Szerző Téma: Vajon mit jelenthet ez az ige?  (Megtekintve 61602 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Dátum: 2008 Május 08, 13:32:33 »
Sziasztok!  :088:

Nyitottam egy új topicot, amiben kevésbé egyértelmű igerészeket beszélhetünk meg.
Máris kezdem egy igerésszel:

Mt 18,18-20
"Bizony, mondom néktek: amit megköttök a földön, kötve lesz a mennyben is, amit pedig feloldotok a földön, oldva lesz a mennyben is. Bizony, mondom néktek azt is, hogy ha közületek ketten egyetértenek a földön mindabban, amit kérnek, azt mind megadja nekik az én mennyei Atyám. Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben: ott vagyok közöttük."

Ennek az igeversnek az előzménye a mások vétkeinek szembesítése négyszemközt, csoportosan és gyülekezetileg.
Nem tudom, hogy összefüggésben van-e a fentebbi igerésszel.

Nos, ki mit ért az ige alatt?  :088:
(elsősorban a megkötésről és a feloldásról szeretném ha beszélnénk)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #1 Dátum: 2008 Május 08, 14:30:04 »
Hát én azt hallottam (nem tudok görögül), hogy ez nem igazán jól van fordítva. Állllllítóóóólag úgy szól helyesen, hogy amit a Földön megköttök, az már a Mennyben meg van kötve...

Hát ennél okosabb nem vagyok...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #2 Dátum: 2008 Május 08, 14:56:47 »
Jézus beszélt Péternek kicsit erről:

Mt 16,19
"Neked adom a mennyek országának kulcsait, és amit megkötsz a földön, kötve lesz az a mennyekben is, és amit feloldasz a földön, oldva lesz az a mennyekben is."

Ez az ige nem azt jelenti, hogy Péter fog várni a Mennyország kapujában (csak úgy leszögezésképpen). :088:

Péter bizonyságtétele előzi meg Jézus eme válaszát. Péter kijelenti az Atya által, hogy Jézus a Krisztus.
Jézus ezen a kijelentésén építi fel az egyházat, vagyis nem Péteren, hanem a hasonlóképpeni bizonyságtételen, ami belőlünk (Jézus követőkből) árad ki.

Tehát ennek függvényében tudjuk, hogy kiknek szól az igéret, miszerint amit megkötünk, kötve lesz a Mennyben is. Ugyanígy a feloldásra is igaz.

Én is kijelentem, hogy nincs meggyőződésem ez ige mondanivalójáról.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #3 Dátum: 2008 Május 08, 16:11:19 »
Ez nem hangzik rosszul, de itt nagy kérdés, hogy mire vonatkozik? Talán hozzálehetne tenni azt, hogy akinek megbocsátjátok a bűneit megbocsátatnak...
Nem?

Más is szóljon hozzá szedte-vedte teremtette... :2knuppel:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #4 Dátum: 2008 Május 08, 16:52:10 »
Szerintem is lehet köze a megbocsátással kapcsolatosan.
De akkor is még ködös nekem az egész. :118:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #5 Dátum: 2008 Május 08, 16:53:43 »
Ne csüggedjünk, valaki csak megmondja nekünk... :igen:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #6 Dátum: 2008 Május 08, 19:41:05 »
Szerintem az idézett igék a közösség tisztogatására vonatkoznak, melyek már Jézus idejében sem voltak egységesek.
Péter által vezetőt rendelt Jézus a közösségek élére és és ezzel együtt kihangsúlyozta a közös ima erejét és jelentőségét.
Láthatjuk, hogy mennyire szívén viseli Jézus a "tanulók" sorsát, ezért bízza őket vezetőkre, akiknek élén Péter áll. A farizeusok potenciális veszélyt jelentettek a hívők számára. Ők kivetnivalónak tartottak bizonyos ételeket, öltözeteket, személyeket és ezzel terhelték a közösséget.
A Krisztus mellett való döntés egy folyamatot indít el, amit állaandóan meg kell újítani!
Péter volt hívatott arra, hogy ezt "koordinálja", de imádkozó háttérrel, ami mögött mindig biztosan tudhatták Isten valóságos jelenlétét. 
Ezt jelentheti az oldás és kötés ............... semmiképpen sem a katolikusok által értelmezett pápaság vezető szerepét!
 :angel2:
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

olajág

  • Vendég
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #7 Dátum: 2008 Május 08, 21:04:36 »
Sziasztok!  :044:

Hogy őszinte legyek, így kiemelve erről az igeversről soha nem hallottam tanítást, és nem is igazán törtem rajta a fejem.  :08:
   Szerény véleményem szerint azt jelentheti, hogy amit, ahol Jézus Krisztus nevében kötünk vagy oldunk, ott az emberi döntés a mennyben jóváhagyást nyer; az egyetértők között pedig jelen van maga az Úr.
   Egyetértek Margóval, miszerint nem a pápaság vezető szerepét jelenti.
   És Anteeval pedig egyetértek abban, hogy a megvallott hitre építi fel Jézus az egyházat, aminek egyedül csak Ő lehet a fundamentuma.

Szeretettel:
olajág

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #8 Dátum: 2008 Május 09, 11:21:45 »
Amíg gondolkoztok az előbbi igén, felteszek egy újabb igét, amiről beszélgethetünk! :088:

Lk 20,17-18
"Ő azonban rájuk nézett, és ezt mondta: "Akkor mit jelent az Írásnak ez a szava: az a kő, amelyet az építők megvetettek, lett a sarokkő, aki erre a kőre esik, összezúzódik, akire pedig ez a kő ráesik, szétmorzsolja azt."

Nos?  :2angel:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #9 Dátum: 2008 Május 09, 11:59:51 »
Jézus a kőszikla, ami alapja az életnek. Szerintem az élet folyásának valamilyen pontján mindenki találkozik (belebotlik) Jézussal(ba). Ha az ember adja magát, akkor össze fog törni (gondolkodása, szemlélete, értékrendje, stb), aki nem adja magát, azzal is ez történik, de Ő nem fog változni, hanem az élete törik össze és lesz a halál uralma alatt. Mondhatnám, hogy mindenképpen törik az ember...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #10 Dátum: 2008 Május 09, 12:00:36 »
Én erre térnék vissza:

Mt 16,19
"Neked adom a mennyek országának kulcsait, és amit megkötsz a földön, kötve lesz az a mennyekben is, és amit feloldasz a földön, oldva lesz az a mennyekben is."

Lehet hogy egyedül vagyok a véleményemmel de azért leírom.
Tudjuk, hogy Jézus az apostoloknak hatalmat adott gyógyításra, gonosz lelkek kiűzésére, a sátántól megkötözött emberek megszabadítására...stb, vagyis olyan jeleket adott nekik amiből az akkori emberek felismerhették Jézus tanítványait, és nagy boldogságot hoztak ezzel az emberek közé.
Talán ennek a képességnek a megőrzéséről is szólhat ez az ige, feloldozni az embereket az ördög fogságából és megkötözni a gonosz lekeket.

Valahogy így:
„Harcra készítelek fel, és harcba küldelek titeket. A szabályszerű harcban az Úr a ti oldalatokon áll. A hitnek ebben a bizonyosságában harcoljátok mindig végig a harcaitokat! Az Úr rajtatok keresztül rombolja le az ördög munkáját, és az Ige beteljesedik, hogy ’néked adom a mennyek országának kulcsait; és amit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és amit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen’. (Mt 16,19)  --  Meddig várjak még az én népem felébredésére, megtisztulására és a Szent Szellem erejében való munkálkodására?”

 "Szóljon a kűrt, és hirdesd: Amit eddig végeztetek a szolgálatban, az felkészítés, kiképzés és gyakorlatozás volt. A harc élőben, összpontosított erővel ezután kezdődik. Jézus Krisztus jó vitézeinek serege fegyelmezett tanítványokból álljon! A szellemi fegyverzetetek jól gondozott és működőképes legyen a mindenkori bevetésre. A ti erőnlétetek is teljes formájában legyen. Ez az Ige szavaival és értelmezésével azt jelenti, hogy Szent Szellemmel teljes, erős és bátor harcosok legyetek. Meg van írva: ’harcold meg a hitnek szép harcát’. Az Úr ebben előttetek járt: a golgotai kereszten való szenvedéseivel és győzelmével. Kövessétek az Úr példáját, és cselekedjétek meg parancsolatait:

Hirdessétek az evangéliumot,

Tegyetek tanítványokká,

Ördögöket űzzetek,

Betegeket gyógyítsatok,

Oldozzátok meg a megkötözötteket!

Változzatok át krisztusi jellemű tanítványaimmá, és szívetek tisztaságában, hittel gyakoroljátok az Úrtól rátok ruházott hatalmat!”

 „Megteszem, bármit bíz rám az Úr.

Elmegyek, bárhova küld az Úr.

Odaadom, bármit kér tőlem az Úr.”

„Az Úr közel.”

(Idézet egy új tömlő hírlevélből)

Természetesen ez nem azt jelenti hogy mindenki kezdjen el gyógyítani és ördögöket űzni, hanem mindneki az Úrtól kapott ajándékokkal sáfárkodjon a tőle telhető legjobb módon, mert számomra az is oldás ha segítek egy szükségben lévőnek valami módon, ami közelebb viszi őt az Úrhoz.
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #11 Dátum: 2008 Május 09, 13:02:22 »
Én aztgondolom, az se gáz, ha azt írod:
Mindenki kezdjen el démonokat űzni, és betegeket gyógyítani!

Lehet nem fogja mindenki csinálni, de a hívőket ezek a jelek kell, hogy kövessék...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #12 Dátum: 2008 Május 09, 13:29:51 »
Kedves tothg!

Tetszik a humorod! :fel:, de azt gondolom nagyon veszélyes területre tévedtünk, ezek után már a nyelveken szólás jöhet, meg az sem árt, ha mérget iszunk!
Na én is csakk viccelek, nehogy komolyan vegyétek!
A lényeg, hogy én a gyógyításokkal nem értek messzemenően egyet! :118:
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #13 Dátum: 2008 Május 09, 14:01:37 »
Azért mertem ezt (szinte) komolyan állítani, mert az írás mondja.
Mi tudunk vitatkozni egymással, mert én "így" látom, te "úgy" látod, de az írás írás marad és nekem teljesen mindegy, hogy ki, hogyan gondolja, de a nyelveken bárki szólhat, mert az írás mondja, hogy jelül is adatott, betegekre bárki rávetheti a kezét, hogy meggyógyuljon, mert jelként fogja követni a hitet, démonokat bárki űzhet, mert azt örököltük, hogy kígyókon és skórpiokon tapossunk, az ellenségnek minden erején...
Szívesen beszélgetek ezekről, de azért hiszek ezekben, mert az írás mondja. Nekem ennyi elég.

A múltkor pont olvastam, hogy ne bölcselkedjünk azon felül, ami meg van írva. Tudom, hogy a biblia tele van egymásra értelmezett dolgokkal, de tudod a hit az egyszerű, aki el akar mélyülni az írásban, nehogy azt vegye észre, hogy már nem tud hinni dolgokban, mert az értelmezés "kiokosította" az agyat és olyan bölcsek lettünk, hogy már feltételekhez kötjük a hitet is...
Én speciel így jártam és egy Nicaraguából jött apostol szólt rám, akivel életemben előszőr találkoztam. Nem is értettem miről beszél előszőr, és a végén keserves rádöbbenés és megtérés lett belőle...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Vajon mit jelenthet ez az ige?
« Válasz #14 Dátum: 2008 Május 09, 16:31:12 »
Kéremszépen maradjunk a kötés oldás témánál és a kőszikla példázatnál.  :088:
A gyógyulás-gyógyítás topicban nagy ütközések, sértődések voltak és messzemenőleg nem volt áldás, hanem csak sértés volt és bántás.

Legyünk bölcsek, akiket a valódi egység és nem a hitkülönbségek fognak össze!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)