Szerző Téma: Bátorítások  (Megtekintve 91441 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Bátorítások
« Válasz #765 Dátum: 2014 Április 24, 22:41:59 »
Így van.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Bátorítások
« Válasz #766 Dátum: 2014 Május 03, 11:29:39 »
Mostanában sokszor érzem magányosnak, elhagyatottnak, szeretetlennek magam, mert az ellenség férjemen  keresztül  olyan támadásokkal bombáz, amilyen  bűnök miatt bukdácsolok...de  bűnbánattal
törekszem az ÚR kegyelméhez, megtérésre.
.....ma ezt a bátorítást kaptam........


Pál Apostolnak az Efézusbeliekhez írt levele » 2. fejezet

1
    Titeket is megelevenített, akik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,
2
    Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;
3
    Akik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratját, és természet szerint haragnak fiai valánk, mint egyebek is:
4
    De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, melylyel minket szeretett,
5
    Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)
6
    És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:
7
    Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.
8
    Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
9
    Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.
10
    Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.


Róma 9. 25

Amint Hóseásnál is mondja: Hívom a nem én népemet én népemnek, és a nem szeretettet szeretettnek.




Imádkozom, hogy  Érted éljek ÚR JÉZUS KRISZTUS.
Istenem kérlek add, ne a saját életem, érdekeim, önigazultságom legyen előtérben.
Férjem életében igaz szeretetem, alázatos szolgálat felé, a megváltására törekedve szüntelenül imádkozni, várva Uram szent ígéd beteljesülését....Akaratod szerint.

Róma 9. 25

Amint Hóseásnál is mondja: Hívom a nem én népemet én népemnek, és a nem szeretettet szeretettnek.
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bátorítások
« Válasz #767 Dátum: 2014 Május 03, 11:47:44 »
Ámen.

Tudd testvérem ezeket a támadásokat krisztusi szeretettel legyőzni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető manoka38

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Bátorítások
« Válasz #768 Dátum: 2014 Május 03, 17:50:21 »
Drága Irine! Legyen Istentől kapott türelmed, kitartásod, ės szereteted a nehėzsėgek legyőzėsėre!

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Bátorítások
« Válasz #769 Dátum: 2014 Május 03, 19:45:00 »
Az ÚR  látja és ismeri a szíveket  :2smitten:  munkálkodik,  ezért hálás vagyok  :2smitten:

Dicsőség az ÚRnak!

Kedves manoka38  és  István  testvérem  nagyon  köszönöm a bíztatásotokat.   :317:  Megszívlelem..

Nemrégiben Ferenc testvér a "közönyről" is tanított....Vonatkozott rám is, ebből is meg kéne térni!

Istentől olyan feddést is kaptam, hogy szégyen  pírít.... miért is?
Mert  akik nincsenek velünk, azok ellenünk? -mert más akolból valók? NEEEM....
Semmilyen  kapcsolatot nem tartottam, tartok  sok olyan testvérrel,  :301: akik régebben nagyon kedvesek  voltak  nekem, hűtlenségem újabb bizonyítékaként.....Priviben ma kaptam még egy  figyelemre méltó bíztatást olyan  testvérnőtől akit rég "elfelejtettem" szégyenlem!   Semmilyen  kapcsolatot nem tartottunk.
 
Idézek leveléből, erősített, szembesített milyen voltam- mert amíg egyedül éltem- ilyen voltam .....


"Szia Irénke!

Eszembe jut, amikor az alfára keveredtem, ez már jó régen volt  :291: akkoriban nagy élet volt ott.
Te is diakonissza voltál, tele hittel, életkedvvel, Isten iránti szeretettel és tudtad, Isten szeret téged, elfogad, alakít, formál, és vezet az Ő útján.
Szolgáltál Neki, és szolgáltál felénk is, szeretettel, vidáman.
Emlékszem, micsoda hitet gyakoroltál a kis Rebeka gyógyulásában, hogy számít imád...
Emlékezz Te is Irénke!
Emlékezz meg az Úr irántad való jóságáról, mely nem múlik el!

