Evangélium > Pásztoroknak

Amire egy jó pásztornak figyelnie kell

<< < (3/10) > >>

petya1962:

--- Idézetet írta: Batiszrael - 2012 Május 07, 08:24:00 ---
Múlt heti példámban utaltam egy nem jó pásztorra, amit mai napig is fenntartok.

--- Idézet vége ---

Kedves Dafna!

Az üzenetet értettem. Ezzel együtt nem tartom szerencsés dolognak sem azt, hogy postokon keresztül üzengetsz, sem azt, hogy Isten gyülekezeteit, s pásztorait bírálod ama kicsinyek előtt.

A Mindenhatónak van gondja az Ő nyájára! Ha kell, akkor úgy, hogy a rendelt idejében elmozdítja az ő gyertyatartóját a helyéről, ha kell, akkor úgy, hogy ad megtérést az életébe. De semmiképpen nem úgy, hogy az ő felügyelete alá tartozó nyáj fellázadjon ellene.

Nekünk az Úr Jézus a békéltető szolgálatot adta, s nem a lázadás szítását. Fontos lenne, hogy abban legyünk serények.

Ha még maradtak elvarratlan szálak, kérdések a témával kapcsolatban, akkor azt privátban (fórum, skype) tegyük meg, mert így illik.

Szeretettel.
P

Batiszrael:
Kedves Petya!

Erre szokták azt mondani, hogy "ki mint él, úgy itél..."
Sajnálom, hogy elkerülte a figyelmedet a következő beirásom:
Óva intenék mindenkit attól hogy saját pásztorát susárló módon saját gyülekezete ellen hangoljon.
Sajnálom, hogy egy normális, mindenkinek szóló tanitásra azt mondod, hogy személyeskedés. Ugyan vannak olyanok, akik félreértelmezve az Igét a kétélű éles kardot saját testvéreik ellen használják kaszabolásra, nekem ez nem kenyerem, soha nem tettem, és nem is fogom.
Ha valami bajod van az irásommal, beszéld meg Shomer Ájin testvérrel, ugyanis Ő kérte, hogy ezt az irást tegyem ide fel. Nekem nem állt szándékomban.

Shomer ayin:
Testvérek, ez így igaz. Én kértem bat Israél-t hogy jelentesse meg a fórumon ezt az írást, mert hiszen Isten Igéje ez. Mert az való, hogy az Örökkévaló nagyon határozottan körvonalazta,hogy mi egy pásztor feladata.  Jer.34 alapján mintegy elénk tárja a jó pásztor feladatkörét, és minden mást ami attól eltér megítél. Jézus azt mondja:János Evangyélioma 10. rész

1.    
Bizony, bizony mondom néktek: A ki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló.
2.    
A ki pedig az ajtón megy be, a juhok pásztora az.
3.    
Ennek az ajtónálló ajtót nyit; és a juhok hallgatnak annak szavára; és a maga juhait nevökön szólítja, és kivezeti őket.
4.    
És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját.
5.    
Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját.

Mindezek szerint, Igenis van a nyájnak, ( a Hívőknek) Istentől kapott Joguk és Módjuk arra nézve, hogy észrevegyék ki az Úrtól való :Pásztor-Tanító- PRÓFÉTA... És Jézus tanítása szerint, mindazok akik csupán "béresek" , szinte ösztönösen távolodnak.
Való Igaz  az is, hogy ezen szolgálatokba az Úr állítja azokat akiket Ő kiválasztott, mert akik tőle kapták az elhívást, azokat fel is készíti! (Lásd Mózest, aki 40 évig (!) tanulta a szolgálatát juhok között, mire az Úr rábízta a népét... Ezen pedig semmit sem változtatott az Úr! (nem mintha bármi máson változtatott volna...)
Egyszóval a Szentírás bizonysága szerint, kétféle szolgáló van szolgálatban: Az úrtól felkent szolgáló- és az aki magát kente fel... Mindezek tények.
Vannak azonban mindkét szolgáló esetében gyümölcsök, amik vizsgálata felmutatja a fa állapotát!
A Malakiás által figyelmünkbe ajánlott időket éljük! /   Mal 3,18    
És megtértek és meglátjátok, hogy különbség van az igaz és a gonosz között, az Isten szolgája között és a között, a ki nem szolgálja őt./

Mindez pedig Istentől való prófécia, ami nem azért adatott nekünk hogy vastagabb legyen a Szent Tan, hanem azért hogy az Ige világosságában lássunk-Értsünk-Ismerjünk!
bat Israél Testvérünk csupán ezekre a tényekre reflektált, kerülve minden személyeskedést. Nem említett sem gyülekezetet, sem pedig szolgálót név szerint.  Minthogy pedig ez így van, ezért kértem őt tegnap, hogy ezen írást tárja elétek, és ezért természetesen vállalom a felelősséget!
Minthogy sajnos tudjuk hogy a mai generáció ismerete szerint a Szent tan sokak számára a Máté evangéliumával kezdődik és a Jelenések könyvéig tart, azt gondolom nem árt az Isteni Tanításra többször-több esetben rámutatni...
Mindezek fényében újfent felemlítem: A Testvérünk által elénktárt írásban nincs semmi személyeskedés, így nem látom akadályát hogy olvassák a Testvérek.

ermaha:

--- Idézetet írta: petya1962 - 2012 Május 07, 09:03:59 ---
--- Idézetet írta: Batiszrael - 2012 Május 07, 08:24:00 ---
Múlt heti példámban utaltam egy nem jó pásztorra, amit mai napig is fenntartok.

--- Idézet vége ---

Kedves Dafna!

Az üzenetet értettem. Ezzel együtt nem tartom szerencsés dolognak sem azt, hogy postokon keresztül üzengetsz, sem azt, hogy Isten gyülekezeteit, s pásztorait bírálod ama kicsinyek előtt.

A Mindenhatónak van gondja az Ő nyájára! Ha kell, akkor úgy, hogy a rendelt idejében elmozdítja az ő gyertyatartóját a helyéről, ha kell, akkor úgy, hogy ad megtérést az életébe. De semmiképpen nem úgy, hogy az ő felügyelete alá tartozó nyáj fellázadjon ellene.

Nekünk az Úr Jézus a békéltető szolgálatot adta, s nem a lázadás szítását. Fontos lenne, hogy abban legyünk serények.

Ha még maradtak elvarratlan szálak, kérdések a témával kapcsolatban, akkor azt privátban (fórum, skype) tegyük meg, mert így illik.

Szeretettel.
P

--- Idézet vége ---

petya1962   Neharagudjál, meg szeretném kérdezni,miért reagáltál olyan negatívan,Dafna írására,éppen úgy írtad le mint ha neked címezte volna.Idáig senki nem reagált rá negatívan
.Én annyira jónak tartom a Igei ősszeállitást és azt ahogyan kifejti,mi a jó Pásztor feladata,hogy fel is raktam más oldalra,hagy lássák sokan keresztények az írást.És gondolkozzanak el rajta.

E.Edit:
Ehhez a kerdeshez en is csatlakozom  :afro:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése