Szerző Téma: Olvasónapló  (Megtekintve 52843 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #180 Dátum: 2020 Augusztus 24, 17:53:35 »
"láttam a tengert
most már sejtem hogy milyen
lehet az isten"

(Kányádi Sándor: Lerágott körmökre - részlet)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

"... ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökkévaló hatalma és istensége,
a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik..."

(Pál levele a rómaiakhoz 1:20)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #181 Dátum: 2020 Augusztus 28, 06:57:52 »
"A megszentelődés az a folyamat, ahol a hitvallásos hit és a gyakorlati hit között egyre inkább szűkül a szakadék."

Márkus Tamás András - evangelikalcsoport.hu

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #182 Dátum: 2020 Augusztus 29, 06:52:46 »
"Jerry Bridges szerint Isten azt akarja, hogy engedelmességben járjunk, és nem azt, hogy győztesként."
(Márkus Tamás András - evangelikalcsoport.hu)

Engedelmességünk a győzelmünk.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #183 Dátum: 2020 Augusztus 31, 20:22:56 »
"Nem a keresztényekhez tartozik az igazság, hanem ők tartoznak az igazsághoz,
ezért bízzák rá magukat."

(Földesi Barnabás: Várni a végítéletre! - parokia.hu)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Olvasónapló
« Válasz #184 Dátum: 2020 Szeptember 02, 15:07:35 »
 :311:
Ez utóbbi három idézet különösen jó volt!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Olvasónapló
« Válasz #185 Dátum: 2020 Szeptember 02, 15:09:06 »
"Jerry Bridges szerint Isten azt akarja, hogy engedelmességben járjunk, és nem azt, hogy győztesként."
(Márkus Tamás András - evangelikalcsoport.hu)

Engedelmességünk a győzelmünk.

Így igaz! Ámen! A Biblia egyik központi üzenete, hogy az Úr engedelmességet vár a követőitől.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #186 Dátum: 2020 Szeptember 05, 07:13:04 »
"Isten és az ember kapcsolatát a 'szövetség' szó fejezi ki a legpontosabban. (...)
Ha az egyik fél (az ember) szerződést szeg, akkor az alapvető morális probléma nem az, hogy esetleg kárt okoz a másik félnek, hanem az, hogy nem tartotta be vállalását. (...)
Figyelem! Az ember nem azt vállalja és garantálja, hogy bűntelen és hibátlan életet fog élni - Isten is tudja, hogy ez nem megy -, hanem azt, (és ez teljesíthető,) hogy nevelőjének Őt /Istent/ választja, mert világosságban akar járni, nem pedig sötétségben. "

(Lázár Attila: Isten pedagógiája és az isteni nevelés..., részlet. - hitkerdes. blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #187 Dátum: 2020 Szeptember 08, 06:43:08 »
"A hívő ember lefelé nő, mint a tehén farka - mondta egyszer egy idős testvér. Micsoda megkönnyebbülés...!  Így nem kell kepesztenem, hogy bárkinél különbnek mutassam magam. Sőt nyugodtan felvállalhatom az életem töréseit, hiszen pont ezeken a repedéseken keresztül szűrődhet át Isten kegyelme."

(Bolyki László - Family magazin 2020/III.)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #188 Dátum: 2020 Szeptember 09, 12:16:26 »
Részlet egy ifjúsági lelkésszel készített interjúból az internetről:

"Hogyan tudod megvalósítani, hogy a bűnt ítéld el, de a bűnöst ne?"
"Ez a kereszténység kulcskérdése szerintem.
Vannak kilengések mindkét irányba, amikor mindent bűnnek ítélek meg és bűnösnek kiáltom ki az embert, és a másik, amikor maszatolok, és az egyértelmű bűnre is azt mondom, hogy nem az.
Én mindig úgy csinálom, hogy elmondom a saját tökeletlenségemet, a botlásaimat, a saját példámon keresztül próbálok segíteni. Maga Pál apostol is azt mondja, hogy ő az első a bűnösök között. Azt láthatják rajtam, hogy nem egy két lábon járó szent vagyok, hanem egy csetlő-botló ember, aki kicsit talán előttük jár, és aki vallja, hogy van megbocsátás, de csak akkor, ha a bűnt bűnnek tartjuk."
(Bedekovics Péter)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #189 Dátum: 2020 Szeptember 16, 21:54:02 »
"A mai ember is élményekre vágyik, kiváncsisága a lelkiség irányába is elmozdítható: egy-egy jól megírt irodalmi mű, vagy egy hiteles keresztény élete, példája elgondolkodtató tud lenni számára."
(Szelestei Nagy László irodalomtörténész gondolatai)
(forrás: Magyar Kurír)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #190 Dátum: 2020 Szeptember 25, 08:59:05 »
"Az isteni bölcsességet, értelmet, vezetést kérni, igényelni kell.
A mai káoszban, krízisben különösen is kérnünk kell ezt a bölcsességet, amely higgadt, és Isten Igéjén tájékozódik. A Szentlélek által megvilágosított józan értelemre van szükségünk. 'A bölcsesség kezdete az Úr félelme.'
'Csak az Úr ad bölcsességet, szájából ismeret és értelem származik.' (Péld. 2:6) (vö. Jak. 1:5)"

(Szeverényi János - internetről, erted.net)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #191 Dátum: 2020 Szeptember 30, 05:03:25 »
POZITÍV VAGY NEGATÍV

"Milyen a negatív ember? A negatív ember a felmerülő kérdésekkel szemben rendesen nemet mond. Ha valamelyik új eszme vagy terv merül föl, akkor nem azon töri a fejét, hogy meg lehet-e azt valósítani, hanem csak a nehézségeket és az akadályokat nézi. És többnyire azt jósolgatja, hogy nem lesz az egészből semmi, amivel még azokat is elcsüggesztheti, akiknek az alkotó munkához hajlamunk és kedvük van. A negatív ember irigy. Mások hibáit nagyítja, kiszínezi. Az iparkodókat leszólja, a bizakodókat kigúnyolja. Rendesen sokat beszél, másokat fölényes hangon bírál, és eközben többnyire ki is adja az erejét, nem marad már benne energia a hasznos cselekvésekre. –
 Milyen ezzel szemben a pozitív ember? A pozitív ember bizakodó és jóakaratú. Magával szemben szigorú, mások hibáival szemben elnéző, mert az alkotó munkából jól tudja, hogy milyen nehéz valamit megcsinálni, és milyen könnyű tévedni. A pozitív ember szolgálatkész, és amennyire teheti, segít mindenkin, aki igazságos ügyben fárad, a szót nem igen fecsérli, inkább kevés beszédű, viszont a munkában öröme telik, életének fő célja az alkotás... "

(Klebelsberg Kunó - internetről)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #192 Dátum: 2020 Október 01, 07:19:03 »
ÉLŐ SZÓ
Előszót, személyes hangú ajánlást írt Ferenc pápa az új kiadású, fiataloknak szánt katolikus Bibliába:

https://www.magyarkurir.hu/hirek/ferenc-papa-levele-a-fiatalokhoz-olvassatok-bibliat

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #193 Dátum: 2020 Október 17, 10:01:27 »
"Nekem egy kisfiam maradt."

https://777blog.hu/2020/10/13/imadkozz-ertem-es-hajts-ovatosan-elete-uzenetet-kapta-a-gyorshajto/

"Egy valakije volt még, a szeretett fia. Utoljára őt küldte el hozzájuk, mert így szólt: Fiamat meg fogják becsülni."  - (Márk ev. 12:6)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #194 Dátum: 2020 Október 28, 18:37:09 »
Csókay András orvos:

"Jézus folyamatosan ott kopogtat az ajtódon, csak nem nyitod ki. De ha egyszer végre megteszed, akkor rögtön világossá válik minden, az egész életed. Amikor én idáig eljutottam, egy dolgot tudtam tenni: bocsánatot kértem mindenkitől."

"Annál nagyobb öröm itt a földi életben nincsen, mint hogy nemcsak hiszem, hanem tudom is, hogy Isten országa köztünk és bennünk van - ahogy Jézus is mondta."

(internetről)