Tudnod kell, Isten ma is szeret, és látja tipródásodat.
Látja, hogy tisztában vagy azzal, miket rontottál el, és bánkódsz miattuk.
Kéri, engedd el ezeket, szívedből, tedd Kezébe és várj béketűréssel, míg megoldja, mert megoldja, ha hagyod.
Isten szereti a nehéz, vesztesnek tűnő helyzeteket, mert azokban nagyon meg tud dicsőülni szent Neve!
Engedd ezt át, a dicsőséget Neki, Akit megillet, drága Irénke  :291:

De legfőképpen saját életedet add át, szívedet, hogy meg tudja gyógyítani, hogy rendben legyél önmagadban, lelkiismereteddel, és tisztán hallhasd az Ő hangját, hogy ez által ki tudd zárni az ellenség hangját, szavait, amit mond, amivel vádol, kárhoztat és meg akar nyomorítani szellemben, lélekben, testben.
Ne engedd ezt meg Testvérnőm!
Mindegy, kin keresztül szól a vád és hogy van csomagolva, ne nézz az emberek személyére, csakis Istenre figyelj, Ő mit mond!

Engedd, hogy csendes vizekhez tereljen, lelkedben megnyugodj, és megadással várd, mit cselekszik szerető Urad, és Istened!

Testvéri szeretettel és öleléssel Judit"

Köszönöm mindenkinek  :2smitten: Szeretlek Benneteket  :2smitten:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Bátorítások
« Válasz #770 Dátum: 2014 Május 17, 10:36:03 »
http://www.ahitatok.hu/joseph-prince/481-jezuse-az-utolso-szo.html

Jézusé  az utolsó szó

Az orvos azt mondta, hogy gyógyíthatatlan betegséged van. A röntgenfelvétel és a labor eredmény is ezt igazolják. Legnagyobb félelmeid váltak valóra, és úgy érzed, hogy a jövőd megpecsételődött.

Barátom, az orvosi jelentés nem végleges. Jézus azt mondja neked: „Én vagyok az Alfa és az Ómega így szól az Úr Isten, aki van, és aki volt, és aki eljövendő: a Mindenható." Övé az első és az utolsó szó az adott szituációban, nem pedig a szakértőké és az orvosi eredményeké.

Az Alfa és az Ómega a görög ábécé első és utolsó betűje. Azonban, Jézus nem görögül beszélt, hanem arámi vagy héber nyelven. Így valójában ezt mondta: „Én vagyok az Alef és a Tav."
Az Alef és a Tav, a héber ábécé első és utolsó betűje.
Jézus tulajdonképpen azt mondja nekünk: „Enyém az első szó a helyzetedben.
És enyém az utolsó szó is."


Minden héber betűnek van egy képi megfelelője is.   
http://caddik.shp.hu/hpc/web.php?a=caddik&o=GXZmu4O7fT
ALEF
Az első betű az alef-néma betű- jelentése, marhafej. Ezzel kezdődik a Tízparancsolat és Isten legismertebb neve a zsidó vallási életben (Ádonáj).
Számértéke: 1

Az alef betűvel kezdődik az a három szó is, mikor bemutatkozik az Örökkévaló Mózesnek:
"Ehje, aser Ehje"="Vagyok aki Vagyok" (2Móz.3,14)
Az alef betű itt szimbolizálja Isten oszthatatlanságát, egyetlenségét.

Ezzel a betűvel kezdődik még az atya (av) szó is, köztük első ősatyánk, Ábrahám neve.

A személyes névmások is ( az egyesszám harmadik személy kivételével) mind az alef betűvel kezdődnek, utalva ezzel az ember-Isten, ember-ember közötti állandó párbeszédre, folytonos kapcsolatra.

Magára az ember kifejezésre a héber három szót használ: Ádám, Ís, Enos.
Mindhárom szó kezdőbetüje alef.                                                                                                        /  Saját  hozzáfűzésem, mert érdekesnek tartom! /  :305:   

........."Az Alef jelentése ökör –áldozati állat, a Tav pedig keresztet jelent.
Együtt egy csodálatos képet adnak arról, amit Jézus tett értünk – Ő volt az áldozat a kereszten.
Értünk szenvedett, értünk ontotta a vérét, és értünk halt meg.

Amikor Jézus a kereszten volt, magára vette gyengeségeinket és betegségeinket (Máté 8:17).
Ezért nem a betegségé az utolsó szó az életedben. Jézusé az utolsó szó, mert testében felvitte a betegséget a keresztre, és vérével fizetett a gyógyulásodért.

Amikor Jézus a kereszten volt, magára vette az átkainkat (Galata 3:13).

 A bűneink miatt átok alatt voltunk, de Ő a helyünkbe lépett, és az átok Rá szállt.
Mi pedig az Ő helyébe lépünk, és az Ő áldása ránk száll!

Kedvesem, amikor az ember azt mondja, hogy lehetetlen, Jézus azt mondja, hogy lehetséges.
Az Alfa és az Ómega, a Kezdet és a Vég mondja ki az utolsó szót a helyzetedben!"

Joseph Prince

Magyar fordítás: ahitatok.hu
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Tunde1983

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Bátorítások
« Válasz #771 Dátum: 2015 Május 15, 07:58:51 »
„Az igazság szabaddá tesz titeket” – Hogyan?
MILLIÓK érzik magukat szabadnak, holott nem azok. Például sokakat fogva tartanak a babonák. Mások félnek a halottaktól, ezért drága ajándékokkal igyekeznek megbékíteni őket. Megint mások magától a haláltól rettegnek, mivel nem tudják, mi történik azzal, aki meghal. Vajon meg lehet szabadulni ezektől a nyomasztó gondolatoktól, érzésektől és anyagi terhektől? Igen. Ahogyan Jézus Krisztus fent idézett szavai rávilágítanak, az igazság szabaddá tudja tenni az embert. De milyen igazságról beszélt? Vajon általános értelemben használta ezt a kifejezést, vagy valami konkrétabbra gondolt?
Ő maga adja meg a választ. „Ha megmaradtok a szavamban . . . megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” (János 8:31, 32). Jézus szava, azaz a tanításai a Bibliában találhatók meg.
Amikor azt mondta, hogy „az igazság szabaddá tesz titeket”, elsősorban arra utalt, hogy az emberek megszabadulhatnak a bűntől és a haláltól. De elmondhatjuk, hogy Isten Szavának ismerete más dolgoktól is megszabadít minket, köztük a babonáktól, a halottaktól való félelemtől és a haláltól való rettegéstől. Vajon hogyan?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bátorítások
« Válasz #772 Dátum: 2015 Május 15, 11:44:45 »
Isten igéjéből tudjuk, hogy az Ő igéje az igazság (János evangéliuma 17,17). Így akik megmaradnak az Ő beszédében, azaz megmaradnak az igében, azok válnak szabaddá. Miért? Azért mert nem csak hallgatója, hanem sokkal inkább tevékeny megtartója is kell lennünk az igének (Jakab levele 1,25), így válhatunk szabaddá a bűntől (János evangéliuma 8,34-36).
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető lucius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 112
  • újjászületett keresztény testvér
Re:Bátorítások
« Válasz #773 Dátum: 2016 Április 15, 13:56:44 »
Isten kitartó természete

Róm15.5 A békességes tűrésnek és vígasztalásnak Istene pedig adja néktek, hogy ugyanazon indulat legyen bennetek egymás iránt Krisztus Jézus szerint:

Isten a békességes tűrésnek az Istene. Az itt szereplő görög szó jelentése: kitartás, állhatatosság, türelem. Természetének az egyik sajátossága tehát az, hogy Isten kitartó. Nem adja fel. Ha elkezdett valamit, azt véghez is viszi.  Ha ellenállásba ütközik, akkor sem hátrál meg. Ezt pontosan láthatjuk Jézus életéből. Ő nem hátrált meg. Engedelmes volt egészen a kereszthalálig. Pedig ellenállás aztán volt bőven. Sátán mindent megtett, hogy ne legyen neki könnyű hűségesen az Atya akaratában járni. Ő azonban Isten fia volt. A kitartás Istenének a fia. Minden nehézség ellenére kitartott.

Mivel mi Isten gyermekei vagyunk, ezért ennek a jellemvonásnak meg kell megjelennie bennünk is. Kitartónak kell lennünk minden ellenállás és nehézség ellenére.

Nézzünk meg néhány igét, melyekből kiderül, hogy Isten valóban az állhatatos kitartásra bátorít minket:

Mt24.13  De aki mindvégig állhatatos (kitartó)  marad, az idvezül.
Luk21.19 A ti béketűréstek (kitartásotok) által nyeritek meg lelketeket.
Jak1.12 Boldog ember az, aki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, amit az Úr ígért az őt szeretőknek.
Kol 1.10-11 … Járjatok méltóan az Úrhoz, teljes tetszésére, minden jó cselekedettel gyümölcsöt teremvén és nevekedvén az Isten megismerésében; Minden erővel megerősíttetvén az Ő dicsőségének hatalma szerint minden kitartásra és hosszútűrésre örömmel;
2Thess 1.4  … mi magunk dicsekszünk veletek az Isten gyülekezeteiben, a ti kitartástok és hitetek felől, minden ti üldöztetéstek és szorongattatástok között, amelyeket szenvedtek:
Jel 3.10 Mivel megtartottad az én béketűrésre (kitartásra) intő beszédemet, én is megtartalak téged a megpróbáltatás idején, amely az egész világra eljő, hogy megpróbálja e föld lakosait.

 
Figyeljük meg, hogy Pál a saját kitartásában az apostolságának az egyik bizonyítékát látta a jelek és csodák mellett. Ez a kitartás természetfeletti volt, és meggyőzte az embereket, hogy Pált az Isten küldte:

2Kor12.2 Apostolságomnak jelei megbizonyosodtak közöttetek sok tűrésben (itt is a kitartás görög megfelelője áll az eredetiben), jelekben, csodákban és erőkben is.


A zsidókhoz írott levél szerint is ez az, amire szükségünk van:

Zsid10.36: Mert békességes tűrésre (kitartásra) van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén, elnyerjétek az ígéretet.
 

Néhány éve kaptam Istentől néhány rhéma igét. Az egyik igében így szólt hozzám:

Jel 3.12 Aki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, amely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.

Nem tudom, Te hogy vagy vele, de én szeretnék egy ilyen oszlop lenni. Amikor elkezdtem gondolkodni azon, hogy mit is jelent ez az ige, arra jutottam, hogy az oszlop a templomnak egy nagyon fontos alkotórésze. De sohasem válhat valaki egy ilyen oszloppá, ha nem képes terhet hordozni. Ráadásul egy oszloptól nem azt várja el az építész, hogy megtartsa a terhet csak egy pillanatig, hanem az oszlopnak képesnek kell lennie rá, hogy ezt a terhet folyamatosan, hosszú-hosszú ideig tartsa, különben az egész építmény összedőlne. Nos, ez a KITARTÁS!!!

Szemünket Jézusra függeszteni, majd kitartani az Isten által adott úton, Krisztusban maradni minden ellenállás, támadás, nehézség és gyengeség ellenére.

Meddig? Végig!
Meddig? Amíg Isten nem mondja nekünk, hogy hagyjuk abba. Pontosan eddig!!!

A Sátán, bár egy újjászületett, hitben mozgó hívőhöz képest erőben egy kóbor kutya szintje alatt van, a kitartás hiányát használja ki, amikor képes erőt venni rajtunk.

Nézzünk meg ehhez Jakab 4.7-et:

Jakab levél:4:7 Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.

Amikor újjászülettünk, megnyílt előttünk egy új dimenzió, a szellemi dimenzió. Szellemi életünk lett. Ez teljesen új a számunkra, és meg kell tanulnunk ebben a korábban ismeretlen dimenzióban, ahol már nem mindig érvényesek a korábbi tapasztalataink, mozogni és élni. Krisztusban mi már nem azok vagyunk, akik korábban voltunk, nem akkora a hatalmunk. Isten az, aki erre megtanít minket. Isten a fenti igében felfed valamit a szellemi dolgokról. Azt mondja, hogy ha ellenállunk az ördögnek, az el fog futni tőlünk. Ez pedig elárul valamit az újdonsült hívő hatalmunkról!

 Pontosan azt, hogy Sátán hozzánk képest gyengébb egy kóbor kutyánál. Ezt komolyan mondom.

Hogy ezt bebizonyítsam, képzeljünk el egy bölcs családapát. Ennek az apának a gyermekei egy ismeretlen világba, mondjuk Afrikába utaznak, de az apa nem lehet valami miatt ott velük. Pedig ő már ismeri ezt a világot. A gyermekek odamennek hozzá, és megkérdezik: „Apa! Afrikában rengeteg állat él. Mit tegyünk, ha megyünk valahová, és elénk áll egy oroszlán?”

Az apa erre így válaszol: „Fussatok el, de nagyon gyorsan!”
-„És ha egy medve áll az utunkba?”
-„Fussatok el!”
- „És ha egy párduc?”
-„Fussatok!”
-„És ha egy kóbor kutya??? Na itt már egy kissé elgondolkodna az apa, de még ekkor sem mondaná azt, hogy bátran szálljanak szembe a kutyával. Valószínű ezt mondaná: „Kerüljétek ki!”
„És ha egy afrikai vadnyúl áll az utunkba, egy igazi afrikai tapsifüles nagy fogakkal, akkor mit tegyünk, apa???” Az apa valószínűleg ekkor elmosolyodna, és így válaszolna: „álljatok neki ellen, és meglátjátok, el fog futni tőletek!!!!!!!! J”

Nekem úgy tűnik, Isten mintha ugyanezt mondaná:

Jakab levél:4:7 Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.

Isten felelősségteljes, tudja mit beszél. Ha nem így lenne, nem mondaná, hogy bátran álljunk ellen. Amikor hitben vagyunk, hozzánk képest a Sátán ereje egy kóbor kutya szintje alatt van!!!

Nézzünk még ehhez még néhány egyéb igét:

Ef1.17-21 … A mi Urunk Jézus Krisztusnak Istene, a dicsőségnek Atyja adjon néktek bölcseségnek és kijelentésnek Lelkét az Ő megismerésében;És világosítsa meg értelmetek szemeit, hogy tudhassátok, hogy mi az Ő elhívásának a reménysége, mi az Ő öröksége dicsőségének a gazdagsága a szentek között,És mi az Ő hatalmának felséges nagysága irántunk, akik hiszünk, az Ő hatalma erejének ama munkája szerint,Amelyet megmutatott a Krisztusban, mikor feltámasztotta Őt a halálból, és ültette Őt a maga jobbjára a mennyekben.Felül minden fejedelemségen és hatalmasságon és erőn és uraságon és minden néven, mely neveztetik nemcsak e világon, hanem a következendőben is:

Ebből az igéből látszik Jézus mostani hatalma és ereje!

Ebből pedig a mi erőnk Krisztusban:


Ef2.5-7 Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.


