Szerző Téma: Bátorítások  (Megtekintve 91260 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Bátorítások
« Válasz #705 Dátum: 2013 Április 06, 10:27:08 »
Amen! 

Példabeszédek könyve:27:5   Jobb a nyilvánvaló dorgálás a titkos szeretetnél.

Prédikátor könyve:9:3   Mert mindezt szívemre vettem, és pedig azért, hogy megvizsgáljam mindezt: hogy az igazak és bölcsek és azoknak minden cselekedetei Isten kezében vannak; szeretet is, gyűlölet is, nem tudják az emberek, mind ez előttük van.
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bátorítások
« Válasz #706 Dátum: 2013 Április 06, 10:37:23 »
Ámen Irénke.

Pál ezt írta a római levélben:

"vagyis, hogy együtt bátorodjunk meg közöttetek egymás hite által, a tietek és az enyém által."
Róma 1,12

Egymás hite által erősödhetünk és bátoríhatunk. Viszont az is igaz, hogy hitetlenségeink által még jobban gyengíthetjük a hitben gyengék hitét. Ezt pedig el kell kerülnünk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bátorítások
« Válasz #707 Dátum: 2013 Április 18, 19:30:08 »
Közeledtél, mikor kiáltottam hozzád, így szóltál: Ne félj! 58. Te perelted, Uram, peremet, és megváltottad életemet.
Jsir 3,57

"Nem maradok el tőled, sem el nem hagylak téged." 6. Ezért bizakodva mondjuk: "Velem van az Úr, nem félek, ember mit árthat nekem?"
Zsid 13,5-6
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bátorítások
« Válasz #708 Dátum: 2013 Április 19, 14:06:59 »
1. Aki a Felséges rejtekében lakik, a Mindenható árnyékában pihen, 2. az ezt mondhatja az ÚRnak: Oltalmam és váram, Istenem, akiben bízom! 3. Mert ő ment meg téged a madarász csapdájától, a pusztító dögvésztől. 4. Tollaival betakar téged, szárnyai alatt oltalmat találsz, pajzs és páncél a hűsége. 5. Nem kell félned a rémségektől éjjel, sem a suhanó nyíltól nappal, 6. sem a homályban lopódzó dögvésztől, sem a délben pusztító ragálytól. 7. Ha ezren esnek is el melletted, és tízezren jobbod felől, téged akkor sem ér el. 8. A te szemed csak nézi, és meglátja a bűnösök bűnhődését. 9. Ha az URat tartod oltalmadnak, a Felségest hajlékodnak, 10. nem érhet téged baj, sátradhoz közel sem férhet csapás. 11. Mert megparancsolja angyalainak, hogy vigyázzanak rád minden utadon, 12. kézen fogva vezetnek téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőben. 13. Eltaposod az oroszlánt és a viperát, eltiprod az oroszlánkölyköt és a tengeri szörnyet. 14. Mivel ragaszkodik hozzám, megmentem őt, oltalmazom, mert ismeri nevemet. 15. Ha kiált hozzám, meghallgatom, vele leszek a nyomorúságban, kiragadom onnan, és megdicsőítem őt. 16. Megelégítem hosszú élettel, gyönyörködhet szabadításomban.
Zsolt 61


Csodálatos ez a szeretet, ez a gondoskodás és ez a bátorítás amely ebben a Zsoltárban található. Ezt el kellene olvasnia, hallani kellene mindenkinek aki az Úr ellen szól.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Bátorítások
« Válasz #709 Dátum: 2013 Április 20, 08:05:10 »
 :morning: :030: :thanks:
 kedves  Pista testvérem valóban csodálatos az Úr gondviselése!

nekem a báoritásról a következő igék jutottak eszembe , sokszor merítettem már erőt ezekből az igékből:



Józsué könyve:1:7   Csak légy bátor és igen erős, hogy vigyázz és mindent ama törvény szerint cselekedjél, amelyet Mózes, az én szolgám szabott elődbe; attól se jobbra, se balra ne hajolj, hogy jó szerencsés lehess mindenben, amiben jársz!
Józsué könyve:1:9   Avagy nem parancsoltam-é meg néked: légy bátor és erős? Ne félj, és ne rettegj, mert veled lesz az Úr, a te Istened mindenben, amiben jársz.
Józsué könyve:1:18   Mindenki, aki ellene szegül a te szódnak, és nem hallgat a te beszédedre mindabban, amit parancsolsz néki, megölettessék. Csak bátor légy és erős!

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Bátorítások
« Válasz #710 Dátum: 2013 Július 06, 16:57:53 »
 :044:
Ézsaiás könyve:41:10   Ne félj, mert én veled vagyok; ne csüggedj, mert én vagyok Istened; megerősítelek, sőt megsegítlek, és igazságom jobbjával támogatlak.
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Bátorítások
« Válasz #711 Dátum: 2013 Július 07, 13:19:12 »


Én ma ezeket a bátorításokat kaptam.

Megőrzöd őket teljes békességben, mert szívük állhatatosan bízik benned, Örökkévaló! (Ézsaiás 26:3, Egyszerű Fordítás)



Az orvosok azt mondják, hogy sok betegség pszichoszomatikus eredetű, azaz az általunk elszenvedett mentális, vagy érzelmi stressz következménye.

Talán valaki, akiben megbíztál bántalmazott, vagy megbántott.
Lehet, hogy még mindig dühös vagy, amikor erre gondolsz.

Kedvesem, arra biztatlak, hogy vond be Jézust a szituációba. Ő a válasz.

Lásd magad, amint az Úr karjába vesz, és gyöngéden begyógyítja a sebeidet.
Lásd magad, amint helyreállít, bátorságot önt a szívedbe, és minden kárhoztatást és szégyent eltávolít onnan.


A kereszten Jézus magára vette minden frusztrációnk és érzelmi fájdalmunk keserű fullánkját, amikor értünk viselte a töviskoronát (János 19:2).
Azért tette, hogy szabad lehess a félelemtől, depressziótól és stressztől.

Hozd be az Urat minden stresszhelyzetbe, ahelyett hogy hagynád, hogy összegyűlve hatással legyenek az egészségedre. Hagyd, hogy Jézus átitassa a szívedet az Ő békéjével és nyugalmával.

Joseph Prince

Magyar fordítás: ahitatok.hu
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Bátorítások
« Válasz #712 Dátum: 2013 Július 07, 14:22:45 »
Köszönöm drága Irénkém. Olyan bátorító ez most nekem.
Áldjon meg az Úr.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Bátorítások
« Válasz #713 Dátum: 2013 Július 07, 15:08:21 »
Drága Ditte .......tudom!   ... imádkozom.....



Remélem hogy mielőbb békesség lesz a férjedben.

 Az ÚR legyen oltalmad és segítőd!  :2smitten:

Áldjon meg hatalmasan a Mindenható!

Szeretettel irene

zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Bátorítások
« Válasz #714 Dátum: 2013 Július 11, 07:07:11 »
Zsoltárok könyve:60:14   Istennel győzedelmet nyerünk, s ő tapodja el ellenségeinket.
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bátorítások
« Válasz #715 Dátum: 2013 Július 11, 07:55:41 »
Ámen.

"Mert hallottad, Istenem, amit megfogadtam, a nevedet félőkkel együtt adtál nekem örökséget"
Zsolt 61,6
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Ircsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 165
  • testvérnő
Re:Bátorítások
« Válasz #716 Dátum: 2013 Július 11, 08:39:33 »
Zsolt. 130,5
Várom az Urat, várja az én lelkem, és bízom az ő igéretében.

Zsolt. 130,6
Várja lelkem az Urat, jobban, mint az őrök a reggelt, az őrök a reggelt.

Zsolt. 130,7
Bízzál Izráel az Úrban, mert az Úrnál van a kegyelem, és bőséges nála a szabadítás!
   :280:
Az Úr az én pásztorom, nem szűkölködöm!

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Bátorítások
« Válasz #717 Dátum: 2013 Július 11, 09:39:01 »
Thessalonika levél:5:14   =
Kérünk továbbá titeket, atyámfiai, intsétek a rendetleneket, bátorítsátok a félelmes szívűeket, gyámolítsátok az erőteleneket, türelmesek legyetek mindenki iránt.
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bátorítások
« Válasz #718 Dátum: 2013 Július 11, 10:37:04 »
Ámen
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Ircsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 165
  • testvérnő
Re:Bátorítások
« Válasz #719 Dátum: 2013 Július 12, 08:04:25 »
Békesség!

Mát. 10,27
A mit néktek a sötétben mondok, a világosságban mondjátok; és a mit fülbe súgva hallotok, a háztetőkről hirdessétek.
Mát. 10,28
És ne féljetek azoktól, a kik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, a ki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.
Mát. 10,29
Nemde, két verebecskét meg lehet venni egy kis fillérért? És egy sem esik azok közül a földre a ti Atyátok akarata nélkül!
Mát. 10,30
Néktek pedig még a fejetek hajszálai is mind számon vannak.
Mát. 10,31
Ne féljetek azért; ti sok verebecskénél drágábbak vagytok.
Mát. 10,32
Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;
Mát. 10,33
A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.
Az Úr az én pásztorom, nem szűkölködöm!