Szerző Téma: Roma Testvérek  (Megtekintve 31430 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 13, 09:59:39 »
 Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat Drága Testvérnő ím . :2smitten: :2smitten:

 Tudjátok mi Romák , nagyon nehezen nyilunk meg . És teljesen másképp , éljük meg az Igéket mint mások .

  Nálunk nem úgy van , akik már meg tértek hogy ma , nem olvasom az igét majd holnap . Mert most ,nincsen időm .

  Nálunk a minden napokban is , megéljük , átéljük az Igéket . A minden napi kapcsolat az URR al , egyfajta

  természetes dolog az életünk benn . De Itt bocsánatot kérünk , ha valakit meg bántottunk ezzel . A Romák

  komolyan és őszintén , hisznek az URR Jézusban . Nagy Oda adással  , és teljes hittel fordulnak Urrunkhoz .

  És persze , kellő alázattal is . Mutatok nektek , egy yutube felvételt engedelmetekkel . Itt nagyon mély hit és

 Isten szeretete , mutatkozik meg a Romák körében . Arra szeretném felhívni a figyelmet , hogy néztétek meg azt a

  teljes oda adást az ö Hitükben  , és Szolgálatukban  , Dicsőítésekben . Pedig nagyon szegények , és csak Az URR

  Jézus az akiben Bizodalmuk van és Imádnak . Én nagyon szeretem őket !

  http://www.youtube.com/watch?v=oT5Kqtcwwvk#

 http://www.youtube.com/watch?v=7dVkChLS6h0#
   

 Szeretettel Karola  :2smitten: :2smitten:
 


 

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 13, 10:09:15 »

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Roma Testvérek
« Válasz #32 Dátum: 2011 Október 13, 10:29:33 »
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat Drága Testvérnő ím . :2smitten: :2smitten:

 Tudjátok mi Romák , nagyon nehezen nyilunk meg . És teljesen másképp , éljük meg az Igéket mint mások . .....

......  A Romák komolyan és őszintén , hisznek az URR Jézusban . Nagy Oda adással  , és teljes hittel fordulnak Urrunkhoz .
 

Kedves Karola, bocsáss meg amiért csak ezeket a sorokat emeltem ki hozzászólásodból. Teljes mértékben
tapasztalom gyülekezetünkben amit leírtál.
Az én gyülekezetem a Havanna lakótelepen van. 6 éve elindult egy misszió, amelynek én voltam az első megtérője.
A gyülekezetből 3 éve kimentünk a lakótelepre, bérelve egy kis helyiséget, hogy közelebb legyünk az itt élőkhöz.
Azóta béreltünk még egyet  és könnyebben meg tudjuk szólítani a Havannán élőket. De ami furcsa volt számunkra
az, hogy megtért egy roma férfi a gyülekezetünkben, majd követték őt a testvérei és a felesége is.
Jöttek a gyerekeik, akik hozták a barátaikat, barátnőjüket, és így gyarapodott az Úrhoz megtért romák száma.
Most már kijelenthetem, hogy majdnem többen vannak, mint a Havannáról megtért őslakosok.
Szeretik és tisztelik az Ura, és tanításait. Komoly gyötrelmeken mennek keresztül, ha elesnek, mert vétkeztek a tanítások
ellenére. nem vagyonosak, szűkölködnek, de minden segítséget megadnak egymásnak. Megbízhatóak és jó velük együtt
szolgálni.
Másik példát a börtön-misszióból emelem ki. Egy roma származású embert aki az alvilági életben szerzett kincseiből élt
egy külföldi nyaralása közben találkozott az Úrral. Felismerte bűnös életét, és önként feladta magát a  magyar hatóságoknál.
Értékelték beismerő vallomását és enyhe ítéletet kapott melyet jelenleg tölt le.
A börtönben hirdeti az Úr Igéjét, adja tovább tárasainak az evangéliumot. Többen megtértek a vele folytatott beszélgetések
hatására, és már azt is engedélyezték nekik, hogy  fegyőr nélküli Istentiszteletet tarthassanak, melyen kb. 20-an vesznek
részt, vegyes etnikumú emberek.

Az Úr áldása megadatik azoknak akiknek nyitotta szívük, s megsegíti őket nehézségeik idején.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Roma Testvérek
« Válasz #33 Dátum: 2011 Október 13, 10:31:37 »
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat Drága Testvérnő ím . :2smitten: :2smitten:

 Tudjátok mi Romák , nagyon nehezen nyilunk meg . És teljesen másképp , éljük meg az Igéket mint mások . .....

......  A Romák komolyan és őszintén , hisznek az URR Jézusban . Nagy Oda adással  , és teljes hittel fordulnak Urrunkhoz .
 

Kedves Karola, bocsáss meg amiért csak ezeket a sorokat emeltem ki hozzászólásodból. Teljes mértékben
tapasztalom gyülekezetünkben amit leírtál.
Az én gyülekezetem a Havanna lakótelepen van. 6 éve elindult egy misszió, amelynek én voltam az első megtérője.
A gyülekezetből 3 éve kimentünk a lakótelepre, bérelve egy kis helyiséget, hogy közelebb legyünk az itt élőkhöz.
Azóta béreltünk még egyet  és könnyebben meg tudjuk szólítani a Havannán élőket. De ami furcsa volt számunkra
az, hogy megtért egy roma férfi a gyülekezetünkben, majd követték őt a testvérei és a felesége is.
Jöttek a gyerekeik, akik hozták a barátaikat, barátnőjüket, és így gyarapodott az Úrhoz megtért romák száma.
Most már kijelenthetem, hogy majdnem többen vannak, mint a Havannáról megtért őslakosok.
Szeretik és tisztelik az Ura, és tanításait. Komoly gyötrelmeken mennek keresztül, ha elesnek, mert vétkeztek a tanítások
ellenére. nem vagyonosak, szűkölködnek, de minden segítséget megadnak egymásnak. Megbízhatóak és jó velük együtt
szolgálni.
Másik példát a börtön-misszióból emelem ki. Egy roma származású embert aki az alvilági életben szerzett kincseiből élt
egy külföldi nyaralása közben megérintett az Úrral. Felismerte bűnös életét, és önként feladta magát a  magyar hatóságoknál.
Értékelték beismerő vallomását és enyhe ítéletet kapott melyet jelenleg tölt le.
A börtönben hirdeti az Úr Igéjét, adja tovább tárasainak az evangéliumot. Többen megtértek a vele folytatott beszélgetések
hatására, és már azt is engedélyezték nekik, hogy  fegyőr nélküli Istentiszteletet tarthassanak, melyen kb. 20-an vesznek
részt, vegyes etnikumú emberek.

Az Úr áldása megadatik azoknak akiknek nyitotta szívük, s megsegíti őket nehézségeik idején.

Testvérek vagyunk az Úr Jézusban!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #34 Dátum: 2011 Október 13, 10:41:13 »
  Azt pedig tud meg , hogy az utolsó napokban idők  állnak be . Mert lesznek az emberek magukat szeretők .
 
  Pénz sóvárgok , Kérkedők , Kevélyek , Káromkodok , Szüleik iránt , engedetlenek , háládatlanok , tisztátalanok .

  Szeretet nélkül valók  , Kérlelhetetlenek , rágalmazok . Mértéktelenek , kegyetlenek a jónak nem kedvelői .

  Árulok , Vakmerők , felfuvalkodottak . Inkább a gyönyörnek mint ISTEN szeretői .

                   ÉS EZEKET KERÜLD !!!

     2-timoteus3.1-5

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #35 Dátum: 2011 Október 13, 10:43:19 »
 Szia Drága Pista Bátya  :2smitten:  Bocsáss meg  , nem vetem észre az Irásod . :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 13, 10:47:47 »
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat Drága Testvérnő ím . :2smitten: :2smitten:

 Tudjátok mi Romák , nagyon nehezen nyilunk meg . És teljesen másképp , éljük meg az Igéket mint mások . .....

......  A Romák komolyan és őszintén , hisznek az URR Jézusban . Nagy Oda adással  , és teljes hittel fordulnak Urrunkhoz .
 

Kedves Karola, bocsáss meg amiért csak ezeket a sorokat emeltem ki hozzászólásodból. Teljes mértékben
tapasztalom gyülekezetünkben amit leírtál.
Az én gyülekezetem a Havanna lakótelepen van. 6 éve elindult egy misszió, amelynek én voltam az első megtérője.
A gyülekezetből 3 éve kimentünk a lakótelepre, bérelve egy kis helyiséget, hogy közelebb legyünk az itt élőkhöz.
Azóta béreltünk még egyet  és könnyebben meg tudjuk szólítani a Havannán élőket. De ami furcsa volt számunkra
az, hogy megtért egy roma férfi a gyülekezetünkben, majd követték őt a testvérei és a felesége is.
Jöttek a gyerekeik, akik hozták a barátaikat, barátnőjüket, és így gyarapodott az Úrhoz megtért romák száma.
Most már kijelenthetem, hogy majdnem többen vannak, mint a Havannáról megtért őslakosok.
Szeretik és tisztelik az Ura, és tanításait. Komoly gyötrelmeken mennek keresztül, ha elesnek, mert vétkeztek a tanítások
ellenére. nem vagyonosak, szűkölködnek, de minden segítséget megadnak egymásnak. Megbízhatóak és jó velük együtt
szolgálni.
Másik példát a börtön-misszióból emelem ki. Egy roma származású embert aki az alvilági életben szerzett kincseiből élt
egy külföldi nyaralása közben találkozott az Úrral. Felismerte bűnös életét, és önként feladta magát a  magyar hatóságoknál.
Értékelték beismerő vallomását és enyhe ítéletet kapott melyet jelenleg tölt le.
A börtönben hirdeti az Úr Igéjét, adja tovább tárasainak az evangéliumot. Többen megtértek a vele folytatott beszélgetések
hatására, és már azt is engedélyezték nekik, hogy  fegyőr nélküli Istentiszteletet tarthassanak, melyen kb. 20-an vesznek
részt, vegyes etnikumú emberek.

Az Úr áldása megadatik azoknak akiknek nyitotta szívük, s megsegíti őket nehézségeik idején.

Drága Pista Bátya   :2smitten: Nagyon örülök bizonyságodnak Háleluja  Jo az URR   Dicsőség néki :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #37 Dátum: 2011 Október 13, 10:51:26 »
 Csak tiszta szívből írunk nektek . :2smitten: Urrunk vezetésével . :2smitten:

 Karola nagy szeretettel  :2smitten:

Azt pedig tud meg , hogy az utolsó napokban idők  állnak be . Mert lesznek az emberek magukat szeretők .
 
  Pénz sóvárgok , Kérkedők , Kevélyek , Káromkodok , Szüleik iránt , engedetlenek , háládatlanok , tisztátalanok .

  Szeretet nélkül valók  , Kérlelhetetlenek , rágalmazok . Mértéktelenek , kegyetlenek a jónak nem kedvelői .

  Árulok , Vakmerők , felfuvalkodottak . Inkább a gyönyörnek mint ISTEN szeretői .

                   ÉS EZEKET KERÜLD !!!

     2-timoteus3.1-5

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Roma Testvérek
« Válasz #38 Dátum: 2011 Október 13, 11:01:58 »
Koszonom Bacsipista en is a bizonysagodat! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Roma Testvérek
« Válasz #39 Dátum: 2011 Október 13, 11:04:32 »
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat Drága Testvérnő ím . :2smitten: :2smitten:

 Tudjátok mi Romák , nagyon nehezen nyilunk meg . És teljesen másképp , éljük meg az Igéket mint mások . .....

......  A Romák komolyan és őszintén , hisznek az URR Jézusban . Nagy Oda adással  , és teljes hittel fordulnak Urrunkhoz .
 

Kedves Karola, bocsáss meg amiért csak ezeket a sorokat emeltem ki hozzászólásodból. Teljes mértékben
tapasztalom gyülekezetünkben amit leírtál.
Az én gyülekezetem a Havanna lakótelepen van. 6 éve elindult egy misszió, amelynek én voltam az első megtérője.
A gyülekezetből 3 éve kimentünk a lakótelepre, bérelve egy kis helyiséget, hogy közelebb legyünk az itt élőkhöz.
Azóta béreltünk még egyet  és könnyebben meg tudjuk szólítani a Havannán élőket. De ami furcsa volt számunkra
az, hogy megtért egy roma férfi a gyülekezetünkben, majd követték őt a testvérei és a felesége is.
Jöttek a gyerekeik, akik hozták a barátaikat, barátnőjüket, és így gyarapodott az Úrhoz megtért romák száma.
Most már kijelenthetem, hogy majdnem többen vannak, mint a Havannáról megtért őslakosok.
Szeretik és tisztelik az Ura, és tanításait. Komoly gyötrelmeken mennek keresztül, ha elesnek, mert vétkeztek a tanítások
ellenére. nem vagyonosak, szűkölködnek, de minden segítséget megadnak egymásnak. Megbízhatóak és jó velük együtt
szolgálni.
Másik példát a börtön-misszióból emelem ki. Egy roma származású embert aki az alvilági életben szerzett kincseiből élt
egy külföldi nyaralása közben megérintett az Úrral. Felismerte bűnös életét, és önként feladta magát a  magyar hatóságoknál.
Értékelték beismerő vallomását és enyhe ítéletet kapott melyet jelenleg tölt le.
A börtönben hirdeti az Úr Igéjét, adja tovább tárasainak az evangéliumot. Többen megtértek a vele folytatott beszélgetések
hatására, és már azt is engedélyezték nekik, hogy  fegyőr nélküli Istentiszteletet tarthassanak, melyen kb. 20-an vesznek
részt, vegyes etnikumú emberek.

Az Úr áldása megadatik azoknak akiknek nyitotta szívük, s megsegíti őket nehézségeik idején.

Testvérek vagyunk az Úr Jézusban!
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #40 Dátum: 2011 Október 13, 11:44:09 »
 Ámen !

 Bizony testvérek  , ma Magyar Országon nagy az Ébredés . Legyen az Magyar vagy cigány vagy bár mely nemzetiség

 .http://www.youtube.com/watch?v=mqgV9XX4YYM#

 Háleluja Attila  :2smitten:

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #41 Dátum: 2011 Október 13, 11:56:32 »
"Ahogyan engem szeretett az Atya, úgy szeretlek én is titeket: maradjatok meg az én szeretetemben.“
Jn 15,9

Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást!  Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."
Jn 13,34-35


övess engem!

Életünkben a legfontosabb dolog = Istennek engedelmeskedni! Bármi áron!

 „Kövess engem!”
A Mester azt akarja, hogy tanítványai Őt kövessék!
Mindenben!
Létfontosságú, hogy ismerjük az Ő hangját!
Mi az Ő hangja?
Az Ige!
Ha tanulmányozzuk a Bibliát, elejétől a végéig, a Szent Szellem tanít, bemutatja nekünk az Atyát és a Fiút.
Megismerjük az Úr gondolkozásmódját, akaratát, tervét, tervének kivitelének módszereit.
Megláthatjuk milyen is a Mindenható! Ő hűséges, szövetségmegtartó, kegyelmes, irgalmas, igazságos.

„Kövess engem!”
Milyen jó is ez!
Nem azt mondja az Úr, hogy menj előre, hanem kövess!
Mit is jelent ez?
Azt, hogy Ő már előttünk van!
Ő az úttörő, aki kitapossa előttünk az utat!
Nem küld járatlan terepre, nem küld ismeretlenbe, hanem előttünk megy!
Vezet!
Nem kísér!

  „Kövess engem!”
Ha utána megyünk, akkor ha szembe jön az ellenség, akkor nem mi találkozunk vele először, hanem az Úr!
Vele kell szembenéznie, nem velünk!
Mi az Úr háta mögött biztonságban vagyunk, mert ő legyőzött minden ellenséget! Mindet!

  „Kövess engem!”
Ha azon az úton megyünk, amelyiket Ő már elkészített, akkor Ő ott vár! Szemeivel tanácsol, nézi lépéseinket, ha kell korrigál, nagy szeretettel.
Ha ezen az úton megyünk, és nem azon, amelyet mi gondoltunk ki magunknak, akkor biztonságban vagyunk.

  „Kövess engem!”
Az Úr sosem megy hallótávolságon kívülre!
Mindig a közelben marad, hogy ha hívjuk, akkor hamar odaér és megment, megtart, ahogy Pétert is megtartotta a vízen, mikor süllyedni kezdett!
Azonnal odanyúlt, mihelyst kiáltott és kimentette őt erős karjával! Nem hagyta, hogy elsüllyedjen!
Azonnal!
És közel marad, hogy mi is meghallhassuk az Ő szelíd hangját!
Ha figyelünk, kívánjuk az ő közelségét, a Vele való szoros együttlétet mindennél jobban, akkor Ő mellettünk áll és szól hozzánk!
A feltétel az engedelmesség, mert ebben nyilvánul meg a szeretet.

  „Kövess engem!”
Jézus az Út, az Igazság és az Élet!
Ez a három együtt!
Ha Rajta járunk igazságban, akkor az Élet lesz osztályrészünk, az az élet, ami nem múlik el, ami örök, a mennyben, Isten királyságában, örök boldogságban, dicsőségben és szentségben!
Győztesek leszünk, akik elnyerik az arany koronát, a győztesek díját!

  „Kövess engem!”
A cél Isten dicsősége, az Örökkévaló Ország, melynek ajtaja Jézus, Isten Fia, a Megváltó, a Bárány.
Hiszen egyedül Ő méltó felnyitni a pecséteket.
Hiszen Őérte, Őreá nézve és Őbenne teremetetett minden és Őérte lesz a helyreállítás, az új ég és új föld is!
Minden, mert Ő az Atya szemefénye, akiben gyönyörködik.
Ha Őbenne vagyunk, akkor bennünk is gyönyörködik Atyánk!

  „Kövess engem!”
Kövess engem Jákob nemzetsége, Izrael megszabadultja és ti nemzetekből valók is, mindnyájan!!
Mi a cél?
Az Atya trónja!
Hogyan lehetséges odajutni?
Szellemben, méghozzá egy Szellemben, a Szent Szellemben, a Mindenható Atya Szent Szellemében!
És csak benne, mert Jézus megmondta, hogy Őt küldi el, hogy elvezessen minden igazságra!
És ki az igazság?
Jézus az út, az igazság és az élet!!!

  „Kövess engem!”
Keskeny ez az út, de az életre visz! Jézus azt mondja, hogy kövessük Őt ezen a keskeny Úton, de azt is mondja, hogy nem leszünk egyedül, mert a nyájban leszünk, akiket Ő vezet személyesen.
A Jó Pásztor nyájában jó lenni, mert mindig friss füvet legelhetünk, friss vizet ihatunk, Ő vigyáz ránk, nehogy elragadjon a farkas, vagy bármely ragadozó, ha betegség támad, akkor Ő meggyógyít, ha tűz a nap, árnyékba vezet, ha hideg van, meleg helyekre, tágas karámokba.
Az Ő vesszője és botja igazgatnak minket.

  „Kövess engem!”
Hogyan tudunk valakit követni?
Kell hozzá hűség, engedelmesség, kitartás, feltétlen bizalom, reménység, világos cél, az út ismerete, és kell azt ismernünk, akit követni akarunk!
Ezért hát tanulmányozzuk a Bibliát = Istent minden nap, szorgalmasan!!
 A jutalom nem marad el!!!   

Ámen!

Attila   :2smitten: :2smitten: :2smitten: :044:  Köszönöm a mai napra meg halogattatok .

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Roma Testvérek
« Válasz #42 Dátum: 2011 Október 13, 17:03:51 »
 Drága Roma testvérek , ha olvastok engem Imádkozzatok értünk .

 Drága Testvérek Attila vagyok .

 Szomorú hírrel , jöttem elétek most . Kérlek testvéreim , Imádkozzatok értünk . Ma kaptam a hírt , hogy a Kis húgom

 Biharkeresztesen meghalt . 41- éves Volt . És Ínfartusban meghalt . Minden betegség és előzmények nélkül .

 Huu  ,nem tudom mit mondjak . Az egyetlen édes testvérem volt .  Kérlek Imádkozzatok értünk !

 Sírva Írom ezt nektek . Nem tudom , mit mondjak . De azt sem tudom  , mit csináljak .? Indulnunk kell .

 Attila

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Roma Testvérek
« Válasz #43 Dátum: 2011 Október 13, 17:08:01 »
Nagyon-nagyon sajnálom... :060:

Az imádkozós topicban ment (és a szívemben folyamatosan megy) az ima értetek.  :08:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Roma Testvérek
« Válasz #44 Dátum: 2011 Október 13, 17:20:16 »
Kedves Attila!
Őszinte részvétem drága Testvérem.
Veletek vagyok gondolatban és imádkozom.
Az Úr adjon vígasztalást nektek ezekben a nehéz időkben.
 :060:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63