Egyéb > Dicsőítsük Istent!

Advent

<< < (2/12) > >>

kiscsillag:
Ádventben, a várakozás idejében vagyunk. Egy kicsiny faluban a hegyek között. Már mindent betakart a hó, sötétedik. A házak ablakaiban csak a gyertyák fénye világít. Kukkantsunk be az egyik ablakon. Négy gyertya ég az ádventi koszorún. Olyan csend van, hogy hallani a lángok sercegését.
   S láss csudát, a gyertyák beszélni kezdtek! Sóhajtva szólalt meg az első:
   - Az én nevem BÉKE. Lángom lobog, de az emberek nincsenek békében, nem akarnak engem! - Közben mindig kisebb és kisebb lett a lángja, míg végül kialudt teljesen.
   Fellobbant a második gyertya, és így szólt:
   - Én vagyok a HIT, de teljesen fölöslegesen égek. Az emberek mindenfélében hisznek, de Istenről nem akarnak hallani. Semmi értelme, hogy tovább lobogjak. - Egy széláram fújt át a szobán, s ez a gyertya is kialudt.
   Halkan, és nagyon szomorúan jelentkezett ekkor a harmadik:
   - Az én nevem a SZERETET. Lassan nincs erőm lobogni. Az emberek félretettek engem, csak önmagukat szeretik. Nem néznek másokat, akik éhezik a szeretetet. - És egy utolsó lobbanással ez a fény is kialudt.
   A kisfiú ekkor érkezett haza. A szobába lépve meglepődve nézett a koszorúra, s felkiáltott haragos-keserűen:
   - Mi történt veletek? Hiszen mindegyiknek égni kellene!
   Csaknem sírva fakadt, de ekkor fellobbant a negyedik gyertya, és így szólt:
   - Ne félj! Addig, amíg én égek, meggyújthatjuk újra a másik hármat, mert az én nevem a REMÉNY.
   A kisfiú e lánggal meggyújtotta a kialudtakat, és boldogan nézett a négy gyertya fényébe.

kiscsillag:
Mi hiányzik a szívedből  az ádventi időben?
A béke,mert nincs békességed a világgal és magaddal?

A hit,mert talán sokféle hit felé mozdultál  már és sehol nem találtad
azt,ami az igazi?

A szeretet,mert csak szeretve akarsz lenni és nem tudsz te szeretni?

A remény, mert a világ reménytelenséget áraszt körülötted?

JÉZUS minden hiányodat be tudja tölteni!    Jöjj Hozzá!

kiscsillag:
Három gyertya ragyog felettünk!
Egyre nagyobb a világosság, ahogy Jézus közeledik felénk.
Ebben a sötét világban csak Nála találunk fényt.

Kérjük,hogy világítsa be szívünket, hogy a sötétség elmúljon.
 A legnagyobb világosságra vágyom,amikor megjelenik teljes dicsősségében
és színről színre állhatok előtte!

Jöjj Jézus!!! Érted kiált a szívünk!!

kiscsillag:
Különös ebben az évben,hogy egy napra esik Advent negyedik vasárnapja a szenteste ünnepével.

Azt érezheti a ember, hogy gyorsan rohan az idő. Várakozásban élünk ,de mégis egyik pillanatról a másikra
érkezik meg Az,kit régóta vár az Ember!

Készülj Istened elé!  Legyen olaj a korsódban!
Váratlanul jön,de JÖN Jézus vissza.

Nem késik,hanem várja még sokak megtérését. Talán a Te megtérésedet is!

Micsoda KEGYELEM!

Antee:

Véget ér itt a tér és idő miatt az ádventi időszak számunkra,de maradjunk azért az igazi Adventben! Várjuk vissza Jézust minden nap.
Olvastam egy emberről,aki az év minden napjához odaírta a naptárában, hogy  "talán Ma". Úgy tudjuk életünk napjait élni,hogy minden reggel gondolunk arra, hogy talán ma lesz,mikor előjön a láthatatlan világból.

Mert tudjuk,hogy a mi reménységünk nem hiábavaló!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése