Szerző Téma: Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!  (Megtekintve 9812 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #30 Dátum: 2013 Július 09, 11:03:46 »
A "kedvencem" az volt, amikor testvérek ész nélkül osztani kezdtek valami, látszólag a Biblia utolsó időkre vonatkozó tanításaival egyező írást.
Ha azonban valaki figyelmesen végigolvasta az egészet, akkor az íromány végkövetkeztetése az volt, hogy az apokalipszis okozója, és végső soron az Antikrisztus egyháza a zsidóság.  :035:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #31 Dátum: 2013 Július 09, 11:06:30 »
 :045:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #32 Dátum: 2013 Július 09, 11:10:32 »
A választott nép bűne miatt?
Érdekes feltételezés.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #33 Dátum: 2019 Június 29, 17:17:40 »
Kedves Testvéreim!
A facebook semmi másra nem jó csak magamutogatásra, pózolásra és hazudozásra. Egy rosszul sikerült képet, ami talán a valóságot mutatja, nem teszünk ki magunkról és arról sem írunk, hogy milyen lelki gondjaink vannak vagy éppen milyen betegség keseríti az életünket, tehát egyfolytában színészkedünk, nem a valóságot mutatjuk, inkább azt, hogy mire vágyunk, milyenek szeretnénk lenni. És semmilyen kapcsolat tartásra sem jó az oldal, a családdal és barátokkal igazi, élő kapcsolatot kell ápolni, időt kell szentelni azokra akiket szeretünk, a valóságos fizikai jelenlétet semmi sem pótolja. Belegondoltatok már abba, hogy ez az önkéntes adatbázis sok visszaélésre adhat és adott is már sokszor lehetőséget a szélhámosoknak?
Kedves Testvéreim! A facebookra nem kötelező regisztrálni, de ha már megtettük akkor legyünk körültekintőek és viselkedjünk EMBER-hez méltóan.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #34 Dátum: 2020 Január 02, 12:15:08 »
Tavaly született gondolataimat kiegészíteném kicsit, ami alátámasztja sajnos azt a megállapításomat, miszerint a facebook többek között hazudozásra jó. Sok olyan hittestvéremet látom a fent nevezett közösségi oldalon, akik más oldalakon nagyon keresztények, a világ leglátogatottabb oldalán pedig semmi sem látszik abból, hogy Istenhez bármi közük is lenne.     :szomorkas:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #35 Dátum: 2021 Április 09, 14:18:41 »
Tavaly született gondolataimat kiegészíteném kicsit, ami alátámasztja sajnos azt a megállapításomat, miszerint a facebook többek között hazudozásra jó. Sok olyan hittestvéremet látom a fent nevezett közösségi oldalon, akik más oldalakon nagyon keresztények, a világ leglátogatottabb oldalán pedig semmi sem látszik abból, hogy Istenhez bármi közük is lenne.     :szomorkas:

Hát, ebben van igazság sajnos.  :303:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #36 Dátum: 2022 Február 05, 09:06:32 »
PARAFRÁZIS
János ev. 1:47-48  alapján

Amikor Jézus látta Nátánaelt feléje közeledni, azt mondta róla:
- Íme, egy igazi hívő, akiben nincs hamisság vagy álnokság.
Nátánael meglepődve kérdezte:
- Honnan ismersz engem?
Jézus így válaszolt:
- Mielőtt Fülöp hívott volna, láttam az interneten a kommentjeidet.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztények a facebook-on, viselkedjetek!
« Válasz #37 Dátum: 2022 Február 05, 16:39:57 »
A KEDVESSÉG FORRADALMA

"Nagyon gyakran elmondjuk, hogy durvul a közbeszéd. Kicsit tehetetlennek érezzük magunkat ezzel kapcsolatban...
Hogyan tudunk abból a zsákutcából kilábalni, hogy tétlenül, tehetetlenül nézzük azt, hogy egyre nagyobb energiákkal támadnak egymásnak az emberek és elharapják egymás torkát? Vagy verbálisan vagy akár fizikailag...
A másikban hajlamosak vagyunk ellenséget látni. És rengeteg kérdés mentén megosztott az ország.

Mit tehetünk? A kedvesség forradalmára lenne szükség. A forradalom egy erőteljes, nagy impulzusú, kitörő valami. Ne az őszintétlen kedvességet képzeljük el!
Nehezünkre esik olyanokkal kedvesnek lenni, akik velünk nem annyira kedvesek.
Ha érkezik a trollkommandó támadása, én mindig kedvesen szoktam válaszolni, bármit kíván nekem az, aki beköszön a postaládámba vagy akár nyilvánosan megtámad. A viselkedésemen nagyon meghökken általában mindenki. És igyekszem tényleg őszintén gondolni, amikor kedvesen válaszolok.
A kedvesség forradalma nem abból kell, hogy álljon, hogy úgy teszünk, mintha… Hanem igyekszünk a szívünkig elengedni Jézusnak azt a felszólító magatartását, hogy nem absztrakt igazságokért harcol, bárki is álljon az útjába, hanem mindig az előtte álló személy a fontos neki..."

Lackfi János  (internetről, vasarnap hu, részletek)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296