Szerző Téma: Olvasónapló  (Megtekintve 37362 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
Re:Olvasónapló
« Válasz #255 Dátum: 2021 December 22, 18:47:01 »
"Ez a názáreti Jézus pénz és fegyver nélkül több embert győzött le, mint Nagy Sándor, Julius Caesar, Mohamed és Napóleon együttvéve;
tudományos képzettség nélkül több fényt derített az isteni és emberi dolgokra, mint a világ összes filozófusa és tudósa együttvéve;
szónoki fogások nélkül mondta el az élet beszédét úgy, ahogy sem előtte, sem utána senki nem beszélt, és olyan hatást ért el, amilyent rajta kívül még egyetlen más szónok vagy költő sem.
Anélkül, hogy ő maga egyetlen sort leírt volna, több tollat hozott mozgásba és több igehirdetéshez, tanulmányhoz, műalkotáshoz, vitához és himnuszhoz szolgáltatott anyagot, mint a korok embereinek egész serege együttvéve."

Philip Schaff - internetről, hetek hu

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #256 Dátum: 2021 December 22, 20:33:02 »
Napóleon császár írta az alábbiakat, bukása után:

"A seregeim elfeledtek, pedig még élek, ahogy a karthágói hadsereg is elfeledte Hannibált. Ilyen a mi hatalmunk.
Nagy Sándor, Julius Caesar, Nagy Károly és én magam nagy birodalmakat alapítottunk. De mire alapítottuk lángeszünk alkotásait? Erőszakra. Egyedül Jézus Krisztus az, aki a birodalmát kizárólag a szeretetre alapította, és még ma is milliók halnak meg érte."

(internetről)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #257 Dátum: 2021 December 29, 19:05:57 »
"Kétfajta humorista van: az egyik arra használja a poénjait, hogy eltakarja velük magát, a másik pedig arra, hogy megmutassa. Én ez utóbbi vagyok."

Kovács András Péter (internetről, reformatus hu)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #258 Dátum: 2022 Január 01, 09:11:35 »
Gárdonyi Géza: Egri csillagok (részletek)

"A második hét végén egy szűrös, vén paraszt jelentkezett a kapunál... Dobó a piacon fogadta. Tudta, hogy megint levelet küldtek...
Dobó az asszonyokhoz fordult: Hozzatok ki egy fazék parazsat. Hoztak. Kifordították a földre. Dobó rávetette a levelet...
A jelenetnek tanúi voltak a hadnagyok is... Gergely is ott állt.

Mikor a parasztember belépett a kapun, minden ágyú elhallgatott. A török várta a választ.

Kapitány uram – mondotta Gergely -, én akaratlanul is elolvastam egy sort a levélből. Ez volt a sor: Vagy pedig kész-e a koporsód, Dobó István?
Dobó hümmentett: Hát kész. S ha ezzel azt akarja kérdezni, hogy elkészültem-e a halálra, hát erre az egyre megfelelek neki.

Negyedóra múlva fekete koporsó jelent meg a várfalon. A két sarkánál, két vasláncon, két kopja tartotta. A vitézek letűzték a két kopja nyelét a kőrésekbe.
A török ágyúk erre újra megdördültek."

..................................................................

Máté evangéliuma 16:24-26a

"Akkor Jézus ezt mondta tanítványainak: Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét, és kövessen engem. Mert aki meg akarja menteni az életét, az elveszti, aki pedig elveszti életét énértem, az megtalálja. Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, lelkében pedig kárt vall?"

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #259 Dátum: 2022 Január 05, 18:04:50 »
"A szülővé válás térdre kényszerít Isten előtt.
El kell temetnünk magunkban azt az elképzelést, hogy mi irányítunk."

Harmati Dóra (internetről - 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #260 Dátum: 2022 Január 07, 19:19:45 »
AMIKOR BETEG AZ EMBER

"... Voltak dolgok, amelyek végérvényesen elvesztették az értéküket, míg mások felértékelődtek. Amikor beteg az ember, nem számít többé, hogy milyen autója van, milyen ruhában jár, és mennyi a fizetése. Amiről egészségesen azt gondoljuk, hogy az életünk fontos részei, azok a betegségben hátrasorolódnak. Előkerülnek a lelki értékek: a szeretet, a megbocsátás, a türelem. Az a kérdés feszeget, hogy mit adhatok még az embereknek."

Pásztor Dániel (internetről, reformatus hu)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #261 Dátum: 2022 Január 13, 22:08:50 »
"Ádám és Éva utóda vagy. Márpedig ez akkora tisztesség, amelytől még a legszegényebb koldus is emelt fővel járhat, és akkora szégyen, amelytől még a legnagyobb császárnak is meggörbed a háta. Légy hát elégedett."

C. S. Lewis (internetről, parokia hu)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #262 Dátum: 2022 Január 17, 16:58:16 »
"Legyen okos az ember – harcra
csak igazira bátor!"

Ratkó József: Csak igazira (részlet, internetről)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #263 Dátum: 2022 Január 25, 09:13:44 »
"Ha nem tehetsz nagy dolgokat, tégy apró dolgokat nagyszerű módon!”

Martin Luther King  - internetről

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #264 Dátum: 2022 Január 27, 15:26:53 »
"Az egyén számára a nagy isteni egészből való kiszakadás olyan, mint mikor egy virágot letépnek a gyökereiről. Szabaddá válik, de miféle szabadság ez számára? Inkább egyfajta selyempapírba csomagolt haldoklás."

"Az egyén... fellázadhat a világ rendje ellen, ha ez a lázadása a rend lázadásaként egyfajta megtérés. A hívő állva marad Nebukadneccár bálványszobránál, de térdet hajt az élő Isten előtt. Így emeli fel Isten azt az egyént, aki hozzá tér."

Szabados Ádám (internetről)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #265 Dátum: 2022 Január 31, 15:53:43 »
"Nem több pszichológus kell, hanem aktív keresztények, akik továbbadják, amit megtapasztaltak a saját személyes kapcsolatukban Krisztussal."
"A legtöbb ember csak sodródik a kommentek, cikkek cunamijában.
Tudni kell, hogy mire alapozom a meggyőződésem, és abban ki kell tartanom. Ahogy Jézus is mondta: ne homokra építsünk, hanem kősziklára! Nem kell mindig mindent értenem, elég, ha tudom: Isten velem van és Benne bízhatok. Ő azt mondja, 'nekem adatott minden hatalom mennyen és földön' - ennél stabilabb sziklát nem találhatunk."

(Tapolyai Emőke pszichológus - internetről, 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #266 Dátum: 2022 Február 03, 19:54:27 »
Maggie Gobran:
HOGYAN TUDOK ÉRTELMES ÉLETET ÉLNI?

"Van célja az életednek?
Túl drága az életed ahhoz, hogy cél nélkül élj. Mert ha nincs semmi célod, akkor nem is fogsz elérni semmit.

Ne hasonlítsd össze magadat másokkal, hanem találd meg saját célodat.

Minden napra úgy tekinthetsz, mint gyakorlatra."

Forrás: Maggie Gobran - A kairói Teréz anya (részletek)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #267 Dátum: 2022 Február 04, 16:12:04 »
"Sokszor szokták mondani, hogy a hit korlátoz, szabályokat állít elénk, én viszont pont fordítva gondolom: a hit végtelenül felszabadít. A kötöttségektől, a megfelelési kényszerektől, az emberi játszmáktól.
Az, hogy megtaláltam a hitem Jézus Krisztusban, felszabadított... "

Rajkai Zoltán színművész (internetről, 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #268 Dátum: 2022 Február 07, 20:36:58 »
KINCS AMI NINCS (VAGY VAN?)
avagy: az evangélizáció különös útjai

"Hideg és sötét este volt közvetlenül a téli napforduló előtt, amikor tolvajok törtek be az Oratórium Leányai Intézmény zárdájába a festői észak-olasz városban, Codogno-ban.

A Corriere della Sera arról számolt be, hogy az elkövetők valamikor a vesperás elimádkozása és a vacsora környékén lopóztak be. Feltörték a zárda széfjét készpénz után kutatva, és talán azokat az ezüst és arany liturgikus edényeket is keresték, amelyeket a vallásos közösségek tartogatnak különleges alkalmakra, és az év többi részében elzárva tartanak.
Helyette egy cetlit találtak, melyen ez olvasható: "Változtasd meg az életedet! Itt az idő …"
(El lehet képzelni, ahogyan a betörők hátrafordultak, arra várván, hogy valaki azt mondja: "Mosolyogni! Ez itt a kandi kamera!")

Valaki szólt volna a nővéreknek a behatolók terveiről?
Gabriella nővér, a közösség egy tagja az olasz újságnak így magyarázta ezt: "Jártak már nálunk betörők és rablók, hogy lopjanak tőlünk. Így, mivel nem használjuk a széfet, úgy döntöttünk, hogy egy értékes kis tanácsot hagyunk azok számára, akik úgy határoznak, hogy hívatlanul érkeznek hozzánk látogatóba."

(internetről - katolikus ma)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #269 Dátum: 2022 Február 10, 13:10:12 »
TALÁLKOZÁSOK

"Hajlamosak vagyunk magunknak túl nagy jelentőséget tulajdonítani. Az emberek többségét alapjáraton nem érdekli, hogy mi miről mit gondolunk. Az érdekli őket, hogy megosztjuk-e velük a szállásunkat, adunk-e nekik ételt, segítünk-e nekik. A támogató jelenlét számít, és az, hogy valaki meghallgassa őket. Az Istenről való beszédre akkor válnak nyitottá, ha mélyebb szintre kerül a kapcsolat, vagy valami jó tapasztalatot szereznek. Lehet, hogy az egyházzal szemben érdektelenek, de a tiszta evangéliummal szemben nem olyan elutasítók, mint gondoljuk."

(egy lelkész élménybeszámolójából - parokia hu)