Szerző Téma: Orvostudomány  (Megtekintve 20943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #30 Dátum: 2012 Január 31, 16:26:45 »
Kedves Dafnám!

Volt egy nagyon kedves gynakológus testvérnöm, aki az általad említett okok miatt feladta az állását, mint nögyógyász. OK. , ez egy döntés. DE! Ha minden orvos hasonló okok miatt felmondja hivatását, az jó megoldás? Akkor hova menjünk? Szerintem minden orvosnak lelkiismereti kérdése, hogy mit tesz és mit nem tesz.

 :2smitten:

Szia Elisheva!

Hát lehet az ő helyében én is igy tettem volna, tehát ez inkább jó tulajdonság a szememben. Jó kérdés a kérdésed: hova menjünk? Nos, nagyon nagy reformokra van ezek szerint szükség, ugyanis az általad emlitett testvérnőnek sem kellett volna hivatását feladnia, ha mondjuk az egy Igaz Istenre hivatkozva lehetősége lett volna azt mondani, hogy mindent elvállalok csak azt az abortuszt nem, amelyik a baba életét kioltja. Ezek szerint nem volt rá lehetősége.
Látod ilyen gondolatok foglalkoztatnak engem ezekben a napokban...hova szabad és lehet menni? Mert tudod mit ir az Ige, hogy az ilyen ember átkot von magára...és én hiába imádkozom érte hogy legyen áldott, meg hogy legyenek áldottak a kezei, ha Isten gyűlöli azt amit csinál...úgyhogy lehetséges, hogy jelenleg a legveszélyesebb szakba a nőgyógyászat, legalábbis ha a Bibliát nézzük.
Egyébként már a szemünkbe is képesek hazudni, tisztelet a kivételnek. Saját bőrömön tapasztaltam. Azóta keresem a megfelelő orvost...

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Orvostudomány
« Válasz #31 Dátum: 2012 Január 31, 16:29:36 »
Meglátásom szerint ez egy elég komplex kérdés. Nem is annyira a tudománnyal van a gondom, hisz az értelmet az ÚR adta nekünk használatra. A fö gondot inkább abban látom, mire használja az ember a tudását.

Egy példa: Tudomány nélkül nem lehetne ilyen kapcsolatunk itt egymással a neten. Nem lehetnének áldott skype alkalmaink. De nem mindegy, hogy mire használjuk a netet!!! Mert a gonosz is ismeri ezeket a lehetöségeket.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Orvostudomány
« Válasz #32 Dátum: 2012 Január 31, 16:36:36 »
Szia Dafnám!

Van még egy probléma az orvosoknak. Nincs is annyira szabad kezük a döntésben, mint azt sokan gondolnák. Ma már un. katalógus rendszer alakult ki. Ez a szimptómád, ez a vérképérték, következik diagnosztika, azután ehhez a diagnózishoz szabott kezelés.

Vannak orvos barátaim, és ök is elmondják, hogy sokszor tényleg komoly lelkiismereti döntés elött állnak.

Másik oldalról, ami Istenünk Mindenható!!! Ö használhat eszközként bárkit! Tehát az ima az orvosokért a helyén van szerinetm. De azt is tudnunk kell, hogy ök csak eszközök. Az ÚR a gyógyító!!!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #33 Dátum: 2012 Január 31, 17:10:51 »
Szia Dafnám!

Van még egy probléma az orvosoknak. Nincs is annyira szabad kezük a döntésben, mint azt sokan gondolnák. Ma már un. katalógus rendszer alakult ki. Ez a szimptómád, ez a vérképérték, következik diagnosztika, azután ehhez a diagnózishoz szabott kezelés.

Vannak orvos barátaim, és ök is elmondják, hogy sokszor tényleg komoly lelkiismereti döntés elött állnak.

Másik oldalról, ami Istenünk Mindenható!!! Ö használhat eszközként bárkit! Tehát az ima az orvosokért a helyén van szerinetm. De azt is tudnunk kell, hogy ök csak eszközök. Az ÚR a gyógyító!!!

 :2smitten:

Szia Drága!

Azt hiszem fogalmazási problémáim vannak, mert másodszor értenek ma félre engem itt. Elnézést. Nagyon de nagyon sajnálom az orvosokat, hogy nincs szabad kezük és még azt is megszabják, hogy egy kétezeregynehány évvel ezelőtti esküre kötelezzék őket.
Nem állitottam és nem állitom azt, hogy tilos egy hivőnek orvoshoz járni. Nekem is az a véleményem, hogy az orvos szakmai tudását is fel tudja használni az Úr, és nem is az orvos gyógyit hanem az Isten, Ő csak eszköz az Isten kezében, mint a gyógyszerek, gyógyterápiák és sorolhatnám...
Azt sem állitottam soha, hogy az orvosokért nem érdemes imádkozni, sőt inkább nekem úgy tűnik, hogy nagyon is szükség van rá. Mert ha egy orvost csak a hipokrateszi eskü kötelezi és semmi hit nincs mögötte, akkor ki áll az ő tudománya mögött? Nem a sátán? Az Apollon meg azok az istenségek akiket ott felsorolnak? Ellenben ellensúlyozhatjuk ezt a szellemiséget a mi imáink által, hogy a Mindenható Jó Isten tudja őket használni az ő neve dicsőségére.
Kivétel ez alól a nőgyógyászat, ahol valóban meg kell válogatni hogy kivel kezeltetjük magunkat, főleg egy olyan asszony aki szülni fog, szülni szeretne, egyáltalán nem mindegy kihez jár tanácsadásra és ki hozza világra gyermekét. De ez csak a személyes meglátásom és nem kell engem követni, hiszen Ige ilyen nincs a Bibliában.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Orvostudomány
« Válasz #34 Dátum: 2012 Január 31, 17:25:22 »
Drága Dafnám!

Nagyon jó, hogy felhoztad ezt a témát és nagyon is kell ezeken elgondolkozni!!! Amennyiben lehetöségünk van rá, nagyon is meg kell gondolni, milyen orvoshoz megyünk. Csak vannak esetek, amikor erre nincs lehetöség. Itt még Bálám jutott eszembe. Hiába a parancs, nem lehetett átkozni, mert Isten még egy szamarat is felhasznált. Mégegyszer: Gondolkodjunk el ezeken a kérdéseken, nem csak az orvos- hanem más tudománnyal kapcsolatban is.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Orvostudomány
« Válasz #35 Dátum: 2012 Február 01, 11:18:50 »
Szép napot kedveseim!

Reagálnék az elhangzottakra. Most, mert közben le kellett nyomjak egy műszakot a gyárban...

Szóval, kedves Dafna! Újra végigolvastam az egész topicot, minden hozzászólást, s csak ugyanazt tudom elmondani alapvetően. De nem önmagamat akarom ismételni...

Ha az orvos oldalról nézzük a dolgot, nos, nem kell H- esküt tegyenek. Minden egyetemnek meg van a maga fogadalomtétele. Bemásoltam egy hivatkozást, amelyben a mai kor orvosi esküjei vannak felsorolva. Ezek egyike sem a H- eskü. S véleményem szerint nincs semmi gond ezekkel a szövegekkel.

http://stresszdoktor.hu/uploads/azeredetihippokratszieskszvegnekfordtsa.pdf

Még mindig orvosi oldalról: minden egyes beteggel kapcsolatosan nagyon súlyos döntéseket kell hozzanak naponta, sőt óráról órára, vagy inkább percről percre. Ezt borzasztóan fontos, hogy ezzel tisztában legyünk, mielőtt bárminémű ítéletet hoznánk velük kapcsolatosan, esetleg pálcát törnénk felettük.
Nem gondolnám, hogy egyetlen orvos is azzal a titkolt szándékkal menne orvosi pályára, hogy akár egyetlen embert is a halálba segítsen, legyen az végstádiumos, vagy akár magzat. Tehát teszik a dolgukat legjobb tudásuk szerint. S mindegyik esetben azért, hogy - esküjükhöz híven - megmentse a beteg életét.

Ha álljon itt példaképpen egy-két történet. Ezek testközeli történetek. Az első kettő családon belüli, az egyik a feleségemé, a másik az enyém.

1./ Feleségem édesanyja volt benn a kórházban egy végelgyengüléses állapotban. A kérdés az volt, hogy gépre kapcsolják-e vagy sem. Kinek kellett ezt a kérdést eldönteni? A hozzátartozónak vagy az orvosnak? Meg lehetett volna-e menteni az életét egy gépi lélegeztetéssel? Nyilvánvaló, hogy mondjuk két héttel meghosszabbítani a haldoklását, vegetációját. Ha nem teszi gépre, akkor mondjuk három óra múlva áll be a halál. Ki döntsön? A hozzátartozó, vagy az orvos? A kórházban az orvosnak kell döntést hozni, mert a hozzátartozó nem áll abban a helyzetben, hogy jó döntést hozzon. Az orvos nem tette gépre a beteget, s a halál beállt kb három órán belül. Most akkor ez az orvos gyilkos????

2./ A másik eset az én édesanyám. Hasonló végelgyengüléses állapot, tüdőgyulladás, magas láz, szívelégtelenség. Az orvosnak megbízásunk alapján a feladata " a saját belátása szerinti cselekedet". Édesanyám 24 órán belül meghalt. Élhetett volna még 48 órán túl? Elképzelhető. Gyilkos ez az orvos???

A következő példát a feleségem mondja tollba. Az ő pályafutása alatt történt. S ez abból a szempontból lényeges, mert a betegek és hozzátartozóik végletesen tisztában vannak a jogaikkal, s meg akarják mondani az orvosnak, hogy mit tegyenek és mit nem. Nekik jogaik vannak, s adott esetben bírósággal fenyegetőznek, ha sérülni vélik jogaikat.

A páciens vastagbéldaganattal került sebészetre, s előkészítették műtétre. A páciens és hozzátartozói kikötötték, hogy vértranszfúziót nem kaphat. Mindezt vallási-lelkiismereti okra hivatkozva tették. A betegnyilatkozat, amit a műtét előtt a pácienssel aláíratnak -ez szokásos eljárás -, tartalmaz egy olyan mondatot, hogy "a műtét közben minden döntést a beteg az orvosra hárít át" A beteg és a tanúk ezt a nyilatkozatot aláírták. A műtét közben erős vérzés indult be, vérpótlásra volt szükség.
Az orvosnak ebben a helyzetben döntést kell hoznia: ha nem kap a beteg vért, akkor meghal, ha kap, akkor a beteg önrendelkezése sérül. Ha a beteg nem kap vért, de ha vért kapna, megmenekülne, s az orvos nem ad vért, akkor ez neki lelkiismereti és büntetőjogi felelőssége. Mit döntöttél volna ebben a helyzetben te? Az orvos adott vért s a beteg megmenekült. A vérvesztesége akkora volt, hogy pótlás nélkül az összes vére elfolyt volna.

S még csak ott tartunk, hogy az orvos felelőssége roppant nagy. Még nem beszéltünk arról, hogy én a beteg hogyan közeledjek az orvoshoz, milyen orvost válasszak, vagy milyent ne válasszak véletlenül sem... Mi van az én lelkiismeretemmel, s lehetne még sorolni a kérdéseket.

Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Orvostudomány
« Válasz #36 Dátum: 2012 Február 01, 11:36:19 »
Folytatom...

A feleségem volt kórháza, ahonnan nyugdíjba ment egy un. vidéki, másodosztályú kórház. Nincs sürgősségi osztálya. A sebészeti osztályról beszélünk, ami jellegét tekintve egy általános sebészet. Nem került ide balesetes beteg, csak előjegyzett sebészeti eset.

A kórház meglehetősen népszerű kórház, a megyei "nagysebészet" helyett gyakran választották a betegek ezt a kis vidéki kórházat.

