először Júda sátrait szabadítja meg az ÚR, hogy ne dicsekedjék Dávid háza, és ne dicsekedjenek Jeruzsálem lakói Júdával szemben. 8. Azon a napon az ÚR oltalmazza Jeruzsálem lakóit, és olyan lesz közöttük még a botladozó is azon a napon, mint Dávid.
Zak 12,1-8

Mert a hegyek megszűnhetnek, és a halmok meginoghatnak, de hozzád való hűségem nem szűnik meg, és békességem szövetsége nem inog meg - mondja könyörülő URad.
Ézs 54,10


Ezeket a szavakat az ÚR (JHVH) mondta.

Izraellel kapcsolatban nem hagyhatjuk ki az Írások próféciáit.

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #28 Dátum: 2011 November 07, 15:43:14 »
Imádkozom Izrael békességéért. Bármi is történjék, a mi sose szűnjünk meg imádkozni ezért.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #29 Dátum: 2011 November 07, 15:46:28 »
[/b] Fogtok hallani háborúkról, és hallotok háborús híreket. Vigyázzatok, meg ne rémüljetek, mert ennek meg kell lennie, de ez még nem a vég. Mert nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, éhínségek és földrengések lesznek mindenfelé. De mindez a vajúdás kínjainak kezdete!
Máté 24,6-8

Tudom, meg van írva a Bibliában. De én nem hiszem, hogy a háború, a pusztítás lenne a helyes megoldás. Az erőszak erőszakot szül.

 Ne tévelyegjetek: Istent nem lehet megcsúfolni. Hiszen amit vet az ember, azt fogja aratni is: 8mert aki a testének vet, az a testből arat majd pusztulást; aki pedig a Léleknek vet, a Lélekből fog aratni örök életet.  9A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk.  Galata 6,7-9
Bármi is történjék, háború, vagy bármi, mi ne rémüljünk meg, hanem bízzunk az Úrban, aki velünk van és szüntelenül imádkozzunk Izraelért és ezért az elveszett világban levőkért.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63