Szerző Téma: Miért van szükség a próbákra?  (Megtekintve 13880 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Miért van szükség a próbákra?
« Dátum: 2011 December 31, 17:31:16 »
Mik a próbák? Honnan jönnek és miért vannak?
Szükség van rájuk vagy sem?

Mit mond erről Isten?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #1 Dátum: 2011 December 31, 19:31:33 »
Az Ige ezt mondja a megpróbáltatással kapcsolatban, Jakab levelében :

....2.   Teljes örömnek tartsátok, atyámfiai, mikor különféle kísértésekbe estek,
3.   Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.
4.   A kitartásban pedig tökéletes cselekedet legyen, hogy tökéletesek és épek legyetek minden fogyatkozás nélkül.
5.   Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.
.....12.   Boldog ember az, a ki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, a mit az Úr ígért az őt szeretőknek....

Kell-e megpróbáltatás? Az Ige azt mondja : Teljes örömnek tartsátok....Hát, igen. De mikor benne vagyunk egy tűz általi megpróbáltatásban tudjuk-e teljes örömnek tartani: Nem tudom mások hogy vannak vele, de én bizony sokszor sikoltottam ilyenkor fel a kegyelem királyi székéhez, mert úgy éreztem bele halok. Dehát máshol meg azt olvassuk, hogy nem próbál erőnkön felül az Isten és a kisértéssel együtt a kimenekedést is megadja. Ez volt a vigaszom, hogyha benne vagyok valami nagyon nehéz helyzetben akkor azt még kibirom, az még nem erőmön felüli.

Hogy kell-e próba? Kell. Igy formál a Mester. Az igében legjobban Péternél látjuk ezt meg. Egy magasztos pillanatban megvallja, hogy kinek tartja Jézust, aztán jön a sötétség órája és már mondja is : Nem ismerem. De azt hiszem akkor amikor Jézus kegyelmesen ránézett a tagadó Simonra, akkor többet megtudott magáról Péter, mint egész életében odáig. A próba mindig megtanít valamit, amit fontosnak tart Isten a számunkra. És formál minket, míg végül elkészülünk olyanná, ilyenné Isten szeretné, hogy legyünk.

S
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #2 Dátum: 2012 Január 03, 12:37:30 »
Drága Testvéreim! :2smitten:

A próbával kapcsolatban: szükségünk van rá, nagyon is! Ezek által az Úr formál, csiszol, és hamuból gyémánt lesz!:)

Mikor 17 évesen megtértem, az első szeretet tüzében égtem, olyan gyönyörű volt minden, semmi nem okozott nehézséget.
Csodálatos közösségben éltem az Úrral. Aztán jöttek a próbák, amit nagyon nem szerettem. Sokszor mondtam az Úrnak, hogy csak próbák ne jöjjenek.  Azt gondoltam, hogy arra nekem nincs szükségem. Nem ismertem igazán még Istent, nem ismertem az Igét sem.

Azóta eltelt több, mint 20 év, és beláttam, hogy szenvedések által jutunk a Mennyek országába.

Tavaly, májusban, amikor kiderült, hogy mellrákom van, nem haragudtam Istenre, nem lázadtam, tudtam, hogy ez is a javamra van! Az Úr a betegségem által sok hatalmas dolgot cselekedett, amiért nagyon hálás vagyok!

Hosszú évekig fáradoztam azon, emberileg, hogy Anyósom és családja elfogadjon, és jött az Úr, és ezt egy pillanat alatt elintézte! Dicsőség az Ő Nevének! Kaptam egy családot.

Ma már tudom, hogy jöhet bármilyen vihar, az Úr csak annyit enged meg, amennyit el tudunk hordozni.

Ő mindvégig velem volt, a műtétnél, és az utókezeléseknél is.

Jövő héten megyek dolgozni.

Az Úr kegyelméből élek, és bármit hozzon is a jövő, Ő velem van, soha nem fordít hátat.

A nagy próbában az Úr jelenléte számomra kézzelfogható volt, és aki átment egy ilyen betegségen tudja igazán, hogy mekkora Isten kegyelme és szeretete.

Az Úré minden dicsőség, az Ő szeretete hatalmas!

"Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az az ember, aki ő benne bízik." Zsolt 34:9

:2smitten: :2smitten: :2smitten:

 


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #3 Dátum: 2012 Január 03, 14:06:27 »
Dicsoseg az Urnak! :2smitten:
Koszonom a bizonysagod. Nehez idok lehettek, de mennyivel biztonsagban erezhetjuk magunkat azokkal ellentetben, akik hitetlenek!?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #4 Dátum: 2012 Január 03, 14:48:16 »
Így van, tudom, amikor szembesül az ember egy ilyen betegséggel kapkod fűhöz-fához, emberekhez, sokan agykontrollba menekülnek, meg a pozitív gondolkodásba. Nekünk keresztyéneknek, nincs más út csak JÉZUS EGYEDÜL!

Valóban Nála biztonságban az életünk, bármit is hoz az élet.

"Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk." Róma 14:8

Milyen csodálatos ez! Csodálatos, féltőn szerető Istenünk van!
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #5 Dátum: 2012 Január 03, 15:56:33 »
Igen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #6 Dátum: 2012 Január 03, 16:54:24 »
Hasonloképpen éltem át én is egy gyógyulást. Az ÚR nem gyógyított meg mindjárt, hanem megvárta, míg szívemben el tudja végezni, hogy öszintén, és teljes nyogalommal el tudtam fogadni az Ö akaratát. Amint ez bekövetkezett, meggyógyított.

Tehát nem mindig a hit kérdése, ha nem gyógyít meg azonnal az ÚR!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #7 Dátum: 2012 Január 03, 18:08:49 »
Így van Testvérem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #8 Dátum: 2012 Január 03, 18:12:40 »
Most még az jutott eszembe, hogy tulajdonképpen nem is megpróbáltatásnak nevezném, hanem az ÚR vezetésének a megszentelödés utján. Mert ezekben a nehéz pillanatokban is ott van drága szeretetével, és karjaiban hordoz.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #9 Dátum: 2012 Január 03, 18:28:43 »
I. Péter levél:1:7   Hogy a ti kipróbált hitetek, ami sokkal becsesebb a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dícséretre, tisztességre és dicsőségre méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor;
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #10 Dátum: 2012 Január 21, 18:17:29 »
Kedves Testvérek!

Ma egy Igét helyezett a szívemre az ÚR ezzel kapcsolatban:

Mivel tehát megigazultunk hit által, békességünk van Istennel a mi Urunk Jézus Krisztus által. 2. Őáltala kaptuk hitben a szabad utat ahhoz a kegyelemhez, amelyben vagyunk, és dicsekszünk azzal a reménységgel is, hogy részesülünk az Isten dicsőségében. 3. De nem csak ezzel dicsekszünk, hanem a megpróbáltatásokkal is, mivel tudjuk, hogy a megpróbáltatás munkálja ki az állhatatosságot, 4. az állhatatosság a kipróbáltságot, a kipróbáltság a reménységet; 5. a reménység pedig nem szégyenít meg, mert szívünkbe áradt az Isten szeretete a nekünk adatott Szentlélek által. 6. Mert amikor még erőtlenek voltunk, a rendelt időben halt meg Krisztus értünk, istentelenekért. 7. Hiszen még az igazért is aligha halna meg valaki, bár a jóért talán még vállalja valaki a halált. 8. Isten azonban abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk. 9. Ha tehát már most megigazított minket az ő vére által, még inkább meg fog menteni minket a haragtól.
Róm 5,1-9

Érdekes, hogy itt Pál apostol dicsekszik a megpróbáltatásokkal, melyek állhatatosságot szül....

Hitben levö érettségünkhöz elengedhetetlen a megpróbáltatás. Viszont meg vagyok gyözödve, hogy ezekben is az ÚR gyözedelmes!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #11 Dátum: 2012 Május 04, 11:04:04 »
Ma, amikor az emlékezésröl elmélkedtem, az ÚR felhívta a figyelmemet arra az Ígére, amir szeretnék most ide is bemásolni.

2. És emlékezzél meg az egész útról, a melyen hordozott téged az Úr, a te Istened immár negyven esztendeig a pusztában, hogy megsanyargasson és megpróbáljon téged, hogy nyilvánvaló legyen, mi van a te szívedben; vajjon megtartod-é az ő parancsolatait vagy nem?
3. És megsanyargata téged, és megéheztete, azután pedig enned adá a mannát, a melyet nem ismertél, sem a te atyáid nem ismertek, hogy tudtodra adja néked, hogy az ember nem csak kenyérrel él, hanem mind azzal él az ember, a mi az Úrnak szájából származik.

5Móz 8,2-3

Isten elött nyilvánvaló, mi van a szívünkben, ám nekünk is szükségünk van arra, hogy felismerjük, mi van a saját szívünkben...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #12 Dátum: 2012 Május 09, 15:46:56 »
"Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által,
Aki által van menetelünk is hitben ahhoz a kegyelemhez, amelyben állunk; és dicsekedünk az Isten dicsőségének reménységében.
Nem csak pedig, hanem dicsekedünk a háborúságokban is, tudván, hogy a háborúság békességes tűrést nemz,
A békességes tűrés pedig próbatételt, a próbatétel pedig reménységet,
A reménység pedig nem szégyenít meg; mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent lélek által, aki adatott nekünk." (Róma 5,1-5.)
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #13 Dátum: 2012 Május 09, 16:35:37 »
Az eredeti kerdesre valaszolva:
Amikor megprobaltatasba kerulunk, - felteve,hogy keressuk benne Isten akaratat az eletunkre nezve - szerintem az kozelebb von bennunket Istenhez.Olyankor szembesulunk sok olyan rossz tulajdonsagunkkal amirol addig nem is tudtunk.Ha engedjuk,akkor olyan szepen tud faragni le beloluk. Eleg sokszor megtapasztaltam mar ezt.Sot! Nemegyszer a probak utan jottem ra,hogy mennyit valtoztam a nehezsegek alatt. Szerintem,ha nem lennenek probak,nehezsegek az eletunkben,talan onteltebbek lennenk,elbizakodottabbak.Nem ereznenk azt annyira,hogy mennyire szuksegunk van az Ur erejere,gondviselesere,kegyelmere. Hogy Nelkule semmik vagyunk,mert csak Vele es Altala tudjuk ezt a foldi eletet erdemben vegigcsinalni.
 :08:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #14 Dátum: 2012 Május 09, 16:47:31 »
Igen.
Azonkívül úgy gondolom, együtt érzőbbé is testnek minket a próbatételek.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63