Evangélium > Fiataloknak

Szüzesség

(1/5) > >>

Antee:
Sziasztok!

Igaz én is fiatal vagyok, de tudtommal a mai világban elég könnyelműen veszik ezt a kérdést. Ami régebben szégyennek számított, az most könnyen trendivé válhatott. A topic címe mint jól látjátok, a szüzesség. Erről kell hogy folyjon a beszélgetés, hogy Isten miképpen adott erről rendelkezést és miként kell hogy megéljük Isten igéje szerint.

Antee:
Folytatólagosan ki szeretném fejteni a nem tetszésemet azon kifejezés iránt, miszerint "elvesztik a szüzességet".
Mint ha egy darab valami lenne amit a zsebünkben hordanánk és könnyen elveszíthetnénk.
Szerintem ez nem más, mint a bűn szépítése.

Elvesztettem a szüzességem --> Véletlen volt, nem akartam, a tudtomon és akaratom kívül történt.

Fogalmazzunk konkrétabban:
Odaadtad a szüzességed --> Szándékos, akaratos, a tudtoddal és beleegyezéseddel történt.

Elisabeth:
Egy nagyon fontos Igevers, ami minden erkölcsi területre is vonatkozik:

9. Mi módon őrizheti meg tisztán az ifjú az ő útát, ha nem a te beszédednek megtartása által?
10. Teljes szívből kerestelek téged: ne engedj eltévedeznem a te parancsolataidtól!
11. Szívembe rejtettem a te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened.
Zsolt 119,9-11

A mai világ szinte hivalkodik ebben a kérdésben. Istennek kell engedelmeskedni, és nem szabad engedni a bün csábításának. Egy fiatalnak is meg kell felelni Isten elött, amit tesz. Teljesen egyetértek, kedves Anti, hogy nem szépíthetjük a bünt.

:2smitten:

ditte:
Igazad van Anti testvérem. Nevén kell nevezni a dolgot, nem szépíteni.

Guti Tünde:
Kedves Testvéreim!

A világban egyre inkább természetessé, magától értetődővé válik az, amit Isten bűnnek ítél.
Sátán egyik taktikája, hogy összemossa a dolgokat. Ahogy langyossá válik a hívő ember szíve, úgy áramlik be lassan, észrevétlen a bűn. Legyen az akár szenvedély, akár gyűlölet, akár paráznaság.
Minden bűnhöz kell az ember saját, akarati döntése, hozzájárulása.

Abban az esetben beszélhetünk a szűzesség elvesztéséről, ha erőszakról van szó. (Sajnos sok ilyen volt pl. háborús megszállás idején...)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése