Szerző Téma: Izraeli hírek  (Megtekintve 56483 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #435 Dátum: 2013 Április 11, 09:52:03 »
Izraelnek egy déli városában is megemlékeztek a Holokausztról és ez emlékezés közepette megszólaltak a riasztó szirénák egy Gázából jövö rakétatámadás miatt.

http://www.youtube.com/watch?v=eXLF5sZM_98#
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #436 Dátum: 2013 Április 15, 19:07:44 »
Izrael 65 – Zsoltár 65

סה לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר, לְדָוִד שִׁיר׃
2 לְךָ דֻמִיָּה תְהִלָּה אֱלֹהִים בְּצִיּוֹן; וּלְךָ, יְשֻׁלַּם־נֶדֶר׃
3 שֹׁמֵעַ תְּפִלָּה; עָדֶיךָ, כָּל־בָּשָׂר יָבֹאוּ׃
4 דִּבְרֵי עֲוֹנֹת גָּבְרוּ מֶנִּי; פְּשָׁעֵינוּ, אַתָּה תְכַפְּרֵם׃
5 אַשְׁרֵי תִּבְחַר וּתְקָרֵב יִשְׁכֹּן חֲצֵרֶיךָ נִשְׂבְּעָה בְּטוּב בֵּיתֶךָ; קְדֹשׁ, הֵיכָלֶךָ׃
6 נוֹרָאוֹת בְּצֶדֶק תַּעֲנֵנוּ אֱלֹהֵי יִשְׁעֵנוּ; מִבְטָח כָּל־קַצְוֵי־אֶרֶץ, וְיָם רְחֹקִים׃
7 מֵכִין הָרִים בְּכֹחוֹ; נֶאְזָר, בִּגְבוּרָה׃
8 מַשְׁבִּיחַ שְׁאוֹן יַמִּים שְׁאוֹן גַּלֵּיהֶם, וַהֲמוֹן לְאֻמִּים׃
9 וַיִּירְאוּ יֹשְׁבֵי קְצָוֹת מֵאוֹתֹתֶיךָ; מוֹצָאֵי־בֹקֶר וָעֶרֶב תַּרְנִין׃


1.     Az éneklőmesternek; Dávid éneke.
2.     Tied a hódolat, a dicséret, ó Isten, a Sionon; és neked teljesítik a fogadást.
3.     Könyörgést meghallgató, hozzád folyamodik minden test.
4.     Bűneim erőt vettek rajtam; vétkeinket te bocsátod meg.
5.     Boldog az, akit te választasz és magadhoz fogadsz, hogy lakjék udvarodban; teljesedjünk meg a te házadnak javaival, a te templomodnak szentségével!
6.     Csodálatos dolgokat mondasz nekünk a te igazságodban, üdvünk Istene; e föld minden szélének és a messzi tengernek bizodalma;
7.     Aki hegyeket épít erejével, övezve hatalommal;
8.     Aki lecsillapítja a tengerek zúgását, habjaik zúgását, és népek tömegeit.
9.     Félnek is jeleidtől a határokon lakók; kelet és nyugat határait örvendezteted.

Izrael hagyományai közé tartozik, hogy mindenki az évei számai szerinti zsoltárt mondja jeles napokon.

Izrael újbóli állammá válása 65. évfordulója van most, nem egyszerű időkben. Politikai, katonai, társadalmi, gazdasági válság sújtja a körzetet – mindezek egyszerre.

Ezen a napon Izrael népe ünnepel, de a felhők ott lebegnek a tűzijátékok, a parkokban, a tengerparton kirándulók, az ünnepi szónokok feje fölött.

Az Istenkeresésnek mindig van joga és oka, de ezekben a napokban és a következő időkben jobban, mint bármikor.

Azért kellemes ünnepet kívánok mindenkinek, aki itt él, vagy másutt, de ne feledkezzék meg a zsoltárról.

Chág ácmáut száméách ♦ Kellemes Függetlenségnapi ünnepet 
חג עצמאות שמח
Bejegyezte: Izraeli Hirlevél dátum: 14:45

http://www.izraeli-hirlevel.blogspot.de/2013/04/izrael-65-zsoltar-65.html


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #437 Dátum: 2013 Április 17, 17:49:26 »
Mostmár nemcsak Gázából lövik Izraelt rakétákkal, hanem a Sínai félszigetröl is.

 Rakéták Eilatra
Szerdán, a reggeli órákban két rakétát lőttek ki a Vörös tenger partján fekvő Eilatra. A rakéták nyílt területen robbantak, és nem okoztak sebesülést vagy károkat.

A városban megszólaltak a légvédelmi szirénák. Az eilati repülőteret rövid időre lezárták.

Arab hírügynökségek szerint egy harmadik rakéta az Eilat tőszomszédságában fekvő jordániai Akaba városban robbant. Jordánia ezt cáfolja.

A rakétákat az egyiptomi fennhatóság alá tartozó Szináj (Sínai) félszigetről lőtték ki.

Az izraeli katonai elhárításnak tudomása volt róla, hogy a félszigeten élő fegyveres terroristák izraeli terület elleni támadást terveznek.

A város határában két hete telepített "Vaskupola" rakétaelhárító rendszer, ugyan jelezte a rakéták kilövését és megadta a jelet a szirénázás indítására, de nem semmisítette meg azokat. Szakértők a terep sajátosságait sejtik a fiaskó mögött.

A támadásért egy szalafista szervezet vállalta a felelősséget.

Egyiptom közölte: nem bizonyítható, hogy a rakétákat területéről lőtték ki.

http://www.izraeli-hirlevel.blogspot.de/2013/04/raketak-eilatra.html
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #438 Dátum: 2013 Április 17, 22:26:28 »
Elszomorító hirek. Imádkozzunk Izrael békéjéért!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #439 Dátum: 2013 Április 30, 22:23:25 »
Palesztin arab ötgyerekes zsidó polgárt gyilkolt

Kedden, április 30-án reggel a Nyugati Part északi régiójában, a Tapuach-kereszteződésnél lévő autóbusz-megállóban egy palesztin arab több késszúrással halálosan megsebesített egy ott várakozó izraeli polgárt, a sebesülttől elvette fegyverét, majd tüzet nyitott  a határőrség közelben várakozó katonáira és menekülni próbált. Egy tiszt utána futott, és 150 méterről megsebesítette.

Az áldozat Evjátár Borovski 31 éves, ötgyerekes apa, Jichár falu lakosa.

Ugyanez a megálló a múltban több palesztin támadás színhelye volt.

A merénylőt közepes sérülésekkel a Petach Tikva-i Beilinson kórházba szállították. Neve, palesztin közlés szerint Szalam Aszuad, a Tul Karm palesztin várostól északra lévő Suvejka faluból. A huszas éveiben járó késes gyilkos kevesebb, mint fél éve szabadult izraeli börtönből, ahol kő- és Molotov-koktél-dobálásért és köztörvényes bűntettekért töltötte három éves büntetését.

A Nyugati Parton élő zsidó falvak képviselői a merényletért Netanjáhu gyengekezűségét okolják, amiért, úgymond, nem lép fel kellő szigorral a kődobálók ellen. Ez, szóvivőjük szerint, a késes gyilkosokat is felbátorítja.

További kifogás a Nyugati Part számos ellenőrző pontjának a felszámolása, amit a kormány a palesztin lakosság közlekedésének a megkönnyítésére vezetett be.

http://izraeli-hirlevel.blogspot.de/2013/04/palesztin-arab-otgyerekes-zsido-polgart.html
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #440 Dátum: 2013 Április 30, 23:33:36 »
Szomorú... :(
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #441 Dátum: 2013 Május 13, 16:07:05 »
Izrael megint harcol az újabb sáskajárás ellen:

http://www.youtube.com/watch?v=q3Fd5a4SAKE#ws
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető lambert955

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Izraeli hírek
« Válasz #442 Dátum: 2013 Június 09, 12:29:44 »
Ti nem láttátok még mit csinálnak az Izraeli katonák a palesztinokkal? sőt nem csak a katonák még a civilek is :S

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izraeli hírek
« Válasz #443 Dátum: 2013 Június 09, 18:35:00 »
És te nem láttad mit művelnek a palesztín terroristák az Isráéliekkel???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető tomi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 62
  • tag
Re:Izraeli hírek
« Válasz #444 Dátum: 2013 Június 09, 19:15:41 »
Szia lambert955!
Nem tudom mi hozta ki belőled ezt a beírást, de nem vagyok biztos abban, hogy te láttál valaha ilyet persze személyesen. Én beszéltem zsidó katonával, aki megjárta a Golant hiszen a Golani hadtest katonája volt és még több éles bevetésen részt vett. Azonkívül láttam videót ahogy a "bátor" palesztinok 6-8 éves gyerekeket küldtek oda fegyveres izraeli katonákat provokálni és mondhatom én nem vagyok benne biztos, hogy ilyen higgadt maradtam volna. A helyedben jobban utánajárnék dolgoknak mielőtt véleményt nyilvánítok róla. Az Örökkévaló adjon neked ebben bölcsességet.
                                                                                                                                                                                               Tamás
"Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem..."

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #445 Dátum: 2013 Június 09, 23:11:14 »
Nem minden palesztin gyerek éli meg a 17. éves születésnapját. És nem valószínű, hogy a zsidó katonák, vagy a civilek miatt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető lambert955

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Izraeli hírek
« Válasz #446 Dátum: 2013 Június 12, 15:54:38 »
Igaz nem tudok sokat a dologról, nem láttam személyesen semmit sem csak videón de az Izraeliek sem éppen azok a nagyon szentek ahogy láttam ahogy a palesztinok sem, csak feltűnt hogy minden az Izraelieket sajnálja meg őket támogatja és elnézést a hozzászólásért nem akartam senkit megsérteni!

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #447 Dátum: 2013 Június 12, 18:14:16 »
Kedves Lambert  valóban sokkolóak lehetnek a képek. Az egyik támad, a másik védekezik. Önvédelem esetén nem biztos, hogy a támadó meg lesz kímélve. Az emberek mindenhol emberek. Éppen ezért akinek a családtagja veszett el egy merényletben nem biztos, hogy toleráns marad az okozókkal.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Izraeli hírek
« Válasz #448 Dátum: 2013 Június 28, 14:29:57 »
2013. JÚNIUS 27., CSÜTÖRTÖK
John Kerry ismét a körzetben
John Kerry, az Egyesült Államok külügyminisztere csütörtökön délután Izraelbe érkezik, immár ötöd ízben három hónapon belül.

Látogatásának a célja most is az izraeli-palesztin közvetlen tárgyalások elősegítése, illetve ezek megkezdésének a sürgetése. Kerry még az este folyamán tárgyal Netanjáhu miniszterelnökkel és más felelős izraeli politikusokkal. Pénteken Jordániába folytatja útját, ahol Abu Mázennel folytat megbeszélést, és szombaton este visszatér Izraelbe.

 forrás :  http://www.izraeli-hirlevel.blogspot.hu/
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Izraeli hírek
« Válasz #449 Dátum: 2013 Június 30, 09:42:32 »
:019:

A Könyvek Könyve a fizikusok fizikusától
„Ez a könyv a tudás és a vigasz forrása. Olvassák minél gyakrabban!” – szól az ajánlás a Biblia egy minap árverésre bocsátott példányán. A Biblia fehér előlapjára írt ajánlást Albert  Einstein írta, 1932-es dátummal. A megajándékozott címzett az Einstein-család amerikai barátja, egy Harriett Hamilton nevű hölgy volt.

A Biblia 68,500 dollárért talált új gazdára. Az árverést lebonyolító cég nem közölte az új tulajdonos nevét.



 SZÓVAL OLVASSUK A BIBLIÁT! AZ ÉLET KÖNYVE!!! :taps: :078:


János Evangéliuma:1:1   Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


Jelenések könyve:19:13   És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten ígéjének neveztetik
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25