Szerző Téma: Szösszenet  (Megtekintve 4448 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Szösszenet
« Dátum: 2013 December 08, 09:31:28 »
Aligátor

Láttál már aligátort? Akár két méter is lehet.
Ettél már aligátort? Buta kérdés!
Egy természetfilmben bemutatták egyszer, hogy egy óriáspiton lenyelt egy 1.80 m-es aligátort. Élve!
Azonban az aligátor nem hagyta magát, utat vágott magának és kiszabadult a kígyó belsejéből – így pusztította el a kígyót.
Még egyszer megkérdezem: Ettél már aligátort? Egy olyant, ami aztán belülről marta, rágta egész bensődet.
Valaki megbántott – és Te egész nap és egész éjszaka emiatt morogtál.
Szinte emésztett a harag.
Mint egy aligátor.
Belülről.
Megsértettek.
Rosszat mondtak a hátad mögött.
Kinevettek.
És te lenyelted a harag, a sértődöttség, a megbántottság aligátorát.
Aztán az szép csendben emészteni kezdett onnan belülről.
Hogyan lehet megszabadulni?
Mit lehet tenni ellene?
Engedd el!
Bocsáss meg neki!
Menj oda hozzá és öleld át.
Ne ragaszkodj haragodhoz.
Ne engedd, hogy az aligátor belülről feleméssze szívedet! Nem éri meg!

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szösszenet
« Válasz #1 Dátum: 2013 December 08, 09:34:02 »
Arrogancia vagy elegancia

Biztos vagyok benne, hogy követtél már el olyant, amit azonnal megbántál, és szeretted volna valahogy jóvátenni.
Azonban a jóvá-tételi igyekezetedet arrogánsan visszautasították.
De az ellenkezője is megtörtént már veled, amikor nagylelkűen, szívből, kedvesen megbocsátott neked valaki.
Mikor érezted felszabadultan magadat?
Bizonyára, nem akkor, amikor földbe döngöltek!
Gondolkozz el ma azon, hogy elegáns vagy arrogáns magatartású leszel.
A választás a Tiéd.
Az eredmény pedig fantasztikus lesz!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szösszenet
« Válasz #2 Dátum: 2013 December 08, 10:46:14 »
Kedves Testvérem, köszönöm az értékes és igaz szösszeneteket! :afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Szösszenet
« Válasz #3 Dátum: 2013 December 08, 14:04:35 »
Nagyon tanulsagos! :afro: :afro:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Szösszenet
« Válasz #4 Dátum: 2013 December 08, 16:43:12 »
Köszönöm. Várom a többi ilyen szösszenetet is.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Szösszenet
« Válasz #5 Dátum: 2013 December 09, 13:14:54 »
 :afro:  Ezek a szösszenetek  nekem nagyon találóak   :168:  igazak  és megfontolandók!  :062:

köszönöm  a legjobbkor érkeztek ide  :2smitten: :044:   
Inkább elegancia-  :pirul: :088:
..és utálom a harag,  megbántottság aligátorát!  :2tickedoff: :2knuppel:   el tőlem!
Legyen békesség a házasságomban! 


Arrogancia vagy elegancia

Biztos vagyok benne, hogy követtél már el olyant, amit azonnal megbántál, és szeretted volna valahogy jóvátenni.
Azonban a jóvá-tételi igyekezetedet arrogánsan visszautasították.
De az ellenkezője is megtörtént már veled, amikor nagylelkűen, szívből, kedvesen megbocsátott neked valaki.
Mikor érezted felszabadultan magadat?
Bizonyára, nem akkor, amikor földbe döngöltek!
Gondolkozz el ma azon, hogy elegáns vagy arrogáns magatartású leszel.
A választás a Tiéd.
Az eredmény pedig fantasztikus lesz!

zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szösszenet
« Válasz #6 Dátum: 2013 December 14, 16:32:46 »
„Kifelé menet arra kérték őket, hogy a következő szombaton is beszéljenek nekik ezekről a dolgokról. Sőt, amikor a gyülekezet szétoszlott, a zsidók és az istenfélő jövevények közül sokan a nyomukba szegődtek Pálnak és Barnabásnak. Ezeket arra biztatták, hogy tartsanak ki az Isten kegyelmében. A következő szombaton csaknem az egész város összegyűlt, hogy hallja az Isten szavát.”
Apostolok cselekedetei 13:42-44.

Bár nem vagyok zsidó, mindig érdekelt a történelmük. Sok-sok órát tanulmányoztam próféciáikat, szívem mélyén én is vártam velük együtt a Messiást.
Elmondhatatlanul boldog voltam, amikor ott lehettem a kb. ötezer férfi között a hegyen – és hallhattam Őt. Mélyen elraktároztam szívembe azokat a gondolatokat, amik ott, a hegyoldalon elhangzottak. No és a csoda! Azzal a pár kenyérrel és néhány hallal! Örömmel tértem vissza Sziro-Föníciába – családomhoz, és beszámoltam nekik a hallottakról.
Azóta sok víz lefolyt a Jordánon.
A múlt héten a pizidiai Antiokhiában jártam. Hát nem kispályás ez a Pál és Barnabás! Olyan meggyőzően, olyan hittel, és olyan hitelesen beszéltek Jézusról, hogy bennem egy szikrányi kétely sem volt istenségéről.
Szombat volt, és kora reggeltől késő estig hallgattuk ezeket az apostolokat. Aztán kértük őket, hogy a jövő szombaton is jöjjenek és tanítsanak minket.
Hát az aztán maga volt a csoda! Szerintem a város minden lakosa ott tolongott, no meg persze mi is, akik különböző országokból voltunk ott.
Éreztük a Szentlélek erejét. Szinte remegett a szívem, hogy mindent a lehető legpontosabban el tudjak majd mondani az én szeretteimnek.
Hálás vagyok, amiért ezek a bátor emberek merték vállalni, hogy Jézusról beszéljenek! Hogy még az életükkel sem törődnek, csak hogy minél többen megismerhessük az örömhírt, az evangéliumot.
Az az imám, hogy bár minél több bátor bizonyságtevője lenne ennek a Jézusnak, hogy az evangélium elterjedjen a föld végéig.
És hát az meg természetes, hogy én is ezek között a bizonyságtevők között szeretnék lenni

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szösszenet
« Válasz #7 Dátum: 2013 December 14, 16:37:45 »
Az illat

Édesapámtól hallottam az alábbi történetet.
Egy csinos, jól-öltözött hölgy sorban állt egy üzlet pénztáránál. Ahogy közeledett, egyre dühösebb lett. Ugyanis orrfacsaró volt a bűz, amit érzett. Készült, hogy jól beolvasson a pénztáros lánynak, amiért nem mosakszik rendesen, és ilyen szagot terjeszt maga körül. De aztán meggondolta magát. Gyorsan fizetett, és kimenekült a levegőre.
Amikor hazaért, kereste a kulcsot a táskájában. Ugyanaz a szag csapta meg az orrát. A másik üzletben vásárolt pálpusztai sajt szaga.
Megfigyelted, hogy:
-   Milyen könnyen ítélkezünk?
-   Hogy nem magamban, hanem a másikban keresem a hibát?
-   Hallgatni arany! Belegondolni is rossz, mi lett volna, ha szól a pénztárosnőnek!
-   Egy kis darab sajtnak micsoda „ereje” van! Egy szál gyufa képes hatalmas erdőt lángra lobbantani!

Napjainkban nagyon sok probléma a kapcsolatainkból, a tolerancia hiányunkból ered. Hamar „fel lehet jutni a plafonra”!
Indulj el ma úgy, hogy:
-   Mentséget próbálsz keresni annak a másiknak
-   Először – egy pillanatra – önmagadba nézel, és mielőtt megszólalnál, húszig elszámolsz!
-   Megpróbálsz kedves és barátságos maradni minden körülmény között.


HOGY JÓL TELJEN EL A NAP!

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szösszenet
« Válasz #8 Dátum: 2013 December 14, 16:39:05 »
Az ördög jobb keze

No, ne arra a filmre gondolj most, aminek hasonló címe van! Hanem arra a bizonyos „jobb kézre”, ami mindig kéznél van. A „jobb kezem” – segít nekem, bátorít, felemel. Társam, ha egyedül vagyok. Rá mindig számíthatok. Többször mondtam már kislányomnak – Anikó! Te vagy a jobb kezem. Mindenben segítesz nekem. Mindent rád bízhatok.
De mi van az ördög jobb kezével?
Sajnos még nem köttetett olyan biztosítás, hogy „Biztosításkötés az ördög jobb keze ellen, éves díja 10 000.- forint!” Magyarul éppen Te is lehetsz ez a jobb kéz. Hogy hogyan? Hát, ha besegítesz neki, ahogy nekem a kislányom. Elvégzed helyette a piszkos munkát. Pletykálsz barátnőd háta mögött. Rossz hírét kelted. Mérges, morcos, durva vagy. Vagy épp önigazult, maga-mutogató, büszke. Hazudsz, mert hát mindenki hazudik, csalsz, mert enélkül nem lehet élni! Az ördög aztán büszkén mutat rád angyalai előtt: „Ő az én jobb kezem!”
Légy Isten jobb keze! Hidd el, semmivel sem nehezebb!

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szösszenet
« Válasz #9 Dátum: 2013 December 14, 16:40:25 »
Az imádkozás módja
„Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat. Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz titokban; Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megfizet neked.”
Máté 6:5-6.

Hallottad már ezt?
-   Én nem azért mondom… Közben AZÉRT mondja
-   Nem akarlak megbántani… Közben MEGBÁNT
-   Én nem vagyok sértődékeny… DEHOGYISNEM!
-   Én nem vagyok nagyképű, de… És természetesen rájössz, milyen nagyképű!
-   Én nem szeretem magamat mutogatni… aztán megáll az utcasarkon – imádkozni.
Hogy is volt ez az imádkozás dolog? Ment a farizeus az utcán, egyszercsak eszébe jutott, hogy imádkoznia kellene. Megállt. Szétnézett. Igen, látni fogják az emberek szentségemet. Imaszíj a csuklóján és a homlokán, Jeruzsálem felé fordul és jól látható – hallható módon elmondja imáját. Az emberek megállnak. Leveszik kalapjukat. Csettintenek. És azt mondják: Ez igen! Ez egy ima-ember! Milyen szépen tud imádkozni! És milyen buzgón! S ezzel máris elvette, megkapta jutalmát. Az emberektől. Nem Istentől!
Te ne így tégy – mondja Jézus. Mondanivalód van? Menj el egy csöndes helyre, ahol nem zavar senki! Ne engedd, hogy elterelje bármi is a figyelmedet. És amit csendben elmondtál nekem, hittel, őszinte vággyal, arra én nyilvánosan válaszolok. Biztosíthatlak róla, hogy ÉN meghallottam, amit te halkan elrebegtél. És máris megérted, hogy Istennek nem szép imákra van szüksége, nem gyönyörűen megalkotott szavakra. Hanem a szívedre. A szívből jövő ima MINDIG meghallgattatásra talál.
Próbáld ki!

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szösszenet
« Válasz #10 Dátum: 2013 December 14, 16:42:48 »
13 ember

Éjszaka. Vihar a tengeren. Orkán.
12 küzd a hajón. Cél – valahogy megszabadulni.
EGY nem törődik a hullámokkal. Jár a vízen.
12 fél, reszket.
EGY megszólal: Miért féltek, hisz itt vagyok?
Egy máris indul felé.
11 lapul. Lélegzet-visszafojtott csend.
A vihar tombol.
Az EGY az egy-gyel találkozik.
11 tovább lapul.
Azok ketten együtt belépnek a csónakba.
Csend, béke – és már itt is van a túlsó part.
TE – hol voltál közben?

Nem elérhető papikote

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szösszenet
« Válasz #11 Dátum: 2013 December 14, 16:44:31 »
Az igazság nemesít


„Az igazságosság felmagasztalja a népet, a bűn pedig gyalázatukra van a nemzeteknek.”
Példabeszédek könyve 14:34

A Szombathelyi Büntetés Végrehajtási Intézetben minden második héten van ún. látogatási nap, amikor a hozzátartozók meglátogathatják elítélt rokonaikat. Az ország minden részéből érkeznek ilyenkor látogatók. Mivel a vasúttól több km-re van a börtön, sokan taxival mennek ki. Amikor a taxis megkérdi, hova lesz a fuvar, az utas szemlesütve, nagyon halkan mondja ki: a börtönbe. Aztán ha egy kicsit sikerül az úton elbeszélgetni, akkor szégyenkezve mondja el, hogy a fia vagy férje hány évet kapott, mennyi van még hátra.
Milyen szégyen egy család számára, ha egyik családtag valamilyen bűnbe keveredett. Milyen szomorú, amikor szívünk szerint letagadnánk, hogy a gyermekünk vagy a férjünk mibe keveredett.
Az ellenkezője is igaz. Láttam már győztes autóversenyzőket, a suliból színtiszta ötöst hazavivő gyerkőcöket, láttam orvosokat, akik megmentettek egy emberéletet. Láttam örülni egy apukát, amikor kislánya bekerült az egyetemre.
Hallottam egymást túllicitáló anyukákat, amikor gyermekükről meséltek.
Téged is figyelnek ma. Bár nem látod őket, ott vannak. Őriznek, hogy el ne ess. Fogják a kezedet, pozitív gondolatokat közvetítenek feléd, és együtt örülnek veled, amikor győzöl. Hálaéneket zengenek, amikor jót teszel. De néha eltakarják arcukat.
Előtted áll a mai nap. Eldöntheted, hogy az angyalok együtt örüljenek veled vagy sírjanak miattad!

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Szösszenet
« Válasz #12 Dátum: 2014 Május 15, 19:12:12 »
Kedves "papikote", nagyon tanulságos és elgondolkodtató szösszeneteket osztottál meg velünk.
Örömmel olvasnám a többit is, ha van még a tarsolyodban.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szösszenet
« Válasz #13 Dátum: 2014 Május 16, 10:11:02 »
Én is szeretettel várom a további "szösszeneteket". :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szösszenet
« Válasz #14 Dátum: 2014 Május 16, 10:37:54 »
:2smitten: de jó téma!!!!  :2smitten: :2smitten:

Egy professzor felmutat egy 10.000 Ft-os bankjegyet az
osztálynak, majd megkérdi a tanulókat: "Ki szeretné ezt a
bankjegyet?" minden gyerek felemeli a kezét. Összegyűri a
kezében a pénzt, majd újból felteszi a kérdést az
osztálynak: "Továbbra is szeretnétek?" a kezek ismét az
égbe emelkednek. A professzor eldobja a gyűrött
bankjegyet, majd ráugrik és eltapossa, ezután újból
megkérdi: "Még mindig akarjátok a pénzt?" a gyerekek
újból jelentkeznek egytől egyig.
A professzor ekkor így szól: "
Kedves barátaim, ma tanultatok egy nagyon fontos leckét
az élettől: Habár ezt a 10.000 Forintot összegyűrtem,
rátapostam és eldobtam, de továbbra is szeretnétek ha a
tiétek lenne, mert a bankjegy értéke nem változott, még
most is 10.000 Forintot ér! Sokszor az életben ellenkeznek
veletek, emberek visszadobnak és elutasítanak titeket. Azt
érzitek, hogy már nem ér semmit a létetek, de a ti
ÉRTÉKETEK nem változik SOHA  Isten annyira szeret hogy elküldte az Ő egyszülött Fiát értetek ,
 és azoknak az embereknek,
akik VALÓBAN SZERETNEK titeket, még akkor sem, amikor a
legrosszabb passzban vagytok, az emberi ÉRTÉKETEK
TOVÁBBRA IS UGYANANNYIT ÉR." fontosak vagytok Isten tervében 
NE KÉTELKEDJ magadban, higgy Isten szavában  , és tudd  mindig ugyanannyit értek, sőt
többet, de SOHA KEVESEBBET!!! mert  ugy szerette isten a világot:
János :3:16   Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

 
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25