Szerző Téma: Bűnös vagyok?  (Megtekintve 9417 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 14, 20:29:13 »
Szia Testvérem!

A helyzet az, hogy az ige pontosan kimondja, hogy minket jó cselekedetekre teremtett Isten.

Ef 2,10
Mert az ő alkotása vagyunk, akiket Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett, amelyeket előre elkészített Isten, hogy azok szerint éljünk.


Ez olyan ellent mondó! Mi cselekedjünk jót, de az ő képviselői a papok, imával a szájukon küldték halálba az embereket a keresztesháborúk idején, alig volt pap aki felemelte volna szavát a hitleri vérengzések ellen. Amikor kinyitom a Bibliát és olvasom az Ószövetségben Isten parancsát, hogy írts ki minden embert, csecsemőtől az aggastyánig, akkor hogyan tudjak egy szerető Istenre gondolni? Ezek nem jó cselekedetek!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 15, 10:36:38 »
Szia Barátom!

Voltak és vannak is emberek, akik borzasztó dolgokat cselekednek, keresztyénnek kiadva magukat.
Nem rájuk kellene tekinteni és nem rájuk nézve meghozni az ítéletet! Jézus azt mondta, hogy a jó fa nem terem rossz gyümölcsöt.
Tehát attól, hogy valaki Isten nevében cselekszik rosszat, az nem jelenti azt, hogy Isten küldte, vagyis hogy egyetért vele.

Isten neve mögé bújva sokan cselekednek a saját hasuknak. Bizony miattuk káromolják Isten nevét!


Isten Igéjében pedig lehet találni ilyen parancsokat, hogy irtsanak ki mindenkit.
Amit tudnunk kell, hogy Isten nem személyválogató és mindenkinek megadja azt, amit érdemel.
Láthatjuk az Ószövetségi történetekben is, hogy több kiirtandó népnek is megadta az esélyt a megtérésre.
Isten hosszan tűrő, nem pedig végtelen türelmű! Az asszonyok is lehetnek ugyanolyan bűnösök, mint a férfiak, az egészen pici gyermekekről pedig maga Isten gondoskodik.

Emberi felfogás szerint a halál a vég, pedig csak valaminek a kezdete! Ha egy pici gyermek meghal, az nem fog semmiképpen sem a pokolra kerülni. Viszont ha felnő egy rossz erkölcsi és hamis Istenimádatú szülők és ország között, akkor az több mint valószínű, hogy ugyanolyan erkölcstelen és hamis istenimádó ember lesz.

Isten útjai pedig kifürkészhetetlenek, ha valamit nem is értünk, az azért van, mert nem vagyunk vele egyenlőek!
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 16, 09:10:59 »
Hosszan elgondolkodtam és elmélkedtem azon amit leírtál.
Sajnos valóban úgy van. ahogyan a közmondásban is találjuk
"Az alma nem esik messze fájától".
Ha valakit gyűlöletre tanítanak átveszi azt.

Lehet, hogy én sem olvasom jól a bibliát, mert az ószövetségben
nem találom meg a szeretetet. Ráadásul elakadok egyes részeknél, leteszem a könyvet
mert nem tudom megérteni az Istentől jövő parancsokat.
Most például itt álltam meg, amikor Ábrahámnak szól a parancs, hogy áldozza fel a fiát Izsákot.
Milyen apa az aki ezt megteszi? Mert a jó szülő inkább magát áldozza fel azért, hogy gyermekének
jó élete legyen.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 16, 10:30:18 »
Én általában nem javaslom olvasásra az Ószövetséget egy keresőnek. Sokkalta inkább az Újszövetséget javaslom, hisz sokkal érthetőbb és ott találkozhat igazán az új szövetséggel.

Ábrahámnak Isten ígérte a gyermeket, meg is kapta, késő vénségére. Igazán csak egy hívő értheti meg szívvel, hogy mi is történt ott akkor. Izsák egy ajándék volt. Viszont Isten volt az ajándékozó! Melyik nagyobb, az ajándék vagy az ajándékozó?

Továbbá Isten nem csupán egy gyermeket adott Ábrahámnak, hanem adott egy hatalmas ígéretet is!
"Általad nyer áldást a föld minden nemzetsége." Ez pedig lehetetlenné vált egy gyermek nélkül.
Éppen ezért Ábrahám tudta, hogy ha fel is áldozza Izsákot, Isten fel fogja támasztani őt a halálból!

Amit pedig még fontos kiemelnem, hogy egy hívő ember életében Istennek kell lennie az első helyen!
Minden más ami megelőzi Istennek fenntartott első helyet, azt bálványnak neveztetik.
Ábrahám esetében lehetett volna Izsák is bálvány, de láthatjuk, hogy Isten az első helyen volt az életében!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Október 17, 22:00:16 »
Olvastam a Bibliát. Gondolkodtam rajta. Ismét belekezdtem Ábrahám és Izsák történetébe. Piszok nehéz lehetett Ábrahámnak. Végül jóra fordult minden.
De én ne tudnám megtenni. Úgy gondolom, hogy a keresztények is kihagynák ezt a lépést.
Most leteszem a Bibliát és megnézem a Jézus élete című filmet,  ráadásul érthetőbb számomra, mint az írott könyv.
A film végén megkérdezem azt amit nem értettem meg.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Október 17, 22:08:49 »
Rendben Barátom!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Október 18, 23:31:11 »
A Jézus élete filmet végignézve Jézus és a tanításai nagyon szimpatikusak a számomra. Igaz a szeretet és a megbocsátás számomra nehéz dolog. Én nem tudnék Jézus helyében megbocsátani azoknak az embereknek akikkel jót cselekedtem és álnokul elárulnak, cserben hagynak, halálra juttatnak.
Sajnos ilyenek az emberek. Tömegbe verődnek, csak bámészkodnak és hagyják, hogy orruknál fogva vezessék őket. Nem hiszem, hogy a Barabás nevét kiáltók szívükből meg voltak győződve választásuk helyességéről. De akkor is bűnösök, mert egy ártatlan embert (kiről nem tudták, hogy Isten fia), a jótevőjüket ítéltették halálra. 
Isten nem oldhatta volna meg másképpen ezt a megváltás dolgot? Mégis csak a fia szenvedett azokért akik nem érdemelték meg.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Október 19, 18:53:57 »
Nem tudnál megbocsátani? Akkor sem, ha neked valaki többet bocsátott meg? Jézus mondott egy példázatot erről is (Mt 18,23-35).
Volt egy király, annak pedig az egy szolgája, aki nagyon sok pénzzel tartozott neki. Nem tudta megadni és ezért leborult a király előtt és kérte, hogy adjon még neki időt és megadja amivel tartozik. A király erre elengedte az összes adósságát.
Ez a szolga elment és útközben találkozott egyik szolgatársával, aki tartozott neki egy kevéske pénzzel. Mivel ez a szolgatársa nem tudta megadni az adósságot, leborult előtte és türelmét kérte az adósság rendezéséig. Az pedig a királlyal ellentétben nem engedte el az adósságát, nem is volt türelemmel, hanem börtönbe vetette!

Ha tehát Isten megbocsátja az összes bűnünket, talán nem kellene nekünk is megbocsátani az embertársainknak?

A király tudomására jutott, hogy ez a szolga milyen gonoszul cselekedett. Ezért magához hívatta ezt a gonosz szolgát és átadta a hóhéroknak, amíg meg nem fizeti a tartozását.

Jézus végül ezt mondta erre:
"Így tesz majd az én mennyei Atyám is veletek, ha szívetekből meg nem bocsátotok, mindenki az ő atyjafiának. (Mt 18,35)"

A többire is fogok válaszolni, addig a türelmedet kérem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Október 19, 21:32:15 »
Várok Anti, válaszod megérkezéséig gyakorlom a megbocsátást

 :102:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Október 20, 18:49:47 »
Idézetet írta: bacsipista
Nem hiszem, hogy a Barabás nevét kiáltók szívükből meg voltak győződve választásuk helyességéről. De akkor is bűnösök, mert egy ártatlan embert (kiről nem tudták, hogy Isten fia), a jótevőjüket ítéltették halálra.

Igazad van, hiszen felbujtották a tömeget. Hallottam egy kísérletről, miszerint 10 embert kérdeztek meg egy táblán levő két vonal hosszúságáról.
Ebből a 10 emberből 9 be volt avatva, hogy az egyértelműen rövidebb vonalra mondják azt, hogy az a hosszabb.
A beavatatlan ember pedig az egyhangú vélemény hatására szintén azt mondta (a rövidebb vonalra), hogy az a hosszabb.

Idézetet írta: bacsipista
Isten nem oldhatta volna meg másképpen ezt a megváltás dolgot? Mégis csak a fia szenvedett azokért akik nem érdemelték meg.

Ki az az apa, aki ne mentené meg a gyermeke életét ha volna más mód rá? Isten nem oda dobta a Fiát értünk, hanem nekünk adta.

Fején találtad a szöget, olyanokért szenvedett Jézus, akik nem érdemelték meg. Csak a kegyelem és a szeretet nem az érdemtől függ! A Világban ezt másképp tapasztalhatjuk, de ez egy eltorzult formája a szeretetnek és a kegyelemnek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Október 21, 14:41:25 »
Rendben van, elismerem, hogy bűnös vagyok és szükségem van isteni kegyelemre.
Szeretném megtudni, hogyan részesülhetek benne.
Melyik vallást kell választanom? Hiszen olyan sok van belőle és mindegyik képviselője
azt mondja, hogy az övék az igazi.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Október 23, 00:00:51 »
Részesülni úgy tudsz, ha elfogadod, hogy Te semmit sem tudsz tenni ahhoz, hogy a Mennybe juss.
Csak ha elfogadod Jézustól a bűneidből való kiváltását. Ez a csodálatos mindebben, hogy nem kell mást tenned, mint Jézusnak átadni az életedet.

Ami pedig fontos, hogy nem egy vallást kell választanod, hanem Istent. Mert egy Isten van. A vallás nem üdvözít.
A kereszténység is csak egy üres vallás lehet számodra, ha nem lépsz személyes kapcsolatba az Úrral.
De jól vigyázz, hisz nincs más a kereszténységen kívül, amely elfogadná Jézus váltságát és Istenségét.
A Bibliát, Isten kijelentett szavát olvasd, az megmutatja Neked a helyes utat és segít személyes kapcsolatba lépni az Úrral.
A Szent szellem már elkezdte benned a jó munkát, figyelj a szavára.

A Biblia az egyedüli, amelyet nem írtak át, amelyben nem voltak hamis próféciák, az egyedüli, amely valódi táplálék mindazoknak, akik Istent szeretik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Október 23, 17:36:02 »
Ne haragudj, de olyan könnyen mondod, "hogy nem kell mást tenned, mint Jézusnak átadni az életedet."

Azt sem tudom hogyan kell ezt tenni. Egyébként is úgy gondolom, hogy sok mindenben meg kell változnom ahhoz, hogy Jézusnak átadjam az életem.  Tele vagyok rossz szokásokkal,  nem is vagyok mindig becsületes, csúnyán beszélek és még annyi sok mindent felsorolhatnék amely miatt Isten nem fogadna engem lelkesen. De a megváltozáshoz idő kell.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Október 24, 11:14:28 »
Igazándiból egy döntés! Elindulsz a hívására.
Jézushoz bármikor lehet menni, nem szabad vele várni.

Jézus a bűnösökert jött, az egészségeseknek nincs szükségük orvosra!
Sosem lennél elég jó ahhoz, hogy megfelelj Neki. Senki sem elég jó.
Add át neki az életed, majd Ő átformálja.

Az odaadás együttműködés is. Légy engedelmes követője.
Lásd meg az Írasból, hogy miket cselekedett, hogyan viszonyult az emberekhez.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Október 24, 15:42:06 »
Hallgatnék rád, de van bennem egy félelem. Annyi mindent másképpen kellene tennem,
a barátaimat el kéne hagynom, mert tudom, hogy bolondnak tekintenének.

Nem tudom elképzelni magam, hogy bibliával a hónom alatt megyek a gyülekezetbe
és felemelt kézzel hallelujázok.

Félek, de valamilyen ismeretlen érzés mégis vonz Isten közelébe.
Kérlek, segíts és vezess, hogy mit tegyek!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12