Szerző Téma: Pogány vallások  (Megtekintve 63928 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pogány vallások
« Válasz #360 Dátum: 2010 November 07, 23:26:16 »
Eleinte dühöt váltott ki bennem, de most már csak mosolyogni tudok, ha az ige látásom miatt megkapom a baptista jelzőt! :hehe:
Baptista gyüliben tértem meg, ott is merítettek be, de ettől az igei látásom (ha úgy tetszik teológiám) nem baptista, hanem igyekszem minél inkább Istentől jövővé tenni.

Az szerintem elég lelki csecsemő szint, ha valaki a saját gyülekezeti tanai miatt nem fedezi fel a Bibliában levő éltető igazságokat.
Egy gyülekezet sem tökéletes. Nem a lelkipásztor hitével és igei látásával kell hívő életet élni, hanem Istennel kell személyes életet élni!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Pogány vallások
« Válasz #361 Dátum: 2010 November 07, 23:27:57 »
"Amit Isten felépített, azt nem rombolja le!"
Ámen!
Éljen a bálványimádás és az Újjászűletett keresztyénekből való démonűzés. Éljen a hamís prófétálás és az emberi tekintélyelvűség, ezeket biztosan mind-mind Isten építette fel, s nem a Krisztusban impotens emberek...

Csabám, mintha kezdenél kicsit túlpörögni.... csak nyugi, nyugi...  :167:


(...ezt legutóbb Antee-nak mondtam vezetés közben, amikor valaki előtte bénázott, és csak még idegesebb lett... de hátha most bejön.  :hehe: )
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pogány vallások
« Válasz #362 Dátum: 2010 November 07, 23:29:34 »
Ha jól emlékszem erre pedig azt mondtam, hogy: "eddig nem voltam ideges, de ha nem fejezed be akkor tényleg az leszek!"

:2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Pogány vallások
« Válasz #363 Dátum: 2010 November 07, 23:31:16 »
Nem a lelkipásztor hitével és igei látásával kell hívő életet élni, hanem Istennel kell személyes életet élni!

Ámen  :2smitten:


Ha jól emlékszem erre pedig azt mondtam, hogy: "eddig nem voltam ideges, de ha nem fejezed be akkor tényleg az leszek!"

Jobbnak is láttam elhallgatni, mert gyalog nem találtam volna haza!  :020:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Pogány vallások
« Válasz #364 Dátum: 2010 November 07, 23:31:40 »
 :hehe:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pogány vallások
« Válasz #365 Dátum: 2010 November 07, 23:33:33 »
:hehe: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Pogány vallások
« Válasz #366 Dátum: 2010 November 07, 23:42:54 »
Kedves mindenki!

A Gyülis testvérnek nem mondtam, ki milyen felekezetű, mert elmulasztottam megnézni. Egész egyszerűen eszembe se jutott. Csak Zoltánt néztem meg asszem tegnap, mert érdekelt, mit írt magáról. A testvérnek mesélem, hogy vagyok egy fórumon és milyen érdekes a téma és tényleg elgondolkodtatott. Aztán azt is, hogy elbizonytalanodtam. Azt mondta, a hozzászólásokból az jön le, hogy baptisták, evangélikusok vagy reformátusok az illetők és ne törődjek vele. Azt is mondta, hogy némelyik állítás a Szent Szellem káromlást súrolja.
Megpróbálok nem hallgatni senkire ebben a témában, csak a Szent Szellemre, de eddig nem kaptam kijelentést, látást vagy ilyesmit. Vagy csak nem vettem észre, de szerintem ezt meghallanám.
Csaba: Nagyon tetszik, hogy így kimondod, amit gondolsz.  :afro:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Pogány vallások
« Válasz #367 Dátum: 2010 November 07, 23:48:10 »
Hali! :hehe:
Túlpörögni? Nem, nem, ezek a kíméletlen puszta tények!

Krisztusra lehet szénát és szalmát hordani, de nem fog megmaradni rajta.
Na aszem elég is volt belőlem mára (is) !
:2funny:
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Pogány vallások
« Válasz #368 Dátum: 2010 November 07, 23:56:40 »
Kedves körtevirág!
Köszi, hogy tetszik az antidiplomatikus modorom!
Űzenem a kedves testvérnek, hogy nem vagyok sem baptista, sem református, sem evangélista, sem karizmatikus. Keresztyén vagyok! Nem a szavaim súrolják a Szent Szellem káromlást, hanem az Ő nevében elkövetett visszaélések!
:2smitten:
ui. Jules tesókám, még mindig nyugodt vagyok!
:2funny:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Pogány vallások
« Válasz #369 Dátum: 2010 November 08, 00:06:27 »
 :2smitten:

Szeretlek titeket, a nézeteltérések ellenére. Nagyon jó itt lenni.  :168:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pogány vallások
« Válasz #370 Dátum: 2010 November 08, 00:07:13 »
Az nagy öröm számunkra, ha jól érzed magad közöttünk! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Pogány vallások
« Válasz #371 Dátum: 2010 November 08, 00:35:56 »
Részemről a szerencse.  :01:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Pogány vallások
« Válasz #372 Dátum: 2010 November 09, 23:41:09 »
Ez nagyon durva.  :02: :060:


Noé bárkája:
Mostantól felejtsd el, hogy hazánk egy semmit nem érő, szegény kis átjáróház. Nem véletlenül sulykolják hosszú idő óta a hivatalos tanrend szerint, a merjünk kicsik lenni ideológiáját. Tisztában kell végre lennünk azzal, hogy milyen terület birtokosai vagyunk, mekkora a felelősségünk őseink hagyatékának kezelésében, a jövő nemzedéknek történő megmentésében. A jégkorszak ideje alatt a Kárpát-medence biztosította a fajok számára a fennmaradást, a túlélést. A Kárpátokon túli területeket vastag jégtakaró borította. Vonulata több ezer évvel ezelőtt is megvédte a belső területeket. A klíma itt elegendően enyhe volt ahhoz, hogy a populáció életben maradjon és a jég felolvadását követően az élet újból elindulhasson. Olyan, mint Noé bárkája. A Pilis hegységben található Noé hegye.

A mag:
A történelem során eredendően a magot, a középpontot, a kiindulópontot, az emberiség bölcsőjét jelentette és jelenti ma is. A Kárpát-medence a Földnek az a helye, mely emberi számítások szerint a legnagyobb katasztrófák bekövetkezése esetén is védelmet nyújt az itt lakóknak: szélsőségektől mentes éghajlat, jéghegyek olvadása, viszonylagos földrengésmentesség, hurrikánok, tornádók, ciklonoktól való védettség. Rendkívüli adottságokkal rendelkezik.

Teljes területi, földrajzi egység:
Zártsága és védettsége felhívja magára a figyelmet. Kitüntetett a Kárpátoknak az anyaölszerű, biztonságot nyújtó, óvó, védő szerepe. Minden itt élő ember számára menedéket nyújt. A Kárpátok ölelése évszázadokon keresztül védettséget biztosított egy kívülről jövő esetleges támadás ellen. Az ellenségnek nincs lehetősége könnyűszerrel lerohanni az országot.
Történészek által elismerten olyan stabil, állandó országhatár, mely a Föld más országaira nem jellemző. Trianon szakította meg ezt az állandóságot.


Éghajlati, növényzeti, állatvilágbeli területek határain fekszik. A tejességet megidézve mind a 4 évszak gyönyörűségeinek részesei lehetünk. Itt mindenből megvan az élet továbbviteléhez szükséges minimum, a mag. A megélhetéshez minden energiaforrás és nyersanyag rendelkezésre áll. A földi egység jelképeként megtalálható minden tájforma, az ásványok és kőzetek széles skálája, minden gyógyvíz és gyógynövény, ami a világ más részein csak külön-külön, részletekben, hiányosan fordul elő. Természeti kincsekben, nyersanyagokban, erdőkben, vizekben, nemes és drága kövekben gazdag, a növényvilág széles skálájával rendelkezik és bővelkedik.

Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Pogány vallások
« Válasz #373 Dátum: 2010 November 09, 23:54:36 »
Bocsi, ez inkább összeesküvés-elméletes.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Pogány vallások
« Válasz #374 Dátum: 2010 November 10, 06:36:37 »
Én az ilyen meg sem lepődöm.
Az emberek hajlamosak gondolni dolgokról ami valójában.
Egyszerüen nem tudják elfoganu, hogy valami egyszerü legyen és valami nagyot akarnak kihozni belöle.
 :pirul:
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5