Szerző Téma: Pásztor jogai a Biblia szerint  (Megtekintve 12458 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #30 Dátum: 2013 Október 24, 17:39:58 »
A mi gyulekezeteinkben egy lelkipasztor atalaban max 10 evet van egy helyen.Aztan,ha egy masik gyulekezet elhivja valahova mashova,vagy missziomunkara kuldik,es az Urtol veszi ezt,akkor elmegy az elobbi helyereol.Es nem fizetesemeles miatt,Olyan is van hogy egy nagyobb gyulekezetbol Isten elhivja egy kisebbe.Amit Isten parancsol azt meg kell tegye.  :05:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #31 Dátum: 2013 Október 24, 18:01:57 »
Úgy gondolom én is, ha az Úr megbíz egy szolgálattal akkor azt nem dobhatjuk vissza. Jónás prófétát is elküldte az Úr Ninivébe, de ő mentesíteni akarta magát a szolgálat alól, ezért a Tarsisba tartó hajóra szállt fel. Lett is rövidesen olyan vihar, hogy Jónás a tengerbe kellett vetni, hogy csillapodjon az Úr haragja és ne vesszenek oda a hajón lévők. Jónás végül mégis teljesítette a rábízott szolgálatot.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #32 Dátum: 2014 Április 24, 11:14:44 »
Egyetértek Testvérem, hogy egy szolgálatot nem lehet Istennek visszadobni, de mégis vannak akik megteszik. A tálentum példázatában aki elásta az egy talentumát ahelyett, hogy Istennek kamatoztatta volna, az végül a külső sötétségre dobták ki, vagyis kárhozatra jutott.

Aki felhagy az Istentől kapott szolgálatával, annak nem első helyen állt Isten. Isten pedig megköveteli az első helyet, máskülönben nem leszünk méltók Őhozzá.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #33 Dátum: 2014 Április 24, 19:03:40 »
Szolgálni az Urat csak szívből, szeretettel, a legnagyobb hűséggel lehet.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #34 Dátum: 2014 Április 24, 20:15:57 »
Igen Testvérem, Pál is megmondta, hogy bármit tehetek, de ha nincs bennem szeretet, akkor semmi hasznom nincs abból (1Kor. 13)!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #35 Dátum: 2014 December 05, 00:24:34 »
Látom Isten a mi Szeretö Atyánk számotokra mèg mindig egy követelözö Isten.

Õ maga a vègtelen szeretet, béke, türelem ès megbocsájtás.

Jèzus Urunk ki eggy az Atyával ès az Atya egy a fiúval vezet el mindenkit mint tèkozló fiút Atyànkhoz!

 Ki az ki Atyàmat gyalázza íly negatív jelzõkkel?

Kinek joga Õt megmèrni?

Adjatok hálát a lètezèsèrt Atyánknak!


”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #36 Dátum: 2014 December 05, 00:29:22 »
Elnèzèst kèrek de amikor Atyámat szapuljsák tudatlanságból kikelek vègtelen türelmemböl.

Az Úr Jèzus bèkèje legyen veletek mindenkor!

 A Szeretet vezessen titeket ès a lèlek szerint èljetek ne a test sxerint!
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #37 Dátum: 2014 December 05, 06:35:41 »
Gábor úgy látom te vagy az aki ítélkezik.
Megítéled a hozzászólókat,  a fórum szellemiségét.
Tekints magadba, és saját gondolataidat ne úgy add elő, mint akihez Isten Szent Lelke szólt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #38 Dátum: 2014 December 05, 11:03:37 »
 :104:

...Gal.6,3.    
Mert ha valaki azt véli, hogy ő valami, holott semmi, önmagát csalja meg
...

Nem is tudom hogyan szólítsalak Testvér...Gábor? esetleg: עלאןד'על ? vagy inkább: A Fényhozó? Esetleg az Isten ítéletének végrehajtója?  ( A másik általad jelölt nevet nem említem, mert azt eddig csak Privátban mondtad magadról...)

Na mind1... Testvérem ismét kérlek hogy lassíts, mert túl nagy a lendület... Még leversz valamit véletlenül. Te a nagy Igazságodtól nem látod az Igét.
Vigyázz Testvér. Akiket ítélsz, és akik miatt háborogsz mint az óceán, azok Isten Igéjét írták, és nem véleményeket közöltek.( Ezt nem pusztán erre a topic-ra értem.) Ha ezzel gondod van, nem emberrel van problémád-hanem az Istennel!

/ hogyan is szoktátok mondani ott a fórumaitokon?  Pl.: (http://angyaligyogyitokesgyogyultak.network.hu/forumtema/alapito-tagok-bemutakozasa )    Meditálj rá??? /
 
Na ezekre "Meditálj Rá".
Mielőtt elkezdenéd hirdetni az ezoteriát, meg a drákó csillagképből érkező ufókat akik megölették Jézust, és egyébb "szolgálataidat", kérlek tégy meg egy oly dolgot, amit az életedben eddig még soha nem tettél: Fordíts egy kis figyelmet a Szentírásnak!
Ha azonban továbbra is az általad propagált dolgokat szeretnéd becsempészni a fórumra-nem lesz több türelem.


( Az Igazsághoz hozzátartozik, hogy az ufókról nem te szösszentél, de oly fórum -(ok) tagja vagy, ahol ezeket vallják. plusz: Ott nem mint fórumtag vagy jelen, hanem csak szerényen és egyszerűen, az Úr Angyalaként teszed magad ismertté... pont mint ahogy itt is próbálod előadni magad.)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #39 Dátum: 2014 December 05, 21:16:39 »
Miért érzem hogy ha valaki ténylegesen az Igazat szólja akkor nekiállanak?
Kezdem érezni amit Urunk mondott:

"Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem, ami pedig túlmegy ezen, az a gonosztól van."

43 "Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.
44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,
45 hogy legyetek mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak.
46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi a jutalmatok? Nem ugyanezt teszik-e a vámszedők is?
47 És ha csak atyátokfiait köszöntitek, mennyivel tesztek többet másoknál? Nem ugyanezt teszik-e a pogányok is?
48 Ti azért legyetek tökéletesek, mint ahogy mennyei Atyátok tökéletes."

Isten akaratának cselekvése
21 "Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
22 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát?
23 És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

17 Óvakodjatok az emberektől, mert átadnak a törvényszékeknek, és megkorbácsolnak zsinagógáikban,
18 sőt helytartók és királyok elé hurcolnak énmiattam, tanúbizonyságul nekik és a pogányoknak.
19 Amikor azonban átadnak titeket, ne aggódjatok amiatt, hogy miképpen vagy mit mondjatok, mert megadatik nektek abban az órában, hogy mit mondjatok.
20 Mert nem ti vagytok, akik beszéltek, hanem Atyátok Lelke szól általatok.
21 Akkor majd testvér a testvérét, apa a gyermekét adja halálra, gyermekek támadnak szüleik ellen, és megöletik őket,
22 és mindenki gyűlöl majd titeket az én nevemért, de aki mindvégig kitart, az üdvözül.

”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Pásztor jogai a Biblia szerint
« Válasz #40 Dátum: 2014 December 05, 21:24:56 »
Valyon ki tudja honnan jött és hogy hová megy, az nem e azokat cselekszi amit reá bíztak?
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)