Szerző Téma: Karácsony  (Megtekintve 30998 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
Re: Karácsony
« Válasz #45 Dátum: 2009 December 09, 23:04:01 »
Megtérésem óta nem állítok karácsonyfát, nem osztogatok ajándékot. (Egyetlen kivétellel) :2funny:
A családot meglátogatom (nem hívők). Meg a hívő barátaimat, akik hasonlóan gondolkoznak.
És ilyenkor az évben egyetlen napra kikapcsolom a mobilt, hogy csak az Úrral lehessek!
:hehe:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2009 December 09, 23:13:04 »
Itt senki nem állít fát?  :063: Azért mindent félretéve, van egy szépsége ünnepi hangulata. Van igazsága ennek a dalnak.

&feature=related.

&feature=related

&feature=related :pityereg:

&feature=related

&feature=related

&feature=related

Nem elérhető virág

• Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2009 December 10, 10:23:51 »
Sziasztok!

De, nálunk, pl. lesz karácsonyfa. Nagyon szeretem ezt a ünnepet, számomra talán a legszebb. Furcsa, de még mindig úgy vagyok vele, hogy egész évben várom, hogy legyen Karácsony, mint a gyerekek. Benne van a békesség, a hazatalálás, az otthon melegsége. Nekem a megtérésem előtti és utáni, Karácsonnyal kapcsolatos felfogásom annyiban változott, hogy Jézus került a középpontba. De továbbra is szerettem/szeretem a külsőségeket is, amik ehhez az ünnephez kapcsolódnak, a karácsonyfa-állítást, ajándékozást, a szenteste megünneplését is. Úgy érzem, lehet mindezeket méltósággal, tartalommal teljesen is megélni.

Nálunk a gyülekezetben, sem amikor odakerültem, sem később nem szóltak semmit a Karácsony megünneplése ellen, nem is ismertem sokáig, hogy pogány gyökerekre vezethető vissza. De, amikor megtudtam, akkor sem éreztem úgy, hogy most pogány szertartásban vennék részt, az Atya irántunk való szeretetének, Jézus születésének örülök, adok hálát ilyenkor.

Virág  :044:
... elhívtalak az igazságért, én fogom a kezedet ... Ézs 42, 3

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2009 December 10, 10:31:55 »
Én nagyon szeretem a karácsonyt: végre szabi, jókat eszünk, találkozunk a rokonokkal...  :088:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Kingooo

• Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2009 December 10, 11:26:30 »
Nekem sem tetszik, hogy mindenki hangoztatja, hogy miért csak ezen a 3 napon szeretik egymást az emberek, de Valentin napkor is elhangzik ez a mondat. Szeretni, nemcsak Karácsonykor, Valentin napkor kell, hanem mind a 365/366 napon. Azzal, hogy adok ajándékot, vagy kapok el van intézve ? Ebből áll a szeretet, hogy gondoltam rád ajándékkal ? És mi van az ünnep után ? Nem tetszik az ajándék, túl kevés ? Sajnos sokan nem is tudják mi a Karácsony lényege. Én szeretem a fenyőfát, az illata miatt, és jól ég  :2funny:, jó gyújtósnak  :hehe: . Ellenben a szaloncukrot már nem igazán kedvelem. Szeretem látni a díszbe öltözött fát, de csak akkor, ha azt is szeretettel tette, aki tette s nem volt veszekedés, hogy azt ne oda, hanem amoda s nem így, hanem úgy s valaki megelégeli s becsapja maga mögött az ajtót. Jó ez az ünnep arra, hogy hívő és aki nem rájöjjön, hogy Jézus Krisztus megszületett és utánanézzen a Bibliában, hogy hogyan is történt  ? Az éjféli mise legyen arra való, hogy sok embert megnyerjen Jézusnak. Az vonatkozik, minden ilyenkor szokásos Istentiszteletre, prédikációra.
 A tumultust nem szeretem s én sem akarok kapni semmit, szép érzelmeken kívül. Nekem nagy ajándék a családom s minden, amit Istentől kaptam, azaz minden  :088: . Nem szeretném, ha  a gyerekem azt látná, hogy ez az ajándékozásról szól. Most gondolkodom azon, hogy lehet be fogom vezetni, hogy csak Mikuláskor legyenek ajándékok a Karácsonykor pedig nyugodtság, béke, meleg, meghittség legyen fenyőillattal   :pirul: . Ha a szívünk tiszta akkor Isten megáld és megad mindent nekünk.

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

maria

• Vendég
« Válasz #50 Dátum: 2009 December 10, 12:49:58 »
Gyönyörű látvány, hogy a "szentestén" és karácsonykor a templomok zsúfolásig tele vannak. Leróják, megvallják egész éves bűneiket, áldozatot vesznek az úrvacsorával és haza mennek, majd vissza jönnek a másik két napon is. A fenyőfa illata betölti a házat, a gyerekek boldogan futnak a fákhoz, mit hozott  a kis jézuska, vagy a szülei mit vettek. Egész békés, boldog napokat élnek meg a családjukkal 3 napon át. Viszont jön a 27. -e és megy minden úgy mint eddig. Üressek a templomok szinte, nincs gyónás, bűnvallás, nincs mise, istentisztelet és jön a következő "szent este" és a karácsony. Valahogy fura szaga van az egésznek. Van egészen biztos gyönyörű oldal is, de sok a hamisság benne. Hol vannak a gyümölcsök? Hol vannak a megtérők? Hol vannak a karácsonyi szentek?

Nem elérhető BLaci

• Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2009 December 10, 13:47:15 »
A hívek,az az alig észrevehető kisebbség.Valahol a sorok között.Ha a szívig el tudna jutni a karácsony üzenete,mindenki másképp élné meg.De büszkék az emberek feladni a hamis öntudatukat,és eljutni a bűntudatra,hogy legyen aztán bűnbánatuk.Ézsaiás próféta pontosan írt arról,mit teszünk mi emberek,Jézussal.Ézs.53,3   Pedig mindannyian tudjuk,még a nem hívő emberek is,csak nem ismerik be,hogy ilyenkor elönti a világot valami,valami ami nem a miénk,amit nem mi csináltunk.
"És ő megsebesíttetett bűneinkért,megrontatott a mi vétkeinkért,békességünk büntetése rajta van,és az ő sebeivel gyógyulánk meg."Ézs.53,5

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #52 Dátum: 2009 December 10, 14:20:18 »
Én azt írtam, hogy egyszer fordult elő, hogy nem állítottunk fát.
Azóta díszítünk, a fiúk is szeretik. Tényleg van valamilyen "hangulata", bár tisztában vagyok vele, hogy nem lényeges.

Valahogy ez a fényár a mennyei angyalok dicső megjelenését juttatja eszembe, amikro hírül adták a pásztoroknak, hogy megváltó született!

De természetesen sokkal tovább látunk a fánál és az ajándékoknál!

Gyerekkori emlékem nekem is, Mária, ahogy a tömeg összegyűl a templomban... Nagyon szerettem mindig ezt az ünnepet, amíg a református templomba jártam!
Valahogy a kivilágított templomablakok is "hívogatnak" a sötétből, BEFELÉ az Isten jelenlétébe! A karácsonyi örömhír meghallására!!!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

maria

• Vendég
« Válasz #53 Dátum: 2009 December 10, 14:22:38 »
Természetesen van szépsége és elragadó tud lenni a karácsony. Csak vigyázni kell, ne hazugságban teljék el.

Nem elérhető Kingooo

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2009 December 11, 00:07:16 »
Sok ember azért megy Karácsonykor templomba, mert az a divat, és ilyenkor illik megjelenni. Nem tudom, de ha én nem akarok Karácsonykor Úrvacsorát venni, akkor, ha illik, ha nem nem megyek akkor templomba, ha nem érzem magam késznek. Igazából nemcsak Karácsonykor mennek olyan emberek templomba, akiknek fogalmuk sincs mit jelent Jézussal együtt élni, hanem vasárnaponként is sokan csak testileg vannak jelen. Az tényleg nagyon jó lenne, ha a Karácsony üzenete minden nap megmaradna szívünkben és a többi ember szívében és ne ajándékokról szóljon, hanem mindarról, amit Pál apostol leírt az 1 Kor. 13-ban.

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #55 Dátum: 2009 December 11, 10:19:01 »
Lehet, hogy pont karácsonykor kellene leginkább hirdetni az embereknek, hogy Jézus nem maradt "kis Jézuska", hanem KIRÁLY és MEGVÁLTÓ, aki megítéli a bűnt, de LEHETŐSÉGET és KEGYELMET AD annak, ahki elfordul a régi életétől.
Így a karácsony valóban Krisztus megszületése lenne sokak számára!
Adja az Úr, hogy így legyen! :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2009 December 11, 10:31:04 »
Ámen!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető athanasius

• Testvérünk
  • *
    • Reformált Evangéliumi Egyház
« Válasz #57 Dátum: 2009 December 11, 14:09:10 »
Ugyanakkor Isten Igéje kétélű kard és soha nem tér vissza Istenhez dolgavégezetlenül. Legalább hallják az Igét és így Isten hitet munkálkodhat a lelkükben. A hit hallásból van és kell hogy valaki hirdesse. Menjenek csak el a templomba, legalább találkoznak az Igével, a többit meg bízzuk Istenre.

Úrvacsorát azoban jobb, ha nem vesznek és nem is kapnak, mert a lakomára csak tisztán lehet belépni. Lásd Úrvacsora topic...
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető nyakas4

• Testvérünk
  • *
  • nyakas444
« Válasz #58 Dátum: 2009 December 19, 19:37:30 »
Istennel áldott ünnepeket!!! :2smitten:

maria

• Vendég
« Válasz #59 Dátum: 2009 December 19, 22:33:22 »