Szerző Téma: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)  (Megtekintve 75469 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #15 Dátum: 2008 Május 05, 18:35:31 »
Sziasztok! :044:

   Én sem vennék be semmilyen "homeoizét" - hogy Árpi tesó szavait vegyem kölcsön. :hehe:
Voltam úgy egészségileg, hogy semmi nem segített, nem tudtam enni, rosszul voltam, mindentől begörcsöltem; és ajánlatott kaptam, hogy egy "természetgyógyász" megvizsgálás után összeállít valami gyógyszert, majd attól rendbe jövök. "Természetesen" nem egyeztem bele. Isten kegyelméből mégis rendbejöttem. És úgy, hogy teljesen ellenkezőjét tettem annak amit a kezelőorvosom ajánlott, mivel az nem segített...
 "Véletlenül" került a kezembe egy orvos által írt könyv, aminek sajnos nem emlékszem pontosan a címére, de azt tudom, hogy a tojásról, egészségről, étkezésről szólt.
  Elolvastam ezt a könyvet, és teljesen másképpen kezdtem el étkezni, mint addig, és minden további nélkül - "fittyet hányva" az addigi orvosi tanácsoknak, ismereteimnek, miszerint a tojás káros koleszterint tartalmaz, minden második reggel tojást reggeliztem.  :088:
  Az addigi orvosi utasítás az volt, hogy sokszor egyek keveset. A könyv szerint az orvos azt ajánlotta, kevésszer kell enni jólakásig. Lassan áttértem erre a módszerre, és tökéletesen rendbe jöttem.  :afro:
  Tudom, hogy nem véletlenül került az a könyv a kezembe; tudom, hogy Isten volt az, aki meggyógyított, Ő mutatta meg a "gyógymódot". Örülök, hogy nem engedtem a "rábeszélésnek", és hálát adok az Istennek, hogy mindig adott annyi világosságot, hogy csak Rá figyeljek, hogy soha ne vegyek igénybe olyan gyógymódokat, ami előtte nem kedves, ami nem Tőle van. Akkor inkább vállalom a szenvedést, de nem akarok "mindeáron" meggyógyulni.

Szeretettel:
olajág


olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #16 Dátum: 2008 Május 05, 18:41:18 »
Kedves Edit!  :063:

Irod:
Idézet
A keletiek nem buta emberek egyaltalan,sot nagyon is okosnak tartom oket.

Igaz, ez így van. Nem buta emberek, nagy a tudásuk; csak épp nem igazán Krisztust követő keresztyének. Inkább bálványimádók.  :117:

Szeretettel:
olajág



Nem elérhető Serenus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #17 Dátum: 2008 Május 05, 18:42:39 »
Kedves Edit és Árpi!

A homeopátiát valóban szokták a gyógynövényes gyógymódok közé sorolni, de valójában azokhoz semmi köze.
A gyógymód megalapítója Sámuel Hahnemann, német orvos. Ő nyiltan állította, hogy módszerét spiritiszta kijelentésekből vette.
Alapvető tételei a mikro-makrokozmosztan azonosság elvéből indulnak ki.
Fetételezései szerint a betegség tisztán szellemi eredetű - kozmikus energia - lehangolódásán alapszik. Ezt az energia-zavart helyre lehet hozni olyan gyógyszerekkel, melyek bizonyos okkult módszerekkel készülnek. E gyógyszerek hatóanyaga minél kisebb, annál erősebb hatást váltanak ki, mert ezek a szerek nem a hatóanyaguk, hanem a bennük lévő anyagtalan erők által hatnak.
Az elkészítési módszernek két összetevője van: a fokozatos hígítás és a dinamizálás.
Az anyagot lépésről, lépésre hígítják: tízes, százas, ezres hígításokat végeznek. D30 fölötti hígításnál az eredeti anyagból már egyetlen moekula sem található a szerben, csak ún. szellemi erők maradnak.
Hígítás közben az anyagot rázzák - ez a dinamizálás. Minél többet rázzák, annál jobban feltöltődik ezzel a bizonyos természetfeletti energiával. Oly annyira "erős" lesz, hogy Hahnemann szerint az így potencírozott szereket elegendő szagolni!
Ebből újabb módszer fejlődött ki, az orvosság megszagolása által alkalmazott mágikus gyógymód.

Irodalom: Dr. Erdélyi Judit  Természetgyógyászat az Ige mérlegén  /Evangéliumi kiadó/

Távol álljon tőlem a vita,de én ebben (például) semmit nem olvastam a mágiáról.

http://www.peithner.hu/index.php?page=15&pg=1

Szeretettel:
Serenus

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #18 Dátum: 2008 Május 05, 19:55:53 »
Kedves Serenus!

Elolvastam a hivatkozott web lapot! Ez az oldal úgy látom a homeo-szerek népszerűsítését szorgalmazza.
Közben a neten találtam egy másik oldalt, ez nem keresztyén lap, de érdemes ezt is elolvasni!

http://www.eletescsalad.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=10

Számomra több minden mellett pl. érdekes, hogy a homeopátia módszerével hogyan lehet 1 db kacsából 20 millió dollárt előállítani! :angel2:

Szeretettel! 

De tényleg én sem vitatkozni akarok, csak egyszerűen tisztábban látni és az Úr útján járni!
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető Serenus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #19 Dátum: 2008 Május 05, 20:06:40 »
Kedves Margó! :063:

Éppen csak kiragadtam egy weblapot,ami kicsit többet mond erről,mint 3 mondat,és ezért lehetett az,hogy nem néztem,milyen dolgokat népszerüsít.
De őszintén megvallva: több hasonló leírást is találtam,nem reklámoldalakon,ahol a spiritiszta vonulatról egy szót sem ejtettek,kizárólag a hasonlóság elvét taglalták. Az alapján én nem találtam benne okkult utalásokat. Az alapelképzelést továbbra sem tartom rossznak,de ha ilyesfajta körítéssel nézzük,akkor már más a tészta. Kérdés akkor: mennyi ebből az alapigazság,és mennyi az azóta innen-onnan rárakódott miszticizmus. Sajnos az emberek hajlamosak a legegyszerűbb dolgokat is ártalmas körítéssel tálalni. Tartok tőle,hogy ilyen alapon sosem tudjuk meg mi is az igazság,éppen ezzel a dologgal kapcsolatosan.

Szeretettel:
Serenus

Nem elérhető Doke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #20 Dátum: 2008 Május 05, 21:05:22 »
Kedves Edit!  :063:

Irod:
Idézet
A keletiek nem buta emberek egyaltalan,sot nagyon is okosnak tartom oket.

Igaz, ez így van. Nem buta emberek, nagy a tudásuk; csak épp nem igazán Krisztust követő keresztyének. Inkább bálványimádók.  :117:

Szeretettel:
olajág
....ám ez nem jelenti,hogy minden amit tesznek az rossz :063:
Nagyon sok orvos és gyógyító tanult tőlük....akik keresztények voltak.

Szeretettel
Doke

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #21 Dátum: 2008 Május 05, 21:20:56 »
Kedves Doke!  :05:

Egyértelmű, hogy nem minden rossz amit tesznek; csak az "okkult praktikáik".  :088:
De mindenkinek szabadsága van azt tenni, és úgy gyógyulni, ahogy jónak látja, olyan keleti gyógymódot venni igénybe amilyet a lelkiismerete megenged. :2angel:

Szeretettel:
olajág

Nem elérhető Doke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #22 Dátum: 2008 Május 06, 08:15:36 »
Kedves Doke!  :05:

Egyértelmű, hogy nem minden rossz amit tesznek; csak az "okkult praktikáik".  :088:
De mindenkinek szabadsága van azt tenni, és úgy gyógyulni, ahogy jónak látja, olyan keleti gyógymódot venni igénybe amilyet a lelkiismerete megenged. :2angel:

Szeretettel:
olajág
Kedves olajág!  :05:

S ki dönti el mik az "okkult praktikák"....
Sokat változott a világ a gyógyítás terén...ami régen eretnekségnek számított az mára már elfogadott gyógymód.
Mi a gond az akupunktúrával?
Mi a gond a természetgyógyászokkal?
Persze a sarlatánok és Isten szavaival gyógyítók becsapják,becsaphatják az embereket,ám ha valaki Krisztusi úton halad, ezen emberek mellett nem időzik  :05:
Én átéltem a poklot s a "modern" orvosoktól már halott lehetnék...
Ám Istennek más terve volt velem s utamba sodort egy embert...aki megtudott gyógyítani....a saját hitem segítségével,gyógynövényekkel és az életmódom gyökeres megváltoztatásával.....( Hála érte Istennek! :2angel:)
Csak azt tudom mondani,hogy semmit ne ítéljetek el míg nem ismeritek.....s mert mások azt mondják....
Isten mindent lát...s ha neki nem tetszőt vesz észre...azt kinyilatkoztatja felétek.  :05:
Én nem tudok Bibliai idézetekkel példálózni....csak azt mondtam el mi a szívemben van :2smitten:

Szeretettel:
Doke :017:

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #23 Dátum: 2008 Május 06, 08:46:07 »
Kedves Doke!  :05:

Többet nem is kell elmondanod, csak ami a szívedben van. Isten adjon neked egészséget, és világosságot. Mert Ő az Aki mindent eldönt.  :088:
Aki őszinte tiszta szívvel követi Őt, annak megmutatja ki meddig mehet el; ki milyen gyógymódot választhat. Nekem nem engedi meg, hogy úgynevezett "természetgyógyászok" segítségével gyógyuljak meg. De akinek igen... annak  szabadsága van megtenni.  :088:
Én csak a magam életéből tudok bizonyságot tenni; csak arról beszélhetek, amit Isten előttem megvilágosít; ahogy engem vezet. És mivel nem vagyunk egyformák, gondolom, nem is egyformán vezet bennünket. :05:

A mi pedig a bibliai idézeteket illeti, én kimondottan örülök nekik, mert a Biblia nekem egy olyan Isten által adott "mérce", amihez tartani kell magam.
Amikor Jézust a Sátán kísértette, akkor azt Igével tette; de milyen jó, hogy Jézus  szintén Igével magyarázta meg ellenállását a kísértésnek: "meg van írva"...
Általában én is ezt szoktam figyelembe venni: hogy is van megírva? Mit is mond erről a Biblia? Mit tenne Jézus? - mielőtt bármiben is döntenék, és bármibe is belemennék - ezt fel szoktam tenni magamnak.
Sajnos előfordul, hogy még így is teszek olyanokat, ami Isten előtt nem kedves; amit utóbb nagyon bánok. :117: De Isten kegyelmes, és hűséges!
Dicsőség és magasztalás szent Nevének!  :2smitten:

Szeretettel:
olajág

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #24 Dátum: 2008 Május 06, 09:00:07 »
Pont ilyesmit akartam irni mint Doke,csak megelozott.Egyetertek vele  :afro:

A vilag halad elore,sok minden uj dolgot kifejlesztettek mar amit mi meg nem ismerunk igazan,olyanokat aminek semmi koze a sotet oldalhoz.Csak eppen mi nem ismerjuk.En azert nem veszek minden homeopatias gyogyszert egy kalap ala.A "sarlatanok" nem gyogyszeripari cegek altal fogjak forgalmazni a termekeiket.Az nekik nem erne meg anyagilag.Sokkal inkabb a maguk altal kialakitott halozaton belul.Na ezekbe en se bizom es elkerulom.Errol irtunk szerintem Arpival.

Egyertelmu,hogy a novenyeket Isten teremtette es,hogy bizonyos fajtaikban van gyogyhatas.Egyszeru pelda erre a kamilla.Mindannyian ismerjuk,szerintem.Ugyanugy felhasznalhatja mind a ket oldal.Kerdes,en honnan veszem meg?Ha "kotyvasztos emberektol",mert igeretesebb az o szoveguk es koritesuk,akkor mar en hibaztam.Csak azert mert olyan emberek is hasznaljak,meg nem azt jelenti,hogy a kamilla rossz!
En ebben latom a kerdes kulcsat ezzel kapcsolatban.

Cs.Edit. :05:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #25 Dátum: 2008 Május 06, 09:01:10 »
homeopátiás gyógyszerekről:
erre (is) mondta Pál, hogy amit elétek tesznek egyétek meg, ne tudakozódjátok, hogy honnan van a lellkiismeret miatt...
Úgye ez a bálványáldozati étellel kapcsolatban mondja, de ma már olyan nem dívik (legalábbis magyarországon), viszont ezek szerint a homeopátiás gyógyszer teljesen hasonló. A spiritiszta dolgok akkor ártanak ha félünk tőlük, ahogy Pál mondja a hitben erőtelen jár rosszul...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #26 Dátum: 2008 Május 06, 09:04:06 »
Kedves Testvérek!

Teljes mértékben egyetértek Olajággal. Szíves figyelmetekbe ajánlom a következő oldalt: http://baptista.hu/debrecen/igehirdetes_0411.htm , itt hallgassátok meg Pogány Attila: Az okkultizmusról szóló prédikációját, és mindent megfogtok érteni, ígével alátámasztva. Nekem nagy áldás volt, remélem nektek is az lesz.


Szeretettel:Salome :2smitten:

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #27 Dátum: 2008 Május 06, 09:16:18 »
A kamillát, és mindenféle gyógynövényt Isten teremtette, és az  ellen semmi kifogásom.  :05:
Sőt, csalán, hárs, csipkebogyó...
Volt idő, amikor magam szedtem és szárítottam ezeket a gyógynövényeket, amiből alkalomadtán teát főztem.
A gyermekeim - mondhatnám - kamillateán nőttek fel. :2smitten:

Szeretettel:
olajág

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #28 Dátum: 2008 Május 06, 09:21:15 »
Kedves Salome!  :05:

Köszönöm ezt a linket.
Isten áldjon, gazdagon! :2smitten:

Szeretettel:
olajág

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #29 Dátum: 2008 Május 06, 09:31:46 »
Most eszembejutott amit egyszer Tothg irt nekem:Ha mindig mindentol felunk es elzarkozunk mert nem ismerjuk,sok jobol is kimaradunk.
Hat nagyon igazat adok neki.Ki-ki meglatasa szerint,hajlamos a dolgok moge jot vagy rosszat kepzelni es el is hiszi.
Utolso mondataval is egyetertek,miszerint:A spiritiszta dolgok akkor artanak,ha felunk tolluk,ahogy Pal mondja,a hitben erotelen jar rosszul...


Latom,sokunk agyat megmozgatta  ;)

"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b