Szerző Téma: "Vigyázzatok"  (Megtekintve 3377 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
"Vigyázzatok"
« Dátum: 2012 Május 31, 20:49:26 »
De vigyázzatok, teljesítsétek mindazokat a rendelkezéseket és döntéseket, amelyeket én ma elétek adok!
5Móz. 11:32.    

Jézus így válaszolt nekik: "Vigyázzatok, hogy meg ne tévesszen valaki titeket!
Mt. 24:4.    

Legyetek józanok, vigyázzatok, mert ellenségetek, az ördög mint ordító oroszlán jár szerte, keresve, kit nyeljen el
1Pt. 5:8.    


Számtalan helyen figyelmeztet minket az Ìge: "Vigyázzatok, legyetek éberek, imádkozzatok, legyetek józanok.... és így tovább.

Ezek a felhívások egyben lépcsöfokok is a megigazulás utján.

De mik azok, amik miatt vigyáznunk kell, mit jelent: legyetek józanok?

Szeretném, ha elmondanánk, talán a saját tapasztalatokból is ehhez a témához gondolatainkat.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #1 Dátum: 2012 Június 01, 22:01:33 »
Gondolom, az egyik legnagyobb probléma a szunyókálás.... Mit jelent lelki értelemben az alvás? Mikor alszunk, passzívak vagyunk, és pont ez a passzivitás az ami nem kedves Isten elött. Nem halljuk Isten Ígéjét személyes üzenetként, hanem valahonnan "kivülröl" szemléljük.

Egy kicsi pihenés itt, egy kicsi pihenés ott, és könnyen beáll a langymeleg állapot. Azt pedig a mi Urunk nem fogja megemészteni.

5. Ti mindnyájan világosság fiai vagytok és nappal fiai; nem vagyunk az éjszakáé, sem a sötétségé!
6. Ne is aludjunk azért, mint egyebek, hanem legyünk éberek és józanok.
7. Mert a kik alusznak, éjjel alusznak; és a kik részegek, éjjel részegednek meg.
8. Mi azonban, a kik nappaliak vagyunk, legyünk éberek, felöltözvén a hitnek és szeretetnek mellvasába, és sisak gyanánt az üdvösségnek reménységébe.

1Thessz 5,5-8

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #2 Dátum: 2012 Július 09, 14:37:31 »
    
Vigyázz és hallgasd meg mindezeket az ígéket, a melyeket én parancsolok néked, hogy jól legyen dolgod, néked és a te gyermekeidnek utánad mind örökké; mivelhogy azt cselekszed, a mi jó és igaz az Úrnak, a te Istenednek szemei előtt.
5Móz 12,28

Hallgasd és cselekedd... egyszóval engedelmeskedj!

25. Vigyázzatok, meg ne vessétek azt, a ki szól; mert ha azok meg nem menekültek, a kik a földön szólót megvetették, sokkal kevésbbé mi, ha elfordulunk attól, a ki a mennyekből vagyon,
26. Kinek szava akkor megrendítette a földet, most pedig ígéretet tesz, mondván: Még egyszer megrázom nemcsak a földet, hanem az eget is.
27. Az a "még egyszer" pedig jelenti az állhatatlan dolgoknak mint teremtményeknek megváltozását, hogy a rendíthetetlen dolgok maradjanak meg.
28. Annakokáért mozdíthatatlan országot nyervén, legyünk háládatosak, melynél fogva szolgáljunk az Istennek tetsző módon kegyességgel és félelemmel.
29. Mert a mi Istenünk megemésztő tűz.

Zsid 12,25-29
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #3 Dátum: 2012 Október 23, 09:35:43 »
De vigyázz, ne feledkezzél el Istenedről, az ÚRról oly módon, hogy nem tartod meg parancsolatait, döntéseit és rendelkezéseit, amelyeket én ma parancsolok neked! 12. Amikor jóllakásig eszel, szép házakat építesz és azokban laksz, 13. amikor elszaporodnak marháid és juhaid, lesz sok ezüstöd és aranyad, és bővében leszel mindennek, 14. akkor föl ne fuvalkodjék a szíved, és el ne feledkezz Istenedről, az ÚRról, aki kihozott téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából! 15. Ő vezetett téged a nagy és félelmetes pusztában, ahol mérges kígyók és skorpiók vannak; a kiszikkadt földön, ahol nincs víz, ő fakasztott vizet a kemény kősziklából. 16. Ő táplált a pusztában mannával, amelyet nem ismertek atyáid. Megsanyargatott és próbára tett, hogy végül is jót tegyen veled. 17. Ne gondolkodj tehát így: az én erőm és hatalmas kezem szerezte nekem ezt a gazdagságot! 18. Hanem gondolj arra, hogy Istened, az ÚR ad neked erőt a gazdagság megszerzésére, hogy fenntartsa szövetségét, amelyre esküt tett atyáidnak. Így van ez ma is. 19. De ha mégis elfeledkezel Istenedről, az ÚRról, és más isteneket követsz, azokat tiszteled, és azok előtt borulsz le, kijelentem ma nektek, hogy akkor menthetetlenül elvesztek! 20. Elvesztek ugyanúgy, mint azok a népek, amelyeket az ÚR kiveszít előletek, ha nem hallgattok az ÚRnak, Isteneteknek a szavára.
5Móz 8,11-20

"Az emlékezés megrövidíti a számüzetést" - mondja egy zsidó közmondás. Mennyire fontos, hogy soha se feletkezzünk el Isten hatalmas tetteiröl!Emlékezzünk, és legyen hálás a szivünk engedelmességre!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #4 Dátum: 2012 Október 23, 10:46:27 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #5 Dátum: 2012 Október 23, 14:42:14 »
   Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.
17
    De óvakodjatok az emberektől; mert törvényszékekre adnak titeket és az ő gyülekezeteikben megostoroznak titeket;

Máté 10,16-17

9
    A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harcokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók.
10
    Az eretnek embert egy vagy két intés után kerüld;
11
    Tudván, hogy az ilyen romlott, és vétkezik, önmaga is kárhoztatván magát.

Titus 3, 9-11
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #6 Dátum: 2012 Október 23, 14:52:22 »
ÁMEN!

Most egy Íge jutott eszembe...

Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem.
Jn 10,27    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #7 Dátum: 2012 Október 23, 15:31:39 »
Ámen és ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #8 Dátum: 2012 November 12, 14:50:11 »
Egy széles körben eltejedt bün még keresztény körökben is, a személyválogatás. Igen erélyesen óv minket az Íge Jakab apostol levelében. Nagyon kell vigyáznunk, mert a személyválogatást Isten nem türi meg. Sem az anyagi helyzet, sem a képzettség nem lehet válaszfal a testvérek között.

Atyámfiai ne legyen személyválogatás a ti hitetekben, a mely van a dicsőség Urában, a mi Jézus Krisztusunkban. 2. Mert ha a ti gyülekezetetekbe bemegy egy aranygyűrűs férfiú fényes ruhában, bemegy pedig egy szegény is szennyes ruhában; 3. És rátekinttek arra, a kin a fényes ruha van, és azt mondjátok néki: Te ülj ide szépen; és a szegénynek ezt mondjátok: Te állj ott, vagy ülj ide az én zsámolyom mellé: 4. Nem mondtatok-é ellent magatoknak, és nem lettetek-é gonosz gondolkozású birákká? 5. Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-é ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, a melyet azoknak ígért, a kik őt szeretik? 6. Ti pedig meggyaláztátok a szegényt. Avagy nem a gazdagok hatalmaskodnak- é rajtatok, és nem ők hurczolnak-é titeket a törvény elé? 7. Nem ők káromolják-é azt a szép nevet, a melyről neveztettek? 8. Ha ellenben megtartjátok a királyi törvényt az Írás szerint: Szeressed felebarátodat, mint tenmagadat, jól cselekesztek. 9. De ha személyválogatók vagytok, vétkeztek, elmarasztaltatva a törvény által, mint annak megrontói. 10. Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös. 11. Mert a ki ezt mondotta: Ne paráználkodjál, ezt is mondotta: Ne ölj. És ha nem paráználkodol, de ölsz, törvényszegővé lettél. 12. Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint a kiket a szabadság törvénye fog megítélni. 13. Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.
Jak 2,1-13
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vigyázzatok"
« Válasz #9 Dátum: 2012 November 24, 16:11:07 »
   
Ne legyetek személyválogatók az ítéletben: kicsinyt úgy, mint nagyot hallgassatok ki; ne féljetek senkitől, mert az ítélet az Istené; a mi pedig nehéznek tetszik néktek, én előmbe hozzátok, és én meghallgatom azt.
5Móz 1,17

A személyválogatás miatt több helyen is int minket az ÚR! Nagyon fontos, hogy tényleg ne féljünk senkitöl, hiszen az ÚR ismeri a gondolatokat és a motivációkat is. De nem is hagy egyedül az ÚR a gondokkal: Hozzuk eléje, tegyük le az Ö hatalmas kezébe, mert az Ö döntése szuverén és igazságos.

Áron vétettetek meg, ne legyetek embereknek szolgái.
1Kor 7,23

Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.
Jak 1,22

 :2smitten:   
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10