Szerző Téma: törvény? kegyelem!  (Megtekintve 11346 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:törvény? kegyelem!
« Válasz #45 Dátum: 2012 Augusztus 03, 13:32:39 »
 :afro: áááá Értem! Köszönöm... :2smitten:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:törvény? kegyelem!
« Válasz #46 Dátum: 2012 Augusztus 03, 13:34:02 »
Edit. Köszönöm, hogy őszinte vagy. Valóban egyik napról a másikra jelentem meg és elkezdtem írni azt, ami a szívemben volt. Nem szántam senkinek, nem célozgattam senkire. Kaptam válaszokat, hogy cinikus vagyok (holott én is kaptam elég rendesen cinikus hozzászólásokat, de ez nem érdekes most). Azért nem értem, mert emlékszem minden hozzászólásomra. Amelyek elején nincs megszólítás, az általánosságban szól, és emlékszem (nem tudok róla, hogy skizofrén lennék, vagy csak nem szólt nekem senki  :hehe: ) (ez sem cinizmus volt hanem vicc), hogy mindent jó kedvvel írtam le. Ferenccel volt priviben egy vitánk, amiben nem jutottunk előre, de utána mások is elkezdtek látni valami cinizmust, amit én az írásom alatt nem éreztem.

Mindenesetre, mert te mint kívülálló szóltál önvizsgálatot gyakorlok. Ha befejeztem ezt a hozzászólást, nem olvasok el semmit, hanem elmegyek egy időre, hogy le tudjanak nyugodni az itteni kedélyek, amit a jelenlétem okozott, másrészt én is végiggondoljam, hogy miképpen álljak az emberekhez.

Nem vagyok tökéletes. Őszintén bocsánatot kérek mindenkitől, akit megbántottam, és remélem nem nézik ezt a hozzászólásomat is cinikusnak.

Ildikó79-nek üzenem (remélem jól emlékszem a nevedre), hogy az adatlapomon megtalálja az e-mail címemet, ha szeretne velem kapcsolatban maradni.

Még egyszer bocsánat...  :060:




ÁLDOTT TESTVÉREM GÁBOR!!!
 :2smitten:
 Nem  kell elmenned  a Fórumról , ezt senki sem kéri tetőled sem a  Ferenc sem senki más , igazán nagyon jó dolog hogy vissza jöttél a fórumra de itt egységben kell lenni és nem egymás ellen harcolunk!

Efézus:6:12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.

 és továbbra is megtanít az ige hogy mit tegyünk!

Filippi:2:5-16:Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,
6
Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,
7
Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;
8
És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig. sőt ezt az igét is olvasd el Figyelmesen áldott testvérem!:
Filippi:3:8-11:
.Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: akiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,
9
És találtassam Ő benne, mint akinek nincsen saját igazságom a törvényből, hanem van igazságom a Krisztusban való hit által, Istentől való igazságom a hit alapján:
10
Hogy megismerjem Őt, és az Ő feltámadásának erejét, és az Ő szenvedéseiben való részesülésemet, hasonlóvá lévén az ő halálához;
11
Ha valami módon eljuthatnék a halottak feltámadására .


 de azért cselekedj az ige szerint:
Filippi:3:14:
De egyet cselekszem, azokat, amelyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, amelyek előttem vannak, nékik dőlvén, célegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára


Filippi:3:20-21:Mert a mi országunk mennyekben van, honnét a megtartó Úr Jézus Krisztust is várjuk;
21
Ki elváltoztatja a mi nyomorúságos testünket, hogy hasonló legyen az Ő dicsőséges testéhez, amaz Ő hatalmas munkája szerint, mely által maga alá is vethet mindeneket.


 és a következő :
 Kolossé: 3:
11
Ahol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus.
12
Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;
13
Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképpen a Krisztus is megbocsátott néktek, akképpen ti is;
14
Mindezeknek fölébe pedig öltözzétek föl a szeretetet, mint amely a tökéletességnek kötele.
15
És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.
16
A Krisztusnak beszéde lakozzék ti bennetek gazdagon, minden bölcsességben; tanítván és intvén egymást zsoltárokkal, dícséretekkel, lelki énekekkel, hálával zengedezvén a ti szívetekben az Úrnak.
17
És mindent, amit csak cselekesztek szóval vagy tettel, mindent az Úr Jézusnak nevében cselekedjetek, hálát adván az Istennek és Atyának Ő általa.!

  ÉN csak is Isten minden áldását kívánom az életedre!
 az Örökkévaló oltalmazzon és őrizzen meg téged! 
 :ima02: :026: :028:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:törvény? kegyelem!
« Válasz #47 Dátum: 2012 Augusztus 03, 13:42:32 »
A sajnalatos modon kialakulo hangulat fenyeben,okos megoldasnak tartom,hogy visszavonulo legyen fujva.
Mindenki atgondol mindent es lehet holnap mar egesz mas megvilagitasba latja a dolgokat.
En mar azon se csodalkoznek,ha kiderulne,hogy mindenki egy kovet fujt csak totalisan mas "hangfekvesben".
Teny azert az is,hogy csak par mondatban nem mindig sikerul ugy tovabb adni a gondolatainkat,ahogy azt valojaban gondoljuk. Akivel gyakran talalkozunk,mar ismerjuk a gondolkodasat,fogalmazasat es tudjuk,hogy is ert adott dolgot.
Remelnem,hogy itt is csak igy van.


Ildiko! Szerintem Gabor nem a forumrol vonul vissza,hanem a temat pihenteti,visszavonul gondolkodni.

Na ugye,hogy maskent is lehet erteni egy valamit,ami raadasul total artatlan dolog.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:törvény? kegyelem!
« Válasz #48 Dátum: 2012 Augusztus 03, 16:38:21 »
Nagyon bölcs dolognak tartom a visszavonulót...

Olvasva Benneteket olyan érzésem van, hogy azt lesitek, hogy hol lehet a másikon fogást találni. Ez nem cselgáncs, az az olimpián van.

Idézet
Jak 1:19 Azért, szeretett atyámfiai, legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:törvény? kegyelem!
« Válasz #49 Dátum: 2012 Augusztus 03, 21:21:41 »
Igen, egy kis pihenés, egy kis önvizsgálat, megbánás és megtérés időszerű lenne.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:törvény? kegyelem!
« Válasz #50 Dátum: 2012 Augusztus 03, 21:24:18 »
 :079:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b