Ismerkedés > Színház

Bűnös vagyok?

<< < (2/8) > >>

bacsipista:
Mondtál valami igazat kedves Barátom, mert vannak törvények amelyeket be kell tartni.
A lelkiismeret megszólal bennem is, ha olyat teszek amit nem tartok helyesnek, de néha
előfordul, hogy nem hallgatok a belső hangra.
Nem történt semmi, mert amiről más nem tud az titokban marad.

Antee:
Erről van szó barátom, hogy a lelkiismeret által építünk törvényeket.
A folyamatos ellenállás eredménye az, hogy a lelkiismeret egyre elhalványul, majd teljesen eltünik!
Attól, hogy titokban marad még nincs megoldva. Mások elöl elrejtheted a rossz döntéseidet, de magad elöl, sőt Isten elöl nem!

Ha tehát elismered azt, hogy a lelkiismeret jó, akkor azt is el kell ismerned, hogy Te pedig rossz vagy amikor nem hallgatsz rá!

bacsipista:
Próbálkozom barátom, csak nem mindig sikerül. Igaz volt olyan is amikor elemeltem valamit a közösből,
Én kicsiben csináltam, míg a fejesek nagyban.  És még a lelkiismeretem sem nagyon vádolt, úgymond
nem is veszik észre.  Én kis bűnöket követek el, azt még Isten is elnézi.

Antee:
Szia!

Igen, valaki kicsiben, valaki nagyban csinálja, de ettől függetlenül mindkettő bűnt cselekszik.
A bűn nagyságát/mértékét pedig nem mi határozzuk meg, hanem Isten. Istennél nem fér bele a legkisebb bűn sem.
Tehát nem nézi el a Te bűneidet sem a bűnbocsánatod nélkül. De ez is csak akkor lehetséges, ha először elfogadtad/felismerted azt, hogy "csak Jézussal mennek a dolgok"!

A lelkiismereted pedig ahogy mondtad, nem vádolt nagyon. Vagyis vádolt, csak nem annyira. Tehát még ott a "vészjelződ", ne várd meg, amíg teljesen kihal!

bacsipista:
Megkereszteltek nem sokkal születésem után, tehát már nem vagyok "pogány" (ahogy édesanyám mondta). 
De én nem járok templomba. Nem mondom azt, hogy nincs Isten,  bár nem sok jót mondhatok róla.
Egyébként is, hogy kerül Jézus a képbe? Keresztre feszítették, meghalt, majd feltámadt és a mennyben van.
Jézus hogyan tud nekem segíteni amikor Isten sem akar?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése