Szerző Téma: Keresztény filmek  (Megtekintve 25185 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztény filmek
« Dátum: 2014 Április 28, 14:36:07 »
Váljék áldásotokra.  :317:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #1 Dátum: 2014 Május 01, 13:16:07 »
Kedves Látogatónk!

Szeretnénk online keresztény filmeket elérhetővé tenni.

Ebben a topikban csak a filmismertetőt és a film megnyitásához szükséget linket helyezzük el.
Az online átirányítás a Havanna Agapé Gyülekezet honlapjára vezet, ahol az ajánlott filmet meg lehet tekinteni.

Elsőként Bibliai filmeket ajánlunk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #2 Dátum: 2014 Május 01, 14:05:59 »
A kezdet (In the Beginning)



Színes, amerikai-olasz filmdráma, 174 perc, 1966.

Rendező: John Huston
Forgatókönyvíró: Christopher Fry
Zeneszerző: Toshirô Mayuzumi, Ennio Morricone
Operatőr: Giuseppe Rotunno
Producer: Dino De Laurentiis
Vágó: Ralph Kemplen, Alberto Gallitti

Szereplő(k):
Michael Parks (Adam)
Ulla Bergryd (Eve)
Richard Harris (Cain)
John Huston (Noah)
Stephen Boyd (Nimrod)
George C. Scott (Abraham)
Ava Gardner (Sarah)
Peter O'Toole (A három angyal)

Amint azt a cím is sugallja, a film a bibliai Teremtéstörténet első huszonkét fejezetét dolgozza fel. A világ keletkezésének különleges képei után Ádám és Éva történetét követhetjük nyomon, majd kettejüknek a Paradicsomból való kiűzetése után Káin és Ábel egymással való küzdelme elevenedik meg. Életre kel Noé és Ábrahám, láthatjuk amint az addig egy nyelvet beszélő emberek világa összezavarodik Bábel tornyánál, és szemtanúi lehetünk Sodoma és Gomora félelmetes pusztulásának. Az Ótestamentum első részének fontosabb epizódjait az egyik arkangyal szerepében Peter O'Tool narrációja köti össze...

A filmismertető forrása: kritikustömeg.org

Szép, színes  történetek elevenednek meg az Ószövetségből, a Teremtés könyvéből. Ádám és Éva teremtése, a bűnbeesés, Káin Ábel ellen elkövetett gyilkossága, Nóé bárkaépítése és az özönbíz, Bábel tornyának az építése,  Szodoma és Gomora és bűnös lakóinak elpusztítása helyet kapott a filmben.
De mindezt csak tömörítve lehetett besűríteni a filmbe, ezért elnagyoltak a történetek.
Úgy gondolom, hog ez a film kedvet készít ahhoz, hogy a film nézője kézbe vegye a Bibliát.



Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #3 Dátum: 2014 Május 01, 16:45:14 »
Genezis - A teremtés és az özönvíz



Egy vén nomád pásztor valahol a pusztában egyszerű szavakkal mesél a tüzet körülülő gyermekeknek Ádámról és Éváról, a tudás fájáról, az Édenkertből való kiűzetésről, Káin bűnéről, Noé bárkájának történetéről, s legvégül a szivárványról, mely megpecsételi az Isten emberrel kötött szövetségét. Meséje a felelősségről is szól, mellyel az ember tartozik a Föld minden élőlényéért, hiszen a Mindenható az embert rendelte valamennyi teremtmény urául.

Rendezte: Ermanno Olmi
A film zenéjét Ennio Morricone írta
Szereplők: Annabi Abdelialil, Omero Antonutti, Sabir Aziz, B. Haddan Mohammed, Paul Scofield, Haddou Zoubida



Számomra meglepő volt ahogy az öreg pásztor, mint narrátor meséli el a történteket. Pozitívum, hogy ezáltal könnyen lehetett mozogni a térben és az időben, de a látvány kissé elmaradt ez miatt.
Csodálatos képeket láthatunk a teremtett világ szépségeiről, amit végig kísér a zene és az ének.
Nem kalandfilm jellegű és éppen ezért jobban megszólítja a nézőt, mert elgondolkodtat e teremtett világ megőrzéséért és  Úrtól kapott felelősségünk megéléséért.



Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #4 Dátum: 2014 Május 02, 09:36:41 »
A Biblia: Ábrahám (The Bible: Abraham)




Rendezte: Joseph Sargent
Szereplők: Richard Harris, Barbara Hershey, Maximillian Schell, Vittorio Gassman

A nagy világvallások közül három is – a kereszténység, az iszlám és a zsidó vallás – az ősatyák sorában tartja számon Ábrahámot, az első embert, akivel Isten szövetséget kötött, s az egyetlent, aki Isten barátjának nevezhette magát. Ábrahám volt az, aki Kánaán földjére vezette népét, miután a nomád törzs hosszan vándorolt a pusztaságban. E monumentális filmalkotás Richard Harris (Harry Potter, Nincs bocsánat, Gladiátor) nagyszerű alakításában tárja elénk a pásztorból lett hős életét, akinek hitét az isteni akarat folyamatosan kemény próbatételeknek veti alá. Az Emmy- és Golden Globe-díjas Barbara Hershey (Krisztus utolsó megkísértése, Hannah és nővérei) alakítja a gyönyörű és tiszta, mégis tragikus sorsú Sárát, Izrael törzseinek ősanyját. Joseph Sargent rendezésében egy ősi világ tárul fel előttünk fantasztikus képekben s vele egyistenhiten alapuló kultúránk legmélyebb gyökerei.

Hitelesen mutatja be a bibliai történetet. Ábrahám konfliktusait, a hosszú vándorlást, Isten ígéretét, a gyermekáldás történetét.
A film megtekintése nem pótolja a Biblia olvasását!


Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #5 Dátum: 2014 Május 04, 19:35:36 »
A Biblia: Jákob
színes, magyarul beszélő, olasz filmdráma, 90 perc, 1994



rendező: Peter Hall
író: Lionel Chetwynd
operatőr: Ennio Guarnieri
zene: Marco Frisina, Ennio Morricone
producer: Paolo Piria
vágó: Bill Blunden

szereplő(k):
Matthew Modine (Jákob)
Lara Flynn Boyle (Ráchel)
Sean Bean (Ézsau)
Joss Ackland (Izsák)
Juliet Aubrey (Lea)


Az öreg Izsák egy napon magához szólítja elsőszülött fiát, Ézsaut, hogy megáldja. Anyja, Rebeka segítségével azonban Jákob, a másodszülött fivér csellel magának szerzi meg az atyai áldást. Ézsau meggyűlöli Jákobot álnokságáért és bosszút esküszik. Ézsau haragja elöl Jákob anyja testvérének, Lábánnak földjére menekül. Jákob hét évig szolgál, hogy Ráchelt feleségül vehesse. Lábán azonban idősebbik lányát, Leát csempészi Jákob nászágyába. Így Ráchelért újabb hét évet kell szolgálnia, majd még hat esztendőt a hozományért. Húsz év elteltével Jákob hazaindul, bár tart Ézsau haragjától. Ézsau elébe megy harcosaival, hogy megütközzék vele, Jákob azonban nyájának egy részét Ézsaunak adja és ezzel kiengeszteli ikertestvérét.
Filmismertető forrása: port.hu

Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #6 Dátum: 2014 Május 04, 19:57:36 »
A Biblia: József (Joseph)
színes, magyarul beszélő, angol-német-olasz filmdráma, 185 perc, 1995





rendező: Roger Young
forgatókönyvíró: James Carrington, Lionel Chetwynd
operatőr: Raffaele Mertes
jelmeztervező: Enrico Sabbatini
zene: Marco Frisina, Ennio Morricone
látványtervező: Paolo Biagetti, Enrico Sabbatini
vágó: Benjamin A. Weissman

szereplő(k):
Paul Mercurio (József)
Sir Ben Kingsley (Potiphar)
Lesley Ann Warren (Potiphar felesége)
Martin Landau (Jákob)
Stefano Dionisi (Fáraó)
Monica Bellucci (Fáraó felesége)
Valeria Cavalli (Asenath)
Alice Krige (Ráhel)
Dominique Sanda



József álmot látott és elbeszélte bátyjainak. Azok már korábban is irigyelték, most hogy az álom szerint urukká lett, még inkább meggyűlölték, s kútba vetették Józsefet. A kút azonban száraz volt. Testvérei Júdára hallgatván kivették a kútból, s húsz ezüstpénzért eladták a kereskedőknek, azok pedig elvitték Egyiptomba, s ott eladták Józsefet egy Potifár nevű embernek, a fáraó főtestőrének. Az Úr azonban Józseffel volt. Látta Potifár, hogy bármit cselekedjék új szolgája, az Úr mindent sikeressé tesz a kezében. Ezért igen megkedvelte Potifár Józsefet, háza felvigyázójává tette, és minden vagyonát rábízta...

Mozgalmas, történetben eseménydús történetet láthatunk, csodálatos környezetben. Irígység, megpróbáltatás, tiszta jellem, töretlen hit Istenben a nehézségek ellenére is. Felemelkedés a megalázottságból, József a fáraó legelső embere lesz...
 


Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #7 Dátum: 2014 Május 04, 20:41:19 »
A Biblia: Mózes (Moses)





Rendezte: Roger Young

Szereplõk: Ben Kingsley, Frank Langella, Christopher Lee, Anna Galiena, Enrico Lo Verso, Maurice Roëves, Anthony Higgins, Philippe Leroy, Philip Stone, Anton Lesser, Anita Zagaria, Dudley Sutton, Federico Pacifici, Urbano Barberini, Paolo Calabresi



Ramszesz fáraó rendeletben halálra ítélt minden zsidó fiú újszülöttet, de Mózest édesanyja egy kosárban a Nílus vizére helyezte, akit a fáraó lánya megtalált és  felnevelte...
Mózest Isten hívta el, hogy vezesse ki népét Egyiptomból az Ígéret földjére.  Mózes elfogadja a feladatot. A bibliai csapások után a fáraó elengedi a zsidókat, majd meggondolva magát seregével el akarja pusztítani őket. A Vörös-tenger megnyílik, a zsidó nép száraz lábbal átvonul, viszont az őket üldöző egyiptomiak fölött a tenger összezárul.
Isten  mannát ad  az égből táplálékul,  Mózes megkapja a Tízparancsolatot, miközben a nép imádja az aranyborjút, amely miatt negyven éves pusztai vándorlás lesz a sorsuk...

A film megnézése előtt a jobb megértéshez érdemes elolvasni a Bibliából Mózes 5 könyvét a jobb megértés érdekében. Egyes történeteket  rövidíteni vagy átugrani kellett a rendezőnek és nagyon sok esemény kimaradt amelyek fontosak lennének.
Mindezek ellenére a Mózes egy  nagyszerű film.



Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #8 Dátum: 2014 Május 05, 08:46:00 »
A Biblia - Sámson és Delila (Samson and Delilah, 1996)
színes, magyarul beszélő, amerikai-német-olasz tévéfilm, 1996



rendező: Nicolas Roeg
forgatókönyvíró: Alan Scott
zeneszerző: Marco Frisina, Ennio Morricone
operatőr: Raffaele Mertes
vágó: Michael Ellis

szereplők:
Elizabeth Hurley (Delila)
Eric Thal (Sámson)
Michael Gambon (Re hamun)
Dennis Hopper (Tariq hadvezér)
Diana Rigg (Mara)


 Sámson, Izrael bírája, Isten akaratából született, hogy életével a Mindenhatót szolgálja. Hatalmas ereje a hajában rejlik, és az legyőzhetetlenné teszi őt ellenségei számára. Delila azonban szépségével elkábítja és megtudakolja féltve őrzött titkát, majd megfosztja erejétől. A filiszteusok megvakítják és rabságban tartják. Ám az idő múlásával Sámson erejét az Úr visszaadja,  és bosszút áll a fogva tartóin...

A Bibliai történet ismerete nélkül Sámson egy erőszakos, brutális ember benyomását kelti. Éppen ezért a jobb megértés érdekében ajánlott elolvasni a Biblia erre vonatkozó részét: Bírák könyve 13-16.
Van e filmben egy érzéki jelenet amely kiskorúak számára nem ajánlott!


Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #9 Dátum: 2014 Május 05, 15:17:13 »
A Biblia: Salamon  (Solomon)
magyarul beszélő, francia-olasz-német-cseh-angol tévéfilm, 180 perc, 1997



Rendezte: Roger Young

Szereplõk:
 Ben Cross,
Anouk Amiée,
Vivica A. Fox,
Max Von Sydow,
David Suchet


A 12 törzsből egyesített Izrael harmadik és egyben utolsó királya Salamon, Dávid fia, bölcs és gazdag király lett. Dávid halála után bosszút áll ellenségein, majd politikai házasságot köt, és feleségül veszi a fáraó lányát. Bölcsen irányítja országát, igazságosan bíráskodik, templomokat épít. Számos külföldi felesége azonban rossz útra csábította, és élete vége felé meghasonul önmagával...

Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #10 Dátum: 2014 Május 05, 17:50:13 »
A Biblia - Dávid
amerikai-olasz-német film, 1997



Rendező:

Robert Markowitz

Szereplők:
Nathaniel Parker , Jonathan Pryce , Leonard Nimoy

Miután Saul méltatlannak bizonyult arra, hogy Izrael királya legyen, Isten az egyszerű pásztorfiút, Dávidot választja új királynak. Az ifjú bátorsága és éles elméje hamarosan megmutatkozik a filiszteusok ellen vívott csatában, mikor legyőzi az óriás Góliátot. Később Saul és fiai odavesznek egy véres ütközetben, és Dávid elfoglalja trónját a pompás Jeruzsálemi palotában. Úgy tervezi, uralkodása békés lesz. Templom építésére készül, mely egyszerre lenne a Frigyláda háza, valamint Isten és az ember találkozásának helyszíne.

Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #11 Dátum: 2014 Május 06, 20:04:18 »
A Biblia: Jeremiás (The Bible - Jeremiah)
színes, magyarul beszélő, olasz-német-francia-angol filmdráma, 90 perc, 1998

 


rendező: Harry Winer
forgatókönyvíró: Harry Winer
operatőr: Raffaele Mertes
jelmeztervező: Giovanni Viti, Simonetta Leoncini
zene: Bruce Broughton
látványtervező: Paolo Biagetti
vágó: David A. Simmons

szereplő(k):
Patrick Dempsey (Jeremiás)
Oliver Reed (Shapan hadvezér)
Klaus Maria Brandauer (Nabukodonozor király)
Andrea Occhipinti (Joiakim király)
Leonor Varela (Judith)
Anita Zagaria (Jeremiás anyja)
Stuart Bunce (Baruch)
   
Az Úr prófétáját, Jeremiást a népek és országok fölé emelte, hogy hirdesse parancsát. Jeremiás megjövendöli, hogy Jeruzsálemnek fejet kell hajtania Babilon előtt. Jövendölését nem fogadják el, ezért a babiloni katonák elpusztítják a várost és a templomot. A templom felépül újra, és ezzel együtt az emberek szívében is megindul a változás... Az európai összefogással készült bibliai sorozat újabb darabja korhű jelmezekkel, gyönyörű képekkel és kitűnő színészekkel kalauzolja el a nézőket a Biblia világába.

Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #12 Dátum: 2014 Május 06, 20:15:32 »
Eszter, Perzsia királynője (Esther) 1999
színes, magyarul beszélő, olasz-német filmdráma, 1999



rendező: Raffaele Mertes
forgatókönyvíró: Sandy Niemand
zeneszerző: Ennio Morricone, Carlo Siliotto
operahttp://alfa-omega.hu/forum2/Themes/ostara1/images/bbc/bold.giftőr: Giovanni Galasso
vágó: Alessandro Lucidi

szereplő(k):
Louise Lombard (Eszter)
F. Murray Abraham (Márdokeus)
Jürgen Prochnow (Haman)
Thomas Kretschmann (Ahasvérus király)
Ornella Muti (Vashti királynő)

Jeruzsálem pusztulása után, csaknem hat évszázaddal Krisztus megszületése előtt a babiloni területeket perzsák hódították meg, és létrehoztak egy hatalmas, új birodalmat. A Perzsa Birodalomban szép számmal maradtak zsidók, a varázslatos Susán városában. Ahasvérus, a perzsa király elrendelte, hogy kutassanak fel fiatal szüzeket a háremébe. Ide került a zsidó Márdokeus húga, Eszter is, akit a király Perzsia királynéjává tett. A szép és okos királyné kezébe vette a zsidó nép sorsát és megmentette az esztelen pusztítástól...

Megrendítő történet Hadassáról (Eszter) aki bátor közbenjárásával a halálfélelmet leküzdve megmentette  népét a biztos pusztulástól. Csak ajánlani tudom a filmet mindenkinek.

Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #13 Dátum: 2014 Május 07, 10:53:08 »
A Biblia: Jézus (Jesus - 1999)
színes, magyarul beszélő, amerikai-olasz-német filmdráma, 174 perc, 1999



Rendezte: Roger Young

Szereplõk: Jeremy Sisto, Debra Messing, Armin Mueller-Stahl, Jacqueline Bisset, Gary Oldman, David OHara, Claudio Amendola, G.W. Bailey, Luca Barbareschi, Luca Zingaretti, Christian Kohlund, Elena Sofia Ricci, Stefania Rocca, Gabriella Pession, Maria Cristina Heller

A Messiás életét már számos filmben feldolgozták. Ez a kétrészes, nemzetközi összefogással készült mű 30 éves korától követi a Megváltó életét, bemutatva annak jelentősebb állomásait. Amikor a názáreti ács, József meghal, Szűz Mária így szól fiához: El kell indulnod, hogy megtaláld a választ. Ezt kéri tőled az atyád. Jézus elindul az úton, amelyet számára kijelölt az Úr. Összegyűjti azokat, akiket szeret és azokat, akik terjesztik üzenetét, Pétert, Jánost, Bertalant, Jakabot, Andrást, Judást, Mátét, Tamás, Fülöpöt, Tádét és Simont. Jézus kijelenti a kiválasztottaknak: Küldetésetek e világon kezdődik és a másikban teljesül be. Ti vagytok az apostolaim. Apostolai közül egy elárulja és Pilátus kezére adja őt. Keresztrefeszítik, de a harmadik napon feltámad és így szól: Igen, most hisztek, mert láttok. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek. Menjetek, hírdessétek a világban, amit hallottatok. Hírdessétek az örömhírt. Én veletek vagyok a világ végezetéig...

Ebben a filmben Jézust úgy ábrázolja a rendező, mint egy emberi érzelmekkel telt embert. Látjuk őt mosolyogni, örülni, bánkódni és szenvedni. Nincs elangyalosítva, egyszerű és elérhető. Az ember ilyen Jézust örömmel fogad el és követ.

Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #14 Dátum: 2014 Május 07, 11:19:26 »
A Biblia: Szent Pál (San.Paolo)
zínes, magyarul beszélő, olasz-cseh-német filmdráma, 85 perc, 2000




Rendezte: Roger Young

Szereplõk:
Johannes Brandrup (Pál)
Thomas Lockyer (Ruben)
Barbora Bobulova (Dinah)
Ennio Fantastichini (Péter)
Giorgio Pasotti (János)
Franco Nero (Gamaliel)
G.W. Bailey (Barnabás)

Nem sokkal azután, hogy Jézust keresztre feszítették egy Saul nevű férfi lett legádázabb ellensége. Elfogta Jánost és Pétert, mindenkit üldözött, aki Jézus követője lett. Jézus tanítványai azonban, barátaik segítségével egész Judeában hirdették, hogy a megváltó él! Ezt meghallva Saul Damaszkuszba indul, hogy ott is üldözze Jézus követőit. Az úton megvakul, majd egy Ananiás nevű férfi jóvoltából visszanyeri látását és így fohászkodik: az Isten azt mondta, téged választott eszközéül, hogy hirdesd a nevét a pogányok között. Sault megkeresztelik, majd így kiált fel: "Jézus igéje a kardom, Jézus igéje a tüzem!". Saul visszatér Jeruzsálembe, és Jézus választottjaként hirdeti az ő nevét a pogányok és a zsidók között. Ruben mindent elkövet, hogy elfogja és megölje őt. Saul elhatározza, hogy új nevet választ, ő lesz Pál. Később Cipruson hirdeti Jézus tanait, majd ismét Jeruzsálembe megy, ahol elfogják. Innen tovább viszik őt, és amikor meglátja Rómát így sóhajt fel: Uram! Istenem! Hát velem vagy még a világ végén is. Mert írva vagyon: azok, akiknek sose beszéltek róla meg fogják érteni!

Öröm nézni az ilyen filmet. Az egyetlen csalódás a meztelenség ábrázolása volt a  nászéjszakán. Talán ezt el lehetett volna hagyni egy keresztény film esetében. De összességében ez egy érdekes és értékes film. Istennek semmi sem lehetetlen. Láthattuk azt, hogy a keresztények üldözője miképpen vált Jézus követőjévé és a kereszténység nagy tanítójává.

Film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12