Ha hitben vagyunk, ugyanott vagyunk, ahol Ő, együtt uralkodunk Vele… A Sátán nem ellenfél!


Azt azonban nem mondta Isten, hogy elég ellenállni egy pillanatig, és máris elfut. NEM! Addig kell ellenállni, amíg kell, és a vége az lesz, hogy az Ördög el fog futni tőlünk.

ELLENÁLLÁS KITARTÁSSAL KOMBINÁLVA  ez biztos győzelemre vezet minket!!! ÁMEN!


Zsid10.36: Mert békességes tűrésre (kitartásra) van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén, elnyerjétek az ígéretet.


A Sátán azonban kezdetben, amikor még kezdő hívők vagyunk, képes túljárni az eszünkön. Úgy tesz, mintha semmi kárt nem tenne benne az ellenállásunk. Ezzel akar rávenni minket, hogy gyorsan hagyjuk abba. Sok hívő átélte már, amikor valamiért imádkoznak, hogy először még mintha rosszabbra fordulnának a dolgok (Sátán ezzel akar rávenni minket, hogy hagyjuk abba, semmi értelme). De, amikor tovább folytatják és kitartanak, hirtelen áttörés történik, és látszólag egyik pillanatról a másikra drasztikusan megváltoznak a dolgok. Ekkor adja fel a gonosz. Azt is elmondják nagy szolgálattevők, hogy amikor elkezdték a szabadító szolgálatot, néha nagyon sokáig kellett küszködniük, amíg kiment egy-egy démon. Később azonban, ahogy nevet szereztek a szellemvilágban (azaz a gonosz rájött, hogy ezek nem tréfálnak, nem adják fel) már nagyon könnyen ment az ördögűzés.
A kitartásra tehát rendkívül nagy szükség van. Én kitartó akarok lenni, én oszlop akarok lenni, én el akarom nyerni az ígéreteket. Nekem szükségem van erre a fajta kitartásra, amiről a Biblia beszél, és hitben kijelentem, hogy ezért hajlandó vagyok áldozatokat is hozni. Isten ki fogja munkálni bennünk, hogy kitartóak legyünk. Ámen!

Amikor utána néztem, hogy hogyan éri el Isten nálunk ezt a nagyon fontos jellemvonást, megváltozott a látásmódom a kísértésekről, próbákról, nehézségekről. Pál a római levélben ír arról, hogy hogyan tesz Isten minket kitartóvá. Fájdalmas, de kitartóvá nem válhatunk anélkül, hogy kitartunk a minket ért megpróbáltatásokban. Mindeközben megerősödik a hitünk és tapasztalatokat szerzünk Istennel. Olyan ez, mint az izmosodás. Nagy izmokat nem szerezhetünk edzés nélkül. Ha edzünk, egyre izmosabbakká válunk, ha pedig kitartunk a próbákban, egyre kitartóbbakká válunk.

(Az eredeti görög szöveg összevetése alapján készült ez a fordítás)

Róm5.3-5 Nemcsak pedig, hanem dicsekedünk a (nehézségekben, nyomásokban, szorongattatásokban) is, tudván, hogy a (nehézség) (kitartást) (hoz létre), A (kitartás) pedig (kipróbáltságot), a (kipróbáltság),  pedig reménységet, A reménység pedig nem szégyenít meg; mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.


Vagyis kitartást úgy szerezhetünk, a kitartásunk úgy erősödik meg, ha Isten belehelyez bennünket egy nehézségbe, nyomás alá, és mi ebben a helyzetben KITARTUNK! Ezért mondja Jakab, hogy ne aggódjunk annyira, ha próba ér minket, hanem örüljünk, mert ez egy jó alkalom arra, hogy megerősödhessen a kitartásunk és a hitünk:

Jak. 1. 2-3 Teljes örömnek tartsátok, atyámfiai, mikor különféle kísértésekbe estek, Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.

Halleluja!!!

Ne mondd többé szomorúan: ” Nagy próbában vagyok, nehéz most az életem!” Mondd ehelyett boldogan: „Nagy-nagy próbában vagyok, igen nehéz most az életem, micsoda nagyszerű alkalom, hogy Isten kitartást munkáljon most bennem! J  Halleluja, Dicsőség Istennek!!!!„
Jakab levél:5:11 Ímé, boldogoknak mondjuk a tűrni tudókat. Jóbnak tűrését hallottátok, és az Úrtól való végét láttátok, hogy igen irgalmas az Úr és könyörületes.

Jak. 1. 2-3 Teljes örömnek tartsátok, atyámfiai, mikor különféle kísértésekbe (bróbákba, nehézségekbe) estek, Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.


Láttuk tehát, hogy ellen kell állnunk az Ördögnek, és elfut tőlünk, ugye?
Ki is okozza a betegségedet, ha éppen beteg vagy? Az Ördög?!
Megoldás: Állj neki ellen, és el fog futni Tőled!!!
Ki is okozza, hogy nem tértek meg még esetleg a rokonaid? Az Ördög?!
Megoldás: Állj neki ellen, és el fog futni Tőled!!!
Ki is okozza, hogy nem tért még meg a városod? Az Ördög?!
Megoldás: Állj neki ellen, és el fog futni Tőled!!!

Kitartó ellenállásra fel, Drága Testvérem!

Győztesnek születtél (újjá), és győzni is fogsz, ha kitartasz! Ámen!
"Az Úr a mi igazságunk" Jer 23.6

Nem elérhető lucius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 112
  • újjászületett keresztény testvér
Re:Bátorítások
« Válasz #774 Dátum: 2017 Október 13, 13:46:08 »
Mennyivel inkább örülhetünk mi :)
minket is "örökbe fogadtak"...

http://24.hu/elet-stilus/2017/10/11/videon-ahogy-szetrobban-az-oromtol-egy-11-eves-lany-amikor-megtudja-orokbe-fogadtak/

... "... Mindenkor örüljetek!"
"Az Úr a mi igazságunk" Jer 23.6

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Bátorítások
« Válasz #775 Dátum: 2019 Április 07, 13:32:39 »
"Ne félj, mert én veled vagyok, ne csüggedj, mert én vagyok Istened! Megerősítelek, meg is segítelek, sőt győzelmes jobbommal támogatlak. Megszégyenülnek és gyalázatra jutnak mindazok, akik gyűlölnek téged. Semmivé lesznek, elpusztulnak, akik veled perbe szállnak. Keresed, és nem találod azokat, akik téged támadnak. Megsemmisülnek teljesen, akik ellened harcolnak." (Ézsaiás 41:10-12)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Bátorítások
« Válasz #776 Dátum: 2019 Április 07, 17:49:50 »
 :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Bátorítások
« Válasz #777 Dátum: 2019 Április 12, 15:38:38 »
Egyik kedvencem:
"Aki gonosz, legyen gonosz ezután is, és aki bűntől szennyes, legyen szennyes ezután is, de aki igaz, cselekedjék igazságot ezután is, és aki szent, legyen szent ezután is! Íme, eljövök hamar, velem van az én jutalmam, és megfizetek mindenkinek a cselekedete szerint. Én vagyok az Alfa és az Ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.
Boldogok, akik megmossák ruhájukat, mert joguk lesz az élet fájához, és bemennek a kapukon a városba. Kívül maradnak az ebek, a varázslók és a paráznák, a gyilkosok és a bálványimádók és mindenki, aki szereti és cselekszi a hazugságot. Én, Jézus, küldtem el angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen nektek a gyülekezetek előtt. Én vagyok Dávid gyökere és új hajtása, a fényes hajnalcsillag. (Jelenések 22: 11-15)

MÁR NAGYON VÁRUNK, URAM!   :037:


Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Bátorítások
« Válasz #778 Dátum: 2020 Szeptember 16, 07:19:33 »
Ezt ma reggel olvastam, szeretném megosztani itt is, előbb-utóbb mindenki életében aktuális lesz, aki Isten kegyelméből megéri az idősebb kort.

"Ha a külső emberünk megromlik is, a belső emberünk mégis megújul napról napra." (2Kor 4,16)

Szeretek a tengerparton sétálni kagylók után kutatva. Fiatalabb koromban arról álmodtam, hogy egy nap rátalálok a tökéletes kagylóra vagy csigára. A keresgélésem során azonban mindig csak letört szélű fésűkagylókra, közönséges nyeregkagylókra, osztrigákra, és kagylószilánkokra bukkantam. Ahogy idősödtem, elkezdtem megbecsülni a pici, sima példányokat is, amiket a hullámok magukkal ragadnak. A lila és krémszínűek a kedvenceim, de léteznek rózsaszín, barna, fekete, de szivárványszínben játszó aranyszínűek is. A hullámok és az idő hátán hánykolódtak, már nem olyanok, mint régen. De más módon gyönyörűek.
A kagylókhoz hasonlóan már én sem vagyok a régi. Az öregedés, betegségek és egy durva fogászati beavatkozás megváltoztatta a kinézetemet. Mégis, Isten örökké tartó szeretete és vezetése által még mindig szép és értékes lehetek. A földi cserépedényem már nem olyan fiatal, de megnyugtat, hogy egy mindig megújuló teremtmény lehetek. Ahogy a mai ige emlékeztet: "Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, hogy ezt a rendkívüli erőt Istennek tulajdonítsuk, és ne magunknak" (2Kor 4,7). A fizikai külsőnk változásai ellenére tetteink beszélhetnek Isten hatalmáról és megújuló jelenlétéről az életünkben.

Imádság: Drága Atyánk, köszönjük, hogy velünk maradsz az élet viharaiban. Segíts új teremtményekké lennünk benned, hogy mások is láthassák szereteted hatalmát! Ámen.

Hogy tudom dicsőíteni Istent mostani életszakaszomban?

IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIK AGGÓDNAK AZ ÖREGEDÉS MIATT!

Regina K. Carson gondolatai, Virginia, USA

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Bátorítások
« Válasz #779 Dátum: 2021 Január 29, 12:16:30 »
  Van segítőnk!

 

„Hasonlatosképpen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtlenségünknek. Mert azt, amit kérnünk kell, amint kellene, nem tudjuk, de maga a Lélek esedezik miértünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.” Róma 8:26.

 

Azon tűnődtem, hogy én bizony semmire se mennék az Úr nélkül. Tudom, elvárja, hogy „félelemmel és rettegéssel” vigyem véghez üdvösségemet, célegyenest neki dőlve haladva végig a keskeny úton, hiszen Szent Lelkével minden erőt megadott, aki vezet, figyelmeztet és tanácsol (sőt Isten már az idők kezdetén azt mondta Kainnak a bűnnel kapcsolatban, hogy „de te URALKODJÁL rajta!”), igyekszem is megtenni mindent, mégis lenyűgöz az a kegyelmes törődés, ahogy Jézus mondja Péternek: „… de én imádkoztam érted, hogy el ne fogyatkozzon a te hited.”

Szenvedélyesen gyűlölöm a bűnt, folyamatosan harcolok az egóm ellen is, miközben csodálatos vigasz, bátorítás, hogy Jézus, az egyedüli közbenjáró imádkozik értem az Atya jobbján.

 

„A minden kegyelemnek Istene pedig, aki az Ő örök dicsőségére hívott el minket a Krisztus Jézusban, titeket, akik rövid ideig szenvedtetek, Ő maga tegyen tökéletesekké, erősekké, szilárdakká és állhatatosakká…”

I. Péter 5:10.

 

 

2020. július 1.                                              Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.