Szerző Téma: Beépülés Isten egyházába  (Megtekintve 9084 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Beépülés Isten egyházába
« Dátum: 2011 November 09, 14:21:43 »
A következő felvonásban erről olvashattok.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #1 Dátum: 2011 November 09, 14:58:45 »
Kedves Testvérem!

Szeretnék hitemről bizonyságot tenni, és bemeritkezni. Úgy hallottam, hogy ezzel a cselekedettel meghalok a régi életemnek és újjászületek Jézus Krisztusban.
Nem tudom, hogy milyen gyülekezetben tegyem ezt meg. Már voltam több közösségben is, mindenhol szeretettel fogadtak, de nem tudok választani.
Mit javasolsz?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #2 Dátum: 2011 November 10, 14:27:14 »
Szia Testvérem!

Jól írod, ám de nem a jelképes bemerítésben van üdvössége az embernek.
Ez csupán a mennyeinek a jelképes mása. A szívünknek kell megmerítkeznie Istenben és erről bizonyságot teszünk víz általi bemerítéssel.

Személyesen azt tanácsolom, hogy ott merítkezz be, amelyik gyülekezethez kötődsz.
Kérd az Urat, hogy mutasson neked egy konkrét gyülekezetet.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #3 Dátum: 2011 November 11, 00:54:53 »
Imádkozom, hogy Isten vezessen el egy olyan helyre ahová örömmel mennék. Tudod az a baj, hogy nehezen ismerem ki magam a gyülekezetek között. A díszes , nagy gótikus templomokban nem érzem azt a szeretetet és melegséget, mint a kisebb gyülekezetekben. Ott úgy látom, hogy az emberek csak bemennek, felállnak, letérdelnek, imádkoznak, pénzt dobnak a perselyebe, és az istentisztelet végén hazamennek. Nem látszik rajtuk, hogy közösséghez tartoznak, mert nem látok semmilyen közösségi megmozdulást a részükről.
Bár lehet, hogy csak felületes vagyok.

Egy kis közösség barátságosabbnak, családiasabbnak tűnik. Nem is tudom, hallgassak az érzéseimre? Mert nem biztos, hogy felismerem Isten hangját.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #4 Dátum: 2011 November 12, 17:02:18 »
Megértelek Testvérem, hogy így érzel. Általában a kisebb gyülekezetek jobban családiasabbak. Egy nagyobb gyülekezetekben ahol több ezren vannak, ott nehéz megismerni az egész gyülekezetet. Sajnos így a pásztornak sincs elég ideje ahhoz, hogy egyen egyenként személyes kapcsolat építsen ki a gyülekezet tagjaival.

Az Úr vezetését kérd ebben is, az érzések megcsalhatnak. Az Úr bizonyságot és békességet fog adni Neked, nem engedi, hogy ingadozzál. Lehet még nem találtad meg, várj az Úrra, Ő vezet Téged!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #5 Dátum: 2011 November 14, 10:28:10 »
Korábban már mondtam, hogy voltam egy gyülekezetben, ahol elmondtam a befogadó imát, és meghívtak egy tanítás sorozatra.
Hát úgy döntöttem, hogy részt veszek ezeken az estéken. Ők úgy nevezik ezt, hogy barátkozó tanfolyam amelyeken egy úgynevezett alaptanítást adnak és egyúttal egy életrendezést követően felkészítenek a bemerítkezésre, és a gyülekezethez való csatlakozásra.
Megkérdeztem, hogy miért nem merítenek be azonnal. Azt a választ kaptam, hogy Jézus behívásának az életünkbe nem érzelmi döntésként, hanem szívből történő elhatározásnak kell lennie. A bemerítés egy pecsét a döntésemre. És ha az eltelt hetek után, ameddig a tanfolyam tart, megmaradok az elhatározásom mellett akkor vaslóban bebizonyítom, hogy Jézus által kijelölt úton akarok tovább haladni.

Ezt az utat próbálom most ki, és hiszem, hogy eközben a gyülekezetet és céljait is jobban megismerem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #6 Dátum: 2011 November 15, 07:41:07 »
Valójában ilyet nem olvasunk a Bibliában, hogy "bemerítésre való felkészítés".
Az emberek szeretik megvizsgálni az embert a bemerítés előtt.

Ez valahol jó is, hiszen sokan merítkeztek be úgy, hogy nem is értették a lényegét.
De lehet rossz is, mikor olyantól vonják meg, aki valójában alkalmas lenne rá.

Nekem is mennem kellett volna előkészületekre, amelyeket Te is leírtál. Viszont én messze élek a Magyarországi gyülekezetemtől és ezért elég volt a vezetők jó bizonysága rólam. Valójában ezt próbálják kideríteni a felkészítéseken is.

Minden esetre veled vagyok, hogy menj keresztül ezeken a procedúrákon bizonyságul nekik!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #7 Dátum: 2011 November 16, 22:25:06 »
Megkezdtem a barátkozó tanfolyamot, elsőként a Bibliáról beszélgettünk. Nem is hittem volna, hogy ez a könyv Isten sugallatára íródott, és azt, hogy szinte egy használati útmutatót ad az ember életéhez.
Megtudtam, hogyan kell olvasni, tanultunk imádkozni is. Megdőlt bennem az a tény, hogy csak egy előre megírt szöveget kell tudni, nem csak a Miatyánk van, Isten azt szereti ha azt mondjuk el ami a szívünkben van.
Jó tudni, hogy megbocsátotta bűneinket és Jézuson keresztül szenteknek lát  minket.
Beszélgettünk a bemerítkezésről, arról, hogy mennyire fontos, hogy tudatosan hozzuk meg ezt a döntés. Még hátra van néhány téma, amely a gyülekezet fontosságáról,  a hitről és a Szent Szellem keresztségről fog szólni. Közben lelkigondozói segítséggel bűnrendezést végzünk, hogy bűneinket felismerve, megvallva és azoktól elfordulva tudjunk a bemerítésünk napján hitbéli lépésünkről bizonyságot tenni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #8 Dátum: 2011 November 17, 22:31:47 »
Ezeket nagyon jó olvasni Testvérem. Valóban nem csak egy könyv a Biblia, hanem Isten szava.
Általa jobban és jobban megismerhetjük Őt. Az életünkre is útmutatást ad, Jézus volt az, aki példát hagyott nekünk mindenben.
Ha Őt követjük, akkor jó úton fogunk járni, a lábnyomaiban biztonságban lesznek a mi lépéseink is!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #9 Dátum: 2011 November 17, 22:42:18 »
Szombaton lesz a nagy nap. Izgulok, mert a gyülekezet előtt kell elmondani, hogyan találkoztunk az Úrrral, miképpen tértünk meg és milyen változásokat hozott gondolatainkban, cselekedeteinkben és életünkben.
Szeretném már érezni, hogy bemerítés után milyen újjászületettként folytatni tovább az életet.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #10 Dátum: 2011 November 18, 10:03:36 »
Igen, nagyszeru dolog bizonysagot tenni Jezusrol az emberek elott!
Jezus megigerte, hogy aki ekeppen cselekedik, az szinten bizonysagot nyer altala az Atya elott.

Te mar atmentel a halalbol az eletre, mar ujjaszulettel, nem a viz altali bemeritessel nyerjuk el az udvossegunket.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #11 Dátum: 2011 November 21, 22:07:52 »
Nagyon vártam a nagy eseményt a bemerítés napját. Igaz kedves testvérem, hogy mondtad így is van már üdvösségem, de vágytam arra, hogy bebizonyíthassam elhatározásom komolyságát és őszinteségét.
Társaimmal elmondtuk a gyülekezet előtt bizonyságunkat arról, hogyan tértünk meg és mit végzett el bennünk az Úrral történt találkozás.Attól tartottam, hogy zavarba fogok jönni oly sok ember előtt, de békesség töltött el és éreztem Isten vezetését.
Az Atya, Fiú és Szent Lélek nevében lettünk bemerítve. A vízből kiemelkedve határtalan boldogság fogott el és éreztem, valami hatalmas ajándékot kaptam az Úrtól.
Hálás vagyok amiért Isten gyermeke lehettem, és szeretném megtalálni helyemet a gyülekezetben.
Tervbe vettem, hogy sorra látogatom a keresztény közösségeket és kiválasztom az Úr vezetésével azt az egyet ahol szolgálatba állhatok.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #12 Dátum: 2011 November 24, 19:46:21 »
Kedves Testvérem!

Nagyon örülök, hogy megtörtént a bemerítésed és ezzel engedelmeskedtél Isten rendeletének. Valóban határtalan örömmel jár és a bizonyság amelyet az ott levőknek tettél, az kamatostól kaptad már vissza az Úrtól.
Hiszen Ő is bizonyságot tett Rólad az Atya és a Szent angyalok előtt.

Áldott gyülekezet keresést kívánok Neked, mutassa meg az Úr a helyedet és egyben a szolgálatodat is ebben.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #13 Dátum: 2011 November 27, 22:43:53 »
Testvérem, egy teljes hét telt el a bemerítkezésem óta. Szeretném elmondani, hogy még mindig tart a mámor, amelybe azon a csodás napon kerültem. Azóta más színben látom a világot. Arra ösztönöz valami, hogy mindenkinek mondjam el azt ami velem történt. Hiszen ez is egy születésnap. Valami megváltozott az életemben és már soha többé nem lehetek olyan, mint voltam.
Találkoztam egy ismerősömmel. Nem tudtam arról, hogy ő is megtért keresztény, soha nem beszélt társaságomban róla. Mintha szégyellené elmondani, vagy esetleg a barátok reakcióitól tart?
Meghívott a gyülekezetükbe egy közösségi alkalomra. Istentisztelet után egy szeretetvendégség lesz. Kíváncsian várom, mert szeretnék minél több testvérrel megismerkedni és tapasztalatokat szerezni a keresztény életről.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #14 Dátum: 2011 November 27, 23:17:55 »
A bemutatkozási bizonyságomnál erősen vezetett az Úr. Kiálltam a gyülekezet elé azzal az eltökéltséggel, hogy arról nem fogok beszámolni honnan jöttem, mennyire rabja voltam az italnak. Úgy gondoltam, ez maradjon az én titkom. Mégis amikor megnyitottam a számat rögtön azzal kezdtem, hogy megtérésem előtt a közeli borozóban töltöttem napjaimat és sokszor azt sem tudtam ki kísért haza.
Ezt szégyelltem még magam előtt is, nem, hogy még mások előtt kiteregessem bűnös megkötözött életemet.  És elhatározásom ellenére ezzel a titokkal kezdtem a bemutatkozásomat.  Attól féltem előtte, ha ezt megtudják ezek az ismeretlen emberek akik befogadtak maguk közé, elfordulnak majd tőlem. Az Úr csodát tett. Elmondtam és végtelen szabadság, megkönnyebbülés töltött el. Mintha bilincsek hullottak volna le rólam. Tapsot kaptam utána, gratuláltak a döntésemért, az őszinteségemért. Csak én tudtam egyedül, hogy az Úr tette, az Úr vezetett. Jobb volt az én számból hallani az igazságot, mert akkor szégyenültem volna meg, ha más mondta volna el, hogy honnan ismer és mit tud a korábbi életemről.

Ezt olvastam a Bibliában:
Idézet
Aki takargatja vétkeit, annak nem lesz jó vége, aki pedig megvallja és elhagyja, az irgalmat nyer.
Példabeszédek 28,13
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12