Szerző Téma: Pogány vallások  (Megtekintve 64176 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Pogány vallások
« Dátum: 2009 November 06, 16:40:09 »
Itt beszélgethetünk a pogány vallásokról.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #1 Dátum: 2009 November 06, 17:48:09 »
Örülök Főnök, hogy megnyítottad ezt a topicot biztosaon sok érdekes informácíóhoz fogunk jutni általa!
Csak azért írok pár sort itt a topic elején, hogy az idetévedő látogatók ne hogy azt gondolják, hogy a pogány vallásokat kívánjuk népszerűsíteni!
:hehe:

Érdemes itt a topic elején tisztázni, hogy a 'vallási vezetők', milyen kijelentéseket tettek önmagukról:

Buddha azt mondta: 'Tanító vagyok, aki az igazságot keresi'

(Saját tanai szerint még, most is kereshetné, egy pillangó, vagy kisvirág formályában. Tán nagyobb esélye lenne reá, hogy gondolkodó emberként megtalálja!)

Mohamed azt mondta: 'Nincs reményem, hacsak Isten rám nem borítja kegyelme köntösét'

(Vajon kire gondolt?!
Jézusra biztosan nem, mert Őt csupán egy prófétának tartják Mohamed követői.)

Jézus valami mást mondott magáról:
'És elkezdte őket tanítani arról, hogy az ember Fiának sokat kell szenvednie, és megvettetnie a vénektől, a főpapoktól és írástudóktól; és ezek megöletik Őt, de ő három nap múlva feltámad a halálból.
(Márk. 8:3)

'Én és az Atya egy vagyunk...'

 Jézus ezekkel a szavaival kijelentette, hogy Ő, Isten Fia, a megigért Messiás!
Na, nem mindha a zsidók nem fogták volna fel a szavait:
'Ezt felelik neki a zsidók: Nekünk törvényünk van, és a mi törvényünk szerint meg kell halnia, mivel hogy ISTEN FIÁNAK MONDTA MAGÁT'
Jn. 19:7

Mit üzenne Jézus Buddhának és Mohamednek?!

'Én vagyok az út az  igazság és az élet senki sem mehet az Atyához, hanem csak én általam'

Ennek a topicnak nincs más mondandója, mint hogy milyen járhatatlan utakon próbálkozik az ember Istenhez jutni, miközben  az egyetlen járható út, a 'Világ Világossága' láthatóan, s összetéveszthetetlenűl fénylik!

'Aki hiszen énbennem, feltámasztom azt az utolsó napon, s ha meghal is örökké él'

:2smitten:  
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Pogány vallások
« Válasz #2 Dátum: 2009 November 08, 11:47:49 »
 :060:
Sajnos a nagy szabadságban egyre nagyobb teret hódít az ősi magyar pogány kultusz is. Hallottátok, mi volt Bösztörpusztán?!  :2tickedoff:

Teljes szívvel magyarnak vallom magam. De azt, hogy az abszolút őri rítusokat próbálják újra aktualizálni... Ez már Isten haragját vonja maga után... (Sámánok, áldozatok stb.)  :119:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető whiteattil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 229
    • whiteattil oldala
Re: Pogány vallások
« Válasz #3 Dátum: 2009 November 14, 18:20:26 »
Kedves Tünde!

Hasonlóan látom én is. Hallottam miket csináltak Bösztörpusztán, és még keresztény értékeket is összemosnak ezekkel a sámáni szertartásokkal. Mi vagyunk a választott nép, Jézus nem lehetett zsidó, pártus-szkíta herceg volt... És még sorolhatnám a sok hülyeséget. :060: Veszélyes, nagyon veszélyes! Nekem is fáj ez, hiszen szeretem ezt a nemzetet és felelősséget érzek a magyarok felé. Mikor voltam a Magyarok Szövetsége egyik rendezvényén, beszélgettem vezetőkkel is, és természetesen kiálltam a bibliai igazságok mellett. Megdöbbentem, hogy okos, művelt, népünk iránt elhivatott emberek milyen szellemi tudatlanságban és tévelygésekben leledzenek. Ott én voltam a zsidó bérenc, a gyülekezetemben meg állandóan figyelmeztetnek, hogy milyen veszélyes vizeken járok. "Hú, ez a nemzeti dolog, amit csinálsz, nehogy elvigyen a gyűlölködés felé!" Nem tehetek róla, magyar vagyok, Isten ide helyezett a Kárpát-medencébe, hogy itt legyünk fény a sötétségben.
Itt is marad az "arany középút", ami keskeny. :063:  :kereszt01:

Szeretettel kívánok áldást az életedre!

ui.:kérdeztem egyszer valakitől, aki szerint "magyarkodom", hogy mit ünneplünk augusztus 20.-án, a legnagyobb természetességgel válaszolta: "Hát a tüzijátékot!" :hehe:  :2tickedoff: nem durva?
Attil

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Pogány vallások
« Válasz #4 Dátum: 2009 November 14, 18:47:06 »
Kedves Attila!

Örülök a véleményednek!  :168:

Magyarnak lenni jó!  :2smitten:

Persze KERESZTYÉN magyarnak! :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #5 Dátum: 2009 November 14, 20:11:31 »
Kedves tesókáim, ne legyenek illúzióitok a magyar nemzettel kapcsolatban, alapjábanvéve, ez egy pogány nemzet!
A Szent Istváni megtérés nem Krisztushoz, hanem a katólikus Rómához történt!
Hogy honfitársaink évszázadokon keresztűl nem áldoztak nyíltan a bálvány isteneknek, ez csak azért történt, mert a katólikus Róma, csak az általa elfogadott, s neki bemutatott 'bálványáldozatokat' tűrte meg!
Tűzzel-vassal és nem a Szent Szellemmel küzdött a pogány kultúsz ellen, hát a gyökerek megmaradtak!
Gondoljatok csak a magyar hímnuszra!
'... bűneink miatt gyúlt harag kebledben'

's megbűnhödte már e nép a múltat s jövendőt'

Dehogy bűnhödte meg, folyamatosan a bűnben él!
Hát nincs mit dicsekednünk a magyarságunkkal!
Én semmi jót nem találok abban, hogy magyar vagyok, csak abban, hogy keresztyén!
A magyarságommal szépen mehetnék a kárhozatra, a többi pogány nemzettel egyűtt!

Ezerszer legyek keresztyén, sem mint Magyar!
'Mert Krisztusban nincs Zsidó, sem Görög', sem Magyar, sem Roma, sem Szlovák, sem Román!
Remélem vágjátok miről beszél az Ige és én is!
 
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Pogány vallások
« Válasz #6 Dátum: 2009 November 14, 21:49:13 »
 :igen:
Persze, kedves Daba, vágjuk! Nagyon penge ám a dolog!   :igen:

De én akkor is örülök, hogy magyar vagyok! Tudod, most nem akarok itt "magyarkodni", de őn a legtisztább szívvel és naivitással "nézek fel" nagyjainkra, mint Deákra, Kossuthra, vagy akár Rákóczira...
Felemelő érzés tölt el a Himnusz hallatán... Gyönyörködöm a zászlónkban! NAGYON SZERETEM a magyar földet! Ez egy egészen különös érzés! :2smitten:
A családomtól "örököltem", apai rokonságom is így gondolkodik. SZERINTEM EZ NEM BAJ, MERT AKKOR TUDUNK SZÍVBŐL TENNI, KIÁLTANI, IMÁDKOZNI ORSZÁGUNKÉRT, HA SZERETJÜK! :2smitten:

Néha "hasadtságot" érzek ebben a témában, pedig nem kellene. Ez csak a mai politikai káosz miatt van. :060:

Kedves Daba! Abban viszont teljesen igazad van, hogy Krisztusban nincsen sem zsidó, sem görög, sem magyar... Ezzel egyetértek!
DE A NEMZETEK KÜLÖNBÖZŐSÉGÉT IS ISTEN TALÁLTA KI!

De még ezek FELETT is azt tartom, hogy "Nékem az élet Krisztus!" :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pogány vallások
« Válasz #7 Dátum: 2009 November 14, 22:10:51 »
"... és a meghalás nyereség."
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető whiteattil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 229
    • whiteattil oldala
Re: Pogány vallások
« Válasz #8 Dátum: 2009 November 14, 22:11:18 »
Viszont a reformáció után Európában az Erdélyi Fejedelemségben lett az elsők között vallásszabadság, itt hazát találtak az anabaptisták (habánok), protestánsok, még az unitáriusok is. A török időkben az akkori lakosság a (habsburgokhoz tartozó területeken is) 97%-a "újhitű" volt, vagyis kálvinista. Csak jött Pázmány Péter...

Daba!
Nem teszem a nemzetiségemet egy szintre a hitemmel, nem erről van szó. Nem dicsekszem a magyarságommal csak azt utálom, hogy mi állandóan csak rosszat tettünk, pusztítottunk, stb.Ezt sulykolják belénk majdnem mindenütt. Nem vagyunk rosszabbak, mint bármelyik nép a Földön, jobbak se. Adtunk ennek a világnak jónéhány dolgot. Védtük a Nyugatot Kelettel szemben, míg ők gyarmatosítottak.
Én viszont találok jó dolgokat abban, hogy magyar vagyok. Szeretem a népzenét, az irodalmunkat, földjeink termését és sokmindent. Persze sokan ebből kultuszt, vallást csinálnak. A mondáinkat istenítik, ami már pogány kultusz.

Idézet tőled:"Én semmi jót nem találok abban, hogy magyar vagyok, csak abban, hogy keresztyén!"
Hidd el, vannak jó dolgok a magyarságunkban, amit keresztényként is lehet értékelni!



Mennyi, de mennyi pogány kultúra és ország szűnt meg a világon a történelem folyamán, mi még itt vagyunk! És hála az Úrnak, hogy nem németül, vagy valamilyen szláv nyelven írom e sorokat, hanem magyarul! Persze van akit ez nem érdekel, megvan erről a véleményem, amit nem írok le, de az egészséges hazaszeretet az nem kultusz. Legalábbis nekem nem az.

Daba!És Mindenki!
Írhatnánk arról is, hogy mi a véleményetek a kereszténység és a pogány kultuszok összemosásáról, pl. a katolikus egyházban lévő tantételek...
Attil

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pogány vallások
« Válasz #9 Dátum: 2009 November 14, 22:53:37 »
Szerintem a katolikus tanokat érintő hozzászólások inkább a "Szekták nyomában" topicba illenek, mint sem a pogány vallásokhoz.
Tehát erről ebben a topicban essék szó: Szekták nyomában
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #10 Dátum: 2009 November 14, 23:03:54 »
Kedves Attil!
Félreértés ne essék, szeretem a hazámat, s a népemet!
Ha ez nem így lenne, akkor valószínűleg az anyagiakat szem előtt tartva, valahol külföldön tengetném az életem!
Viszont a 'magyarkodástól' éppen úgy feláll a szőr a hátamon, mint a zsidó melldöngetéstől!
Nem állítottam, hogy a magyarok rosszabbak lennének, bármely más népnél, de nem is jobbak, s ezen van a hangsúly!
Hogy mit tettek a magyarok a világért az a világra tartozik, rosszat és jót egyaránt, maradjunk ennyiben!
Keresztyénként akkor leszek 'büszke' magyarországra, ha arról beszélhetünk vele kapcsolatban, hogy mit tett Krisztusért!
Talán most már kapizsgálod, hogy Krisztusban miért nincs nemzeti öntudatunk!
Egyetlen földi állam sincs mely kollektíven Krisztust szolgálná!
Így, keresztyénként csak egyetlen országra lehetünk bűszkék: Jézus Krisztus Királyságára!
Vándorok vagyunk csupán ezen a földön tesókáim!
Jólérezhetjük magunkat egy-egy ország állampolgáraként, sőt szerethetjük is a hazánkat és honfitársainkat, hangoztathatjuk is ezt, de nem attól fogjuk szeretni a hazánkat és népét, hogy hírdetjük 'jó magyarnak lenni!'
Hanem azáltal, hogy az evanégliumot hírdetjük magyarúl,minnél érthetőbb módon, ez a haza és a nép szeretete, ezért valóban jó magyarnak lenni!
Ezt a feladatot kaptuk az Úrtól és örömmel használom erre a célra az anyanyelvűnk nyujtotta szókincsemet,
amit  Istentől kaptam!

