Evangélium > Pásztoroknak

Pásztor jogai a Biblia szerint

<< < (2/9) > >>

Batiszrael:

--- Idézetet írta: Antee - 2012 Március 03, 10:28:40 ---Szia Testvérem!

Én úgy tapasztalom, hogy nem ritka jelenség a gyülekezetekben az, amikor a nyáj egy-egy tagja olyasvalamiket enged meg magának a pásztorával szemben, amit nem szabadna. Nem érti meg az ilyen ember, hogy a pásztor is érte rendeltetett és emeltetett a szolgálatra. Nem szabadna belerúgni abba, aki mindvégig a szolgálatára van.

Természetesen előfordul olyan is, amikor a pásztor nem éppen Isten szerint tölti be a szolgálatát. De ez esetben sem szabad tiszteletlenül, kárhoztatóan ítélkeznie felette. Ugyanis az Úrtól kapta az elhívását, az Úrnak van hatalma arra, hogy elvegye tőle a nyájat, vagy a pásztori szolgálatát.

Dávid és Saul története jut eszembe. Amíg Sault nem mozdította le királyi trónjáról az Úr, addig eszében sem volt Dávidnak elvenni tőle a királyságot. Pedig Sámuel felkente őt királlyá és Sault elvetette.

Dávid viszont megvárta az Isteni időzítést.

--- Idézet vége ---

Nekem az életem során egy olyan pásztorom volt, aki nem jól végezte a szolgálatát. De sosem voltam vele tiszteletlen, egyszerűen mikor már nem tudtam elfogadni ahogy terelte a nyájat, változtattam, illetve az Úr kivett onnan. Még mindig van gyülekezete és nyája is. Én viszont örülök, hogy nem annak a gyülekezetnek vagyok a tagja. De több olyan pásztorom volt, akikre mai napig is felnézek. Voltak köztük nagyon tanult emberek, és voltak olyanok akik felkentek voltak. Mert a kettő nem ugyanaz. Vannak akik azért bölcsek mert megtanulták, vannak akik pedig Istentől kapták a bölcsességet. De mindkét fajta pásztor az Úr előtt felel elsősorban a nyájáért, ezért nem szabad áskálódni ellenük.
Amikor Mózes ellen fellázadt a nép, általánan katasztrófához vezetett, és sosem a lázadó lett megdicsérve...

Antee:
Jól mondod Testvérem! Vannak tanult pásztorok és elhívott pásztorok.
A lexikális tudás, az ismeret és még az odaszánás együttese sem érhet fel azzal, mikor valakit elhív az Úr.

Ugyanis az előbbi saját erőből, az utóbbi pedig Istennek erején nyugszik.

pilgrim:

--- Idézetet írta: Batiszrael - 2012 Március 03, 08:21:49 ---
A pásztornak engedelmeskedni kell, egy kivételllel, ha olyasmit kér, ami a Bibliával ellentétes. Azért én még ilyennel nem találkoztam...A pásztor döntéseit egyedül Isten döntései birálhatják felül, ez vonatkozik a presbitériumra is.

--- Idézet vége ---

Azzal egyet értek, hogy a vezetőt Isten választja ki (Jer 3,15), és azzal is, hogy a vezetésben bevált presbiterek kétszeres megbecsülést érdemelnek (1Tim 5,17).

Azzal is egyet értek, hogy a gyülekezet irányvonalát a vezető határozza meg. Minden bizonnyal a vezetőnek kell a legtöbbet figyelni Isten szavára. Mózes jó példa erre, amikor vezette Izraelt a pusztában.
Azzal is egyetértek, hogy az irányvonalát el kell fogadni, ha annak a nyájnak vagyok tagja....Mirjam Mózes testvére fellázadt Mózes ellen...Isten poklossággal verte, a Kóré csoport fellázadt Áron papsága ellen, elnyelte őket a föld.

Egy gondolat az csak amit egy kicsit meredeknek tartok...Csak a ló túloldala miatt. "Engedelmeskedjünk a pásztornak mindenben" (Persze itt egyértelműen kivéve azt, ha Istentelent kér).A fent nevezett példákban nekem egyértelműen hangzik, hogy a nyáj irényvonalát a pásztor határozza meg. De úgy gondolom, hogy a személyes életemért, a döntéseimért én vagyok felelős...Bármelyik irányba megyek, a következményei enyémek, akár áldás, akár átok legyen, nem a pásztoré. Tételezzük fel, hogy a pásztor arra kéri a jegyesedet, hogy várjon még öt évet a házassággal? Vagy meg akarja mondani, hogy az életedben mi az Isten akarata. Mert mi van ha téved?

"És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul: A szentek tökéletesbítése céljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére: Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére." (Ef 4:11-13)

A fent említett ige alapján a pásztor és a próféta nem egyenlő szolgálat. Az ószövetség idején a próféta közölte Isten akaratát az egyének, vagy a nép életében. A zsidó levél azt mondja, hogy régen sokféleképpen szólt az Atya, ma az utolsó időkben az Ő Fia által szólt. Én Őt követném feltétel nélkül, nem a földi pásztorokat, de egyértelmű, hogy a tiszteletet megérdemlik.

Ezt a gondolatot azért osztottam meg, mert átesve a ló másik oldalára pásztor kultuszba is eshetünk....vannak keresztény ágak, ahol már a Biblia amit mond se számít a vezető szavával szemben, pl: a katolicizmus, vagy a JT.

Isten áldjon titeket

Zsotza:
Sajnos, egy  szélsőségesen tekintélyelvű korszak ("szocializmus")  után  tekintélyellenes  korszakban  élünk (Közép-Kelet EUrópa)
Ma már  hétköznapi  dolog,hogy a  lehurrogja a  diák a  tanárt, a  feleség a  férjet,
-és a  gyülekezeti  tag (vagy a  gyülekezeti közönség egyik  tagja)  a pásztort.  Nem  kívánok   vissza diktatúrát ,
de  ez  a  mostani  állapot  sem  jó -szerintem.
Bármennyire is  "elcsépelt,és  közhelyes",de  a  bizalomban,és az  elfogadásban látom a megoldás  kulcsát.
A  testvéremben, -beleértve a pásztort is- a  Krisztust  igyekszem  látni.  Ő  nem  volt  diktátor,és nem  uralt le  senkit,mégis vonzódtak  hozzá  a  bűnösök  is.  Ha  "fesz  van", akkor pedig  törekszem  higgadtan,tárgyilagosan  megbeszélni-nem  gondolva  magamról  azt,hogy  /már megint[;-<))) / csak  nekem  lehet  igazam.  Persze  ez  nem  jelenti  azt  sem,hogy a  pásztornak  feltétlenül,vakon kell  engedelmeskedni.

>>"Az Egyház, Krisztus teste emberekből áll, akik közösséget alkotnak. Az individualitás, az atomizálódás nem Isten akarata.
Szükségünk van egymásra, de nem csak virtuálisan! A juhok közel vannak egymáshoz és a pásztorokhoz, különösen veszedelem idején!
Ezért szeretettel kérünk Benneteket, ne hirdessétek a "gyülekezet feletti" gondolkodásmódot,
ami nem összehozza Isten népét, hanem szétszóródásra bátorítja!

Inkább épüljetek be egy gyülekezetbe és vállaljátok az emberekkel való kapcsolódás terheit és áldásait.
Vállaljátok "Isten népével való együtt nyomorgást" ahogy azt Mózes is tette,
hogy ajándékaitok tisztán és legálisan működhessenek, igazi hasznot hozzanak Isten népének."<<  - Folk Iván,zenész-lelkipásztor

Guti Tünde:

--- Idézetet írta: Zsotza - 2012 Március 24, 05:56:32 ---
>>"Az Egyház, Krisztus teste emberekből áll, akik közösséget alkotnak. Az individualitás, az atomizálódás nem Isten akarata.
Szükségünk van egymásra, de nem csak virtuálisan! A juhok közel vannak egymáshoz és a pásztorokhoz, különösen veszedelem idején!
Ezért szeretettel kérünk Benneteket, ne hirdessétek a "gyülekezet feletti" gondolkodásmódot,
ami nem összehozza Isten népét, hanem szétszóródásra bátorítja!

Inkább épüljetek be egy gyülekezetbe és vállaljátok az emberekkel való kapcsolódás terheit és áldásait.
Vállaljátok "Isten népével való együtt nyomorgást" ahogy azt Mózes is tette,
hogy ajándékaitok tisztán és legálisan működhessenek, igazi hasznot hozzanak Isten népének."<<  - Folk Iván,zenész-lelkipásztor

--- Idézet vége ---

Ámen! Teljesen egyetértek Ivánnal! Köszi Zsotza az idézetet!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése