Szerző Téma: Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása  (Megtekintve 31726 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #32 Dátum: 2012 Január 16, 11:12:12 »
http://www.youtube.com/watch?v=4qVF1h5ybjA#

Ezt találtam ma...érdekelne a véleményeitek... :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #33 Dátum: 2012 Január 16, 11:21:12 »
Megnézem
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #34 Dátum: 2012 Január 16, 11:43:02 »


Ugandai ébredés...... :afro:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #35 Dátum: 2012 Január 16, 13:16:51 »
http://www.youtube.com/watch?v=4qVF1h5ybjA#

Ezt találtam ma...érdekelne a véleményeitek... :2smitten:

Nekem tetszett. Szerintem kéne neki egy új topik, mondjuk a Végidők jelei cimmel.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #36 Dátum: 2012 Január 16, 15:08:34 »
Nóé bárkája

A Sodoma és Gomora közötti versengés háborút és vért szül. Nincs győztes, csak legyőzött, bűn, mocsok és szenny. Az emberek közül csak Noé marad meg tisztának, csak ő hallja egyedül Isten szavát. 10 igaz embert kell találnia Somorában, hogy városa megmeneküljön az Úr haragjától, különben kénköves, tüzes esőt küld az emberekre. Mivel nem talál egy igaz embert sem, sorsára hagyják. Csak Lót és felesége követi őket. Ám az asszony visszanéz, és kővé változik. Noé és családja Gerar-ba megy, hogy ott telepedjenek le. Családjával földet művelnek. Hosszú évek telnek el, amikor az Úr azt parancsolja, hogy építsenek bárkát. Az egész város kineveti őket, de Noé nem tágít hitétől. Közben Lót is a gyilkosok közé áll. Az emberek bűnei hát égbe kiáltanak. Az Úr úgy határoz, hogy könnyeibe folytja a világot és újat teremt.


Link: http://havannacsoport.hu/index.php/2012-11-04-15-51-43/noe-barkaja
...... :104:...  Tehát Sodoma,és Gomorra...NOÉ???... lót után az özönvíz??? hogy is van ez?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #37 Dátum: 2012 Január 16, 16:02:10 »
Hu, ez kicsit vegyes salata... :040:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #38 Dátum: 2012 Január 16, 16:04:59 »
Noe es szuk csaladi kore megmenekul a barkaban. Abraham es Lot esete joval kesobb tortenik, Lot volt az, aki kijott Sodomabol felesegevel es ket leanyaval.
Lot Sodomaba ment ugyanis Abraham elol, mert sok joszaguk volt es mar nem birta eltartani oket a fold.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #39 Dátum: 2012 Január 16, 16:11:21 »
Bocsánatot kérek tőletek, a filmismertető szövegét a  Port.hu-ról írtam (ami be is van linkelve).
Igazatok van egy egy történelmi turmix.
A film egyébként jó csak ... (nem véleményezem tovább)
Mindenesetre kiveszem a Biblia filmjei témakörből.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #40 Dátum: 2012 Január 16, 16:14:04 »
A Noéról jutott eszembe, múlt évben csináltak itt egy szenzációs musicalt Noéról a testvérek, amatőrként, magas szinvonalon. Nagyon jó zenével és előadásmódban egyaránt. A férjem volt a hangmérnök. Mostanság fog megjelenni DVD-n és CD-n egyaránt. Jó lenne ha látnátok, de nem tudom hogyan lesz levédetve.  :pityereg:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #41 Dátum: 2012 Január 16, 19:12:56 »
Ez nagyszerű! Reméljük láthatjuk majd.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #42 Dátum: 2012 Január 16, 23:10:19 »
Szeretném ajánlani "A tékozló fiú" történetét, amelyet börtönmissziónk amatőr színjátszó csoportja adott elő. Ez a felvétel a gyülekezetünkben került előadásra.
Érdekessége,  és ez Julikának szól, hogy Tóth Laci bácsi játssza az apa szerepet. Én pedig azt a gazdát, aki disznópásztornak felfogadta a tékozló fiút.
A felvétel 2010-ben készült.

A tékozló fiú
http://havannacsoport.hu/index.php/dokumentum-es-roevidfilmek/a-tekozlo-fiu-szindarab

A csatolt kép nem a felvétel helyszínén, hanem a baracskai börtönben készült
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #43 Dátum: 2012 Január 17, 08:30:58 »
Megnéztem. Tetszett. Nagyon jó bibliai történet egy börtönben...

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #44 Dátum: 2012 Január 17, 08:37:45 »
Megnéztem. Tetszett. Nagyon jó bibliai történet egy börtönben...
Tökölön adtuk elő ezt a színdarabot, ahol köztudottan fiatalok töltik le büntetésüket. Nagyon izgultunk, mert nem tudtuk, hogyan fognak reagálni, mert egy beígért koncert előtt léptünk fel, és azt hittük, hogy a várakozás türelmetlensége miatt nem fogadnak minket örömmel.
Érdeklődéssel figyelték a darabot, nagy tapssal jutalmaztak meg minket. És ami meglepő volt, hogy megértették az üzenet is belőle. Odakiáltották István testvérünknek, aki az idősebbik fiú szerepében játszott,
Idézet
Hallgass apádra, jót akar neked!
És mint köztudott, az apa a megbocsátást, a szeretet jelképezte.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12