Szerző Téma: "Vámpírok" a gyülekezetben!  (Megtekintve 6810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Dátum: 2012 Január 22, 14:09:40 »
Sziasztok Testvéreim! :05:

A topic címe különlegesre sikerült, de talán a vámpír szóval lehet a legjobban kifejezni azt, amikor a gyülekezetben levő emberek nem építenek, hanem azzal vannak elfoglalva, hogy magukra irányítják a figyelmet, folyton a hibákat keresik a gyülekezetben és a vezetőkben, pletykálkodnak, szüntelen ítélkeznek és elégedetlenségüknek mindenütt hangot adnak.

Tehát ilyen témában várjuk a hozzászólásokat!

 :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #1 Dátum: 2012 Január 22, 14:55:37 »
Húhú Testvérem. Ebbe belenyúltál.... De abszolút igazad van, mert erről beszélni kell! Valóban vannak akik csak maguknak akarnak figyelmet, bármi áron! Versengenek-VÁDASKODNAK-RÁGALMAZNAK-gyűlölködnek, bár amikor épp felpiszkálnak valakit, egyfolytában azt erősítgetik, hogy ők mennyire szeretet teljesek! De mi van azokkal, akik vakon, úgymond: "bedőlnek" ennek a VARÁZSLÁSNAK"? És lesznek ők is HARAGOSAK-MEGVETŐK-DÖLYFÖSEK...! A legmeglepőbb, hogy amikor rákérdezel a problémájuk okára: NEM TUDNAK ÖSSZEFÜGGÉSEIBEN BESZÉLNI ARRÓL (!!!),Hanem csak hebegnek-habognak, és csupán a megvetés-meg a harag jut kifejezésre...
Érdekes lehet számukra Pál levelei, úgy mint a Galata 5; ill. Kolossé...és természetesen a pásztori levelek...
Bár ha itt lennének ilyen beállítottságú Testvérek, most ezekre csak legyintenének, és elhúznák a szájukat... Pedig a gyümölcsök igen is beszélnek...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #2 Dátum: 2012 Január 22, 16:55:25 »
Szia Antee!

Meg kell tanulnunk, hogy nincs tökéletes gyülekezet, mert nem tökéletes tagokból áll. Aztán azt is meg kell tanulnunk, hogyan kell a feljebbvalóinkat tisztelni. Ha ez menni fog, akkor kevesebb lesz a pletyka és több a segitő kéz.
Egyébként az ilyen magatartásnak nagyon veszélyes a végzete: általában szakadáshoz szokott vezetni, aztán azok is menni szoktak, akik nem susárlók.
Még valami. Azt is meg kell tanulnunk, hogy sem másod, sem harmadkézből kapott információkon ne lovagoljunk, és akkor nem lesznek rágalmazások. Mert mi is a rágalmazás? Hazug, koholt vádak, légből kapott pletykák, stb...

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #3 Dátum: 2012 Január 22, 16:57:14 »
Még valami. Ha vezető vagy, képtelenség, hogy mindenkinek a kénye kedve szerint tegyél, tehát mindig lesznek olyanok, akiknek nem tetszik amit csinálsz. A lényeg az, hogy az Úr mit mond a szolgálatod és életed felől. Ami nekem jó, az a másiknak nem biztos hogy az. Meg kell tanulni egymást elhordozni, kivétel ez alól a bűn, mert azt viszont le kell leplezni és el is kell hagyni.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #4 Dátum: 2012 Január 22, 17:01:45 »
Hoztam még egy mondatot:
"A tiszteletet nem kiharcolni, hanem kiérdemelni kell."

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #5 Dátum: 2012 Január 22, 17:06:50 »
Hoztam még egy mondatot:
Ha a pásztor ellen megyünk, olyan mintha Istent támadnánk meg.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #6 Dátum: 2012 Január 22, 17:12:50 »
Igen, testvérem: ez nagyon bizarr, de ugyanakkor komoly téma...

Én ezt az igét találtam:

Idézet
(1Thessz 5:12-13 [HNT]) Kérünk titeket, testvéreink, hogy becsüljétek meg azokat, akik fáradoznak közöttetek, akik elöljáróitok az Úrban, és intenek is titeket, és munkájukért nagyon becsüljétek őket. Éljetek egymással békességben.

Kiket is? A jó presbitereket, az empatikus vezetőket?
Nem!! Azokat, akik előljáróitok az Úrban.

Hogyan lesz valaki előljáró az Úrban? Jobb helyeken úgy, hogy előtte a vezetők böjtölnek és imádkoznak, s megszólal a Szellem, s az illetőre vetik kezeiket, s szolgálatba állítják.

Nos, ebből az következik, hogy ha egy előljárót bántanak, akkor nem az emberek által kiválasztott embert bántják, hanem a Szent Szellem munkáját bántják. Ezt jelenti piszkálni, bírálni, kikezdeni egy presbitert.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető reménység

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 34
    • Levegőt
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #7 Dátum: 2012 Január 22, 18:35:48 »
Drága Tesók!

Mi van akkor, ha maguk a vezetők "vámpírok"?
Mikor a Pásztor a fejedre olvassa, "hogy emékszel, múltkor is ezt tetted és hát Aki egyszer ilyet tesz..." s utána azt prédikálja, hogy vessük a hátunk mögé ezeket a dolgokat és ne nézzünk vissza rá...többszőr megtapasztaltam ilyen dolgokat...négyszemközt elmondja XY-t mindennek, s nyílvánosan ölelgeti, s dícséri Őt...ilyenkor szóljak vagy maradjak csendben?...csendben maradok, s kérrem az Urat, szabadítsa meg Őt ezektől a dolgoktól..nincs jogom felette ítéletet mondani, még ha sokszor tudom is, hogy a hátam mögött Ők ítélkeznek... :(
Reménység

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #8 Dátum: 2012 Január 22, 19:04:17 »
Ez nagyon jó téma és fontos. Az jut eszembe, amit Pál apostol mondott:

"Továbbá atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok."(Filippi 4,8)

Ha ehhez tartaná magát mindenki, kevesebb probléma lenne.

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #9 Dátum: 2012 Január 22, 20:35:06 »
Drága Tesók! Mi van akkor, ha maguk a vezetők "vámpírok"?...

Teljesen megértem a kérdésedet. S emberileg bizonyára igazad is van... Viszont hol mondja az Ige, hogy a mi feladatunk lenne a pásztornak, a presbiternek a munkáját, vezetését bírálni? Hidd el, ha egy vezető rosszul vezet, de a bárányka engedelmes, akkor azt az Úr "díjazza" a maga módján:

1./ Ha a pásztor az Úr vezetésében jár, de a tag engedetlen, akkor a tag engedetlenségét fogja számonkérni, s a pásztor megmenekült.
2./ Ha a pásztor engedetlen, és a tag engedelmes az engedetlen pásztornak, akkor a tag megmenekül (hiába a pásztor engedetlen vezetése), de a pásztor kerül Isten ítélete alá.
3./ Ha mindkettő engedetlen, akkor mindkettő megmenekül.
4./ Ha mindkettő engedetlen, akkor mindkettő ítélet alá esik.

Keressétek meg hozzá az Igét, valahol Ezékiel talán...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #10 Dátum: 2012 Január 22, 20:58:15 »
Drága Tesók! Mi van akkor, ha maguk a vezetők "vámpírok"?...

Teljesen megértem a kérdésedet. S emberileg bizonyára igazad is van... Viszont hol mondja az Ige, hogy a mi feladatunk lenne a pásztornak, a presbiternek a munkáját, vezetését bírálni? Hidd el, ha egy vezető rosszul vezet, de a bárányka engedelmes, akkor azt az Úr "díjazza" a maga módján:

1./ Ha a pásztor az Úr vezetésében jár, de a tag engedetlen, akkor a tag engedetlenségét fogja számonkérni, s a pásztor megmenekült.
2./ Ha a pásztor engedetlen, és a tag engedelmes az engedetlen pásztornak, akkor a tag megmenekül (hiába a pásztor engedetlen vezetése), de a pásztor kerül Isten ítélete alá.
3./ Ha mindkettő engedetlen, akkor mindkettő megmenekül.
4./ Ha mindkettő engedetlen, akkor mindkettő ítélet alá esik.

Keressétek meg hozzá az Igét, valahol Ezékiel talán...

Ezékiel.18r


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető reménység

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 34
    • Levegőt
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #11 Dátum: 2012 Január 22, 21:14:45 »
Tesók!

Lehet, félreérthető voltam, de abszolúlt nem ítélkezésnek szántam azt, amit írtam, inkább a témát megragadva fordultam Felétek, hogy mit tegyek, ha ezt tapasztalom?...nem ítélkeztem, írtam is, hogy csendben maradok és imádkozom értük...bocsánat, ha ennyire félreérthető volt a hozzászólásom...legyetek nagyon áldottak!!!   :044:
Reménység

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #12 Dátum: 2012 Január 22, 21:23:54 »
Tesók!

Lehet, félreérthető voltam, de abszolúlt nem ítélkezésnek szántam azt, amit írtam, inkább a témát megragadva fordultam Felétek, hogy mit tegyek, ha ezt tapasztalom?...nem ítélkeztem, írtam is, hogy csendben maradok és imádkozom értük...bocsánat, ha ennyire félreérthető volt a hozzászólásom...legyetek nagyon áldottak!!!   :044:

Drága testvérnőm.

Nincs semmi baj.
Nem értettünk félre. Tudom, elhiszem, és megértem azt ami bánt  mert nagyon fájdalmas tud lenni az amikor látod, hogy a másik, vagy éppen a vezető képmutató, vagy nem éli meg az igét.

Mégis az ige két megoldást ad.

Az egyik az, hogy menj és beszélj vele négyszemközt, ha hallgat rád megnyerted az ő lelkét. Ha nem, ő felel az Úr előtt, de te megtetted azt amit kellet tegyél.

A másik az, hogy bemész a szobádba, magadra zárod az ajtót és imádkozol érte és böjtölsz, hogy az Úr hozzon változást az életébe.
Mert az Úr az aki a változást hozza, az Úr az aki a szívekben munkálkodik.
Talán az imádkozással és a böjtöléssel kéne kezdeni, és utána jöhet a beszélgetés. Azért, hogy az Úr készítse az ő szívét, és tegye befogadóvá.

Sose szabad elfelejteni, hogy mindenkinek vannak hibái, és valahogy a másikét mindig hamarabb észrevesszük, talán ezért is figyelmeztetett bennünket az Úr Jézus, a Mt. 7-ben.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #13 Dátum: 2012 Január 22, 21:48:58 »
Szia Reménység!

A magatartásod bölcs magatartás. A csendben maradás ilyenkor a legbölcsebb dolog. Nézd meg az Igét mit tett Dávid mikor Sault Isten a kezébe adta? Távol legyen tőlem, hogy az Úr felkentjére emeljem a kezem! Na, ezt a magatartást kéne mindenkinek megtanulnia, mert megbánhatatlanok az Úr elhivásai és ajándékjai. Ha valaki tékozol, az Úrnak esik vagy áll. Nem nekünk. Nekünk annyi a dolgunk, hogy az elöljárónak való tiszteletet adjuk meg akkor is, ha nem érdemli meg, pusztán a vezetői státusza miatt. Ha rossz sáfár, az Úrnak van joga a szolgálatából kimozdati nem nekünk, főleg nem úgy hogy a fél gyülekezetet ellene hergeljük...
De a tapasztalat ez...
Légy áldott!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #14 Dátum: 2012 Január 22, 21:52:55 »
Had jegyezzem meg (mellékesen) hogy az ilyen vallási jellegű fórumokat is lehet gyülekezetnek tekinteni, s mint olyan a vezetőket és az "elöljárókat" illik elöljáróhoz méltóan tisztelni akkor is, ha nem értünk velük egyet. Van itt jó pár elöljáró, akiknek az Isten szine előtt kell majd számot adniuk döntéseik felől. Tehát nem nekünk állnak vagy buknak, hanem a mindenható Jó Istennek. És hogy ezt örömmel miveljék, illene segédkezet nyújtanunk nekik. ámen