Nézzünk egy kis statisztikát. Műtét elviekben munkanapokon történik. Naponta átlag 5. Ez heti viszonylatban 25, vagyis havonta durván 100 műtét. Akár folytathatom is, évente ez durván 1200 műtét. Tagadhatatlan, hogy ebből az 1200 esetből volt olyan, hogy a beteg a műtétbe belehalt. Akkor ez egy rossz kórház, rossz, esetleg "gyilkos" orvosokkal? S természetesen a szakszemélyzetet se felejtsük el, a nővéreket, műtőssegédeket, betegszállítókat...

Más...

Szülész-nőgyógyászok. Igen végeznek abortuszt. Ha statisztikailag nézzük, akkor Magyarországon egy évben durván egy nagyvárosnyi magzat nem születhet meg. A döntés részben az orvosé... Részben viszont azé a nőnemű emberé, akit a jog anyának nevez...

S végül a páciensek, betegek...

Nos, szabad orvosválasztás van. Jogod van orvost választani, s az adott orvost nem választani. S az, hogy ezt a páciens mekkora "lelkizés" kíséretében teszi meg, ez a személyes joga.

Nem egészen idetartozó történet a Bibliában, de talán érthető lesz a párhuzam. Pál apostol beszél a bálványáldozati hús fogyasztásának kérdéséről. Megeheted, vagy sem. Felszabadíthatod-e a lelkiismereted az elfogyasztására, vagy sem.

Véleményem szerint a személyes lelkiismereti kérdésben csak az adott személy tud dönteni, s csak ő dönthet. Más az ő személyes döntését nem vállalhatja át.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Orvostudomány
« Válasz #37 Dátum: 2012 Február 01, 11:50:19 »
Valóban nagy áldást jelenthet és életet menthet az orvostudomány fejlettsége. Mégis... Ez nem garancia arra, hogy minden orvos lelkiismeretesen végzi feladatát. Igen, van szabad orvos választás, és én (amennyiben lehetséges, mert sürgösségi, ill kórházi esetekben ez nem megvalósítható) élek is ezzel a jogommal. Vannak bizonyos kritériumok, amelyek alapján döntök.

Nagyon örülök, ha jó példákat hallok, de nem hallgathatjuk el azt sem, amikor felelötlenség, vagy egyébb okok miatt estleg még veszélybe is kerülhet az ember orvosi kezelés alatt, vagy után. Tudnék jó néhány ilyen esetet felhozni, ami személyes tapasztalat, de nem teszem. Mindenesetre, nekem fontosabb az ima, (még az orvosokért is) ha betegségröl van szó.

Szerintem egyébbként bárki felhozhat kérdéseket, azért vagyunk fórumon. Nekem érdekes dolgok is voltak a gondolatok között.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #38 Dátum: 2012 Február 01, 16:18:03 »
Szia Petya!

Nagyon nagyon sajnálom, amit kihoztál a mondandómból...
Kicsit úgy érzem, mintha kicsavarták volna...
Szóval: nem állitottam, hogy MINDEN orvos gyilkos lenne, még akkor sem, ha orvosi műhiba folytán esetleg a páciens meghal.
De: ne köntörfalazzunk, odaát az összes olyan abortuszt végző orvos, aki élő magzatot roncsol szét, az gyilkos. Nevezhetnénk "bérgyilkos"-nak is, bár igazából cselekedetéért egy fityinget sem kap, de olyan értelemben igen, hogy a magzat anyja kéri fel őt a gyilkosság véghezvitelére. Az anya bűnrészes, mindkettőnek nagy a felelőssége. Az élő magzati abortusz igenis gyilkosság, gyilkos az orvos és az anya is, aki a döntést hozza.
Az abortusz csak olyan esetben elfogadott, ha a magzat már nem él. Odaát ezekről a dolgokról is számot fogunk adni, úgy átlag emberek, mint orvosok egyaránt. Tehát - ez a speciális személyes véleményem - én nőgyógyász nem lennék, ha engem ilyen abortuszra köteleznének. Ha ezt megtagadhatom, akkor semmi akadálya. De: Az orvostudomány ezernyi más ágazatból áll, tehát egy hivő ember találhat magának más orvosi szakterületet, ami nem ellenkezik a Biblia tanitásaival.

Más: nekem csináltak orvosi műhibát, amit 9 évig cipeltem. Azt mondták, jelentsem fel az orvost, majd fizetnie kell jó sokat. Nem tettem. Tudod miért? Mert az életemet megmentette. Tehát bár kontár volt, (ezt más orvosok is igy látták) az akkori szituációban mégis életet mentett.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Orvostudomány
« Válasz #39 Dátum: 2012 Február 01, 18:42:19 »
Ez az ige jutott eszembe:

2Mózes 21,22-23
Ha férfiak veszekednek és meglöknek valamely terhes asszonyt, úgy hogy idő előtt szűl, de egyéb veszedelem nem történik: bírságot fizessen aszerint, amint az asszony férje azt reá kiveti, de bírák előtt fizessen. De ha veszedelem történik: akkor életért életet adj."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #40 Dátum: 2012 Február 01, 18:50:34 »
Ez az ige jutott eszembe:

2Mózes 21,22-23
Ha férfiak veszekednek és meglöknek valamely terhes asszonyt, úgy hogy idő előtt szűl, de egyéb veszedelem nem történik: bírságot fizessen aszerint, amint az asszony férje azt reá kiveti, de bírák előtt fizessen. De ha veszedelem történik: akkor életért életet adj."

Köszönöm. Tehát igazam van: anyukák, apukák és orvosok...mind meg lesznek itélve az utolsó napon: a Ne ölj! - parancsa szerint.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #41 Dátum: 2012 Február 01, 19:00:41 »
Van egy izraeli ismerősöm, aki természet gyógyászatot tanult felsőfokon. Aztán megtért és úgy döntött, hogy mindaz amit tanult, kár és szemét, nem kedves az Úr előtt! Ezzel lehet igy egy megtért nőgyógyász is, aki nem akar életeket kioltani.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #42 Dátum: 2012 Február 13, 21:45:13 »
Illegális abortuszok Várpalotán - száz nőt is meggyanúsíthatnak
Forrás: m1 Híradó
Gyanúsítottként hallgatja ki a rendőrség azokat a várpalotai nőket, akiken engedély nélküli abortuszt hajtott végre a helyi kórházban az egyik orvos.

Az ügyben akár száz nőt is meggyanúsíthatnak. A nyomozók folyamatosan küldik az idézéseket. Az orvost szeptemberben tartóztatták le, magzatelhajtás gyanúja miatt.

Az orvost a várpalotai abortuszbizottság egyik tagja jelentette fel. Egy terhesség-megszakításra jelentkező nő ugyanis a meghallgatásakor elszólta magát. Azt mondta, hogy legutóbb formaságok nélkül elvégezték rajta a beavatkozást. A nyomozók megnézték a nő kórlapját és kiderült, hogy az abortuszt a nőgyógyász spontán vetélést követő beavatkozásnak tüntette fel. "Azt a lehetőséget választotta, hogy meghamisította a beteg dokumentációját, mind a beutalóját, mind az ultrahangját, mind a nőgyógyászati vizsgálaton, mindenütt az szerepelt, hogy elhalt terhesség" – nyilatkozta az m1 Híradónak Móriczné Tóth Ildikó, a várpalotai kórház főigazgatója.

A rendőrség tavaly szeptemberben indított nyomozást az ügyben. Az orvos azóta előzetesben van. „A várpalotai rendőrkapitányság magzatelhajtás bűntettének megalapozott gyanúja miatt továbbra is eljárást folytat egy helyi orvos ellen. Az eset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálják” – mondta Kómár Viktória, a veszprémi rendőrség szóvivője.

A gyanú szerint az orvos több mint száz esetben végzett magzatelhajtást, amikért alkalmanként 60 ezer forint körüli összeget kért. "Adat merült fel arra is, hogy a sértettekkel valamilyen fajta összebeszélést kísérelt meg a gyanúsított, ezáltal a bizonyítékok elrejtésének, eltüntetésének a veszélye is fennáll" – közölte Dülkné Pintér Zsuzsanna, a Veszprémi Törvényszék szóvivője.

A rendőrség gyanúsítottként hallgatja ki az ügyben azokat a nőket is, akiken a kórház orvosa elvégezte az illegális abortuszt. Akár száz nőt is meggyanúsíthatnak. Közülük többen kétszer, háromszor is átestek engedély nélküli terhesség-megszakításon. A nyomozók kétszáz kórlapot foglaltak le és vittek el a kórházból. Ezek közül száz esetben merült fel a gyanú, hogy az orvosnak nem volt engedélye a beavatkozásra.

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Orvostudomány
« Válasz #43 Dátum: 2012 Március 07, 14:04:55 »
Van egy izraeli ismerősöm, aki természet gyógyászatot tanult felsőfokon. Aztán megtért és úgy döntött, hogy mindaz amit tanult, kár és szemét, nem kedves az Úr előtt! Ezzel lehet igy egy megtért nőgyógyász is, aki nem akar életeket kioltani.

Szerintem a legtöbb nőgyógyász belátja hogy életet olt ki ha ezt teszi. Nem sokan teszik meg csak úgy. Már szerintem egyre többen érzik át a súlyát ennek...  :118:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Orvostudomány
« Válasz #44 Dátum: 2012 Március 07, 14:06:20 »
Illegális abortuszok Várpalotán - száz nőt is meggyanúsíthatnak
Forrás: m1 Híradó
Gyanúsítottként hallgatja ki a rendőrség azokat a várpalotai nőket, akiken engedély nélküli abortuszt hajtott végre a helyi kórházban az egyik orvos.

Az ügyben akár száz nőt is meggyanúsíthatnak. A nyomozók folyamatosan küldik az idézéseket. Az orvost szeptemberben tartóztatták le, magzatelhajtás gyanúja miatt.

Az orvost a várpalotai abortuszbizottság egyik tagja jelentette fel. Egy terhesség-megszakításra jelentkező nő ugyanis a meghallgatásakor elszólta magát. Azt mondta, hogy legutóbb formaságok nélkül elvégezték rajta a beavatkozást. A nyomozók megnézték a nő kórlapját és kiderült, hogy az abortuszt a nőgyógyász spontán vetélést követő beavatkozásnak tüntette fel. "Azt a lehetőséget választotta, hogy meghamisította a beteg dokumentációját, mind a beutalóját, mind az ultrahangját, mind a nőgyógyászati vizsgálaton, mindenütt az szerepelt, hogy elhalt terhesség" – nyilatkozta az m1 Híradónak Móriczné Tóth Ildikó, a várpalotai kórház főigazgatója.

A rendőrség tavaly szeptemberben indított nyomozást az ügyben. Az orvos azóta előzetesben van. „A várpalotai rendőrkapitányság magzatelhajtás bűntettének megalapozott gyanúja miatt továbbra is eljárást folytat egy helyi orvos ellen. Az eset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálják” – mondta Kómár Viktória, a veszprémi rendőrség szóvivője.

A gyanú szerint az orvos több mint száz esetben végzett magzatelhajtást, amikért alkalmanként 60 ezer forint körüli összeget kért. "Adat merült fel arra is, hogy a sértettekkel valamilyen fajta összebeszélést kísérelt meg a gyanúsított, ezáltal a bizonyítékok elrejtésének, eltüntetésének a veszélye is fennáll" – közölte Dülkné Pintér Zsuzsanna, a Veszprémi Törvényszék szóvivője.

A rendőrség gyanúsítottként hallgatja ki az ügyben azokat a nőket is, akiken a kórház orvosa elvégezte az illegális abortuszt. Akár száz nőt is meggyanúsíthatnak. Közülük többen kétszer, háromszor is átestek engedély nélküli terhesség-megszakításon. A nyomozók kétszáz kórlapot foglaltak le és vittek el a kórházból. Ezek közül száz esetben merült fel a gyanú, hogy az orvosnak nem volt engedélye a beavatkozásra.

szomorú  :(
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)