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #11 Dátum: 2009 November 14, 23:08:00 »
Szerintem a katolikus tanokat érintő hozzászólások inkább a "Szekták nyomában" topicba illenek, mint sem a pogány vallásokhoz.
Tehát erről ebben a topicban essék szó: Szekták nyomában

Szia Főnök!
Egyet értek, tegyünk különbséget a pogány vallás és a keresztyén szekták között!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #12 Dátum: 2009 November 29, 16:28:07 »
Sziasztok Tesókák!
Tündi felvetésének elegettéve, ebben a topicban fogunk foglalkozni a keresztyénnek nem mondható szekták tevékenységével.
Isten kegyelméből egyetlen ilyenben sem kellett megfordulnom :hehe: ezért én is más forrásmunkákra fogok támaszkodni ebben a témában!
Viszont azt megígérem, hogy olyan keresztyén testvérek kutatómunkájára fogok támaszkodni, akiket egyrészt személyesen ismerek, másrészt hitelességűk, megbizhatóságuk, felkészűltségük felől nincsen kétségem.

Már többször tapasztaltam azt a fórum 'világi' topicjaiban, hogy kedvenc témának minősűlnek az összeeskűvés-elméletek!
El kell mondjam, hogy 'nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél!'

Szóval az 'új világrend' megvalósításának terve, már évszázadok óta nem csupán terv, hanem tudatos cselekedetek sorozata.
Sokáig agyaltam rajta, hogy kell-e evvel a témával foglalkozni egy keresztyén fórumon.
Azonban elég nyílvánvaló, hogy az e jellegű törekvések legalább akkora veszélyt jelentenek a bibliai hitre, mint a keresztyén szekták!
Hát akkor ennyi körítés után vágjunk bele a közepébe!
:igen:

A 'Szabadkőműves páholy'

Kik ők, honnét származtatják magukat, mi a céljuk?!

A szabadkőművesek példaképe Hiram Abif.
Ő  nem volt más, mint Salamon király szövetségese, aki  a jeruzsálemi templom építésénél a cédrusfákat szállította.
Az Ő személyének a későbbiekben még lesz jelentősége, amikor a szabadkőművesek okúltista praktikáival foglalkozunk.
Maguk a szabadkőművesek eredetüket a régi templomos lovagok korára helyezik, állításuk szerint azoknak a kőműveseknek a (jog)utódjai, akik a középkori kolostorok építésénél tevékenykedtek, és kis reggeli áhítattal kezdték munkájukat.
Később, az építkezések leállításával egyidőben ezek a céhek tovább működtek és olyan klubszerű társasággá alakultak át, amelyekben 'lelki építő munka folyik'.
Szeretik hangoztatni, hogy társaságuk nem titkos, csupán zárt, és csak a páholytagok neveit illetve a jeleket kell titokban tartani, amelyekről egymást felismerhetik.
Magyar vonatkozásban olyan nemzeti hírességeink voltak tagjai a szabadkőműves páholynak, mint
Kossuth, Széchenyi, Gróf Andrássy Gyula, Eszterházyak,
Irodalmárjaink közűl pl. Ady Endre, Benedek Elek, Csokonai, Heltai Jenő, Karinthy Frigyes, Móra Ferenc, Tamási Áron.
De tag volt Liszt Ferenc, Hajós Alfréd, Klapka György, Kőrösi Csoma Sándor, Szent-Györgyi Albert, mondhatni a 'nemzet nagyjai'.
Folyt.köv.
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Pogány vallások
« Válasz #13 Dátum: 2009 November 29, 19:03:05 »
Egyetlen mondatot hadd írjak ide, ami néhány hónapja ragadta meg a fülemet: Az egyetlen "vallás", amit a Sátán hamisítani tud a Krisztusba vetett hitvallás. Minden más vallás önmagában hamis, azon nincs mit hamisítani, de a kereszténységet a Sátán nagyon szereti hamisítani.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Pogány vallások
« Válasz #14 Dátum: 2009 November 29, 19:11:19 »
Szóval az első gondolatunk az lehetne, hogy ahol ennyi nagy magyar megfórdúlt, ott nem lehet rossz dolog.
S valóban a szabadkőművességhez csodálatos épűletek pl. Széchenyi Könyvtár, Országos Levéltár és olyan szimpátiát keltő intézmények, mint az árvaházak és rabsegélyező egyesületek kapcsolódnak. A
Szabadkőműves nyílatkozatokban pedig ilyeneket olvashatunk:
'Ez a működés az erkölcsiség és az egység, a szabadság és a béke s az egyedül egyesítő és boldogító szeretet birodalmának megteremtésére irányul.
Éppen ezért arra törekszik a szabadkőművesség, hogy minden ember, bármilyen vallás
szabályai szerint is tisztelje az istent, bármely országnak is legyen a polgára és bármilyenek is a politikai meggyőződései, testvérének tekintse minden embertársát, akit szeretettel az erkölcsi tökéletesedés útjára vezessen.'
Vajon nemzeti 'nagyjaink' tudták mibe keveredtek?
Volt aki igen, s volt aki nem!
Aki alacsonnyabb színten volt a szervezeti 'ranglétrán' az valószínűleg semmit sem tudott arról, hogy mi folyik felsőbb szinteken.
Részt vesz egy 'beavatási szertartáson', ahol a szívének szegezett tőr nyomása alatt kell megeskűdnie, hogy soha sem fogja elárulni a rend titkait és több kérdésre kell válaszolnia, amelyek közűl a legfontosabb az, hogy mi a jelölt legfőbb vágya. Erre pedig a helyes válasz: ' a fény korának eljövetele'
A jelölt vallását tiszteletben tartják, csupán tilos beszélnie róla (lásd a párhuzamot a szcientológiai egyházzal!), TEHÁT A BIZONYSÁGTEVÉS A KEZDETEKTŐL FOGVA MEG VAN GÁTOLVA!

Isten létét nem tagadják, 'csupán' más nevet adnak neki, 'az univerzum nagy építőmestere'-címmel illetik.  Találkozóról-találkozóra történik meg a gondolkodás átalakítása.
(Ez a folyamat jellemzi a keresztyén szektákat is!)
Értékek cserélnek helyet, megjelenik a mindent (még a bűnt is) tiszteletben tartó tolerancia, a 'fény korának eljövetele' érdekében.
A jelenkori szabadkőművesség egyik legintezívebb törekvése, a nemzetállamok eltörlésének gondolata, a nyelvi akadályok lekűzdése, a határok eltörlése, az egységes világállam megteremtése, ahol mindenki boldog és mindenki egyforma. Ebben nagy segítséget jelent a média és a közoktatás.
Folyt.köv.
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13