Szerző Téma: Az igaz evangélium  (Megtekintve 76258 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #30 Dátum: 2013 Október 24, 08:34:32 »
Kedves testvérem, köszönöm a tanítást.

Jézus áldozata hatalmas kegyelem az emberek számára, melyet sokan megvetnek, lekicsinylenek sőt még ki is gúnyolnak. Ez érthető azok számáról akik nem ismerik Istent, bár ez akkor sem mentség a számukra. De ha ugyanezt tapasztaljuk a hívők közösségébenis akor valami bj van, valami nincs rendjén.
Ha valakik Jézus áldozatát beszédben, szavakban minősítik le, azt hamar észre veszük, és ha a közösség vezető a helyükön vannak ott meg is tudják tenni a kellő lépéseket. De Jézus áldozatát cselekedetekkel, tettekkel is megvethetnek a hívők.  Ez már nem mindenki képes felismerni, bár akit az Úr Szentlelke vezet az előtt ez nem maradhat észrevétlen. Tudjuk, hogy az ilyen dolgokra nincs kegyelem. Tudatosan követnek el bűnöket, megbánás nélkül, isteni kegyelemre hivatkozva.

Zsidó levél 10,26-29
„Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat, Hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, amely megemészti az ellenszegülőket. Aki megveti a Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra irgalom nélkül meghal; Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, aki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?”

Úgy gondolom testvérek, hogy figyelnünk kell az Úr vezetésére és Jézus Krisztusban gyökerező  hitünket egészségesen, tanítására, és parancsolataira figylve kell megélni ahhoz, hogyrészesei lehessünk Urunk kegyelmének.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #31 Dátum: 2013 Október 24, 12:29:14 »
Jézus világosan a tudtunkra adta, hogy az iránta való szeretetünkről úgy tudunk bizonyságot tenni, ha a parancsolatait megtartjuk:

János evangéliuma 14,15
"Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok."

Akik pedig nem tartják meg Jézus parancsolatait, azok nem szeretik Őt. Ennyire egyszerű.

1János levele 5,3
"Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek."

Mégis önmagukat hívőknek tartó emberek hirdetik azt, hogy Isten parancsolatait nem kell megtartanunk, csak a kegyelmét elfogadni. Ezeknek az embereknek az Isten kegyelme hiábavalóvá vált. Akik ugyanis valódi hittel hisznek Jézusban, azok megtartják Isten parancsolatait.

Jakab levele 2,20
"Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #32 Dátum: 2013 Október 24, 13:17:42 »
Koszonom a tanitast.                   
Anti irta:
 
Idézet
Csakhogy az emberek könnyen átgördülnek a hit fogalmán, pedig a hit nem az Isten létezésének a meggyőződésében merül ki, hanem minden más is, ami Istenhez tartozik.
Errol egy ige jutott eszembe:
Jakab levele 2,19 
Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.
Nem eleg az,hogy azt mondjuk .Igen en hiszem,hogy van Isten.Sokan a mai "keresztyen" vilagban,erre hivatkoznak csupan.Hogy hiszik,h Isten letezik es el van intezve.Pedig nincs,ugye.Mert az ordogok is hiszik,megis a kenkovel ego tuzes to var rajuk.Udvozito,elo hitre van szukseg.Ami cselekvo.Es szent eletmod kell jellemezzen.
1Péter levele 1,15 
Hanem amiképpen szent az, aki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben.

Es mint tudjuk, a szentseg odaszanasbol all,es abbol,hogy bar e viagban elunk de megis el vagyunk Istennek kulonitve.Gyuloljuk a bunt. Ez kell jellemezzen minet.
Es meg valami amit el szeretnek nektek mondani,hogy nemreg hallottam egy tanitast,arrol hogy mi keresztyeneknek a jo es a rossz kozotti kulombsegtetel megy eleg jol, a jo es jobb kozotti viszont nem annyira.MErt nem akarjuk ,vagy kenyelmesek vagyunk jobban tenni valamit.Olyan atlagosak szeretunk lenni,elmosodni. En ebben kell valtozzak. Mert jo a kerdesed testverem amit tanitasod vegen irtal:
Jezust szolgalom,vagy elem a magam eletet?  ELJUNK JEZUSNAK!!!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #33 Dátum: 2013 Október 24, 13:49:17 »
Jázmin, nagyon jó gondolatot írtál le. A jó és a jobb közötti viszonulás valóban sok embernek gondot okoz. Elfogadják(-juk) a jót, de nem valószínú, hogy vágy ébredne a jobb után is. Pedig van közötte különbség. És itt jön ki az, ha valamit kötelességből végzünk el, és jól végeztük el, abban nem valószínű, hogy gyönyörködik az Úr, hiszen azt tettük amit elvárt tőlünk. De ha többet és jobban, örömmel teszünk, végzünk, azzal nem csak saját örömünket elégítjük ki, hanem az Úrnak is örömet szerzünk.

Jakab, 1, 25  
De aki a szabadság tökéletes törvényébe tekint bele, és megmarad mellette, úgyhogy nem feledékeny hallgatója, hanem tevékeny megvalósítója: azt boldoggá teszi cselekedete.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #34 Dátum: 2013 Október 28, 10:18:16 »
Jó dolog beszélni Isten dolgairól, jó dolog arról éjjel és nappal elmélkedni, de még jobb és szükségesebb megcselekedni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #35 Dátum: 2013 Október 28, 10:43:34 »
Azt hiszem, hogy nem szabad elégedetnek lennünk. Mindig akarnunk kell egy kicsit többet és egy kicsit jobbat, vagy jobban. Figyelmes vagyok a testvéreimre? Legyek mégfigyelmesebb. Jól sikerült a szolgálatom? Adjak hálát az Úrnak érte, és ne zsebeljem be  a sikert vagy elismerést, mert könnyen elbizakodottá válhatunk. Az pedig már nem kedves Isten előtt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #36 Dátum: 2013 Október 28, 10:58:20 »
Ez az ige jutott eszembe:

1János levele 5,18
"Tudjuk, hogy aki Istentől született, nem vétkezik, sőt aki Istentől született, az vigyáz magára, és a gonosz meg sem érinti."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #37 Dátum: 2013 Október 28, 12:30:13 »
Én akkor folytatom tovább a gondolatsort.

Máté  5, 37

   "Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem, ami pedig túlmegy ezen, az a gonosztól van."

A beszéd többnyire szorgalmazza a cselekedetet is.  Amikor az úr megszólít minket, és elfogadtuk őt vezetőnknek, Urunknak akkor az Ő szavára nem mondhatjuk, hogy nem.  Engedelmeskedünk neki mert hitben járunk.

Szavának megtagadása a nem, amikor nem az Ő akaratában járunk, nem azt cselekedjük amit Ő el vár tőlünk. Ha pedig ellenállunk neki akkor már a gonosz szolgái vagyunk.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #38 Dátum: 2013 Október 28, 12:35:54 »
Igen. Sőt, ha tovább viszem én is a gondolatot, halogatni sem lehet:

Máté evangéliuma 8,21-22
"Egy másik tanítvány pedig ezt mondta neki: "Uram, engedd meg, hogy előbb elmenjek, és eltemessem az apámat." De Jézus így szólt hozzá: "Kövess engem, és hagyd a halottakra, hogy eltemessék halottaikat!"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #39 Dátum: 2013 Október 28, 13:31:22 »
Tetszik a gondolatsor. Én akkor az mondom (a Biblia alapján), hogy tiltani sem lehet.

18. Elfogták az apostolokat, és hatósági őrizetbe vették őket. 19. De az Úr angyala éjszaka megnyitotta a börtön ajtaját, és kivezetve őket ezt mondta nekik: 20. "Menjetek, álljatok fel a templomban, és hirdessétek a népnek ennek az életnek minden beszédét." 21. Ők engedelmeskedtek, korán reggel bementek a templomba, és tanítottak. Amikor megérkezett a főpap és kísérete, összehívták a nagytanácsot, Izráel véneinek egész testületét, és elküldtek a börtönbe, hogy vezessék elő őket. 22. A szolgák elmentek, de nem találták őket a börtönben; ezért visszatérve jelentették: 23. "A börtönt ugyan gondosan bezárva találtuk, az őrök is az ajtó előtt álltak, de amikor kinyitottuk, bent senkit sem találtunk." 24. Amint a templomőrség parancsnoka és a főpapok meghallották ezeket a szavakat, zavarba jöttek: vajon mi lehet ez? 25. De valaki odament és jelentette nekik: "Íme, azok a férfiak, akiket börtönbe vetettetek, ott állnak a templomban, és tanítják a népet." 26. Ekkor elment a parancsnok a szolgákkal, és elővezették őket, de minden erőszak nélkül, mert féltek a néptől, hogy megkövezi őket. 27. Bevitték, és a nagytanács elé állították őket, a főpap pedig elkezdte kihallgatásukat: 28. "Szigorúan megtiltottuk nektek, hogy tanítsatok annak nevében, és íme, betöltitek az egész Jeruzsálemet tanításotokkal, és ránk akarjátok hárítani annak az embernek a vérét." 29. Péter és az apostolok így válaszoltak: "Istennek kell inkább engedelmeskednünk, mint az embereknek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #40 Dátum: 2013 Október 28, 13:50:05 »
Igen Testvérem. Pedig sokan nem cselekszik és másokat is arra tanítanak, hogy ne cselekedjék Isten akaratát. Nem ilyen nyilvánvalóan hirdetve, hanem oly módon, hogy vizet öntenek arra a tűzre, amelyet Isten gyújtott meg. Emberi rendeletekkel tömik meg a gyülekezeteket (pl: nem merítkezhetsz be, nem vehetsz úrvacsorát), és ezek az emberek azokat a testvéreket bélyegzik meg, akik viszont az Úr parancsolatait tartják meg. Ráadásul nem csak megbélyegzik, de törvénykezőknek is mondják, pedig önmaguk emberi törvényeket tartanak meg és ez által életeket keserítenek meg.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #41 Dátum: 2013 Október 30, 20:04:24 »
Menyegző

A mai napon Jézus egyik példabeszédét fogjuk közelebbről megnézni:

Máté evangéliuma 22,1-14
„És megszólalván Jézus, ismét példázatokban beszél vala nékik, mondván: Hasonlatos a mennyeknek országa a királyhoz, aki az ő fiának menyegzőt szerze. És elküldé szolgáit, hogy meghívják azokat, akik a menyegzőre hivatalosak valának; de nem akarnak vala eljőni. Ismét külde más szolgákat, mondván: Mondjátok meg a hivatalosoknak: Ímé, ebédemet elkészítettem, tulkaim és hízlalt állataim levágva vannak, és kész minden; jertek el a menyegzőre. De azok nem törődvén vele, elmenének, az egyik a maga szántóföldjére, a másik a maga kereskedésébe; A többiek pedig megfogván az ő szolgáit, bántalmazák és megölék őket. Meghallván pedig ezt a király, megharaguvék, és elküldvén hadait, azokat a gyilkosokat elveszté, és azoknak városait fölégeté. Akkor monda az ő szolgáinak: A menyegző ugyan készen van, de a hivatalosok nem valának méltók. Menjetek azért a keresztútakra, és akiket csak találtok, hívjátok be a menyegzőbe. És kimenvén azok a szolgák az útakra, begyűjték mind akiket csak találtak vala, jókat és gonoszokat egyaránt. És megtelék a menyegző vendégekkel. Bemenvén pedig a király, hogy megtekintse a vendégeket, láta ott egy embert, akinek nem vala menyegzői ruhája. És monda néki: Barátom, mi módon jöttél ide, holott nincsen menyegzői ruhád? Az pedig hallgata. Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás. Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.”


Elsőként legyünk figyelmesek arra, hogy egy király készített menyegzőt az ő fiának. A király alatt az Atyát, a fiú alatt pedig Jézust értsünk. Az Atya szolgákat küldött, hogy hívják a hivatalosakat, a szolgák a tanítók és a próféták, a hivatalosok pedig Izráel népe. Ám ők nem akartak eljönni a menyegzőre, sőt, az Istentől küldötteket megverték és meggyilkolták. Az igében láthatjuk azt is, hogy az Atya több alkalommal küldött szolgákat, ami elsősorban Isten hosszútűréséről tesz bizonyságot. Ám a hivatalosok nem akartak eljönni, sőt meggyilkolták a szolgákat, ezért az Atya is legyilkolta őket. A történet másik felében láthatjuk, hogy ez miatt az Atya kinyitotta menyegzőjének a kapuit mindenki számára, küldöttei által meghívott jókat és gonoszokat egyaránt. Mi ennek a mondanivalója? Az, hogy Isten mindenkit hív megtérésre, az örömébe hív be mindenkit! Igen ám, de a következőkben láthatunk egy feltételt, ez pedig a menyegzői ruha! Mit jelenthet a menyegzői ruha!?

Jelenések könyve 19,8-9
„Örüljünk és örvendezzünk, és adjunk dicsőséget néki, mert eljött a Bárány menyegzője, és az ő felesége elkészítette magát, És adatott annak, hogy felöltözzék tiszta és ragyogó fehér gyolcsba; mert a fehér gyolcs a szenteknek igazságos cselekedetei.


Az Atya megtekintette a vendégeket és volt ott valaki, akin nem volt menyegzői ruha. Egyértelmű üzenet testvéreim, Isten előtt nem azok az igazak, akik Őt szájukkal tisztelik, hanem azok, akik megtartják törvényét:

Római levél 2,13
„Mert nem azok igazak Isten előtt, akik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, akik a törvényt betöltik.


Akik Isten törvénye ellen lendülnek, azok valójában nem szeretik Istent. A szolga köteles cselekedni az ura akaratát akár szereti őt, akár nem. Viszont a gyermek, mivel ismeri apját, szeretetből engedelmeskedik. De azok, akik Isten parancsolatainak ellenállnak, azok még szolgáknak sem felelnek meg. Mire jók ezek? Semmire! Az ördögök is engedelmeskednek Istennek, mégis magukat hívőknek mondó emberek Isten parancsolatain taposnak. Nem véletlen, hogy az ördögöknek készített helyre kerülnek, a méltó büntetésükre.

A törvény cselekvése csodálatos, örömmel teli azoknak, akik szeretik az Urukat:

Máté evangéliuma 11,29-30
„Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.


Nem azért könnyű Jézus terhe, mert elvett a törvényből. Azért könnyű, mert Ő betöltötte azt, és ez által lehetőséget adott a Benne hívőknek, hogy bennünk lakozást véve szintúgy betöltse azt. Mert a törvénynek be kell töltetnie, nem pedig eltöröltetnie.

Máté evangéliuma 5,17
„Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.


Nagy dilemma van az egyházon belül Isten törvényével kapcsolatban: cselekedni kell, vagy nem kell cselekedni. De ez nem így működik, nem erre kell helyezni a fókuszt, hanem Jézusra. Ha valóban szereted Jézust, akkor engeded, hogy Ő vezessen, és be fogja tölteni a törvényt tebenned is. A cselekedeteink által látszódik meg a hitünk Istenben, és Isten a cselekedeteinkből látja meg a szeretetünket.

János evangéliuma 14,15
Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.


Azok a hiábavaló emberek választják szét a hitet és a cselekedeteket, akik nem akarnak megváltozni. De nem is tudnak megváltozni, mert első lépésként Jézust kellene megtenniük uruknak. Keménynek hangozhatnak ezek a szavak, főleg azoknak, akik Isten követőinek adják ki magukat. Sok a maguk választotta Istentisztelet, Jézust a saját gondolataik által tisztelik és imádják, de ebből Isten nem kér.

Izrael népének is megmondatott, hogy csak egy helyen mutathatják be áldozataikat, pontosabban ott, ahol Ábrahám is kész lett volna megáldoznia a fiát, Izsákot.

5Mózes 12,13-14
„Vigyázz, hogy a te egészen égőáldozataidat ne áldozzad minden helyen, amelyet meglátsz; Hanem azon a helyen, amelyet kiválaszt az Úr a te törzseid közül valamelyikben: ott áldozzad a te egészen égőáldozatidat, és ott cselekedjél mindent, amit én parancsolok néked.”


Miért volt utálatos Isten előtt az, ha az áldozás más helyen történt!? Azért, mert Isten elmondta akaratát, mégis az ember azt mondta erre, hogy: „jó lesz máshol is bemutatni az áldozatot”. Jóllehet az állat tökéletes volt hozzá, a szívben is bűnbánat volt, de Isten beszédét az ember felülírta és így az egész utálatossá vált Isten előtt.

Mi már nem áldozunk állatot, de mindez a maga formájában mégis megmaradt. Mert Jézus azt kérte tőlünk, hogy cselekedjük akaratát, ehelyett mit kap? Csak bűnvalló imákat és kifogásokat.

Lukács evangéliuma 12,47-48
„Az a szolga, aki ismerte ura akaratát, és nem fogott hozzá teljesítéséhez, vagy nem cselekedett akarata szerint, sok verést kap; aki viszont nem ismerte ura akaratát, és úgy cselekedett verést érdemlő dolgokat, az kevés verést kap. Akinek sokat adtak, attól sokat kívánnak, és akire sokat bíztak, attól többet kérnek számon.”


Jézus az Őt követésére hívott el minket, de mit jelent Jézust követni!? Hogy követték Őt az apostolok? Megcselekedték az akaratát és nem csak beszédükben tartották meg Jézust. Hajtotta őket az Isten iránt érzett szerelem, és ők valósággal készek voltak odaadni az életüket azért az evangéliumért, amit Jézustól vettek.

Kicsit térjünk vissza a hit és a cselekedet témájára:

Márk evangéliuma 4,26-29
„Jézus ezt is mondta: "Úgy van az Isten országa, mint amikor az ember elvetette a magot a földbe, azután alszik és felkel, éjjel és nappal: a mag sarjad és nő, ő pedig nem tudja, hogyan. Magától terem a föld, először zöld sarjat, azután kalászt, azután érett magot a kalászban. Amikor pedig a termés engedi, azonnal nekiereszti a sarlót, mert itt az aratás.”


Ismerjük a magvető példázatát, a példázatban több helyre esett a mag, viszont csak a jó földbe kerülő mag növekedett fel és hozott termést. Ebben a példázatban a jó földbe vetett magról van szó, és vegyük észre, hogy ez a mag önmagától nőtt, sarjadt és termést hozott. Hogy lehet ez? Úgy, hogy jó földben volt:

János evangéliuma 15,5
„Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: Aki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.


Akikben Jézus valósággal lakozik, az gyümölcsöt fog teremni, méghozzá természetes módon. De kikben van Jézus? Akikben Isten igéje valósággal él! Azért magától növekedik, mert bennünk élve Jézus cselekedik, mert emberi erőfeszítések által nincs Istentől való növekedés és termés.

Egyértelmű üzenet ez az igében, mégsem egyértelmű sokaknak. Azt mondják ugyanis, hogy nem kellenek a cselekedetek az üdvösséghez, pedig ha nincs cselekedet, akkor nem beszélhetünk valódi hitről sem. Nem a cselekedetek által van az üdvösség, de mégis egyik feltétele az üdvösségnek. Mert Jézus követelményeket támasztott azok felé, akik követni akarják Őt. Meghalni önmagunknak, mindennél jobban szeretni Alkotónkat és cselekedni a parancsolatát.
Mégis vannak, akik erre a tiszta és egyértelmű üzenet ellen kardot emelnek, inkább rosszat kiáltanak rá mintsem követésére adnák magukat. Jézusra is azt mondták, hogy az ördögök fejedelmének a segítségével űzi ki az ördögöket. Erre Jézus ezt a tényt közölte tanítványaival:

Máté evangéliuma 10,25
„Elég a tanítványnak, ha olyan mint a mestere, és a szolga mint az ő Ura. Ha a házigazdát Belzebubnak hívták, mennyivel inkább az ő házanépét?!


Nagyon érdekes az a kontraszt, amit a mai kor egyházán belül és Jézus szavait tekintve látunk. A mai kor híres-neves tanítói és prófétái legnagyobb része világi békességben, gazdagságban, biztonságban, jóhírben és nagy tiszteletben örvendnek, amíg Jézus üldöztetést, megverést, halált és rosszhírt ígért követőinek.

Vajon Jézus változott volna meg? Nem… Az emberek változtak meg, és sajnos velük együtt az evangélium is. De ígért még valamit Jézus, ami ezekből következik: boldogságot! Mert ezek a jegyek nem csak az igaz evangéliumról tesznek bizonyságot, hanem arról is, hogy ismerjük Őt.

Efézusi levél 4,20-24
„Ti pedig nem így tanultátok a Krisztust; Ha ugyan Őt megértettétek és Ő benne megtaníttattatok, úgy amint az igazság a Jézusban: Hogy levetkezzétek ama régi élet szerint való ó embert, mely meg van romolva a csalárdság kívánságai miatt; Megújuljatok pedig a ti elméteknek lelke szerint, És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben.


(Skype 2013/10/30)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető manoka38

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #42 Dátum: 2013 Október 31, 15:58:03 »
Köszönöm ezt a tanítást testvérem! Nagy öröm volt számomra olvasni.
Olyan tiszta és érthető tanítást kaptam általad, amit könnyen betudtam fogadni.
Hálás vagyok érte!


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #43 Dátum: 2013 Október 31, 16:02:07 »
Egyedül az Úré a dicsőség Testvérem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető manoka38

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Az igaz evangélium
« Válasz #44 Dátum: 2013 Október 31, 16:05:46 »
 Amen!