Szerző Téma: Pásztor jogai a Biblia szerint  (Megtekintve 12554 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Pásztor jogai a Biblia szerint
« Dátum: 2012 Március 02, 19:36:13 »
Kérdezhetném úgy is, hogy egy gyülekezeti tagnak hogyan kell a pásztorához állni?
Elmondom miért kérdezem ezt. Ugyanis nem ismeretlen az, amikor egy gyülekezeti tag a pásztorát megpróbálja megalázni, kioktatni, kárhoztatni és még sorolhatnám. Mi az, amelyet nem engedhet meg magának egy gyülekezeti tag a pásztorával szemben?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #1 Dátum: 2012 Március 03, 08:21:49 »
Kérdezhetném úgy is, hogy egy gyülekezeti tagnak hogyan kell a pásztorához állni?
Elmondom miért kérdezem ezt. Ugyanis nem ismeretlen az, amikor egy gyülekezeti tag a pásztorát megpróbálja megalázni, kioktatni, kárhoztatni és még sorolhatnám. Mi az, amelyet nem engedhet meg magának egy gyülekezeti tag a pásztorával szemben?

Szia Antee!
Hát ezt mind amit itt felsoroltál nem engedheti meg magának. Elsősorban tisztelni kell a pásztort, a tiszteletbe pedig ez nem fér bele. Sem a megalázás, sem a kioktatás, sem a kárhoztatás...
A pásztornak engedelmeskedni kell, egy kivételllel, ha olyasmit kér, ami a Bibliával ellentétes. Azért én még ilyennel nem találkoztam...A pásztor döntéseit egyedül Isten döntései birálhatják felül, ez vonatkozik a presbitériumra is.
És ha már a tiszteletnél tartunk, ez vonatkozik pld. a fórumvezetőkre is, mert ugye Isten előtt ti adtok számot arról, hogy hogyan terelgettétek itt a fórumnyájat. Majdnem akkora felelősség mint a lelkipásztoré. Itt is emberek vannak, sőt, itt még veszélyesebb a dolog, mert olyan tanitások is becsoroghatnak ide, ami nem méltó az Úrhoz.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #2 Dátum: 2012 Március 03, 10:28:40 »
Szia Testvérem!

Én úgy tapasztalom, hogy nem ritka jelenség a gyülekezetekben az, amikor a nyáj egy-egy tagja olyasvalamiket enged meg magának a pásztorával szemben, amit nem szabadna. Nem érti meg az ilyen ember, hogy a pásztor is érte rendeltetett és emeltetett a szolgálatra. Nem szabadna belerúgni abba, aki mindvégig a szolgálatára van.

Természetesen előfordul olyan is, amikor a pásztor nem éppen Isten szerint tölti be a szolgálatát. De ez esetben sem szabad tiszteletlenül, kárhoztatóan ítélkeznie felette. Ugyanis az Úrtól kapta az elhívását, az Úrnak van hatalma arra, hogy elvegye tőle a nyájat, vagy a pásztori szolgálatát.

Dávid és Saul története jut eszembe. Amíg Sault nem mozdította le királyi trónjáról az Úr, addig eszében sem volt Dávidnak elvenni tőle a királyságot. Pedig Sámuel felkente őt királlyá és Sault elvetette.

Dávid viszont megvárta az Isteni időzítést.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #3 Dátum: 2012 Március 03, 13:36:34 »
Ma egy igen individualista szemlélet uralkodik. Szabadnak tekintenek sokmindent, amit a Biblia tilt.
Ezek közé tartozik a tiszteletlenség. S ha otthon lehet tiszteletlenül viselkedni, onnan már egy lépés, hogy a gyülekezet vezetöségével is tiszteletlen lesz a magatartás. Vissza kell térnünk itt is az Ige alapjaihoz.

12. Kérünk továbbá titeket atyámfiai, hogy becsüljétek azokat, a kik fáradoznak közöttetek, és előljáróitok az Úrban, és intenek titeket;
13. És az ő munkájokért viseltessetek irántok megkülönböztetett szeretettel. Egymással békességben éljetek.
14. Kérünk továbbá titeket, atyámfiai, intsétek a rendetleneket, bátorítsátok a félelmes szívűeket, gyámolítsátok az erőteleneket, türelmesek legyetek mindenki iránt.

1Thessz. 5,12-14

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #4 Dátum: 2012 Március 03, 15:38:41 »
Ma egy igen individualista szemlélet uralkodik. Szabadnak tekintenek sokmindent, amit a Biblia tilt.
Ezek közé tartozik a tiszteletlenség. S ha otthon lehet tiszteletlenül viselkedni, onnan már egy lépés, hogy a gyülekezet vezetöségével is tiszteletlen lesz a magatartás. Vissza kell térnünk itt is az Ige alapjaihoz.

12. Kérünk továbbá titeket atyámfiai, hogy becsüljétek azokat, a kik fáradoznak közöttetek, és előljáróitok az Úrban, és intenek titeket;
13. És az ő munkájokért viseltessetek irántok megkülönböztetett szeretettel. Egymással békességben éljetek.
14. Kérünk továbbá titeket, atyámfiai, intsétek a rendetleneket, bátorítsátok a félelmes szívűeket, gyámolítsátok az erőteleneket, türelmesek legyetek mindenki iránt.

1Thessz. 5,12-14

 :2smitten:

Ámen

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #5 Dátum: 2012 Március 03, 15:44:24 »
Szia Testvérem!

Én úgy tapasztalom, hogy nem ritka jelenség a gyülekezetekben az, amikor a nyáj egy-egy tagja olyasvalamiket enged meg magának a pásztorával szemben, amit nem szabadna. Nem érti meg az ilyen ember, hogy a pásztor is érte rendeltetett és emeltetett a szolgálatra. Nem szabadna belerúgni abba, aki mindvégig a szolgálatára van.

Természetesen előfordul olyan is, amikor a pásztor nem éppen Isten szerint tölti be a szolgálatát. De ez esetben sem szabad tiszteletlenül, kárhoztatóan ítélkeznie felette. Ugyanis az Úrtól kapta az elhívását, az Úrnak van hatalma arra, hogy elvegye tőle a nyájat, vagy a pásztori szolgálatát.

Dávid és Saul története jut eszembe. Amíg Sault nem mozdította le királyi trónjáról az Úr, addig eszében sem volt Dávidnak elvenni tőle a királyságot. Pedig Sámuel felkente őt királlyá és Sault elvetette.

Dávid viszont megvárta az Isteni időzítést.

Nekem az életem során egy olyan pásztorom volt, aki nem jól végezte a szolgálatát. De sosem voltam vele tiszteletlen, egyszerűen mikor már nem tudtam elfogadni ahogy terelte a nyájat, változtattam, illetve az Úr kivett onnan. Még mindig van gyülekezete és nyája is. Én viszont örülök, hogy nem annak a gyülekezetnek vagyok a tagja. De több olyan pásztorom volt, akikre mai napig is felnézek. Voltak köztük nagyon tanult emberek, és voltak olyanok akik felkentek voltak. Mert a kettő nem ugyanaz. Vannak akik azért bölcsek mert megtanulták, vannak akik pedig Istentől kapták a bölcsességet. De mindkét fajta pásztor az Úr előtt felel elsősorban a nyájáért, ezért nem szabad áskálódni ellenük.
Amikor Mózes ellen fellázadt a nép, általánan katasztrófához vezetett, és sosem a lázadó lett megdicsérve...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #6 Dátum: 2012 Március 11, 12:35:37 »
Jól mondod Testvérem! Vannak tanult pásztorok és elhívott pásztorok.
A lexikális tudás, az ismeret és még az odaszánás együttese sem érhet fel azzal, mikor valakit elhív az Úr.

Ugyanis az előbbi saját erőből, az utóbbi pedig Istennek erején nyugszik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #7 Dátum: 2012 Március 18, 10:50:13 »

A pásztornak engedelmeskedni kell, egy kivételllel, ha olyasmit kér, ami a Bibliával ellentétes. Azért én még ilyennel nem találkoztam...A pásztor döntéseit egyedül Isten döntései birálhatják felül, ez vonatkozik a presbitériumra is.

Azzal egyet értek, hogy a vezetőt Isten választja ki (Jer 3,15), és azzal is, hogy a vezetésben bevált presbiterek kétszeres megbecsülést érdemelnek (1Tim 5,17).

Azzal is egyet értek, hogy a gyülekezet irányvonalát a vezető határozza meg. Minden bizonnyal a vezetőnek kell a legtöbbet figyelni Isten szavára. Mózes jó példa erre, amikor vezette Izraelt a pusztában.
Azzal is egyetértek, hogy az irányvonalát el kell fogadni, ha annak a nyájnak vagyok tagja....Mirjam Mózes testvére fellázadt Mózes ellen...Isten poklossággal verte, a Kóré csoport fellázadt Áron papsága ellen, elnyelte őket a föld.


Egy gondolat az csak amit egy kicsit meredeknek tartok...Csak a ló túloldala miatt. "Engedelmeskedjünk a pásztornak mindenben" (Persze itt egyértelműen kivéve azt, ha Istentelent kér).A fent nevezett példákban nekem egyértelműen hangzik, hogy a nyáj irényvonalát a pásztor határozza meg. De úgy gondolom, hogy a személyes életemért, a döntéseimért én vagyok felelős...Bármelyik irányba megyek, a következményei enyémek, akár áldás, akár átok legyen, nem a pásztoré. Tételezzük fel, hogy a pásztor arra kéri a jegyesedet, hogy várjon még öt évet a házassággal? Vagy meg akarja mondani, hogy az életedben mi az Isten akarata. Mert mi van ha téved?

"És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul: A szentek tökéletesbítése céljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére: Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére." (Ef 4:11-13)

A fent említett ige alapján a pásztor és a próféta nem egyenlő szolgálat. Az ószövetség idején a próféta közölte Isten akaratát az egyének, vagy a nép életében. A zsidó levél azt mondja, hogy régen sokféleképpen szólt az Atya, ma az utolsó időkben az Ő Fia által szólt. Én Őt követném feltétel nélkül, nem a földi pásztorokat, de egyértelmű, hogy a tiszteletet megérdemlik.

Ezt a gondolatot azért osztottam meg, mert átesve a ló másik oldalára pásztor kultuszba is eshetünk....vannak keresztény ágak, ahol már a Biblia amit mond se számít a vezető szavával szemben, pl: a katolicizmus, vagy a JT.

Isten áldjon titeket
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #8 Dátum: 2012 Március 24, 05:56:32 »
Sajnos, egy  szélsőségesen tekintélyelvű korszak ("szocializmus")  után  tekintélyellenes  korszakban  élünk (Közép-Kelet EUrópa)
Ma már  hétköznapi  dolog,hogy a  lehurrogja a  diák a  tanárt, a  feleség a  férjet,
-és a  gyülekezeti  tag (vagy a  gyülekezeti közönség egyik  tagja)  a pásztort.  Nem  kívánok   vissza diktatúrát ,
de  ez  a  mostani  állapot  sem  jó -szerintem.
Bármennyire is  "elcsépelt,és  közhelyes",de  a  bizalomban,és az  elfogadásban látom a megoldás  kulcsát.
A  testvéremben, -beleértve a pásztort is- a  Krisztust  igyekszem  látni.  Ő  nem  volt  diktátor,és nem  uralt le  senkit,mégis vonzódtak  hozzá  a  bűnösök  is.  Ha  "fesz  van", akkor pedig  törekszem  higgadtan,tárgyilagosan  megbeszélni-nem  gondolva  magamról  azt,hogy  /már megint[;-<))) / csak  nekem  lehet  igazam.  Persze  ez  nem  jelenti  azt  sem,hogy a  pásztornak  feltétlenül,vakon kell  engedelmeskedni.

>>"Az Egyház, Krisztus teste emberekből áll, akik közösséget alkotnak. Az individualitás, az atomizálódás nem Isten akarata.
Szükségünk van egymásra, de nem csak virtuálisan! A juhok közel vannak egymáshoz és a pásztorokhoz, különösen veszedelem idején!
Ezért szeretettel kérünk Benneteket, ne hirdessétek a "gyülekezet feletti" gondolkodásmódot,
ami nem összehozza Isten népét, hanem szétszóródásra bátorítja!

Inkább épüljetek be egy gyülekezetbe és vállaljátok az emberekkel való kapcsolódás terheit és áldásait.
Vállaljátok "Isten népével való együtt nyomorgást" ahogy azt Mózes is tette,
hogy ajándékaitok tisztán és legálisan működhessenek, igazi hasznot hozzanak Isten népének.
"<<  - Folk Iván,zenész-lelkipásztor

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #9 Dátum: 2012 Március 28, 17:52:25 »

>>"Az Egyház, Krisztus teste emberekből áll, akik közösséget alkotnak. Az individualitás, az atomizálódás nem Isten akarata.
Szükségünk van egymásra, de nem csak virtuálisan! A juhok közel vannak egymáshoz és a pásztorokhoz, különösen veszedelem idején!
Ezért szeretettel kérünk Benneteket, ne hirdessétek a "gyülekezet feletti" gondolkodásmódot,
ami nem összehozza Isten népét, hanem szétszóródásra bátorítja!

Inkább épüljetek be egy gyülekezetbe és vállaljátok az emberekkel való kapcsolódás terheit és áldásait.
Vállaljátok "Isten népével való együtt nyomorgást" ahogy azt Mózes is tette,
hogy ajándékaitok tisztán és legálisan működhessenek, igazi hasznot hozzanak Isten népének.
"<<  - Folk Iván,zenész-lelkipásztor

Ámen! Teljesen egyetértek Ivánnal! Köszi Zsotza az idézetet!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Anikó ANCSI

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 111
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #10 Dátum: 2012 Június 17, 19:52:26 »
TISZTELET  :2angel:



A tisztelet megadása alapvető, korábban előfordult, hogy ellentmondtam a pásztornak. Aztán gondolkodtam… vajon a juh irányítja, vezeti a pásztort, avagy a pásztor a juhot? Sokszor megsértődnek, másként gondolják, és úgy gondolják, hogy megmondhatom a magamét a pásztornak. A Földi törvények is köteleznek minket „Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, és Istennek, ami az Istené” - mondja Jézus az evangéliumokban.
A hierarchia tiszteletbenntartása fontos!

Tehát a pásztor tereli a juhot és irányítja és befedi  :044:

Szeretettel: Anikó( Ancsi)))

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #11 Dátum: 2012 Június 17, 20:14:02 »
Bocsáss meg Ancsi, az adjátok meg a császárnak ami a császáré, nem vonatkoztatható a pásztorok tiszteletben tartására, mert az az Ige teljesen mást tanit. Ott az adózásról volt szó és a földi törvények megtartásáról. Amit irtál az nekem tetszett, csak más Igét hoztam volna elméletem alátámasztására.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #12 Dátum: 2012 Június 17, 20:56:54 »
Talán ez is ide illik.

Zsid 13:17  Engedelmeskedjetek előljáróitoknak és fogadjatok szót, mert ők vigyáznak lelkeitekre, mint számadók; hogy ezt örömmel míveljék és nem bánkódva, mert ez néktek nem használ.

1Thess 5:12  Kérünk továbbá titeket atyámfiai, hogy becsüljétek azokat, a kik fáradoznak közöttetek, és előljáróitok az Úrban, és intenek titeket;
1Thess 5:13  És az ő munkájokért viseltessetek irántok megkülönböztetett szeretettel. Egymással békességben éljetek.


Ugyanakkor ez is :

1Pét 5:2  Legeltessétek az Istennek köztetek lévő nyáját, gondot viselvén arra nem kényszerítésből, hanem örömest; sem nem rút nyerészkedésből, hanem jóindulattal;
1Pét 5:3  Sem nem úgy, hogy uralkodjatok a gyülekezeteken, hanem mint példányképei a nyájnak.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #13 Dátum: 2012 Július 10, 20:13:29 »
"A tanítvány nem feljebbvaló a mesterénél, aki pedig felkészült, az olyan, mint a mestere." Lukács 6:40.

"Aki pedig legnagyobb közöttetek, az legyen szolgátok!" Máté 23:11.


Kedves Testvéreim! Sok szeretettel ajánlom nektek Gayle D. Erwin: A JÉZUS-STÍLUS c. könyvét, ami rendkívül mélyen, részletesen foglalkozik azzal, milyen lelkülettel szolgált köztünk Jézus, és milyennek kell lenni a - krisztusi - pásztoroknak!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #14 Dátum: 2012 Augusztus 10, 14:38:31 »
Mit gondoltok, a pásztoroknak joga van kihúzni a pénzt a gyülekezeti tagok zsebeiből?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)