Szerző Téma: Apológia (hitvédelem)  (Megtekintve 60971 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #150 Dátum: 2010 Május 14, 15:06:42 »
Szia Dezman! :05:

Nem ertem pontosan, eltunt egy hozzaszolasod?
Ha igen, akkor valoszinuleg a tegnap esti "megszallas" volt az oka, mert sok tragar hozzaszolast kellett torolnunk, es a ra adott valaszokat is (mivel ertelmetlenne valtak).

A nyelveken szolas pedig lehet egyik jelensege a Szentlelek keresztsegnek.
A baj ott kezdodik, mikor kotelezo jelensegkent kezelik!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #151 Dátum: 2010 Május 14, 15:18:07 »
Antee!

Az "ateista" barátunkat kellett törölni?
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #152 Dátum: 2010 Május 14, 15:22:40 »
Kedves Csaba!

Engem nem bántottál meg, sokkal inkább azokra kell gondolnunk mikor nem meggondoltan irunk, akik esetleg még kezdők a hit életben, vagy valamiért éppen meggyengültek. Azoknak biztos nem jó olvasni ilyesmit. Én már veteránnak számítok az ilyesmiben  :01: és így nem jelent gondot.

Ami meg azt az "aranyos " kis beszúrásodat illeti, hogy a Károlyól nehéz megmagyarázni a Szent Szellem kifejezését, teljesen igazad van. Dehát végtére is karizmatikus gyülekezetbe járok 14 éve, csak tanultam ott is valamit, legalább a nevet már megjegyeztem. :01:
Attól függetlenül nekem a kedvenc Biblia fordításom mindig is a Károly marad, azt ismerem, már a nyelvezetét is rég megszoktam, és megszerettem. Ami meg a fordítási kritikát illeti, tedd azt ha az Ur Lelke arra indít.

 :igen:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #153 Dátum: 2010 Május 14, 15:26:06 »
Antee!

Az "ateista" barátunkat kellett törölni?

Szia!

Nem, nem kellett torolni, valoszinuleg nem tartozott a rossz akarok koze.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #154 Dátum: 2010 Május 14, 15:33:20 »
Szia dezman!

Valóban félre értettél tesókám!
:2funny:

Nem a nyelveken szólást neveztem szellemi sötétségnek, mert az Isten ajándéka!

Viszont azt szellemi sötétségnek tartom, amikor egyesek kijelentik, hogy ma nem lehet nyelveken szólás, ill. azt is amikor állítják, hogy nyelveken szólás nélkűl nincs Szent Szellem keresztség!

Örülök neki, hogy Neked megadatott ez az ajándék!

Kérdésedre válaszolva én nem szólok nyelveken, de ettől még nem tagadom ezt az ajándékot sem!
:044: 
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #155 Dátum: 2010 Május 14, 16:09:40 »
kősszőnőm. azt hallotam hogy vannak emberek kik veték a szent szelemet és még nembeszéltek nyelveken. azt még nem tudom hogy miért? mikor én vettem a szent szellemet akkor abban minusztomban elkeztem szólni, bár sokszor nem is figyelek amikor nyelvekem imádkozom, olyan kor van az mikor a szent szellem folyton imádkozik vagy profétikus kinyilvánitást add. bár sok modja van annak hogy mi képen jelenti ki a szent szelem bizonyos dolgokat, vagy is olykor álmokban, látásokban, és egyéb jelek utján.  :pirul: remmélem hogy nem botránkoztam meg senkit az ellőbi irásaimmal.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #156 Dátum: 2010 Május 14, 16:26:54 »
Kedves dezman! :2smitten:
Szeríntem nem botránkoztattál meg bennünket!
Tudod az ajándékok a Szent Szellem Isten birtokában vannak, és ahogy Pál mondotta, mindenkinek akként ajándékozza őket, ahogy Ő akarja!

Tehát én hiába határozom el magamban, hogy hólnaptól nyelveken fogok szólani, ha Istennek más szándéka van velem !

 :044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #157 Dátum: 2010 Május 14, 17:02:14 »
Kedves testvérek,

Szándékosan írok T/1-ben. Ha igazán tudnánk, és oda figyelnénk arra, hogy mi a Biblia valódi üzenete, szerintem, ilyen kérdés fel sem merülne bennünk, hogy milyen ill. melyik gyülekezetbe jársz, mert Krisztusnak csak 1 gyülekezete van. Az már más kérdés, hogy az emberek mit neveznek gyülekezetnek, meg hány féle gyülekezetet csináltak. Biztos vagyok benne, hogy Istent egyáltalán nem érdekli, hogy melyik gyülekezetbe járunk. Emberek vagyunk, és gyakran beleesünk abba a hibába, hogy egymás gyülekezeteit bírálgatjuk. Közben oda kint a világban, emberek milliói száguldanak a pokol felé. Nekünk feladatunk van kint a világban. Én, megkaptam az evangélizálás kegyelmi ajándékát. Olykor találkozom azzal is, amikor a Szent Lélek prófétál rajtam keresztül. Isten nekem megmutatta a szívét tegnap előtt. Kétségbe ejtő az, amit láttam. Nem volt több pár percnél, de láttam, hogy mekkora szellemi harc folyik az emberekért. Az is kétségbe ejtő, hogy kevés az idő, és nagyon közeledik az a bizonyos nap. Tudjátok Isten nem akarja, hogy bárki is elvesszen, hanem, hogy mindenki megtérjen. Ha valaki, akit hívsz, és nem megy el velünk a gyülekezetbe, akkor fordítsuk meg a folyamatot. Menjünk el mi ahhoz az emberhez, látogassuk meg, és vigyük mi oda a gyülekezetet (Krisztus jelenlétét). ÁMEN!
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #158 Dátum: 2010 Május 14, 17:13:11 »
Drága Orsikám!

Nagyon jó érzés téged olvasni, és látni, hogy Isten milyen csodálatosan formál téged. Áldjon és őrizzen meg téged az Úr!

 :016: :026:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #159 Dátum: 2010 Május 14, 17:20:22 »
Kedves Dezman testvérem!

A nyelvenkenszólás mindig is érzékeny pontja volt a kereszténységnek. Én baptista hátterem folytán különösen magas falat építettem fel magamban ezzel szemben, és bár betöltött a Szent Szellem, a nyelvekenszólás elmaradt elég sokáig. Emlékszem mikor visszatérőben voltam az Úrhoz, teljesen kész volt a szívem Isten érintésének a befogadására, de ez a gát ott volt, és sokáig ott is maradt, de Isten jelenlétét éreztem mindennap. Aztán amikor egy életrendezés során nagyon komoly bűnbánatot tartottam, és teljesen átadtam az életemet az Úrnak, egyszercsak szóltam nyelveken. De a mai napig leginkább csak másokért való közbenjáráskor árad ki így Isten Szelleme rám. De ez nem is akarat kérdése, más dolog az, hogy kivánjuk a lelki ajándékokat, ezt tanácsolja az Ige. Tehát aki kívánja az Isten Igéjének tesz eleget.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #160 Dátum: 2010 Május 14, 17:25:45 »
Orsika drága!

Bennem nem is merűl fel a kérdés, hogy MELYIK, vagy MILYEN gyülekezetbe jársz!
Ezeknek a kérdéseknek Benned, mint a gyülekezetedben élőnek kell megfogalmazodnia!
Krisztus testének először a gyülekezetekben kell kiábrázolódnia, utánna válhat láthatóvá a világban!
Tőlem olyat még biztosan nem olvastatok, hogy Krisztus teste felekezet függő lenne!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #161 Dátum: 2010 Május 14, 17:29:20 »
Kedves Csaba,

Én nem is mondtam, hogy rólad van szó. Nem említettem nevet. Viszont a T/1-et megtartom, mert szerintem sokan vagyunk így. Szóval, nyugodj meg Csaba, nem neked címeztem az írást. Ha neked írtam volna, akkor megneveztelek volna.

Isten áldjon, Orsi  :05:
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #162 Dátum: 2010 Május 14, 17:43:30 »
Azt hittem a T/1-be én is beleférek!
:pirul:

:hehe:

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #163 Dátum: 2010 Május 14, 18:48:09 »
Azt, csak te tudhatod, hogy beleférsz-e. Nekem egyetlen személyt van jogom kritizálni, és az én vagyok. Viszont tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #164 Dátum: 2010 Május 15, 00:02:46 »
Ügyes válasz!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13