Szerző Téma: Hívőként világi munkahelyen  (Megtekintve 17819 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ircsi

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #30 Dátum: 2009 Január 30, 12:57:55 »
Szia Magda!

A külömbséget most az alapján fogom írni amit magamra vonatkoztatok.
Istennek azért vagyok cselédje mert egy életre elköteleztem magam neki.
Tőle függ az életem,a mindennapi betevőm.Egy életen át szolgálok neki,cserébe Ő megad mindent amire szükségem van.
Mert a kezébe tettem az életem.
A munkahelyen pedig szolga vagyok. Elvégzem a munkámat utána haza megyek.A munkaadóm nem rendelkezik az életem felett, mert csak a munkámat adom, utána szabad vagyok. Nem az egész életem van elkötelezve felé, csak a munkaidőmben elvégzett munkám.
Addig engedelmeskedem neki, amíg a munkám elvégzem.
Viszont Istennek a teljes életemmel engedelmeskedem, és neki mindenben elvagyok kötelezve.
Nálam ez a különbség.
Szeretettel:  Ircsi

Magda

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #31 Dátum: 2009 Január 30, 14:17:55 »
Köszönöm Ircsi  :2angel:

Vártam, hogy esetleg más is megnyilatkozik, mert ha azt a feladatot kapja az új teremtés,  hogy Róma 12,2 akkor ez minden dologra vonatkozik, de leginkább a másik emberhez fűződő kapcsolatomra.

Isten igazságát pedig csak akkor kezdem megérteni, - kezdem, mindég csak kezdem - ha azza a szavakkal is foglalkozom, amiknek a jelentése erősen megváltozott.

A cseléd és a család szó egységet alkotott, és a család vállalta, hogy családtagként bánik az elszegődtetett főleg - nővel, de volt ffi cseléd is - , aki elszegődött pedig vállalta, hogy a dolgát úgy végzi el, mintha magának a családjának dolgozna.

A szolga pedig az lett, akit felszabadítottak a rabszolgaságból, ha jól tudom Pál úgy is írja eredetileg, hogy Jézus Krisztus rabszolgája.

A rabszolgának élet-halál ura az, akihez került.

Én úgy látom, hogy a MINDENHATÓ azt várja el, hogy mindenki felé olyan kapcsolatban legyünk, minha a családunkhoz-családukhoz tartoznánk, és a felelőséget is úgy vállaljuk fel a másik felé, és a másik dolgai felé, mintha a miénk lenne, és magunknak csinálnánk.

Persze mint minden más, ebben aztán egy rakás ellenérv is felsorakoztatható, csak az a kérdés, hogy ebben mennyi a világ gondolkodásából megmaradt, betokosodott zárvány.

 :2smitten:

ircsi

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #32 Dátum: 2009 Január 30, 15:42:29 »
Igy van Magda ahogyan leírtad.   :afro:
Én is köszönöm neked .  :2smitten:

Nem elérhető Eliza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #33 Dátum: 2009 Január 30, 20:21:22 »
Hasonló helyzettel küzdők én is.
Pár hónapja egy keresztény testvér ajánlott munkát,én elfogadtam.Gondoltam ez az Úrtól lehet,mivelhogy abban a városban van a munka,ahova járok gyülekezetbe.Így gondoltam hétközben is el tudok menni Istentiszteletre és szolgálatot is tudok vállalni  és úgy is éreztem,igen ez az Úrtól van.Felmondtam elköltöztem otthonról és munkába álltam.Sajnos a munkaidő nem igazán úgy alakult,ahogy az ismerősöm mondta.Ahogy odakerültem megváltozott a munkaidő.És nem mindig jutottam el Istentiszteletre.Aztán a főnököm se nagyon akar a mai napig bejelenteni.Ráadásul a fizetésem hónapról-hónapra csökken.Régóta zakatol a fejemben ez a gondolat hogy valóban az Úrtól van -e ez a munkahely.Most munkát keresek és hiszem,hogy az Úr fog adni állást.Olyan állást,ami mellett el tudok járni Istentiszteletre.

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #34 Dátum: 2009 Január 30, 20:41:25 »
 Kedves Eliza!
 Sajnos nem biztos ha egy keresztény testvérhez megyünk dolgozni akkor az Úrtól van.
 Korábban a férjem is dolgozott keresztény testvérnél,és őt sem jelentették be sőt sokszor
 ki sem fizették rendesen.És az sem utolsó,hogy nem érezte jól magát,és sokkal többet
 vártak el tőle,mit a világi munkásoktól.Persze biztosan vannak kivételek,de ez nálunk nem
 az elképzelések szerint alakult.Senki nem tökéletes,még a főnökök sem,akkor sem ha
 keresztény.Van miben változnunk...
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető Eliza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #35 Dátum: 2009 Január 30, 21:11:03 »
Moncsi!
Nem hibáztatom a keresztény testvéremet,hiszen úgy gondolom ez az én döntésem volt,hogy elfogadtam a munkát.És hogy a főnők nem jelent be az nem az ő hibája.De tanultam belőle mindenesetre.
Gondolom kereszténysége miatt vártak a férjedtől többet a munkahelyén.Ezt akarták kihasználni.Hát ez elég szomorú.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #36 Dátum: 2009 Január 30, 21:15:34 »
Kedves Eliza!
Elég probléma, hogy az illető kereszténynek mondja magát és nem jelent be, pedig tudja, hogy ezzel neked árt.
Ne legyenek illúzióid, ő pontosan tudja, mennyit nyer azzal, ha nem jelent be és tudja, hogy mennyit vesztesz te ezzel. Nem hiszem, hogy direkt akar kiszúrni veled, de jobban szereti a pénzt, jobban bízik, hogy az megtartja, minthogy bejelentene és bízna az Úrban. Elég gáz. Sajnos én is dolgoztam ilyen keresztény munkáltatónál... Javaslom, hogy menj el minél hamarabb...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #37 Dátum: 2009 Január 30, 21:32:01 »

 Eliza!
Igaz,hogy a munkát te vállaltad,de ez nem azt jelenti,hogy egy keresztény testvérnek nem kell bejelentenie.
A világi törvények ugyan úgy vonatkoznak a keresztényekre is.Azt gondolom egy kereszténynek,sokkal jobban
oda kell figyelni ezekre a dolgokra.Hiszen akkor,hogy lehetne az ilyen keresztény példa a világ felé.
A viselkedésével,a példamutatásával,a törvények betartássával,és mindezt szeretettel kell végezzük.Mindegy,
hogy főnökök vagy alkalmazottak vagyunk.Világítanunk kell a még megtéretlen emberek felé.Persze nem ítélkezni
akkarok és bántani sem szeretném a főnököd,de én is azt tanácsolom,mint Gábor minnél hamarabb menj el...
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

maria

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #38 Dátum: 2009 Január 30, 21:46:23 »
2Thess 2,7 Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, aki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.
Hát nem egy jó példamutatás egy kereszténytől ha nem jelenti le a munkását. Csaló és tolvaj csinál ilyent. Miért is kell egy keresztények ilyent tennie? Talán az Úrban kéne bíznia jobba és akkor áldottabb lesz. A Biblia azt írja, meg kell adni a császárnak ami a császáré.....Az adót az APEH nak.... Jézus is fizette a templomadó és egyéb adókat. Kereshetett volna kis kapukat...

Magda

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #39 Dátum: 2009 Január 30, 22:04:05 »
Moncsi!
Nem hibáztatom a keresztény testvéremet,hiszen úgy gondolom ez az én döntésem volt,hogy elfogadtam a munkát.És hogy a főnők nem jelent be az nem az ő hibája.De tanultam belőle mindenesetre.
Gondolom kereszténysége miatt vártak a férjedtől többet a munkahelyén.Ezt akarták kihasználni.Hát ez elég szomorú.


Lehet, hogy rosszul olvastam, de nem a munkaadója keresztény, hanem aki javasolta ezt a munkát.

Nem elérhető Szabol Eszter

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • ÖRÖKÉLET
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #40 Dátum: 2009 Január 31, 19:16:36 »
   Eszter légyszíves ne nagy betűkkel írj mert a net etikett szerint ez kiabálás. Valószínű nem tudtad. Köszönöm Mária

A BIBLIA SZOMBATRÓL ÍR.AZ A 7.NAP.DE HETENTE EGY NAPOT SZENTELJ AZ ÚRNAK,HA TEHETED,MEGÁLDJA ÉLETED.
 A MUNKA ITT MO.-ON ÁLDÁS.AHOGY ÍROD,VALÓBAN AZ.A MUNKATÁRSAKAT MEG SOHA NE ÍTÉLD MEG,BÁNJ ÚGY VELÜK MINT VELÜNK ITT.ÚGY SZOLGÁLJ OTT,NEM MINT EMBERNEK HANEM KRISZTUSNAK ÉS BIZTON MEGTUDOD,MIÉRT HELYEZETT ODA TÉGED.AMEN.
 ÉN EGY SZÖRNYŰ SÖTÉT HELYEN KEZDTEM A MEGTÉRÉSEM UTÁN MUNKAVISZONYOM.EGY HÍVŐ VOLT A 120 KÖZT.FRANCESCO KATOLIKUS  ÉS ÉN VOLTAM AKI ELÉRHETTEM EGYEDÜL ŐT AZ ÚRÉRT.LESZAGGATTA DIO A LÁNCOKAT RÓLA,AMIK VÉGETT NEM TUDOTT SZABADON ÉLNI KRISZTUSBAN.KETTEN VOLTUNK AZ ÚR OTT VOLT.30 HÓNAPOT BÍRTAM KI KEMÉNY,ÉLES ÉS NEHÉZ VASMAGVU,RÉZTEKERCSELT MOTOROK KÖZT.2008.JANUÁR 09-ÁN KAPTAM AZ EF 6,5-10.SZÓ SZERINT A PRÉSNÉL SZÓLT AZ ÚR NEKEM.IMÁDKOZOM A MUNKAHELYÉRT,MEGTARTSA AZ ÚR,HA AKARJA.VISSZAMENNÉK.AMEN.
R[/img][/font]

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #41 Dátum: 2009 Május 11, 23:35:47 »
A hozzászólásokat olvasva jutott eszembe egy gondolat. Egy általam igazi hívőnek tartott ismerősöm céget vezet, meg vállalkozása van stb. stb. Tényleg az Úr útját járja, ahogy csak bírja, de egyszer a következőt mondta: "Amelyik vállalkozó azt mondja, hogy a 0-ról teljesen törvényes úton sikerült beindítania egy vállalkozást, az hazudik." Azért tett ilyen határozott kijelentést, mert számvitel nagy szakértője, tanítja is, és könyvelő irodája is van. A kijelentése ellenére ahol csak lehet, megtartja a törvényt, mert tudja, hogy isten azt parancsolta: "Add meg a királynak, ami a királyé". Kérdem én, mi van akkor, ha a király olyat kér tőlem, ami ellehetetleníti a helyzetemet? Ilyenkor mindig azok a bibliai történetek jutnak eszembe, ahol a "hősök olyan dolgokat tesznek, ami törvény ellenes. Gondolok itt Ábrahám hazugságára (ha jól emlékszem letagadta házastársát), vagy Dávid mikor a szentelt kenyérből evett. Ez utóbbiról Jézus is kimondja, hogy nem cselekedett rosszat, hiszen jó szándék vezérelte. Kérdem én, hogy minden esetben bűnös dolog-e szerintetek a törvény megkerülése.

Hogy jobban körüljárhassuk a dolgot, egy példát kreálnék így most gyorsan. Tegyük fel, hogy vállalkozó vagy, és az autód is a vállalkozásodhoz tartozik. Ez esetben minden egyes csepp benzint, amit a vállalkozásod érdekében felhasználsz, elköltségelheted (magyarán kevesebb adót fizetsz utána). Amit viszont nem a vállalkozást érinti (pl. nagymamához való utazás), az nem elszámolható. Na mi van akkor, ha ügyfélhez megyek a vállalkozás érdekében, és beugrok ahhoz a nagymamához, aki amúgy nem esett volna útba, de tulajdonképpen arra is lehet menni az ügyfélhez, csak kicsit hosszabb.

Nem akarom elbagatellizálni a dolgot, mert nyilván ez nem akkora dolog, mint az, ha valakit nem jelentenek be (bár ugye Isten azt mondja, hogy nincs kis, meg nagy bűn). De akkor kérdezek mást: Az ajándékozás illetékköteles. Ez azt jelenti, hogy ha a szülők évente 150.000 Ft-nál többet adnak a gyerkőcnek, akkor illetéket kell(ene) fizetni utána. Nem tudom, ki szokta ezt befizetni... Vagy ha pl. valaki korrepetálást vállal, mert jó angolból, de még diák, egyetemista, akkor ehhez ki fogja váltani a vállalkozói igazolványát, és bejelenti magát?

Én úgy érzem, hogy manapság képtelenség megtartani minden törvényt, és majdnem biztos vagyok benne, hogy nem is ez az elvárás. Csakhogy az ember nem tudja hol a határ. Amint átlépi, azt mondja, hogy nincs kis bűn, meg nagy bűn, ha ezt megtehetem akkor már akkor más dolgokkal is "játszhatok". Így lesznek a be nem jelentett munkások stb. Szerintem ha valóban Istent követed, legbelül érzed, hogy melyik tettek helyesek, és melyek nem. És ez nem feltétlenül egyezik az állami törvényekkel.

Ti mit gondoltok erről?
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #42 Dátum: 2009 Május 12, 00:32:57 »
Kedves Aata!  :05:

Én vállalkozó vagyok, igaz az Egyesült Királyságban. Itt teljesen más a helyzet. Itt élni haggyák a vállalkozókat.
Itt lehetséges a teljes törvényes vállalkozás.

A legkisebb részletekbe is belementél, hogy nem lehet 100%-osan betartani a törvényt. Bizony nem lehet, mert ha nem is a nagymamához, de a család bármelyik tagjához törvényellenesen kitérőt tehetünk úgy, hogy nem is vesszük észre törvényellenességét.  :088:

Még jó, hogy nem a törvény betartása által kerülünk a Mennybe.  :hehe: Elég kopár hely lenne, az emberi lelkeket illetően.  :063:

Gal 3,13
Krisztus megváltott minket a törvény átkától, úgy, hogy átokká lett értünk - mert meg van írva: "Átkozott, aki fán függ" -

Mint tudjuk, nincs egyetlen ember sem, aki a törvény által üdvözülne.
Úgy hiszem, hogy Jézus a törvény fölé emelt minket, ezáltal nincs hatalma a törvénynek rajtunk, hiszen meghaltunk Jézussal.
Mi már átmentünk a halálból az Életbe.  :afro:

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #43 Dátum: 2009 Május 12, 08:39:08 »
Kedves Aata!
Nagyon örülök az 'életszagú' kérdésednek, melyre igyekszem 'életszagú' választ adni.
Nagyon jó a két példa, amit felhoztál!
Mindkét esetben 'létszükségletről van szó', emiatt nem tudom 'egy kalap alá venni' a kisvállalkozó 'ügyeskedéseit', akinek esetleg a megélhetése függ a 'pajkoskodásaitól', azzal a milliomos vállalkozóval, aki a 'svingliével' a bankszámláját kívánja duzzasztani.
Ne keverjük össze a létszükségletünk fogalmát a vágyainkkal!'
Végezetül felhívom az APEH szíves figyelmét arra, hogy senkit sem bíztatok adócsalásra!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #44 Dátum: 2009 Május 12, 08:59:49 »
Ezekről a dolgokról már beszélgettünk a férjemmel is. Én egy dolgot látok ebben jónak. Ha minden esetben kikérjük Isten véleményét és úgy hozzuk meg a döntésünket. Azt is tudjuk a sátán is hozott törvényeket. Itt nem hagyja élni az embereket a vállalkozókat. Belopta ő magát rendesen a törvényekbe. /Én nem test és vér ellen tusakodok/ Ha ezt nem tesszük, hogy Istenhez fordulunk, bármilyen furcsa is és akár vallásosnak tűnik is, de bűn Isten előtt. A lopás az lopás, még ha 200 Ft is lopok el vagy 2.000.000-ot. Éppen ezért jó, ha Istentől kérek engedélyt, hogy elvehetem e vagy sem. Akkor már nem lopás. Viszont, ha már valami az enyém, akkor is nekem van jogom azzal rendelkezi és Istentől kérem ki szintén, hogy helyesen sáfárkodok e vagy sem. A pénz is Istené, én csak megbízott sáfár vagyok. Jó vagy rossz?! Pont ezért nem adok csak úgy és nem szórom a pénzt se. Minden Istené, mi csak használhatjuk.