Evangélium > Vitás témák

Szentlélek keresztség

(1/45) > >>

laci:
Kedves Fórumozók!

Most bosszantott fel egy Szentlélek(Szentszellem)-keresztséggel kapcsolatos tanítás. Hallottam már róla, tapasztaltam, olvastam róla. Kíváncsi vagyok: mi a biblikus látásotok arról, hogy mit jelent? megtérés, újjászületés, Szentlélekkeresztség, Szentlélekkel való beteljesedés.

Várom a hozzászólásaitokat!

Üdvözlettel: Laci

kiscsillag:
Bővebben is leirhatnád,hogy mi volt a "bosszantó" benne.
Mindenestre érdekes témába kezdhetünk.
Legyen épülésünkre !

Antee:
Sziasztok!

A Szentlélek keresztségről annyit,hogy Jézus Krisztus dicsőítéséért munkálkodik életünkben,és hogy
pártfogónk,vigsztalónk legyen a világban.
A Szentlélek munkálkodhat életünkben,és nem kell feltétlenül Karizmatikusan megnyilvánulnia.
A Szentlélekkel való keresztségnek sok lelki ajándéka van.
Gal 5,22-23
"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,
szelídség, önmegtartóztatás."

Ezeken kívül még vannak lelki ajándékok,amit a Szentlélek ugy oszt szét,amint szeretné.
Csakis a Szentlélek által mondhatjuk Jézust Istenünknek.
Vehetjük ugyis,hogy előszzör Szentlélek,Jézus,és Jézus által látjuk az Atyát.
A Szentlélek egy Isten,a szent háromság tagja.
Szentlélek Isten,Jézus Isten,Atya Isten.Mégsem 1+1+1=3,hanem 1x1x1=1  ;)

kiscsillag:
Megtérés, újjászületés,Szentlélek keresztség, Szentlélekkel való betöltekezés...ezek talán olyan kifejezések,amik különböző megnyilvánulásokat takarnak?
Szerintem ezek olyan átfedő kifejezések,amik arra utalnak,hogy az óember-ből új-ember lett! Hitetlenségből Hit!

Aztán persze ennek lesznek következményei. Isten áldásai mutatkoznak meg az ember életében.
Ahogyan a tanítványok még az utolsó percig is abban reménykedtek,hogy Jézus ott azon nyomban felállítja  királyságát...és amikor a Lélek kiáradt rájuk kezdték csak felfogni,hogy Isten hatalmas dolgot kezd cselekedni velük, általuk. Mentek és tették a Lélek által ,amit Isten rájuk bízott. Persze az sem egységes volt,hanem a kegyelmi ajándékok szerint. Hisz a TEST különböző tagjai leszünk. Mindannyian egyformán fontosak!
A Lélek ugyanaz ma is és az ember is ugyanolyan bűnös.
Jézus pedig ÉL!

Antee:
Sziasztok!

A Szentlélek Keresztségről van egy nagyszerű oldal.
Olvassátok el ;)

Kegyelem honlap
 


Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése