Szerző Téma: Pogány vallások  (Megtekintve 65247 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
Re: Pogány vallások
« Válasz #45 Dátum: 2009 December 25, 17:22:16 »
Nagyon köszönöm ezt az alapos és érdekes választ. Igy már értem! Olvastam itt-ott részeket,de most állt össze a kép.
Zsuzsa
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #46 Dátum: 2009 December 25, 17:50:49 »
 :044:
az ige azt tanítja, hogy "lesznek hamis Krisztusok"...  Többes számban!!  :119:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető gyermek

• Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2009 December 26, 14:26:07 »
Az indiai bölcsességekhez engedjétek meg, hogy visszatérjek pár mondat erejéig. Ha annyira bölcsnek mondanák magukat, mint amilyennek lenni kellene, akkor a leánygyermekeket nem tartanák annyira nagy átoknak. Egy cikkben olvastam, hogy egy indiai apa eltemette élve két csecsemő leánygyermekét, mert nem látta a jövőt olyan biztonságosnak, hogy annyi hozománnyal tudná majd férjhez adni őket, amit a társadalom elvár. Vagy az, hogyha kiderül az ultrahangon, hogy lány gyermek fog születni, akkor elvetetik. Stb. Ezek a felháborító dolgok, melyeket a társadalom úgy dolgozott ki, hogy a gonosz vezetése félreérthetetlen.
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2009 December 26, 15:20:53 »
Kértetek a lubavicsi rebbétől tanitást, ime egy pár.
Chászid filozófia: Tudomány és technika

Chászid filozófia
a lubavicsi rebbe, Menáchem Mendel
Schneerson rabbi írásai alapján

Tudomány és technika

Az isteni a természetben

Minden amit az Örökkévaló a világon teremtett, a maga dicsőségére teremtette.
– Az Atyák mondásai 6:11.

A technika azt az isteni energiát csapolja meg, amely a teremtés pillanatától fogva jelen van a természetben.
– A Rebbe

Az ötvenes évek elején a Rebbe egy házaspárt fogadott magánkihallgatáson. A házaspár kislányát is magával hozta. Miután a férjjel és a feleséggel különböző kérdésekről elbeszélgetett, a Rebbe a hatéves kislányhoz fordult és megkérdezte, van-e valamilyen kérdése. A szülők próbálták elhallgattatni a gyermeket, hogy ne rabolja a Rebbe értékes idejét, a Rebbe viszont bátorította. A kislány komoly arccal megkérdezte a Rebbét, hogy szerinte az atomenergia jó vagy rossz.

– Otthon, a konyhátokban van egy kés – mondta a Rebbe. – Rossz az a kés, vagy jó?

– Az attól függ, hogy mire használják – felelte a kislány. – Ha ételt vágnak vele, akkor jó, ha bántanak vele valakit, akkor rossz.

– Ez a jó és helyes válasz – mondta a Rebbe –, és ugyanez érvényes az atomenergiára és minden más technikára, amit csak az ember kifejlesztett.

MINT IRTAM MÁR, NEKEM NEM AZ Ő SZEMÉLYÉVEL VAN PROBLÉMÁM, HANEM AZZAL A KULTUSSZAL AMIT A HÁSZIDOK KÖRÉJE FONTAK HALÁLA UTÁN.
HA MEGMARADT VOLNA EGY MEGBECSÜLT RABBINAK ÉS NEM TÖBBNEK, SEMMI BAJOM NEM LENNE VELE, DE MIVEL MESSIÁSKÉNT TISZTELIK (CSAK A HÁSZIDOK, OTT SE MINDEGYIK IRÁNYZAT), ÉN TELJES MÉRTÉKBEN ELHATÁROLÓDOM TŐLE.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2009 December 28, 07:50:48 »
Igen bölcs ember volt ez a rabbi, ne határolódj el tőle.
Bárkiből, és bár miből lehet bálványt csinálni.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2009 December 28, 09:26:13 »
Kedves Erdei, elismerem a rabbinak jó felfogása volt, és látta azt is, hogy a messiási korszak közel van...
(Szegény lehet forogna a sirjában, ha tudná hogy hászid-messiás lett belőle, mert Ő maga nem állitotta magáról...)
Muszáj elhatárolódnom Tőle, mert nekem Jeshua Ben Dávid a Messiásom, az élő Isten Fia, és a kettő nem fér meg egy csárdában...
Majd jelezzetek, ha érdekel benneteket a judaizmus szivesen irok róla pár sort. Bár elég muris, már a múltkor felfigyeltem rá, hogy a "pogány" vallások között beszélgetünk róla.

Egyébként ha tehetitek, használjátok Jézust a héber nevén. Jeshuá. Szabaditót jelent.
Én nagyon szeretem héberül a nevét, nem mintha nem szeretném más nyelvenen...

maria

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2009 December 28, 09:40:33 »
Batiszrael: Majd jelezzetek, ha érdekel benneteket a judaizmus szivesen irok róla pár sort. Bár elég muris, már a múltkor felfigyeltem rá, hogy a "pogány" vallások között beszélgetünk róla.

A judaizmusról írj az Izrael topicban. http://www.alfa-omega.hu/forum2/index.php/topic,68.0.html

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2009 December 28, 12:15:56 »
Szia Mária!
Csak akkor irok, ha van akit érdekel. Köszönöm az észrevételt.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #53 Dátum: 2009 December 28, 13:05:00 »

Igen, érdekel!!!!! Tudnunk kell róla, hogy szerethessük őket, hiszen az Úr Jézus is zsidó származású!  :2smitten:    (részben...)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2009 December 28, 14:14:39 »

Egyébként ha tehetitek, használjátok Jézust a héber nevén. Jeshuá. Szabaditót jelent.

A Jézus is szabadítót jelent, csak magyarosan.  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2009 December 28, 15:02:45 »

A Jézus is szabadítót jelent, csak magyarosan.  :hehe:
:078:

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2009 December 28, 15:04:43 »

Igen, érdekel!!!!! Tudnunk kell róla, hogy szerethessük őket, hiszen az Úr Jézus is zsidó származású!  :2smitten:    (részben...)

Szia Kedves Testvérem!
Akkor döntsük el: Jézus zsidó volt vagy nem?
Mert részleges zsidó nincs, mint ahogy magyar sem...
Puszillak!
 :081:

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2009 December 28, 15:10:40 »
Sziasztok!
Jézus test szerint zsidó volt, ezen nincs mit fírtatni!
A zsidók közűl támadt az üdvösség, ez sem lehet vitatéma!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2009 December 28, 15:20:52 »
Hát vita azért lehet.
Mert az apai ágat követte a vérvonal. Mert hogy Jákobnak (Izraelnek) fiai voltak.
Mi meg úgy hisszük, hogy Jézusnak nem testi apja volt.
Ha ellenben azt nevezzük zsidónak, aki a mózesi törvények szerint él, akkor már más a helyzet.
Persze mit jelent az, hogy zsidó? Mert ennek a szónak már akkor is volt pejoratív értelme.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2009 December 28, 15:29:37 »
Sziasztok!
Jézus test szerint zsidó volt, ezen nincs mit fírtatni!
A zsidók közűl támadt az üdvösség, ez sem lehet vitatéma!

NEM KELL MINDENT VÉRESEN KOMOLYAN VENNI, MÁR VICCELNI SEM LEHET??? :043: