Szerző Téma: Üldözött keresztények  (Megtekintve 15515 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Üldözött keresztények
« Válasz #75 Dátum: 2014 Május 18, 21:18:21 »
Megszülheti a gyermekét, aztán megkorbácsolják és felakasztják

Egy szudáni bíróság halálra ítélte azt a 27 éves nőt, akit azzal vádolnak, hogy elhagyta az iszlám hitét, mert férjhez ment egy keresztény férfihoz. A nő 8 hónapos terhes, és a verdikt szerint a szülés után kell majd a büntetést megkapnia, vagyis először megkorbácsolják, majd felakasztják ...  tovább a cikkhez

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üldözött keresztények
« Válasz #76 Dátum: 2014 Május 18, 22:22:06 »
Borzasztó, hogy miket szenvednek mások a hitükért. Erről az jut eszembe, hogy ehhez képest nekünk igen nagy kényelmünk van.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Üldözött keresztények
« Válasz #77 Dátum: 2014 Május 18, 23:21:07 »
Ezen gondolkodtam én is. Kíváncsi lennék, hogy nálunk mennyien maradnának meg kereszténynek és halnának meg hitükért ha vállalni kellene. azt hiszem, hogy sokan visszadobnák kereszténységüket...
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üldözött keresztények
« Válasz #78 Dátum: 2014 Május 18, 23:25:15 »
Én is így gondolom...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Üldözött keresztények
« Válasz #79 Dátum: 2014 Május 19, 10:13:39 »
Imádkozom érte.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Üldözött keresztények
« Válasz #80 Dátum: 2014 Július 20, 23:49:39 »
Ismét lecsapott a Boko Haram.
38 keresztény áldozat.

A Boko Haram iszlamista szervezet fegyveresei megint megtámadtak egy falut Nigériában. A Dille nevű, keresztények által lakott faluba dzsipekkel és motorokkal érkeztek, és válogatás nélkül lőni kezdtek a lakosokra. A házakra kézigránátokat dobtak. Legalább harmincnyolcan meghaltak, felégették gyakorlatilag az egész falut, és elpusztult három templom is – írja az MTI.

A lakók egy részének sikerült bemenekülni egy közeli bozótosba, ott töltötték az éjszakát. Amikor azonban másnap visszatértek, a fegyveresek megint lőni kezdtek rájuk. Ezután a falubeliek busszal próbáltak menekülni az iszlamisták elől, ezt a buszt viszont tévedésből kilőtte a nigériai légierő. A vadászpilóták azt hitték, hogy a támadók menekülnek busszal Dilléből.

A hírügynökségi jelentések szemtanúk beszámolói alapján készültek, hivatalos megerősítés még nincs. Annyit viszont a biztonsági források is megerősítettek, hogy sokan meghaltak a támadásban, és a halálesetek közül néhányat a nigériai légierő csapásai okoztak.

A Boko Haram iszlám államot szeretne létrehozni Nigériában, az ország északi részén aktívak. Ők azok a terroristacsoport, amely áprilisban elrabolt 276 iskolás lányt, és később azzal fenyegetőzött, hogy eladják a lányokat rabszolgának. 219 lányról még mindig azt gondolják, hogy a Boko Haram fogságában van.

forrás: http://kozbenjaro.blog.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üldözött keresztények
« Válasz #81 Dátum: 2014 Július 21, 00:01:29 »
Nagyon szomorú... :(
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)