Szerző Téma: Amire egy jó pásztornak figyelnie kell  (Megtekintve 17831 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Dátum: 2012 Február 25, 21:28:13 »
Melyeket tartjátok fontosnak?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #1 Dátum: 2012 Február 26, 08:23:28 »
10. Így szól az Úr Isten: Ímé, megyek a pásztorok ellen, és előkérem nyájamat az ő kezökből, s megszüntetem őket a nyáj legeltetésétől, és nem legeltetik többé a pásztorok önmagokat, s kiragadom juhaimat szájokból, hogy ne legyenek nékik ételül.
11. Mert így szól az Úr Isten: Ímé, én magam keresem meg nyájamat, és magam tudakozódom utána.
12. Miképen a pásztor tudakozódik nyája után, a mely napon ott áll elszéledt juhai között; így tudakozódom nyájam után, és kiszabadítom őket minden helyről, a hova szétszóródtak a felhőnek s borúnak napján.
13. És kihozom őket a népek közül s egybegyűjtöm a földekről, és beviszem őket az ő földjökre, és legeltetem őket Izráel hegyein, a mélységekben s a föld minden lakóhelyén.
14. Jó legelőn legeltetem őket, és Izráel magasságos hegyein leszen akluk, ott feküsznek jó akolban, s kövér legelőn legelnek Izráel hegyein.
15. Én magam legeltetem nyájamat, s én nyugosztom meg őket, ezt mondja az Úr Isten;
16. Az elveszettet megkeresem, s az elűzöttet visszahozom, s a megtöröttet kötözgetem, s a beteget erősítem; és a kövéret s erőset elvesztem, és legeltetem őket úgy, mint illik.

Ez 34,10-16
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #2 Dátum: 2012 Február 27, 13:42:54 »
2. Legeltessétek az Istennek köztetek lévő nyáját, gondot viselvén arra nem kényszerítésből, hanem örömest; sem nem rút nyerészkedésből, hanem jóindulattal;
3. Sem nem úgy, hogy uralkodjatok a gyülekezeteken, hanem mint példányképei a nyájnak.
4. És mikor megjelenik a főpásztor, elnyeritek a dicsőségnek hervadatlan koronáját.

1Pt 5,2-4
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #3 Dátum: 2012 Február 27, 14:01:22 »
Amen! :afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #4 Dátum: 2012 Február 27, 15:26:40 »
Egy jó pásztornak szeretnie kell a nyáját, törődnie kell velük, táplálnia és gondoznia kell őket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #5 Dátum: 2012 Február 27, 16:03:26 »
Igy van Testverem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #6 Dátum: 2012 Február 27, 22:57:24 »
Ilyen egy jó pásztor a János 10 ev. alapján:

2 de aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora.

4 Amikor a maga juhait mind kivezeti, előttük jár, és a juhok követik, mert ismerik a hangját.

11 ...  A jó pásztor életét adja a juhokért.

27 Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #7 Dátum: 2012 Február 29, 15:26:41 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #8 Dátum: 2012 Május 07, 08:24:00 »
Lelkipásztori elhivás

Azért ezt mondja az Úr, Izráel Istene a pásztoroknak, akik legeltetik az én népemet: Ti szélesztettétek el az én juhaimat és űztétek el őket; és nem néztetek utánok; ímé, én megbüntetem a ti cselekedeteiteknek gonoszságát, azt mondja az Úr.
Jeremiás 23/2
Mert oktalanok voltak a pásztorok, és nem keresték az Urat; ezért nem lettek szerencsésekké, és minden nyájuk szétszóratott.
Jeremiás 10/21


Azért ezt mondja az Úr, Izráel Istene a pásztoroknak, akik legeltetik az én népemet: Ti szélesztettétek el az én juhaimat és űztétek el őket; és nem néztetek utánok; ímé, én megbüntetem a ti cselekedeteiteknek gonoszságát, azt mondja az Úr.
Jeremiás 23/2

Embernek fia! prófétálj Izráel pásztorai felől, prófétálj és mondjad nékik, a pásztoroknak: Így szól az Úr Isten: Jaj Izráel pásztorainak, akik önmagokat legeltették! Avagy nem a nyájat kell-é legeltetni a pásztoroknak?
Ezékiel 32/42


És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:
Efézusi levél 4/11
Példabeszédek könyve  16/28   
Példabeszédek könyve:18:8


A gonosz ember versengést szerez, és a susárló elválasztja a jó barátokat.

A susárlónak beszédei hizelkedők; és azok a szív belsejét áthatják.

Sámuel I. 24/7
És monda az ő embereinek: Oltalmazzon meg engem az Úr attól, hogy ily dolgot cselekedjem az én urammal, az Úrnak felkentjével, hogy kezemet felemeljem ellene, mert az Úrnak felkentje ő.

Lukács 4/18
Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,
,


Milyennek kell lenni egy pásztornak?
Elsősorban ez egy szolgálat, amit nem emberektől kapunk, hanem maga Isten adja. Ezért a pásztornak felkentnek kell lennie, méghozzá az Úr felkentjének. Manapság ez nagyon sok egyházban hiányzik, mert nem veszik komolyan. Illetve vannak olyan pásztorok, akik önmagukat teszik azzá, nem az Isten küldi őket.
A pásztor feladata a nyájjal való foglalkozás. A nyáj embereket jelent, ezért ezt a feladatot csak úgy tudja ellátni, ha ismeri az embereit. Az ismerni szó a Bibliában nagyon bensőséges kapcsolatot jelent, például a házassági szerződésen belül a szexualitásra is vonatkoztatják, hiszen elvileg csak két embernek van ilyen bensőséges, intim kapcsolata egymással.
A pásztornak ismernie kell az embereit, testüket és lelküket egyaránt. Tudnia kell mi történik velük.
A pászor eledelt ad az embereinek, tehát elengedhetetlenül szükséges a tanitói szolgálata is. Mivel az Ige maga mondja, hogy kétféle módon étkezünk fizikailag és szellemileg, ezt a törvényszerűséget a pásztornak be kell töltenie. Készülnie kell a mennyei mannával és adott esetben akár fizikailag is segitségre szoruló testvérét megetetni. De hogyan tudja egy pásztor hogy valamelyik embere szükséget szenved, ha nem ismeri őt?
A pásztornak általában a közösségében kell forgolódnia, mert ez az elhivása. Ez nem jelenti azt, hogy néha nem mehet szabadságra, de a fő tevékenységi köre a bárányok legeltetése, ami nem megy másképpen, csak ha általában a nyájjal van és minden dolgoról értesül, ami a nyájában történik.
A jó pásztor együtt tud sirni és örülni a testvérével. A jó pásztor mindig tudja milyen lelki szinten van a báránykája és azt is tudja, hogy fizikailag nincs-e szüksége segitségre.
A jó pásztor azonnal észreveszi, ha egy bárányka eltéved, vagy valami oknál fogva például nem jelenik meg az Istentisztelen.
A jó pásztor imádkozni tud az embereiért, és ezt jó szivvel teszi, mert a gyülekezete olyan mint a saját családja, amiben ő a családfó.
A pásztort támogatni kell, és tisztelni, engedelmeskeni neki. A jó pásztornak nincs szüksége tekintélye megőrzésére, mert önmagában hordozza azt. Régen rossz, ha egy pásztornak a tekintélyéért kell harcolni, akkor ott valami nagyon nincs rendben.
A pásztornak élő kapcsolattal kell rendelkeznie az Úrral, hiszen hogyan is vehetné át Istentől a mennyei mannát? Nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy saját tanitásait adja át, neki az Úr üzenetét kell továbbadnia.

A mai egyházak legnagyobb problémája, hogy sok bölcs ember úgy gondolja, ha kapott Isteni bölcsességet a tanitásra, onnantól kezdve pásztor is. Ezért vannak olyan szolgállók ezen a területen, akiknek nem is pásztori elhivásuk van, de önmaguk sem igazán látják ezt be, a nyáj pedig tehetetlenül elszenvedi a pásztor botlásait, merthát nem szabad ellene mondani. A jó pásztornak kenete van. Nem emberektől kapja a kenetet, hanem az Úr Lelke által. Ez egy nagyon komoly szolgálati terület, ezért nagyon komolyan is kell venni. Nemcsak áldást de átkot is vonhat maga után az, aki az Úr dolgát trehány módon végzi. A pásztortól ugyanis a nyájának tagjai mind számon lesznek kérve, akár jól végezte dolgát, akár nem.

Nézzük meg milyen szolgálati területeket emlit az Ige:
-   apostol
-   próféta
-   evangélista
-   pásztor
-   tanitó
Akkor történik meg a baj, ha egy adott ember nincs tisztában a saját elhivásával. A tanitói szolgálat és a pásztori szolgálat nagyon hasonló, ám mégis különböző. De mondhatnám a többi szolgálatra is ugyanezt. Ha egy apostol csupán lelkipásztori teendőit végzi, akkor betöltetlenül marad az Úr munkája, és forditva is, ha mondjuk egy evangélista lelkipásztori teedőket végez, úgyszintén.
A szolgálati területek között igazából a legkötöttebb helyhez, az a pásztori szolgálat. Ezután jön a tanitó, aki szintén lehet egy adott gyülekezet tanitója, és mehet máshová is tanitani.
Ezekkel ellentétes az evangélista munkája és az apostolic szolgálat, hiszen ezek  nemhogy nem helyhez kötöttek, hanem egyenesen olyan szolgálatok, ahol az adott embernek szülőhelyét, lakhelyét, tartózkodási helyét el kell hagynia. Ezekben a szolgálatokban nem vétek a magára hagyott nyáj, hiszen nem a legeltetés a feladatkörük.

Múlt heti példámban utaltam egy nem jó pásztorra, amit mai napig is fenntartok. Véleményem az, hogy egy pásztor nem hagyhatja felelőtlenül magára saját nyáját hónapokig presbitériumra bizva őket. Főként nem szabad ebből divatot csinálni. Én úgy gondolom, hogy az ilyen ember vagy nem pásztori elhivással rendelkezik, vagy ha igen, akkor tévuton jár.

Volt példa jó oldalról is, egy másik pásztorról, aki bölcsen igazgatta a nyájat, köztük engem is. Mai napig is lelki apámként tekintek az illetőre, és jó lenne mindannyiunknak ha ilyen gyülekezeti vezetőnk lenne. Aki meglátja ha megsérülünk lelkileg, ha fizikailag, ha felemel, ha kiemel a sárból, ha megfogja a kezünket  ha rossz fele megyünk, aki szellemi imatágatást nyújt, aki rögtön észreveszi ha egy gyülekezeti alkalmon nem vagyunk jelen, ha valaki rögtön rank csörög hogy nincs-e baj, ha segitséget küldd a számunkra ha szükségben vagyunk.
Nem nagyobb példa van előttünk mint Jézus, noha Ő elsősorban nem pásztorként lett felkenve a Mindenható Jó Istentől, hanem a messiási szolgálatra. Mégis semi sem fejezheti ki jobban hogyan is kell gondolkodnia, éreznie és cselekednie egy jó pásztornak:

Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,

Könyörület és irgalom, minden amit egy szóban úgy foglalhatnánk össze: az Isteni szeretet, az Agapé. Az a szeretet, amely képes volt Önmagát feláldozni a barátaiért, értünk. Nincs ennél nagyobb szeretet.

Óva intenék mindenkit attól hogy saját pásztorát susárló módon saját gyülekezete ellen hangoljon. Ez méltatlan a mi Urunkhoz, de azt hiszem, hogy egymás hibáiból is épülhetünk, tehát egyáltalán nem baj az, ha élő példával szolgálunk akár jó, akár rossz viselkedési módokkal kapcsolatosan. Itélni úgysem mi itélünk, hiszen ez egyedül az Élő Isten joga.

Legyetek áldottak, köszönöm hogy meghallgattatok!


Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #9 Dátum: 2012 Május 07, 08:42:50 »
Dafnám,köszönöm,az építő :2smitten: írásodat.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #10 Dátum: 2012 Május 07, 09:03:59 »

Múlt heti példámban utaltam egy nem jó pásztorra, amit mai napig is fenntartok.


Kedves Dafna!

Az üzenetet értettem. Ezzel együtt nem tartom szerencsés dolognak sem azt, hogy postokon keresztül üzengetsz, sem azt, hogy Isten gyülekezeteit, s pásztorait bírálod ama kicsinyek előtt.

A Mindenhatónak van gondja az Ő nyájára! Ha kell, akkor úgy, hogy a rendelt idejében elmozdítja az ő gyertyatartóját a helyéről, ha kell, akkor úgy, hogy ad megtérést az életébe. De semmiképpen nem úgy, hogy az ő felügyelete alá tartozó nyáj fellázadjon ellene.

Nekünk az Úr Jézus a békéltető szolgálatot adta, s nem a lázadás szítását. Fontos lenne, hogy abban legyünk serények.

Ha még maradtak elvarratlan szálak, kérdések a témával kapcsolatban, akkor azt privátban (fórum, skype) tegyük meg, mert így illik.

Szeretettel.
P
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #11 Dátum: 2012 Május 07, 10:19:23 »
Kedves Petya!

Erre szokták azt mondani, hogy "ki mint él, úgy itél..."
Sajnálom, hogy elkerülte a figyelmedet a következő beirásom:
Óva intenék mindenkit attól hogy saját pásztorát susárló módon saját gyülekezete ellen hangoljon.
Sajnálom, hogy egy normális, mindenkinek szóló tanitásra azt mondod, hogy személyeskedés. Ugyan vannak olyanok, akik félreértelmezve az Igét a kétélű éles kardot saját testvéreik ellen használják kaszabolásra, nekem ez nem kenyerem, soha nem tettem, és nem is fogom.
Ha valami bajod van az irásommal, beszéld meg Shomer Ájin testvérrel, ugyanis Ő kérte, hogy ezt az irást tegyem ide fel. Nekem nem állt szándékomban.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #12 Dátum: 2012 Május 07, 12:01:36 »
Testvérek, ez így igaz. Én kértem bat Israél-t hogy jelentesse meg a fórumon ezt az írást, mert hiszen Isten Igéje ez. Mert az való, hogy az Örökkévaló nagyon határozottan körvonalazta,hogy mi egy pásztor feladata.  Jer.34 alapján mintegy elénk tárja a jó pásztor feladatkörét, és minden mást ami attól eltér megítél. Jézus azt mondja:János Evangyélioma 10. rész

1.    
Bizony, bizony mondom néktek: A ki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló.
2.    
A ki pedig az ajtón megy be, a juhok pásztora az.
3.    
Ennek az ajtónálló ajtót nyit; és a juhok hallgatnak annak szavára; és a maga juhait nevökön szólítja, és kivezeti őket.
4.    
És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját.
5.    
Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját.


Mindezek szerint, Igenis van a nyájnak, ( a Hívőknek) Istentől kapott Joguk és Módjuk arra nézve, hogy észrevegyék ki az Úrtól való :Pásztor-Tanító- PRÓFÉTA... És Jézus tanítása szerint, mindazok akik csupán "béresek" , szinte ösztönösen távolodnak.
Való Igaz  az is, hogy ezen szolgálatokba az Úr állítja azokat akiket Ő kiválasztott, mert akik tőle kapták az elhívást, azokat fel is készíti! (Lásd Mózest, aki 40 évig (!) tanulta a szolgálatát juhok között, mire az Úr rábízta a népét... Ezen pedig semmit sem változtatott az Úr! (nem mintha bármi máson változtatott volna...)
Egyszóval a Szentírás bizonysága szerint, kétféle szolgáló van szolgálatban: Az úrtól felkent szolgáló- és az aki magát kente fel... Mindezek tények.
Vannak azonban mindkét szolgáló esetében gyümölcsök, amik vizsgálata felmutatja a fa állapotát!
A Malakiás által figyelmünkbe ajánlott időket éljük! /   Mal 3,18    
És megtértek és meglátjátok, hogy különbség van az igaz és a gonosz között, az Isten szolgája között és a között, a ki nem szolgálja őt.
/

Mindez pedig Istentől való prófécia, ami nem azért adatott nekünk hogy vastagabb legyen a Szent Tan, hanem azért hogy az Ige világosságában lássunk-Értsünk-Ismerjünk!
bat Israél Testvérünk csupán ezekre a tényekre reflektált, kerülve minden személyeskedést. Nem említett sem gyülekezetet, sem pedig szolgálót név szerint.  Minthogy pedig ez így van, ezért kértem őt tegnap, hogy ezen írást tárja elétek, és ezért természetesen vállalom a felelősséget!
Minthogy sajnos tudjuk hogy a mai generáció ismerete szerint a Szent tan sokak számára a Máté evangéliumával kezdődik és a Jelenések könyvéig tart, azt gondolom nem árt az Isteni Tanításra többször-több esetben rámutatni...
Mindezek fényében újfent felemlítem: A Testvérünk által elénktárt írásban nincs semmi személyeskedés, így nem látom akadályát hogy olvassák a Testvérek.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #13 Dátum: 2012 Május 07, 12:12:30 »

Múlt heti példámban utaltam egy nem jó pásztorra, amit mai napig is fenntartok.


Kedves Dafna!

Az üzenetet értettem. Ezzel együtt nem tartom szerencsés dolognak sem azt, hogy postokon keresztül üzengetsz, sem azt, hogy Isten gyülekezeteit, s pásztorait bírálod ama kicsinyek előtt.

A Mindenhatónak van gondja az Ő nyájára! Ha kell, akkor úgy, hogy a rendelt idejében elmozdítja az ő gyertyatartóját a helyéről, ha kell, akkor úgy, hogy ad megtérést az életébe. De semmiképpen nem úgy, hogy az ő felügyelete alá tartozó nyáj fellázadjon ellene.

Nekünk az Úr Jézus a békéltető szolgálatot adta, s nem a lázadás szítását. Fontos lenne, hogy abban legyünk serények.

Ha még maradtak elvarratlan szálak, kérdések a témával kapcsolatban, akkor azt privátban (fórum, skype) tegyük meg, mert így illik.

Szeretettel.
P

petya1962   Neharagudjál, meg szeretném kérdezni,miért reagáltál olyan negatívan,Dafna írására,éppen úgy írtad le mint ha neked címezte volna.Idáig senki nem reagált rá negatívan
.Én annyira jónak tartom a Igei ősszeállitást és azt ahogyan kifejti,mi a jó Pásztor feladata,hogy fel is raktam más oldalra,hagy lássák sokan keresztények az írást.És gondolkozzanak el rajta.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #14 Dátum: 2012 Május 07, 13:18:28 »
Ehhez a kerdeshez en is csatlakozom  :afro:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b