Szerző Téma: Olvasónapló  (Megtekintve 53396 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #330 Dátum: 2023 Január 30, 19:08:12 »
Thoma László gondolatai:

"Ma már azt látom, hogy keresztényként is nagyon torzulhat az ember személyisége és hívő közegben is ugyanúgy előfordulhat manipuláció például.  Szóval embernek maradni nekem azt jelenti, hogy miközben a hit útját járom, el akarok mélyülni az Istennel való személyes kapcsolatban, aközben tudom, hogy fejlődni kell emberileg is. Automatikusan nem megyek keresztül jellemfejlődésen, erre külön figyelmet kell fordítani."

"Én sokáig azt gondoltam, hogy önállóan szeretnék dolgozni, de Isten mindig úgy intézte, hogy csapatban kellett lennem. Eleinte szenvedtem ettől, aztán rádöbbentem, hogy nem véletlen: rendre olyan csapatokba kerültem, ahol azok az ajándékok voltak erősek, amelyek nekem hiányoztak – és fordítva. Meg kellett tapasztalnom, hogy együtt vagyunk a Krisztus teste, és Isten ajándéka, hogy nem egyedül kell mindent elvégeznünk."

"A dicsőítésben, Isten imádásában lehet eljutni abba az állapotba, mikor az emel fel, hogy egyszerűen Isten az, aki. Hogy Ő a legnagyobb úr, hogy tényleg nincs Nála hatalmasabb."

"Jézus nem kivesz a valóságból, hanem megszabadít a mi valóságunkban."

Thoma László (internetről, 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #331 Dátum: 2023 Február 02, 07:29:38 »
"Mikor nagyokat ütnek rajtunk,
Milyen jó lenne nem ütni vissza
Se kézzel, se szóval,
Világitni a napvilággal..."

József Attila

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #332 Dátum: 2023 Február 09, 17:36:38 »
"Isten igazságos ítélete az, hogy Én visszatérek az Atyához, és nem láttok többé."
(János evangéliuma 16:10b, egysz. ford.)


"Milyen boldogok és áldottak a tiszta szívűek, mert ők meglátják Istent!"
(Máté evangéliuma 5:8, egysz.ford.)



A Mester búcsúja

Igazságos döntés történt: elmegyek.
Nem kellettem ennek a világnak.
Ha kerestek, égi Atyánknál leszek,
tiszta szívűek ott megtalálnak.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #333 Dátum: 2023 Február 17, 14:11:57 »
"...Ha igazán megértjük, mit jelentenek az olyan szavak, mint megtérés, megbékélés és bűnbánat, újra eljutunk az evangéliumig..."

Erlitz Anita (internetről, mevanirva hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #334 Dátum: 2023 Február 18, 11:34:47 »
"... odaadom magam Istennek..."

https://megvanirva.hu/a-feltamadasrol-szolok/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #335 Dátum: 2023 Február 20, 10:51:53 »
Házasság hete, 2023.

"A házasság szürreális csoda, mert minden ellentmond annak, hogy két ember ennyire különböző batyukkal képes eggyé válni. Ez fejben dől el, nemcsak a szívben, mert döntés és elhatározás kérdése is.”

Máthé Zsuzsa (internetről - parokia hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #336 Dátum: 2023 Február 28, 10:03:46 »
"... Ez már a felnőtté válás egyik kulcsproblémája, amikor a kamasz túljut az önmeghatározáson, és döbbenten tapasztalja, hogy a világ egy olyan hely, ahol számtalan veszély leselkedik rá.
Jézus a főpapi imádáságában maga sem azt kéri Istentől, hogy vegye ki a tanítványait a világból, hanem hogy őrizze meg őket a gonosztól. Nem a világból valók, mint ahogy én sem vagyok a világból való. Szenteld meg őket az igazsággal: a te igéd igazság. (Jn 17,16-17.)

Ez a mi egyik legalapvetőbb szülői feladatunk: megtanítani a gyerekeinket az élet legapróbb dolgait is az Ige mérlegére tenni, és az alapján döntést hozni felőlük. Ez olyan „fegyver”, amit ha megtanulnak használni, egész életükre védelmet kapnak. Mert akkor nem darálja be őket a fogyasztói kultúra és „mainstream”, hanem meglátják a díszlet mögött a valóságot, ami által épülhetnek."

Miklya Luzsányi Mónika (internetről - parokia hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #337 Dátum: 2023 Március 06, 20:21:25 »
A CSEND

". A csend. Amikor egyszerűen nincs véleményünk, nem kommentálunk semmit, nincs állásfoglalás, nincs okosság és okoskodás. Ez nem jelent felvett pózt. Csak éppen megállunk a teremtett világ előtt, annak minden csodája és tragédiája előtt, és elfogadjuk, hogy mi ezt az egészet nem tudjuk véleménybe csomagolni. Marad az, hogy csöndben maradunk... "

Hegedűs Attila (internetről - kötőszó blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #338 Dátum: 2023 Március 08, 07:16:01 »
"... Az emberi eszközök itt már kevésnek bizonyulnak. A világok távolodása emberileg nem megállítható. A diabolosz úgy szétkuszálta a dolgokat, hogy azt ember már össze nem rakhatja...
Isten Jézus Krisztusban húzta meg a határt az élet és a halál között."

Márton Gergely (internetről, megvanirva hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #339 Dátum: 2023 Március 18, 19:21:49 »
"Miféle szeretet?"
Egy vitaest idézetei:

"Isten jelenléte a csendben, a belé vetett bizalom megtart akkor is, ha a személyes kapcsolataim válságba kerülnek."
(Varga László)

"Csak azért az egyetlen napért érdemes volt megszületnem, amikor szeretni tudtam, és szeretnek-e, nem kérdeztem.”
(Weöres Sándor)

"Jézus a tanítónk, ő mindenre választ adott, ami az életben fontos, arra is, hogy miként szeressük az ellenségeinket."
(Bagdy Emőke)

"Le kell szoknunk, le kell szoknom a bosszúról, arról, hogy rosszat mondjunk, rosszat mondjak másokról. A megbocsátás útja ez.”
(Varga László)

forrás: magyarkurir hu

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #340 Dátum: 2023 Március 20, 13:11:28 »
"Nem véletlen, hogy a modern, haladó eszmék képviselői mindent megtesznek a hagyományos, keresztyén család eltörléséért. Ahol a gyermeket Isten ajándékának tekintik, ott az önmegvalósítás helyett az Istennek való önátadásban kiteljesedő életet tartják mintának. Mert csak így válik az ember azzá, akinek Isten teremtette: boldoggá."

Márton Gergely (internetről, megvanirva hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #341 Dátum: 2023 Március 27, 14:22:07 »
"Fontos, hogy igyekezzünk helyes megvilágításban látni a mostani nehéz helyzetet. A háború egyáltalán nem hoz létre valamiféle új emberi helyzetet; egyszerűen csak túlzott mértékben elénk állítja az emberiség állandó helyzetét, amelyet ily módon már nem hagyhatunk figyelmen kívül.
Az emberi élet mindig is szakadék szélén zajlott..."

C. S. Lewis, 1939. (internetről, magyarkurir hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #342 Dátum: 2023 Március 30, 18:46:51 »
"Mindannyiunknak megvannak az egyedi fájdalmai, amelyeket tényleg úgy él meg az ember, hogy azokat senki nem érti meg.

Ezek egyedi sorsok, egyedi történetek, egyedi fájdalmak...
Nem állhatunk meg a drámánál és a múltnál, mert különben hamis identitásunk alakul ki.

Áldást örököltünk."

Tapolyai Emőke (internetről, 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #343 Dátum: 2023 Május 03, 16:20:12 »
"... ami számomra a legértékesebb: valóságosan áttört az ítélkezés felirattal ellátott falam.
Valóságosan megtapasztaltam Isten jelenlétét ott, ahonnan azelőtt kizártam Őt.
Isten nem fér be egy dobozba, ahogyan százba sem. De az, hogy nem fér bele, nem zárja ki, hogy ne lenne jelen bennük.
Azt hiszem elkezdtem megtapasztalni és megélni, hogy mit jelent Isten mindent átölelő jelenléte..."

Dudás Ágnes (internetről, 777blog)


Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #344 Dátum: 2023 Május 04, 14:32:36 »
Interjú Michael L. Brown-nal:

https://www.evangelikalcsoport.hu/2023/05/04/isten-haragja-es-engesztelese-tegyuk-a-helyere/

Részlet:
"... Azt is meg kell értenünk, hogy Isten törvényei jók. Minden, amit Isten megtilt, az rossz nekünk, és minden, amire Ő hív minket, az jó. Amikor vétkezünk, akkor mind a Teremtőnk, mind önmagunk ellen vétkezünk... "