Szerző Téma: Beépülés Isten egyházába  (Megtekintve 9149 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 29, 11:17:37 »
Kedves Testvérem!

Az ige máshol úgy fogalmaz, hogy az igazság szabaddá tesz! Ez történt Veled is ott akkor.
Az ismerősöd, akiről nem tudtad hogy megtért, nem jelenti azt hogy szégyellte azt, hogy keresztyén.
Van, amikor nem indít az Úr. Lehet éppen azért, hogy ne a szavak, hanem a cselekedetek alapján tűnjek ki az Úrban vetett hite.

Az igazi születésnapodat múlt héten ünnepelted, az ottani testvérekkel.
Mostantól éld úgy éveidet, amelyeknek sosem lesz vége, hisz Te mar az örökkévalóságba léptél be.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #16 Dátum: 2011 December 04, 07:00:03 »
Bocsáss meg, amiért ilyen hosszú szünetet tartottam. Elmentem az ismerősömmel, aki immár a testvérem is lett egyben egy gyülekezetbe. Lenyűgözött a hatalmas méret, a befogadó helyiség amelyben sok ezren is együtt lehetnek egy alkalmon. Valahol az oldalsó szektorokban kaptam helyet, ahonnan jól láthattam mindent. Volt  kivetítő, amely közelebb hozta az arcokat. Nagyszerű volt a dicsőítés és az igehirdetés.  Valahogy mégis hiányoltam valamit. A nagy tömegben elveszettnek éreztem magam. Üdvözöltek akik körülöttem voltam, csak valahogy olyan megszokott formaságnak éreztem. Otthon elmélkedtem a tanításon amit hallottam. Arról szólt amire nagy szükségem van, tanuljak meg megbocsátani, mert Jézus mindnyájunknak megbocsát, ha őszinte szívvel megyünk hozzá.
Gondolkodom azon, hogy egy kisebb gyülekezetet is meglátogatok ahol esetleg könnyebben tudnék valamilyen személyesebb kapcsolatra találni. Még bizonytalan vagyok, de imádkozom, hogy az Úr vezessen el oda ahol jól érzem magam.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #17 Dátum: 2011 December 04, 19:43:26 »
Kedves Testvérem!

A helyzet az, hogy megszokott egy olyan "mega" gyülekezetben, hogy nem ismerik egymást az emberek. Ezt széles körben értem, viszont ki lehet alakítani egy kisebb kört, amelyben mélyebben meg lehet ismerni egymást.
Egy olyan nagy gyülekezetben véleményem szerint szükséges a kisebb házi csoportok, a személyesebb kapcsolatok felépítése érdekében.

Egy kisebb gyülekezetet sokkal könnyebb családiasabbnak megtartani. Személy szerint jobban vonzódom a kisebb gyülekezetekhez.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #18 Dátum: 2011 December 14, 00:26:34 »
Testvérem köszöntelek szeretettel. Nagy nehezen megint előkerültem. Az elmúlt napokban több istentiszteleti rendezvényen is részt vettem. Nagyon jónak érzem a tanításokat, bár sok olyan dolog is van amit nem értek teljesen tisztán.
Szokatlan, hogy egyes emberek elesnek a "Szent Szellem" hatására, mások rángatózásban törnek ki, hangosan hahotáznak és még sok más számomra furcsa jelenségeknek voltam tanúja. Nem tudom eldönteni, hogy ezek valós dolgok-e vagy csak valamilyen színészkedés, rájátszás a dolgokra.
Azt még megértem, ha valaki sírásból zokogásra vált át. Én is megtapasztaltam, hogy időnként könnyes lett a szemem.
Próbáltam házicsoportot találni, de nem jártam sikerrel. Kedvesek az emberek, udvariasak, de nem sikerült meghívatnom magam eddig semmilyen
kisebb házi közösségbe. Lehet hogy segítségül hívok egy lelkészt, aki tájékoztatni fog a lehetőségekről.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #19 Dátum: 2011 December 17, 01:11:14 »
Szia Kedves Testvérem!

Vannak megnyilvánulások, amelyek valakinek szimpatikus lehet, valakinek pedig bizarr. Van, aki ezekben látja Isten megnyilvánulásait,
másvalaki pedig épp a gonosz erőket. Tévelyegnek vagy ők lennének közelebb Istenhez?

Nagyon fontos, hogy ne egy közösség által váljunk Isten követőivé, hanem a Szentírás által amely tökéletes.
Sokan erősen tudnak hinni, ha látnak valamit az Isten nevében.
Jézus viszont azt mondta Tamásnak, hogy nagyon boldogok azok, akik nem látják Őt és úgy hisznek (Jn 20,29)!
Bátorítalak arra, hogy Isten vezetésére támaszkodj és ne a szemeidre. Ő a békességet úgy adja, ahogyan a világ nem tudja.
Tehát ha nem volt békességed ott, akkor számomra nem lenne kérdés, hogy mit kell tenned.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #20 Dátum: 2011 December 20, 23:28:48 »
Új hírem van!
Elmentem egy karizmatikus kis gyülekezetbe.  Mint idegen beléptem, de már az ajtónál kedvesen fogadtak. Megkérdezték, hogy jártam-e már náluk? Amikor mondtam, hogy most vagyok itt először bevezettek a terembe és egy üres helyhez kísértek.
Egy család mellé kerültem, akik többnyire a gyerekeikkel voltak elfoglalva, időnként bekapcsolódva az istentisztelet hallgatásába.
Sajnos nem tudtam mindig rendesen figyelni, mert a kicsik ki-be járkálgattak a sorok között.
Egy olyan esemény is volt, hogy előre mentek a gyülekezet prófétái, nők és férfiak vegyesen és akik próféciát kértek életükre vonatkozóan azok kimentek hozzájuk, a prófétai kenettel rendelkezők imádkoztak értük és elmondták, hogy milyen látást kaptak az Úrtól
Furcsállottam, hogy nők imádkoztak férfiakért is és ez fordítva is megtörtént.
Nem tudtam eldönteni, hogy helyes-e ez a hozzáállás, vagy sem, de valahogy olyan furcsa érzéssel jöttem el az alkalom végeztével.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #21 Dátum: 2011 December 22, 20:36:22 »
A Lélek úgy ossza szét az ajándékait, amint akarja. A prófétálás nem más, mint a Jézusról való bizonyságtétel (Jel 19,10).
Aki igazat prófétál, az az Úrtól vette és így megállva a helyét Istenről tesz bizonyságot. Egy nőt is használhat az Úr prófétálásra.
Viszont aki prófétál, attól még nem válik prófétává. Az Úrtól jövő prófétai elhívás teszi prófétává a szolgálót.

Eszembe jutnak Pál szavai:
Lelket ne oltsátok ki,

1Thessz 5,19-22
A Lelket ne oltsátok ki, a prófétálást ne vessétek meg, de mindent vizsgáljatok meg: a jót tartsátok meg, a gonosz minden fajtájától tartózkodjatok.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #22 Dátum: 2011 December 30, 00:50:12 »
Lassan itt van az év vége. Én keresem a helyem, arra várok, hogy Isten szólítson meg, hogy maradj itt, mert ez a te helyed. Ez helyett nem történik semmi, csak bolyongok.
Voltam egy kis templomban, mindenki engem nézett, nem tudtam, hogy mikor kell felállni, vagy leülni és sok rosszalló tekintettel találkoztam. Ráadásul az igehirdetésből mást sem hallottam, csak a dörgedelmet, hogy bűnös vagy, bűnös vagy !!!
Tudom, az voltam, meg esetleg vagyok is, mert sok hibám van még. De akkor hol van az az igazság ami a bibliában olvasható:
Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól. 1 János 1,9
Nem szeretet érződött ebből a prédikációból, én csak a vádaskodásra lettem figyelmes.

Kedves Testvérem, ezt csak elmeséltem most neked. Nem találom a helyem és nem tudom, hogy hol keressem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #23 Dátum: 2012 Január 01, 16:29:49 »
Szia Kedves Testvérem!

Bizony én is szembesültem már ehhez hasonló érzésekkel, élményekkel. Talán jobb, ha az én tapasztalatommal válaszolok Neked:

Körülbelül 8 éve kerültem egy gyülekezetbe, ahol meg is tértem. Jó tanításokat hallottam, szeretet is kaptam.
A bemerítés felvetésekor nem volt lelki békém és úgy éreztem, hogy még nem jött el az ideje. Ugyanis ott akkor úgy láttam, hogy néhányan bemerítettként úgy éltek, ahogyan az nem illett volna. Pál szavai is ott voltak a Szentlélek által, hogy ne testünk szerint legyünk körülmetélve, hanem a szívünk szerint. Már a megtérésemkor tudtam, hogy Isten előtt a szív a bizonyság és nem az a víz, amely a testünket egy pillanatra éri. Így visszagondolva látom azt is, hogy példát akartam mutatni bemerítetlenül a bemerítettek felé.

Viszont 3 éve eljött az az idő, amikor késztetést éreztem rá és nyomatékosodott bennem az, hogy ezt még Jézus is megtette. Ki vagyok akkor én, hogy ellenálljak ennek? A bemerítésem megtörtént, abban a gyülekezetben ahol megtértem. Már több mint 6 éve távol vagyok ettől a gyülekezettől, mégis azt tartom az igazi gyülekezetemnek, még ha máshová is járok. Ugyanis ott tértem meg, ott meríkeztem be és oda is járnék Istentiszteletre, ha lehetőségemben állna.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #24 Dátum: 2012 Január 03, 20:54:59 »
Igazad lehet Testvérem!
Keresem a gyülekezetet, és mindenhol hibákat találok, annak ellenére, hogy azt sem tudom milyen egy igazi jó gyülekezet.
Az Apostolok cselekedetei olvasása közben  ismertem fel, hogy az ami volt, az már nincs.
Rengeteg eltérő gondolkodású és felépítésű gyülekezet található és a Bibliát sem egyformán értelmezik. Ebben az útvesztőben csak elveszhet az ember, ha nem tud valahol lehorgonyozni.
Kaptam már több testvértől is tanácsot, akik azt javasolták, hogy hagyjak fel a kutakodással, inkább nézzek körül a házunk táján. Ott ahol be lettem merítve. Engedjem kibontakozni talentumaimat és ehhez kérjem  a gyülekezet vezetőinek segítségét.

Mit javasolsz; kapcsolódjak be egy szolgálatba, vagy pedig egy bibliatanulmányozó közösségben értsem meg, hogy mit kíván tőlem az Úr?

Bár szeretném ha minél előbb hasznos tagja lehetnék egy gyülekezetnek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #25 Dátum: 2012 Január 08, 18:51:45 »
Kedves Testvérem!

Mindenféleképp tisztán kell látnod, hogy mi az elhívásod az Úrtól. Ha még nem látod, akkor még növekedned kell a neked szánt szolgálathoz. A Bibliatanulmányozó közösségbe való bekapcsolódás mindenféleképp jó ötlet, hiszen ez által is gyarapítod a Bibliai ismereted.

Biztos vagyok abban, hogy amint keresed Isten akaratát, úgy hasznossá válik minden pillanat, amit a gyülekezetedben töltesz el. Hiszen tudod, nem rejthető el a hegyen épített város!

Hibákat pedig mindig is fogsz találni, mivel emberek alkotják Isten gyülekezetét. Igaz nem mindegy, hogy hibák vannak, vagy bűnök! Mert tökéletességünket még nem értük el, viszont a bűneinkkel szemben ne legyünk engedékenyek. Az apostoli időkben csodálatos gyülekezet épült. Isten gyarapította lélekszámban őket és nem különféle emberi praktikák. Ott nem csupán beszéltek a szeretetről, hanem cselekedték is! Nem voltak felekezetek, csupán Testvérek!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #26 Dátum: 2012 Január 13, 18:56:34 »
Meghívtak egy házicsoportba!

Testvérem, ne haragudj, amiért köszönés helyett, rögtön ezzel a hírrel válaszolok. Nagy az örömöm, mert végre egy olyan csoport alkalmán voltam, ahol én is szóhoz jutottam. Eddig a gyülekezetben inkább csak néma hallgató voltam, válaszoltam amikor kérdeztek, de nem volt bátorságom és lehetőségem arra, hogy kérdéseket tegyek fel. Úgy láttam, hogy udvariasak és aranyosak a testvérek, de szívesebben beszélgetnek a gyülekezetben is saját ismerőseikkel.

Megszólítottak az utóbbi istentisztelet végén, megkérdezték, hogy merre lakom, majd meghívtak egy csoport alkalomra. Izgatottan és kíváncsian készülődtem, hiszen még nem vettem részt soha ilyen összejövetelen.

Egy családi ház szobájában voltunk, és én voltam az egyedüli vendég. Arra kértek meséljem el, hogyan tértem meg, milyen az életem, hol dolgozom és mit teszek a szabadidőmben. A jelenlévők is bemutatkoztak nekem, majd imádkoztak értem., hogy hasznos és áldott tagja legyek Isten gyülekezetének.
Előkerült a biblia is, az ApCsel egyik fejezetét olvastuk fel. Együtt, közösen megbeszéltük, hogy kinek mit üzent az ige és mi a tanulsága. Érdekes véleményeket hallottam, sok olyat ami magamtól soha nem világosodott volna meg.

Igéretet kaptam, hogy a következő alkalommal egy szolgálai lehetőséget is fel fognak ajánlani. 

Várom nagyon azt az időt amikor megint együtt lehetek a testvérekkel, és imádkozhatunk közösen. Hiszen még az ima is más volt; felszabadultnak, könnyűnek éreztem magam és nem kellett keresnem a gondolatokat, a szavak maguktól jöttek a számba.

Nagyon szeretetteljes, családias volt minden. Elröppent hamar az idő, és sajnáltam amikor véget ért az alkalom és el kellet jönnöm.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #27 Dátum: 2012 Január 19, 14:28:08 »
Nagyszerû! Nagy örömmel olvastam soraidat. Nagyon jó látni azt, hogy megtaláltad Krisztus testében a helyed.
Az Úr az, aki kijelenti a titkokat nekünk. Magunktól valóban nem vagyunk képesek az Úr megismerésére!

 Jézus megmondta, hogy azok az Ô rokonjai, akik cselekszik akaratát. Igy nekünk is így váltak rokonjainkká, ezért is érezzük magunkat kellemesen Testvéreink közelségében.

Kívánom neked, hogy épülj be oszlopos taggá abba a közösségben!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #28 Dátum: 2012 Január 19, 14:45:16 »
Meghívást kaptam rendezői szolgálatba. Nem értettem, hogyan kaphatok ilyen komoly szolgálatot, hiszen nem is ismerem jóformán a gyülekezetben megforduló embereket.
Azt a választ kaptam, hogy ez egyáltalán nem baj, ez egy lehetőség arra, hogy ismeretségeket kössek és hasznos legyen amit teszek.
Az a feladatom, hogy köszöntsem a gyülekezetbe érkezőket, akinek nincs helye annak keressek szabad széket, és esetleg ha segíteni kell valakinek akkor tegyem meg.
Vasárnap már szolgáltam, és örömmel töltött el, hogy fontosnak érezhettem magam.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beépülés Isten egyházába
« Válasz #29 Dátum: 2012 Január 21, 13:41:32 »
Hasznos és áldott szolgálatot kaptál! Aki odaszánta az életét az Úrnak, annak igenis fontos, hogy hasznos lehessen az Úr kezében.
Sőt, a legfontosabb ez, hiszen választ adunk ezzel az Isten szeretetére. A szolgálat nem egy törlesztőrészlet az ÚR felé, hiszen nem tudnánk
sosem törleszteni adósságunkat. Éppen ezért a szolgálatunknak csak úgy van értelme, ha jó illatú áldozat lehet Istennek.
Másképpen értelmét veszítené.

Kívánom, hogy áldjon meg az ÚR a szolgálatodban és terjessze ki azt! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)