Szerző Téma: Bátorítások  (Megtekintve 91461 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Magda

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #30 Dátum: 2008 November 30, 13:13:24 »
Antee igen, ez így helyes!
Ebben az igerészben, nem olvasol sem "hitről" sem "lélekről". Ez a két szó nem volt szerintem helyes betoldás, mert az ige úgy szól ahogy Te idézted. Jó ha igét mondunk, ahoz hozzá nem tenni, és abból el nem venni, mert téves értelmezéshez juthatunk. :044: :2smitten:

Ugye ezt megint viccnek szántad  :hehe:

Mint amit elmultakban írtál az Ószövetségről.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Bátorítások
« Válasz #31 Dátum: 2008 November 30, 14:24:07 »
Nem, Magdám. Ez nem vicc. Igaz azt hittem, hogy a "Biblia ....." topickban van. Különben nem szóltam volna bele.
De most már mindegy. :044:
Miért gondolod, hogy vicceltem? :061:
 
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Magda

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #32 Dátum: 2008 November 30, 15:27:34 »
Amit Anti idézett az nem áll külön az előtte levő igeversektől, sőt:

2Tim 3,
16.  A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
17.  Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.


ezt hiszem el, és nem azt ha valaki magát hívőnek mondja, a fenti igeverset pedig kétségbe vonja.

Amikor ezt leíratta a Szent Szellem, akkor jószerivel az Ószövetség állt rendelkezésre.

Voltam egy hosszú hétvégén "hívők" között.
Ahol a meghívott előadó azt mondta "már Jézus is tudta, hogy a víz vezeti ahangot, ezért prédikált csónakból"

Mikor erre később rákérdeztem, nem értette, hogy mi ebben a probléma.

Gondolom sokaknak ez a mondat nem probléma, nekem az, nem annyira a mondat, hanem a mögötte levő szellemiség!
 :062:

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Bátorítások
« Válasz #33 Dátum: 2008 November 30, 16:00:52 »
Magdám akkor idéznék:

Zoltán ezt írta:"A hitben erősek, tartoznak annyival, hogy akik lélekben gyengék azt hordozzák."

Pontosan ez benne a megtévesztő, hogy olyan mint ha ige lenne, de nem az, sőt még csak nem is igei. Még téged is megtévesztett, mert azt gondoltad, hogy a Biblából van. Pedig Magdám, te igen jólismered a bibliát. Most képzeld el, hogy ha valaki nem ismeri, az el is hiszi, hogy ez benne van. :088:

Az Ige így hangzik:

Antee:"Róm 15,1 Mi erősek pedig tartozunk azzal, hogy az erőtlenek gyengeségeit hordozzuk, és ne a magunk kedvére éljünk."

A két mondat között nagyon nagy a különbség. /Ha akarod kielemezhetjük./
Ezzel nem Zoltánt akarom bántani, csak tényleg azt hittem, hogy másik topicban vagyok. Ettől független, nem baj hogy beszélünk rólla. :044:




1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Magda

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #34 Dátum: 2008 November 30, 16:19:21 »
Nem kívánok erről sem vitázni, így kezdődik a gondolat menet:
Róma lev. 14 fejezet:
 1. A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.

--- erről szól végig.

Az Írás ismeretem pedig nem ismeretem, mert erre ez a szó nem alkalmazható.
Az Írás nekem táplálékom, és amikor kell azt felidézi a SZENT SZELLEM, mert ebben is RÁ hagyatkozom, ha szerinte szükséges, akkor tudom, ha nem akkor nem tudom, tehát amit ember ismeretnek nevez, azzal nem rendelkezem.
De ismerem AKI bennem vett lakozást, teljesen RÁ bíztam magam, ha NEKI ez megfelel, akkor nekem miért ne felelne meg, Ő MINDENHATÓ!

Csak azt kérem TŐLE, hogy megtartója és betöltője legyek az IGÉNEK.
A többi nem az én dolgom.
Akit az Úr megszabadít az valósággal szabad.

 :2smitten:

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Bátorítások
« Válasz #35 Dátum: 2008 November 30, 17:13:34 »
Drága Magdám, akkor legyen így! :rozsa2:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Bátorítások
« Válasz #36 Dátum: 2008 November 30, 20:25:54 »
 :044:   Kedves erdei, én nem is a Bibliából ídéztem :)
Csak hallotam sok helyen, de Antee az igehelyet is írta, Kösz Antee.
Fontos a Bizonyítás ezeknek, nem mintha tévtanító lenénk, de újjászült keresztény vagyok, és a jóindúlat ajándéka vezérelt  :2smitten:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

maria

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #37 Dátum: 2008 November 30, 21:40:55 »
Kingooo! Mint mindig, most is igazad van Mária.

Hát ezt jó volt olvasni, melengeti is a szívemet,  :hehe: de ez sajnos nem így van, mert nincs mindig igazam. Igen, sok nehézségen, próbán mentem keresztül, mire dolgokig eljutottam, de van még sok dolog, amit nem ismerek vagy nem jól tudom. Persze ettől függetlenül tudom mire értetted. A nővéreddel meg valóban jó ha leülsz beszélgetni, de ne számíts túl jó beszélgetésre. 1. Azért, mert ha tisztán látna, akkor már régen eljött volna onnan. 2. Szereti azt a férfit, hiszen elviseli, hogy sokadik legyen az életében 12 éve. A 3. pedig ahogy írtad, vak. Egy biztos, ahogy Hilda is javasolta, hogy ne ugorj fejjel a falnak. Kérd ki Isten tanácsát és a szívedben fogod tudni mit tegyél vagy mondjál amikor sor kerül a beszélgetésre. Javaslatom van, de nem kell ezt tenni. Én azt tenném ha egy elvakultan vak nővéremmel kellene beszélni, hogy elkapnám a gyengéjét. Kikérdezném, hogy van és elmondanám neki, hogy ez miért jó neki? Miért csinálja ezt? Érezze a törődésedet és féltésedet. Lerohanni nem szerencsés, mert visszahúzódik, hiszen igen sérült a lelke. Ő ott sír, ahol senki nem látja, de nem tud szabadulni. Érezze, hogy te törődsz vele. Akkor meg fog nyílni. Onnantól pedig bátorításra van szüksége. Tedd azt. Érezze, hogy számíthat rád. Ha viszont nem nyílik meg, mert beletörődött, akkor nem sokat tehetsz. Dorgálni kár, mert sérülést kap és elmenekül. Tehát kell a bölcsesség az Úrtól.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Bátorítások
« Válasz #38 Dátum: 2008 December 01, 07:59:36 »
Szia Zoli!

Ez felől semmi kétségem nem volt.
Néha a "köztudatba" beépűlnek olyan gondolatok, amiket természetesnek veszünk, hogy így vannak le írva, vagy igazak. Szerencsére ott van a biblia, és megnézhetjük, hogy igaz e amit gondolunk.
Én is azért figyelmeztettelek, mert egyébként igen tetszetősek a hozzászólásaid, de vannak dolgok, amikre figyelnünk kell, és figyelmeztetni egymást. A bibliával mindig összhangban kell lenni, a kijelentéseinknek. Ez nekem sem megy mindig, de elfogadom, ha kíjavítanak. Sőt, szoktam kérni is.
Mikor megtértem, a tanító akihez jártam, minden mondatomba belekötött. Nem tudtam úgy elmondani egy mondatot, hogy abban ne lett volna bibi. Nagyon bosszantó volt. Most már áldom érte, igaz akkor is áldottam. Ma már csak minden második mondatomba köt bele.  :igen:
 :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Magda

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #39 Dátum: 2008 December 01, 08:53:54 »
Tartozás!

Antee igen, ez így helyes!
Ebben az igerészben, nem olvasol sem "hitről" sem "lélekről". Ez a két szó nem volt szerintem helyes betoldás, mert az ige úgy szól ahogy Te idézted. Jó ha igét mondunk, ahoz hozzá nem tenni, és abból el nem venni, mert téves értelmezéshez juthatunk. :044: :2smitten:

Zoli nem írt igét, hanem egy mondatot, ami nem volt helytelen, mert igeileg megálta a helyét - az én gondolatom szerint.

Anti írt egy Igét, amire én reagáltam, és az írtam, hogy a erősek mértékegysége az, ha hordozza a gyengét.

Erdei ezt tovább ragozta, és erre írtam, hogy ugye vicc.

Gondolom, hogy lehet igei mondatot írni, és nem kell mindég pontosan az IGÉT idézni.

Van egy mondat amiről kérem a véleményeteket, mert úton útfélen elhangzik, és mindenhol beleütközhetünk.

A mondat így hangzik:

"Segíts magadon, az Isten is megsegít"

Köszönöm a véleményeket.
 :2smitten:

ircsi

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #40 Dátum: 2008 December 01, 09:53:13 »
Szia drága Magda!

Igen sokat hallani ezt a kifejezést,de ez csak egy magyar közmondás, ami az ember akaratát helyezi központba, elfelejtkezve arról, hogy az Úr nélkül semmit sem cselekedhetem. Ha nincs rajta az Ő áldása, nem fog sikerülni semmi. Bármit is teszek kudarcba fog hulladni.
A közmondás így mondja: „Segíts magadon, és Isten is megsegít" - de a Bibliában nem ez van. Isten segíti azokat, akik elismerik, hogy nem tudnak segíteni magukon. Nála nélkül senkik és semmik. Ahhoz, hogy Isten megsegítsen teljesen alá kell, hogy rendeljem magam Isten akaratának.
Csak is akkor fog megsegíteni, ha az Ő akaratával megegyezek.

Szeretettel: Ircsi   :igen:

maria

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #41 Dátum: 2008 December 02, 16:54:18 »
Kenneth Copeland:  Inkább adj hálát Istennek

Róma 12,18 ha lehetséges, amennyire tőled függ, élj békességben mindenkivel.

Amikor még frissen megtért keresztény voltam, szinte lehetetlen volt számomra, hogy bárkivel is békességben éljek! Amikor kinyitottam a számat, majdnem mindig valami ostobaságot sikerült mondanom. Rendszeresen sértegettem azokat, akik közel álltak hozzám. Mondhatnám, durvább voltam velük, mint bárki mással.

Annyira kritizáltam Glória vezetési képességeit, hogy a végén már nem volt hajlandó velem utazni. Kritizáltam a gyermekeimet, akik kezdtek elkerülni. Nem akartam nyers lenni, de egyszerűen nem tudtam, hogyan legyek más. Úgy megszoktam a durva beszédet, hogy nem tudtam, hogyan változtassak ezen.

Ekkor viszont megtaláltam az Efézus 5,4-et: „Ne legyen többé nyers, ostoba, vagy nyegle a beszéded, ezeknek nincs helyük, hanem inkább legyen Istennek hálaadás.” Elolvasva ezt az igét rájöttem, mire van szükségem: fel kell váltanom azokat a szavakat, amiket korábban használtam, a hálaadás szavaira. Ez megoldja majd a problémáimat! Ugyanis nem tudok egyszerre durva, nyers lenni, és Istennek hálát adni. Nem tudom kritizálni a körülöttem levőket, ha velük kapcsolatban hála van a szívemben.

Azonnal elhatároztam, hogy ezt az alapelvet átültetem a gyakorlatba. Beszaladtam a fiam szobájába egy nap, hogy alaposan elverjem valami éppen elkövetett csínye miatt, de felismertem a régi természetem. Megálltam, és azt mondtam magamnak: „az ige azt mondja, hogy ennek a fajta viselkedésnek nincs helye! Tehát most megállok, és hálát adok Istennek!” Miután néhány percig az Urat dicsértem és hálát adtam neki, már közel sem voltam olyan dühös. 
 
Ha találva érzed magad, és a durva beszéd a természeted része, már a mai nap kezdd el megváltoztatni ezt. Ha valaki keresztezi az utadat a munkahelyeden, iskolában, utcán vagy bárhol, és nagy kísértés fog el, hogy durva szavakkal megsértsd, akkor állj meg azonnal! Inkább néhány pillanatig adj hálát, és dicsérd Istent. S ha már egyszer elkezdtél gondolkozni azon, hogy milyen jó is a mi Istenünk, és egyre gyakrabban teszed ezt, a durva, nyers, haraggal teli szavak egyszerűen kimondatlanok maradnak.

Ahelyett, hogy a nyelvedet arra használnád, hogy az embereket sárba döngöld, tanítsd meg vele, hogy Isten dicséretét emelje fel. Így másokkal könnyedén tudsz majd békességben élni.

Fordította: Orbán Tibor
Kenneth Copeland: Faith to faith c. könyvéből
K. Copeland Ministry által engedélyezett fordítás


Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Bátorítások
« Válasz #42 Dátum: 2008 December 07, 19:37:14 »
Kedves Hilda és Mária !

Igazatok van s én sem gondoltam másképp.   :088:.  Lerohanni nem fogom. Mar felhívtam, hogy szeretnék vele találkozni, de azt mondta nincs ideje, bezzeg, ha mondtam volna, hogy nagymamánk küldött pénzt akkor rögtön ráért volna, de nem szóltam semmit. Még. És akkor jött volna a férfivel is, na de Isten majd elrendezi a dolgokat.   :afro:




 :2smitten:

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

maria

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #43 Dátum: 2008 December 07, 22:22:54 »
Kingooo! "bezzeg, ha mondtam volna, hogy nagymamánk küldött pénzt akkor rögtön ráért volna,"

Hitben lépj ki.  :afro: Bizonyára nem könnyű lépned, de eljön az idő. Látod a gonosz mivel tartja vissza. Ne add föl.

Hilda

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #44 Dátum: 2008 December 07, 22:36:13 »
Magda:
Van egy mondat amiről kérem a véleményeteket, mert úton útfélen elhangzik, és mindenhol beleütközhetünk.

A mondat így hangzik:

"Segíts magadon, az Isten is megsegít"

Szerintem azért van ebben valami igazság, mert sokan csak várják a sült galambot, miközben tehetnének valamit,
nagyon fontos a mi hozzáállásunk a saját problémáinkhoz, és ha ez megfelelő, akkor tőlünk is megoldódhat,
és Isten is másként áll hozzá.
Gondoljunk csak bele, egy másik embert sem kérünk meg olyan dolgokra(jobb esetben), amit mi magunk is megtehetnénk.