Szerző Téma: Miért és hogyan kell imádkozunk?  (Megtekintve 18256 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért és hogyan kell imádkozunk?
« Válasz #105 Dátum: 2014 Június 06, 10:45:31 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Közbenjáró imaszolgálat
« Válasz #106 Dátum: 2014 Július 05, 09:32:37 »
Kedves testvérek a fórumra hosszú idő óta nem érkeznek imakérések ezért  a közbenjáró imaszolgálat csütörtök esténkénti skype alkalmait bizonytalan ideig szüneteltetjük.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért és hogyan kell imádkozunk?
« Válasz #107 Dátum: 2014 Július 05, 10:04:14 »
Nagyon sajnálom Testvérem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Miért és hogyan kell imádkozunk?
« Válasz #108 Dátum: 2014 Július 20, 23:58:15 »
Én is sajnálom.  Viszont a napi imáinkba belefoglaom a fórumot rendszeresen.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Miért és hogyan kell imádkozunk?
« Válasz #109 Dátum: 2014 Szeptember 11, 13:45:26 »
IMÁDKOZÁS JÉZUS NEVÉBEN

Jn 14:6.
„Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.”

Jn 14:13-14.
„...és amit csak kértek majd az én nevemben, megteszem,hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban; ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem.”


Jn 15:16.
„Nem ti választottatok ki engem, hanem én választottalak ki, és rendeltelek titeket arra, hogy elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és gyümölcsötök megmaradjon, hogy bármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja nektek.”


Jn 16:23-24.
„...Bizony, bizony, mondom nektek, hogy amit csak kértek az Atyától az én nevemben, megadja nektek. Eddig nem kértetek semmit az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen.”


Ef 5:20.
„...és adjatok hálát az Istennek, az Atyának mindenkor mindenért, a mi Urunk Jézus Krisztus nevében.”


Kol 3:17.
„Amit pedig szóltok vagy cselekesztek, mind az Úr Jézus nevében tegyétek, hálát adva az Atya Istennek őáltala.


Zsid 13:15.
„Általa vigyük Isten elé a dicsőítés áldozatát mindenkor, azaz nevéről vallást tévő ajkaink gyümölcsét.”

Jak 5:14.
„Beteg-e valaki közöttetek? Hívassa magához a gyülekezet véneit, hogy imádkozzanak érte, és kenjék meg olajjal az Úr nevében.”


Idézet
Természetesen nem elég imádságunk végére odamondani: mindezt a Jézus nevében kérem. Az Úr Jézus a János evangéliuma 14. részében beszél a hívők cselekedetének nagyságáról.
„Bizony, bizony mondom néktek: aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz”
(12. vers).
A tizenharmadik versben találjuk a kulcsát a Jézus nevében kérésnek:
„hogy dicsőítessék az Atya a Fiúban.”

Kérhetünk bármit (13-14. vers, Máté 21:22. 18:19. 7:7.). Kérésünk célja azonban mindig Isten dicsőségének megvalósítása legyen. Helytelen és
Igeellenes dolog csak a magunk örömére, könnyebbségére, jó előmenetelünk vagy más emberek előtti kedvesség megnyerésére kérni egészséget, vagyont, sikert, kényelmet stb. Bűnösök megtérését vagy az evangélizáció sikerét kérni is helytelen, ha ezzel csak a magunk hírnevét és gyülekezetünk taglétszámát akarjuk növelni.

A Jakab 4:3-ban olvassuk:
„Nem kapjátok meg, mert rosszul kéritek: csupán élvezeteitekre akarjátok eltékozolni.”
Jézus az Olajfák hegyén beszélt tanítványainak azokról is, akik majd a megtévesztés céljából használják az Ő nevét
(Máté 24:5.).

Békehírnök, 1990

forrás:
Ficsor Károly: Elrejtett kincs című könyvéből
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12