Ismerkedés > Színház

Bűnös vagyok?

<< < (3/8) > >>

Antee:
Szia!

Valójában a keresztség az nagyon fontos, de csak megtérés után.
Ha az életünk nincs elrejtve Jézusban, akkor a keresztség semmit sem használ!

Attól, hogy meg nem jársz templomba, semmit sem jelent. Istent bárhol lehet tisztelni!

Isten úgy nyilatkozik, hogy nem akarja a bűnös ember halálát, hanem hogy megtérjen és örök élete legyen.
Tehát Isten igenis akar segíteni, sőt már segített is.

Jézus úgy jön a képbe, hogy kellett valaki, aki megtöri a sátán hatalmát.
Ezt pedig úgy tette meg, hogy Isten lévén emberi testben megszületett és kiállta az összes kísértést úgy, hogy nem vétkezett. Vagyis GAME OVER (vége a játéknak) lett a , mert megtörte a hatalmat az által, hogy a törvény már nem tudott uralkodni Jézuson, ugyanis legyőzte azt!

Bocsánat, ha nem egészen tiszta amit írok, meg próbálom  leírni ha esetleg nem érted.

bacsipista:
Nagyjából értem, és azt hiszem, hogy a törvénynél a tízparancsolatra gondolsz.
Nehéz szerintem mindet betartani, de arra gondolok, hogy több mint a háromnegyedét,
7-8-at sikerült eddig betartanom. A többi, pedig nem olyan vészes, szerintem Isten is elnézi nekem.

Antee:
Szia barátom!

Az Ige azt mondja (és én hiszek neki), hogy aki csak egy törvény ellen is vétkezik, úgy az összes ellen is vét!
De ha nem is lenne így, akkor se tartod be az összeset és bizony hiány van a betöltésében, így tehát bűnöd is.

Mert az ige azt írja, hogy aki cselekedhetne jót de nem teszi, bűne az annak!

Azt pedig már pár nappal ezelőtt írtam, hogy Isten nem néz el semmilyen bűnt, hacsak nincs az elrendezve...

bacsipista:
Rendben van, Isten nem nézi el bűnt.
Kérdezem, hogy én milyen módom tudom elrendezni?
Ha egy bűn mellé helyezek egy jó cselekedetet akkor kvittek vagyunk, úgy gondolom ezzel
le van rendezve a dolog és Isten sem haragszik rám többé.

Antee:
Szia Testvérem!

A helyzet az, hogy az ige pontosan kimondja, hogy minket jó cselekedetekre teremtett Isten.

Ef 2,10
Mert az ő alkotása vagyunk, akiket Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett, amelyeket előre elkészített Isten, hogy azok szerint éljünk.

Tehát mi azzal nem teszünk szívességet Istennek, ha jót cselekszünk. Viszont a rossz cselekedetekkel pedig kell valamit kezdeni,
de mit tudnánk adni Istennek? Hiszen minden az övé, nincs olyan, amivel kisegíthetnénk. Csupán egyetlen egy dolog van, amit adhatunk neki! Ez pedig saját magunk. Valójában mi is az Övé vagyunk, de megadta a lehetőséget, hogy szabadon válaszunk mellette, vagy ellene!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése